PDA

View Full Version : История на България/кандидатстване



Moderatorius
12-04-2010, 16:08
Здравейте.Ще започна веднага. На кратко... лятото ми трябва някакъв учебник за българската история, всичко подробно написано. Изключвам като вариант
1. http://i55.tinypic.com/wcn5ea.jpg

2. http://www.book.store.bg/d-prdimages/org/27522.jpg
, защото и по двата ще учим в училище. Тоест искам да имам някакъв учебник, който да ме въведе в историята, и вече да надграждам с училищната подготовка. Не ми говорете за частни уроци, против тях съм. Та който знае хубав учебник, да казва.
Ако има значение, искам да кандидатствам в УНСС, тоест някакви теми за зазубряне също може да не предлагате.

Мерси предварително :)

darkPaladin
12-04-2010, 16:13
купувай си теми направо и зубри плюс конспекти плюс всякакви учебници лоши или добри все тая

и задължително частен учител с тия учебници за училищна подготовка нищо не се постига

Moderatorius
12-04-2010, 16:19
Дали ще си го прочета сама от учебник, или ще изчакам някой даскал да ми го повтори същото - все едно е. Казах, че на частни уроци за мен е безсмислено да ходя. Другото, което казах е, че няма да кандидатствам в СУ, например, тоест безполезното зубрене го изключвам като вариант. Трябват ми основни факти, години, имена.

Все пак мерси.

darkPaladin
12-04-2010, 16:39
Дали ще си го прочета сама от учебник, или ще изчакам някой даскал да ми го повтори същото - все едно е. Казах, че на частни уроци за мен е безсмислено да ходя. Другото, което казах е, че няма да кандидатствам в СУ, например, тоест безполезното зубрене го изключвам като вариант. Трябват ми основни факти, години, имена.

Все пак мерси.

в историята няма основни факти всичко е важно не го ли знаеш ще е в твой минус

може според теб да няма значение дали ще е от ъчител или не но има много хора са мислели като теб и като не са ги приемали никъде са ходели на частен учител

знам как стоят нещата имай ми доверие

Moderatorius
12-04-2010, 16:48
Решавала съм достатъчно тестове по история, за да придобия основна представа за това какво трябва да знам, нооо... няма значение, няма да се разберем с теб.

darkPaladin
12-04-2010, 16:52
Решавала съм достатъчно тестове по история, за да придобия основна представа за това какво трябва да знам, нооо... няма значение, няма да се разберем с теб.

добре кажи ми кога е основана практически България и защо се смята така?
ето един прост въпрос който го няма в гугъл

Moderatorius
12-04-2010, 17:05
Чакай, бе мен. :D Сега ще ме препитваш ли? Още съм на Световна история, пък и какво общо има въпросът ти с тва, дето написах? Смях някакъв. И под "практически" основана кое имаш предвид? 632? Или също съм чела, че е създадена 679. Ако си дефинираш въпроса, може и да отговоря.

darkPaladin
12-04-2010, 17:16
Чакай, бе мен. :D Сега ще ме препитваш ли? Още съм на Световна история, пък и какво общо има въпросът ти с тва, дето написах? Смях някакъв. И под "практически" основана кое имаш предвид? 632? Или също съм чела, че е създадена 679. Ако си дефинираш въпроса, може и да отговоря.

ами това беше първия въпрос от конспекта който видях и мога да ти напиша отговор най малко една страница

и се кандидатства на история на България не на световна ти даже не знаеш кое да четеш

katericArofl
12-04-2010, 17:19
тва беше леко :
-Затруднява ли ви въпросът, колега ?
-Не, затруднява ме отговорът :razz:
не съм запозната по темата, но точно за историята не мисля, че има начин да се подготвиш перфектно сама вкъщи... :?

BlueKnife
12-04-2010, 17:24
бате, момичето иска да НАУЧИ българската история, никъде не твърди, че я знае. на къв се праиш в момента? самата тема отхвърля тва, че не знае кво да учи. каза си, че й трябва учебник за историята на България, защото ще кандидатства с тва, не моеш да четеш ли? кво се жегна като каза, че е против частните уроци? и аз съм против и кво? секи се оправя, както знае и може.

