PDA

View Full Version : Помогнете ми



12-04-2010, 10:53
1.Ами първото е,че имам едни даскали,които ако влезеш след втория звънец,а не веднага след първия ти пишат НЕИЗВИНЕНО ОТСЪСТВИЕ!Добре аз и още няколко пичове закъсняхме и те казаха,че следващия път ще имаме 2 НЕИЗВИНЕНИ!А на мен ще ми е трудно,защото нямам време дори да ида да пия вода!А и неизвинено се пише,когато си закъснял 15 минути,а не след като си влязъл след втория и даскалите викат,че не знаем правилника!И не ги интересува причината даже и ако ни блъсне кола!Кажете какво да правя,че за 2 неизвинени ще ида при директора и наште... 2.Едно момиче настройва всички от класа ми срещу мен и даскалицата като я изкажем с едно друго честно момиче-казва,че не и пука,да се разберем и да не създаваме интриги!Помогнете! 3.Напоследък ни дават грамадни тестове,за неща дето не сме учили!Кажете съвети за пищови,за оправдания,моля!И моля ви не отминавайте темата,дръснете и най-малкото съветче ще съм ви благодарна!А и още нещо как да се направя на болна,че пред всички минава,но пред нашите не!Мерси предварително!

Tempest
12-04-2010, 11:56
1. Не закъснявай за час.. даскалите са прави, че не знаеш правилника.. ако ти беше права, никой нямаше да влиза до 15тата минута.. ;)

2. не слушайте - създайте интрига.. не, сега вече сериозно идва въпроса - кой клас си?! Вие сте 2, нали? Разбирате се да не се вкарвате у филмите на оная.. игнорирате я и тя ше спре.. а и може би има някаква причина да настройва класа срещу вас.. :?

3. Обърни се към директора за тестовете.. все пак не са ви преподавали нещата - нямат право да правят тестове върху тях.. Освен ако не си била когато е преподавано и си мислиш, че не е..

отговора за бонус въпроса е ясен - не се прави на болна - явно не си добро актьорче ;)

12-04-2010, 14:41
Ами мерси за мнението,но искам да кажа,че до 15-та минута се пише 1/3 неизвинено и то ако си с 5 минути,а не с 1 секунда.Онова момиче го прави от завист,че съм по-добра от нея и ги настройва само срещу мен,но освен това момиче и няколко момчета всички и се връзват!И знам,че не са го преподавали щото не бягам от час и даскалката ни вика,че трябва да сме с обща култура!Обаче знаете ли,че тя гледа от стар учебник и винаги вярното го казва за грешно и пита за въпроси с няколко възможни отговори-верни!Тя не знае пък ще учи нас на обща култура!И аз съм си добра актриса и почти винаги съм не добре ама те не ме пускат да не ида при хрема,при лошо и при главоболие!И все пак по първо-то ни задържат след края на часа понякога и ни искат за първия звънец,даже и преди него-това са 2,3 минутки-е как ние да идем до таолетна или за вода-а то пише,че на ученика му се полага повече!

Tempest
12-04-2010, 14:47
за първия час - да, тогава се пише закъснение.. след това всеки да се оправя ;)

хората са завистливи.. в един момент и приятел ше ти завижда. Свиквай с факта и, както казах - не й обръщай внимание..

относно даскалката - за какъв предмет става въпрос? Защото ако е психология/логика/философия/етика/право.. там доста неща са от обща култура.. и не отговори кой клас си...

хрема, главоболие - не виждам причина да не ходя на даскало ако съм с такива "оплаквания".. ако ти е лошо, тогава вече не разбирам..

12-04-2010, 14:53
По география е-признавам 7-ми съм!Ама нещо в правилника пише това:При дневната форма на обучение учениците имат право на почивка между учебните часове по 10 мин., след втория и третия учебен час за съответната смяна имат право на голямо междучасие от 15 мин.

12-04-2010, 15:05
И беше от последните часове,а другия път дето бяхме всички-първи!Ама добре,че там дето бяхме всички имахме по-добра даскалка-и тя ни заплаши,но само с 1/3 неизвинено-и то бяхме закъсняли с 4,5 минутки-малко повече.Даскалът ни заплаши с неизвинените и другата даскалка-ни пита що сме я изложили,а като закъснеем или се вихри,или ни пита къде сме били и ни прощава,или ни прощава без нищо.Последната даскалка е много яка-пита ни къде сме били и ни мъмри малко и това е!

Tempest
12-04-2010, 15:08
7 клас... ясна работата..

не разбрах какво искаш да кажеш с тоя цитат, но все пак - имаш 10 минути да се преместиш до стаята си.. първия час до 15 минути закъснение се смята за 1/3 неизвинено , след 15тата минута - цяло неизвинено. Точка! За другите часове никой не може да те извини, че си закъсняла - ти си в училището.

По география винаги съм бил зле и никога не съм крил тоя факт. Обаждаш се на директора с думите, че изпитват на неща, които не са предавани и т.н.... Няма как да няма ефект :)

12-04-2010, 18:51
Искам да кажа,че даскалите не ни дават 10 минути,а само 5,но често са и по-малко+това ни задържат след края на часовете!

Tempest
12-04-2010, 20:41
винаги ли ви задържат? Съмнява ме. За момент спри да се оправдаваш, моля те... :) колкото - толкова. Твоята работа е да идеш от едната стая до другата. Дали ше се влачиш или ще притичкаш, е твой проблем, за който даскалите не отговарят...