PDA

View Full Version : Как да махна акнето.



bobiloffpoli
12-05-2010, 13:37
Здравейте нова съм в сайта искам да питам как да махна акнето мазах го с сякакви глупости само и само да мине но сега нямам толкова колкото имах преди излизат по една две на ден или когато ям шоколад но са повечето петна.Видях някакъв рол он Garnier Pure Active и незнам дали ще ми помогне ако не кажете с какво да се мажа.На 17 г. съм.

ira90
12-05-2010, 14:46
Това го писах и в друга тема. Прочети :
От известно време околко 5/6 седмици г/д ползвам ето тези продукти http://prikachi.com/images/75/2728075j.jpg към тях ползвам от същата марка и лосион с розмарин пак за акне. И да ви кажа имах малки пъпчици, но сега нямам. Само понякога ми излизат, но като ги намажа с коректора на сутринта няма и следа от тях. Но се иска редовно прилагане на лосиона и коректора за да има дълготраен ефект. Аз си го купих от аптека " Санита" има го и в другите аптеки и не е изобщо скъпо. А иначе това е сайта --> http://amritalab.eu/amrita_laboratory/face/antiakne/acne_touch_up_mask_saw_palmetto

Ankh
12-05-2010, 14:50
^ На мeне този коректор ми помогна също, но след това пак започнаха да ми се появяват. Имам няколко петна по-лицето и нищо не помага.
Наскоро чух за някаква сребърна вода, някой ако знае нещо да сподели... приемала се и вътрешно :o

herassmant
12-05-2010, 14:53
Защо не отидеш в някоя аптека и не попиташ фармацевтите да ти препоръчат нещо? :) Ще кажеш кога ти излиза точно и тнт и те ще ти предложат, може даже да искаш тестери и така като ги използваш ще прецениш кое ти влияе най-добре на акнето. :)

mechtaq_za_teb
12-05-2010, 14:54
Най-добре е да те посъветва дерматолог, защото ще ти каже по-точно кое би подействало.
Преди време бях чула за Контратубекс, който заличава белези, но не съм сигурна дали е подходящ за теб, тъй като май не си се излекувал от акнето.
От възрастта е. С каквото и да се мажеш, трудно ще се отървеш напълно, защото причината не е външна, а вътрешна(най-вероятно хормонална).

SwEtyy
12-05-2010, 15:22
Авторке, рол-она който си споменала аз го ползвам за пъпките ми и наистина много помага. На 2-3 ден започнаха да изчезват.

bobiloffpoli
12-05-2010, 15:38
Аз съм използвала сребърна вода помогна но пак има.

titinkaa
12-05-2010, 19:28
Иди на дерматолог,но в никакъв случай не давай да ти ги стиска,че ще стане по зле.

koko95
12-05-2010, 19:32
Аз ползвам Garnier pure 3in1 дето го рекламират по тв-то.Много е ефикасно помага още от първия ден.Продава се по аптеките,хипермаркетите

FuckingFreak
12-06-2010, 07:14
ira90, този коректор го продават в аптеките така ли?

SmilezZz
12-06-2010, 08:42
Защо не се посъветваш със специалист..
Все пак не е полезно да се "лекуваш" сама
или да ползваш продукти,които са ти препоръчали..
При някого може да е имало ефект,но при други
може да влоши положението..
- Или пък попитай някой фармацевт,но в никакъв
случай не се мажи с всички глупости,които чуваш,че
уж помагат..

sexa_na_kompleksa
12-06-2010, 15:57
Нормално е за тази възраст, просто трябва да полагаш редовно грижи за кожата си. Ето ти някои идеи:

http://www.neznam.bg/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/31-%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BA%D 0%B0-%D0%B8-%D0%B2%D1%8A%D0%BD%D1%88%D0%B5%D0%BD-%D0%B2%D0%B8%D0%B4/107-%D0%A1%D1%8A%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0-%D0%B8-%D1%81%D0%B2%D0%B5%D0%B6%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%B6%D0%B0

resend
12-10-2010, 19:36
За да не отварям нова тема,ще питам тук.
Купих си акне аут лосиона,но имам чувството,че изветрява..свършва за по-малко от седмица.Някой ползвал ли е акне аут и има ли впечатления?

