PDA

View Full Version : Ефект от съдоразширяващи



Claymore
12-04-2010, 20:21
Възможно ли е ако съм приемала в продължение на месец и половина - два съдоразширяващи да имам силни болки на места по тялото или други странични ефекти след спиране употребата им.

exsteen
12-04-2010, 20:30
Да, но зависи какви са били точно лекарствата.

Claymore
12-04-2010, 20:37
Nootropil 10 дни вливания - не съм сигурна за количеството
Nootropil 30 дни на таблетки 1200 mg сутрин и вечер

Изпитвам остри моментни болки на различни места по тялото. Също съм доста сънлива и нервна.

exsteen
12-04-2010, 21:28
Не знам защо, но точно за лекарства въздействащи върху нервната система си мислех.Сънливоста и нервността са от него.Острите моментни болки... по принцип активната му съставка на Ноотропил-пирацетама, може да предизвиква хиперкинезии (неволни мускулни съкращения).
Най добре се посъветвай с лекуващите те лекари, ако сметнат за уместно, да намалят дозировката.Още повече че лекарството което пиеш се прилага в някои случаи, а те най добре знаят какъв е твоя.Възможно е и да е желана реакция, но това зависи от боледуването ти.Във всеки случай, питай тях.

Claymore
12-04-2010, 21:59
Нещо не се разбрахме. Аз спрях да пия лекарствата от 2 дни и сега се появиха тези болки. Лекувана съм от внезапна глухота. Нямаше успех лечението...[това май няма значение]

ImmortalSportFreak
12-04-2010, 22:15
Щом си спряла лекарствата би трябвало да ти минат тези странични ефекти от тях.Но все пак питай лекарите си. :)

exsteen
12-05-2010, 08:12
Общо взето и лекарите често се объркват, та какво остава и за нас... За съжаление диагнозата и лечението ти са сериозни, тъй че едва ли някой през интернет би ти помогнал.Ще трябва или да разчиташ на тези лекари или да се довериш на други... или да търсиш алтернативи на традиционната медицина.
Като се поразвъртях назаде из раздела, видях и предишните ти теми, както и че така и не е станала ясна причината за загубата на слуха.Единствено мога да те посъветвам да търсиш помощ от светило по медицина, някой професор.

Claymore
12-05-2010, 14:43
Ами бях при д-р Широв. Той е професор и преподава на студентите в ИСУЛ, смятай...
Сега ходя на хипербарно лечение във Военна болница, нивата на чуваемост са повишени.
А за болките ще трябва да търпя.

darkPaladin
12-05-2010, 18:41
90% от сиропите за кашлица са съдо разширяващи предполагам си ги пила не веднъж и е няма последици и според мен не е от лекарствата

консултирай се с лекар