Moderatorius
12-04-2010, 17:27
Не, не, не... Наистина не мога да споря с теб :lol: Как да ти го проясня? В Езикова гимназия съм, тоест в 11 клас учим Световна история. (сега съм 11ти клас), а в 12ти учим Българска история. ЗНАМ, че се кандидатства с Българска история, нали поради тая причина питам за учебници за БЪЛГАРСКАТА история. Другото тъпо нещо беше, че ме питаш нещо, за което съм напълно неподготвена. Ситуацията е като да кажеш, че не можеш да смяташ, и да те питат колко е 3+5 :lol: И все пак кажи, разясни, напиши 1 страница, чакам. Тъкмо преждевременно ще ме ограмотиш. И ще е хубаво, ако благоволиш да напишеш поне един препинателен знак.

darkPaladin
12-04-2010, 17:27
бате, момичето иска да НАУЧИ българската история, никъде не твърди, че я знае. на къв се праиш в момента? самата тема отхвърля тва, че не знае кво да учи. каза си, че й трябва учебник за историята на България, защото ще кандидатства с тва, не моеш да четеш ли? кво се жегна като каза, че е против частните уроци? и аз съм против и кво? секи се оправя, както знае и може.

еми учебници много съдържание еднакво да отвори някой учебник и да потърси отговор ако намери

BlueKnife
12-04-2010, 17:32
бате, момичето иска да НАУЧИ българската история, никъде не твърди, че я знае. на къв се праиш в момента? самата тема отхвърля тва, че не знае кво да учи. каза си, че й трябва учебник за историята на България, защото ще кандидатства с тва, не моеш да четеш ли? кво се жегна като каза, че е против частните уроци? и аз съм против и кво? секи се оправя, както знае и може.

еми учебници много съдържание еднакво да отвори някой учебник и да потърси отговор ако намери
е, тя нали за учебник пита?! и не съм съгласна, че съдържанието е еднакво. има учебници с по 100 страници, има и с по 300... ако във всички съдържанието бе едно, едва ли щеше да има 1231243 издателства.

katericArofl
12-04-2010, 17:35
оо учебници мн съдържание- еднакво
майка ми е писала учебници по анатомия ала бала, в които се преписват и копират уроци от други учебници..

darkPaladin
12-04-2010, 17:38
бате, момичето иска да НАУЧИ българската история, никъде не твърди, че я знае. на къв се праиш в момента? самата тема отхвърля тва, че не знае кво да учи. каза си, че й трябва учебник за историята на България, защото ще кандидатства с тва, не моеш да четеш ли? кво се жегна като каза, че е против частните уроци? и аз съм против и кво? секи се оправя, както знае и може.

еми учебници много съдържание еднакво да отвори някой учебник и да потърси отговор ако намери
е, тя нали за учебник пита?! и не съм съгласна, че съдържанието е еднакво. има учебници с по 100 страници, има и с по 300... ако във всички съдържанието бе едно, едва ли щеше да има 1231243 издателства.

да добре в оня учебник по история за 11 клас пиша история на България в другия история на таджикистан и учителя решава коя история да се учи така ли?

пиле анатомията си е еднаква каквото и да я правиш

BlueKnife
12-04-2010, 17:39
оо учебници мн съдържание- еднакво
майка ми е писала учебници по анатомия ала бала, в които се преписват и копират уроци от други учебници..
еми значи майка ти нарушава авторските права на авторите на "другите учебници"

darkPaladin
12-04-2010, 17:41
Не, не, не... Наистина не мога да споря с теб :lol: Как да ти го проясня? В Езикова гимназия съм, тоест в 11 клас учим Световна история. (сега съм 11ти клас), а в 12ти учим Българска история. ЗНАМ, че се кандидатства с Българска история, нали поради тая причина питам за учебници за БЪЛГАРСКАТА история. Другото тъпо нещо беше, че ме питаш нещо, за което съм напълно неподготвена. Ситуацията е като да кажеш, че не можеш да смяташ, и да те питат колко е 3+5 :lol: И все пак кажи, разясни, напиши 1 страница, чакам. Тъкмо преждевременно ще ме ограмотиш. И ще е хубаво, ако благоволиш да напишеш поне един препинателен знак.

абе кво се занимавам с едно глупаво дете като тебе аз ти го казвам за добро ти се правиш на яж ми гъза прави каквото искаш ти ще си блъскаш главата

BlueKnife
12-04-2010, 17:41
бате, момичето иска да НАУЧИ българската история, никъде не твърди, че я знае. на къв се праиш в момента? самата тема отхвърля тва, че не знае кво да учи. каза си, че й трябва учебник за историята на България, защото ще кандидатства с тва, не моеш да четеш ли? кво се жегна като каза, че е против частните уроци? и аз съм против и кво? секи се оправя, както знае и може.