blop
01-01-2011, 19:57
хора казвам ви още от сега че на колкото и дерматолози да ходите и колкото мазила да ползвате ако пъпките не са ви само външни смисъл породени са от нещо в организма ви не външен фактор нищо няма да помогне. трябва да се лекувате и вътрешно. демек хапчета и т.н само не пийте антибиотици защото става по зле. а бирената мая... на мене специално не ми помогна много. препоръчвам ви и това наистина действа независимо с каква кожа си или какво ви е акнето. отивате до аптеката и си зимате витамин Е които е 5 лв някъде. пиете по едно на ден заедно с това изяждате и по една шепа орехи на ден. само това! Просто прави вълшебство повярвайте! и нищо няма да ви коства да опитате ;))

lubof
01-01-2011, 20:00
Кирилица!!!
kalpazanka

sweetlv
01-01-2011, 22:53
Не знам за вас, но когато аз отидох в аптека и попитах фармацевтите, ми препоръчака нещо, което струваше 35лв. Казаха, че било най-ефикасно. Когато попитах за нещо на по-приемлива цена, но също да е ефикасно, ми предложиха друго - 25лв. Ходих и в друга аптека, която е козметична (не знам дали така се казва, но продават медицинска козметика). Там пък ме разбиха просто. Някакъв гел 18лв. (ок, мааалко по-приемливо), но той нямал да подейства ефикасно, ако не се използват останалите продукти от серията (тоник, мляко, бла бла, не ги помня другите, но и те по 15лв някъде). И какво излиза? Най-скъпото е най-ефикасно ли? Нещо не ми се вярва. :?
Аз лично мисля да изпробвам това, което ira90 спомена. :)

lubof
01-01-2011, 23:01
да всъщност като го погледнеш ми се струва приемливо и на нормална цена надявам се да помага може и аз да го изпробвам :) :) :) :)

zaiobaio
01-02-2011, 14:20
Замислете се- давате купища пари за разни боклуци, които не действат. Просто отидете на дерматолог и дайте наведнъж 100 лева например, но да си излекувате акнето. По-евтино ще излезе, отколкото 5 години да купувате разни лосиони за по 5 лева.

poncho
01-02-2011, 15:41
По-добре отидете на дерматолог,защото има различни видове кожи и той ще ви изпише нещо за вашата.И аз имах един период в който ми излизаха от време на време, но отидох и сега мога спокойно да кажа, че нямам нито 1 пъпка... :)
Успех

AraBella
01-02-2011, 18:21
Наистина, който има акне, трябва да отиде на дерматолог, но най-важното според мен е търпението. И аз съм имала пъпки, но се научих да съм търпелива с продуктите, които използвам, защото ако си мислите, че след ден, два ще имате резултати, много се лъжете. Това, че някой казва ползвах това и лицето ми изведнъж се изчисти, не значи, че и на вас ще помогне.
Отидете на лекар, купете си всичко, което казва и следвайте схемата, която ви е изготвил и не се отказвайте на първата седмица.

kalpazanka
01-03-2011, 07:28
bobiloffpoli, направи един списък какво си ползвала до момента, за да не се повтарям.
Комедони ли са или имат бял връх?

