PDA

View Full Version : Споделете нещо ефикасно.



sweetybebi
12-04-2010, 11:07
Здравейте! Бихте ли казали някои изпитани бабини рецепти, а и не само такива, за по-бърз растеж на косата. От много време(години) се опитвам да я пусна дълга, но все нещо не става. Вярно е, че много не и правя маски, но като не знам кои са подходящи за тази цел... Дайте идеи!

suNnykaty96
12-04-2010, 18:27
Ами, като за начало - никога не допускай крайщата ти да цъфтят, това автоматично спира растежа. Иначе майка ми ползва една т.н бадемова маска за коса ( продава се в аптеките ) и косата става по - гъста, лъскава и изобщо се заздравява.

girl91
12-04-2010, 20:47
Ами, като за начало - никога не допускай крайщата ти да цъфтят, това автоматично спира растежа. Иначе майка ми ползва една т.н бадемова маска за коса ( продава се в аптеките ) и косата става по - гъста, лъскава и изобщо се заздравява.

Косата не рссте от връхчетата, а от корените. Косата като е нацъфтяла това не спира нейния растеж!

Fr3eGiRl
12-04-2010, 20:55
girl91 е права .. Косата ти не расте от връхчета .. :? Но трябва да я подстригваш редовно , защото иначе става като метла .. 8-)
Намерих тази маска и мисля да я пробвам .. дано ти помогне и на теб :P


Казват, че след прилагането на тази маска за околко 3 месеца, косата може да порасне с 10 сантиметра!
Ето я рецептата:

2 суп. лъж. тривитаминол
1суп. лъж. хининова вода
1суп. лъж. водка

Мажеш цялата коса с получената смес, преспиваш една нощ и на другия ден я измиваш. Това средство е толкова мощно, че не трябва да се ползва често.(Дженифър Анистън се къпе с конски шампоан. Тривитаминолът се прилага на кучета и по-специално на кокерите за по-лъскава, гъста, и дълга козина, а и при овцете също за по-гъсто руно) Прави се веднъж на 3 месеца. Тривитаминолът е напълно безвреден, може да се прилага и върху хора и е ужасно богат на витамини.

ledenakrasota
12-05-2010, 09:19
Хининова вода и маски с бадемово масло.

pilencaaa
12-30-2010, 10:45
Хининова вода. :grin: Не е скъпа около 2 лв е в аптеките.

Evie
12-30-2010, 10:55
Ами аз моята я пускам от лятото и вече е пораснала с 1 педя. Нищо не и правя само редовно я подстригвам и всеки път я мия с балсам, но не знам дали това на теб ще ти помогне. А и също не я изтощавам с преси и тем подобни...почти винаги е в естествения си вид :)

kalpazanka
12-30-2010, 10:57
Хининов шампоан+маски с бадемово масло+грижи за връхчетата /не визирам ножицата тук/+витамини/хранителни добавки.

darrie
12-30-2010, 11:38
хининова вода (до 2 лв. е, както споменаха, има я в аптеките), маски (зависи каква ти е косата, аз лично ползвам на Лорис, понеже моята си е доста третирана.. :Х), никаква преса (ако искаш хубава коса забрави за пресата..) и редовно подстригване на връхчетата (няма да е лошо да си вземеш и кристали, ако косата ти цъфти много..).