еми учебници много съдържание еднакво да отвори някой учебник и да потърси отговор ако намери
е, тя нали за учебник пита?! и не съм съгласна, че съдържанието е еднакво. има учебници с по 100 страници, има и с по 300... ако във всички съдържанието бе едно, едва ли щеше да има 1231243 издателства.

да добре в оня учебник по история за 11 клас пиша история на България в другия история на таджикистан и учителя решава коя история да се учи така ли?


кво приказваш бе, бате?

darkPaladin
12-04-2010, 17:43
бате, момичето иска да НАУЧИ българската история, никъде не твърди, че я знае. на къв се праиш в момента? самата тема отхвърля тва, че не знае кво да учи. каза си, че й трябва учебник за историята на България, защото ще кандидатства с тва, не моеш да четеш ли? кво се жегна като каза, че е против частните уроци? и аз съм против и кво? секи се оправя, както знае и може.

еми учебници много съдържание еднакво да отвори някой учебник и да потърси отговор ако намери
е, тя нали за учебник пита?! и не съм съгласна, че съдържанието е еднакво. има учебници с по 100 страници, има и с по 300... ако във всички съдържанието бе едно, едва ли щеше да има 1231243 издателства.

да добре в оня учебник по история за 11 клас пиша история на България в другия история на таджикистан и учителя решава коя история да се учи така ли?


кво приказваш бе, бате?

добре опитай се да напишеш историята на която и да е страна по различен начин с различно съдържание

историята си една и съща каквото и да я правиш не можеш да я напишеш по друг начин колкото и да си блъскаш главата

BlueKnife
12-04-2010, 17:50
^то тва е ясно, ама нали се сещаш, че едно историческо събитие може да бъде разгледано, както в 1 страница съвсем повърхностно (което не върши работа на човек, който ще кандидатства с история), така и в рамките на 20 страници (примерно)... също така е важен стилът на писане (на авторите на учебника) - дали ще е написано разбираемо или на патагонски... и т.н.

darkPaladin
12-04-2010, 17:52
^то тва е ясно, ама нали се сещаш, че едно историческо събитие може да бъде разгледано, както в 1 страница съвсем повърхностно (което не върши работа на човек, който ще кандидатства с история), така и в рамките на 20 страници (примерно)... също така е важен стилът на писане (на авторите на учебника) - дали ще е написано разбираемо или на патагонски... и т.н.
е аз за това и казвам да търси конспекти теми и частен учител за да научи всичко а не нещо повърхностно което там където отива няма да и стигне за 4

BlueKnife
12-04-2010, 17:55
^то тва е ясно, ама нали се сещаш, че едно историческо събитие може да бъде разгледано, както в 1 страница съвсем повърхностно (което не върши работа на човек, който ще кандидатства с история), така и в рамките на 20 страници (примерно)... също така е важен стилът на писане (на авторите на учебника) - дали ще е написано разбираемо или на патагонски... и т.н.
е аз за това и казвам да търси конспекти теми и частен учител за да научи всичко а не нещо повърхностно което там където отива няма да и стигне за 4
ти загина с тоя учител. приеми, че не всички са на твоето мнение и разбери, че тя просто пита кой учебник би й помогнал най-много в подготовката й.

darkPaladin
12-04-2010, 17:58
^то тва е ясно, ама нали се сещаш, че едно историческо събитие може да бъде разгледано, както в 1 страница съвсем повърхностно (което не върши работа на човек, който ще кандидатства с история), така и в рамките на 20 страници (примерно)... също така е важен стилът на писане (на авторите на учебника) - дали ще е написано разбираемо или на патагонски... и т.н.
е аз за това и казвам да търси конспекти теми и частен учител за да научи всичко а не нещо повърхностно което там където отива няма да и стигне за 4
ти загина с тоя учител. приеми, че не всички са на твоето мнение и разбери, че тя просто пита кой учебник би й помогнал най-много в подготовката й.

