PDA

View Full Version : Шпагат



lolssie
12-04-2010, 19:36
Здравейте.Мажоретка съм и много искам да правя шпагат.На 14 съм и въпроса ми е дали е късно вече да се науча? ако не как мога? :(

Greennight
12-04-2010, 19:55
Постепенно се разтягаш всеки ден и пробваш.Когато започне да ти остава малко докато го направиш,помоли някоя приятелка леко да те натиска по рамената и така докато го направиш напълно и не,никога не е късно щом има желание :wink:

lolssie
12-04-2010, 20:04
БЛагодаря.Понеже много ме боли все си мисля, че няма да успея :?

WaterLilly
12-04-2010, 21:15
Е то не се прави като изведнъж те натисне някой отгоре и те разчекне. XD Трябва упорито всеки ден да се разтягаш и така след време ще успееш. Напиши в youtube "splits exercises" или "stretching exercises" и прави тези упражнения, които намериш. Ама редовно.

lolssie
12-05-2010, 08:26
Ама точно от вътрешната страна на коляното много ме боли и знам че има сухожилие там и като го правя имам чувството, че ще се скъса.А и страшно боли. Някакви упражнения точно за там? :(

WaterLilly
12-05-2010, 09:52
Ама точно от вътрешната страна на коляното много ме боли и знам че има сухожилие там и като го правя имам чувството, че ще се скъса.А и страшно боли. Някакви упражнения точно за там? :(
Къде точно боли? В предната или задната част на крака и под коляното или над коляното?

Най-простото упражнение, което знам, е това:
http://taekwondo-training.com/wp-content/uploads/2009/10/Taekwondo-Front_Split_Beginning_Position_opt.jpg
Като го направиш, почваш да пружинираш. Ако си по-гъвкава и не усещаш никакво разтягане, подпираш ръце на пода (пак в същото положение), за да разтягаш повече.
Също опитай да си качиш крака някъде (няма голямо значение на каква височина), изправяш и двата крака хубаво и се навеждаш бавно напред, като се придържаш за вдигнатия крак с ръце (може за палеца, ако стигаш до там). Това можеш да го правиш и седнала на пода - краката са ти така _| и се навеждаш напред с брадичката колкото можеш.

Важното е да пружинираш и да задържаш по няколко секунди, когато усещаш "паренето". И не се насилвай толкова, щом те боли. Както казах, става постепенно. :)

gandalfepi4
12-05-2010, 10:20
http://www.youtube.com/watch?v=EpaaqwavxPY

ima i v "related" videota

lolssie
12-05-2010, 10:57
Ама точно от вътрешната страна на коляното много ме боли и знам че има сухожилие там и като го правя имам чувството, че ще се скъса.А и страшно боли. Някакви упражнения точно за там? :(
Къде точно боли? В предната или задната част на крака и под коляното или над коляното?

Най-простото упражнение, което знам, е това:
http://taekwondo-training.com/wp-content/uploads/2009/10/Taekwondo-Front_Split_Beginning_Position_opt.jpg
Като го направиш, почваш да пружинираш. Ако си по-гъвкава и не усещаш никакво разтягане, подпираш ръце на пода (пак в същото положение), за да разтягаш повече.
Също опитай да си качиш крака някъде (няма голямо значение на каква височина), изправяш и двата крака хубаво и се навеждаш бавно напред, като се придържаш за вдигнатия крак с ръце (може за палеца, ако стигаш до там). Това можеш да го правиш и седнала на пода - краката са ти така _| и се навеждаш напред с брадичката колкото можеш.

Важното е да пружинираш и да задържаш по няколко секунди, когато усещаш "паренето". И не се насилвай толкова, щом те боли. Както казах, става постепенно. :)

Боли ме точно там където се сгъва крака.Чувствам го така все едно ще се скъса.Мерси все пак на всички ще правя упражненията и дано да успея :-)