аз и казах никой

а мнението бива грешно и вярно и бъди 100% че моето е вярно защото вече съм минал от там казвам го от личен опит всичко

BlueKnife
12-04-2010, 17:59
добре, айде са се изнасяй

darkPaladin
12-04-2010, 18:03
добре, айде са се изнасяй

виж сега не искам да се зяждам с никой дай си останем приятели ;)

Moderatorius
12-04-2010, 18:10
Добре, де. Даже не знаеш и как се води спор. Най-лесно е да се отклониш от темата, като ме "обидиш". Много достойно, браво. Интересно как мои приятели си влизат, където искат, без никакви учители. Давам пример и за една приятелка.. от 10ти клас е тръгнала на химии, български, биологии и какво ли още не... и кво? Даде сигурно няколко хиляди за уроци. Сега НЕ е студентка. Взеха й паричките и туй то. Извод? Оставам те сам да си го направиш.

darkPaladin
12-04-2010, 18:12
Добре, де. Даже не знаеш и как се води спор. Най-лесно е да се отклониш от темата, като ме "обидиш". Много достойно, браво. Интересно как мои приятели си влизат, където искат, без никакви учители. Давам пример и за една приятелка.. от 10ти клас е тръгнала на химии, български, биологии и какво ли още не... и кво? Даде сигурно няколко хиляди за уроци. Сега НЕ е студентка. Взеха й паричките и туй то. Извод? Оставам те сам да си го направиш.

не съм обидил никой ако съм копни какво съм казал

извода е че е некадърна

Moderatorius
12-04-2010, 18:14
Или просто си с прекалено ограничено мислене... и не допускаш други варианти, освен твоя? Хм.

darkPaladin
12-04-2010, 18:18
Или просто си с прекалено ограничено мислене... и не допускаш други варианти, освен твоя? Хм.

възможно е но след време ще си спомниш какво съм ти казал

иначе успех ти желая

но искам да те питам какво ще стане ако аз съм прав а ти грешиш?

Moderatorius
12-04-2010, 18:23
Какво искаш да стане? Ако приемем, че си прав и наистина никой, никъде не влиза, ако не е ходил на частни уроци... тогава сигурно няма да ме приемат никъде. Близко е до акъла, а?

darkPaladin
12-04-2010, 18:28
Какво искаш да стане? Ако приемем, че си прав и наистина никой, никъде не влиза, ако не е ходил на частни уроци... тогава сигурно няма да ме приемат никъде. Близко е до акъла, а?

ами с моето ограничено мислене ти написах и частен учител забележи буквата ''и''

но написах и че само с тия учебници няма да стане ;)

явно трудно се изразявам щом не ме разбираш

ти не разбра ли че го казвам за да ти помогна не за да ти вредя
или си от хората които колкото и да ги буташ в правия път си знаят тяхната?

Moderatorius
12-04-2010, 18:35
Доживях да видя завършек на изречението ти. Няма да отговарям на въпроса ти, защото просто ми омръзна тоя глупав спор, който няма да ми промени мнението за нищо.

fuckme
12-05-2010, 09:15
здрасти! аз съм 7 клас, но тъй като ще кандидатствам в гимназия с българска история, си купих доста учебници. имам този втория, който ти си пуснала, на мен лично ми харесва. имам и от същото издателство учебник пак за 11 клас, който е за профилирана подготовка - много исторически извори и авторова намеса. това е той - http://knigosviat.net/img/51552.jpg .
имам и един дооста големичък -
http://www.mobilis.bg/files/Article_75/cache/800x600-2_75137.jpeg - той също е много добър.
книгата на Йордан Андреев - http://www.pe-bg.com/files/mf/books/2386_pic_m.jpg - много подробно описано ВСИЧКО. аз от тази книга чета най - вече. аз примерно ходя на частна учителка, но това е защото съм доста несериозна.

Moderatorius
12-05-2010, 10:08
^Оу, благодаря много. За този на Просвета и аз съм чела добри нещица, мислех го и него като вариант. Но книгите на Йордан Андреев не ги бях виждала, но сега като поразучих, доста ме заинтригуваха :D

fani92
12-05-2010, 11:19
А аз ти препоръчвам Справочник по история 9-12 клас на Регалия 6 с автори Борислав Гаврилов, Костадин Грозев и др. Цената му е 11лв аз лично от него уча и от там си пиша темите. В края на справочника има и събитията по години, както и управляващите по години. Не мога да пускам линк, но в сайта на Регалия го има, ако искаш и там го виж.Успех ти желая :)