GossipxGirl
01-04-2011, 17:04
препоръчвам ти Zinerit има го в всяка аптека струва около 15 лв. ползвам го около 2 години и ако имаш сега доста пъпки ако се мажеш редовно , да кажем вечер преди лягане (трябва лицето ти да е почистено ! ) за 1 седмица си изчистена . Съдържа антибиотик и за това помага ! Пробвай найстина няма да съжаляваш. :-P

neeDaBosS
01-04-2011, 17:43
ira90,и аз използвам същият коректор..много е ефикасен! :P

jjeennii
04-09-2013, 10:30
Здравейте! Предлагам лосион за премахване на акне и мазна кожа.
ЛОСИОНЪТ Е 100МЛ - 8лв. АКО СИ ПОРЪЧАТЕ 2 ЛОСИОНА, ЩЕ ГИ ПОЛУЧИТЕ ЗА 14ЛВ.
Много от вас биха го приели като чиста и постна реклама, но лично аз самата преди време с него излекувах и собственото си лице. Буквално покривам цената на съставките с тези 8лв, защото антибиотика е скъп и има освен него още 5 съставки.
Козметичка съм и рецептата за лосиона съм научила от своята учителка.
Гарантирам ви ефект още след самото начало на употребата му, не защото искам да изкарам пари, а защото знам колко досадно и отчайващо е да купуваш какво ли не и да няма никакъв ефект. До сега нямам рекламации за лосиона.
В него се съдържа антибиотик и още 5 съставки.
Подходящ е за лечение на пъпки не само по лицето, а по всички участъци от тялото, за лечение на тежки и леки форми на акне, лекува както гнойни, така и подкожни пъпки. Също намаля мастна секреция, която се отделя от порите и по този начин предотвратява появата на нови черни точки.
Нанася се всяка вечер преди лягане по два пъти един след друг с памучен ТАМПОН, а не с памук!
РАБОТЯ С ЕКОНТ. АКО ЖЕЛАЕТЕ ДА ПОРЪЧАТЕ МИ ИЗПРАТЕТЕ ИМЕНАТА СИ, ОФИС НА ЕКОНТ, ДО КОЙТО ДА ПРИСТИГНЕ ПОРЪЧКАТА И ТЕЛЕФОН ЗА ОБРАТНА ВРЪЗКА. ИЗПРАЩАМ КАТО ПОЩЕНСКА ПРАТКА, ЗА ДА ВИ ИЗЛЕЗЕ ПО-ЕВТИНА ДОСТАВКАТА. АКО НЯКОЙ ИСКА ДА НЕ Е ПОЩЕНСКА ИЛИ ДА Е ДО ДОМ. АДРЕС, МОЛЯ ДА МИ ОТБЕЛЕЖЕ.

АКО ЖЕЛАЕТЕ - ОПИТАЙТЕ!
Ако желаете повече информация се свържете с мен
GSM: 0896 540 640
SKYPE: jeni.ivanova.89

strawberry88
04-09-2013, 21:10
^Тук не е място за реклами.

pepa97
04-13-2013, 16:58
това което спомена авторке за гарниера само раздразва кожата ,няма смисъл ... мажи със силицилов спирт и понеже изгаря кожата после хидратирай със някакъв качествен крем.. прави си маски един път седмично.. когато имаш гнойни пъпки изтискай ,а след това веднага намажи със паста за зъби ,малко ще щипе ,но поне няма да има връхче.. чувала съм за хума.. не ходи при дерматолог няма смисъл от 13 годишна страдам от акне , а ето ме сега на 15 отново съм същата ..ходих на дерматолог освен антибиотици нищо друго не ми изписа ,аз не искам да се тровя ,така че..... козметичките много помагат ,но оставят жестоки белези.. ти си решаваш !

babche_gurl
08-17-2018, 19:11
da ti kaja chestno i az sum sushtata i nishto ne mi pomaga gledala sum takiva videa no e prekaleno skupo i neznam kakvo da pravq?

Шок
08-17-2018, 19:24
Решението е ACNE OUT.

dexofen
08-17-2018, 19:40
Решението е ACNE OUT.

Е, не действа при всеки. Иначе си струва да се опита, че поне не е скъпо. Ползвал съм сапунът им и много много много изсушаваше кожата.

dexofen
08-17-2018, 19:41
da ti kaja chestno i az sum sushtata i nishto ne mi pomaga gledala sum takiva videa no e prekaleno skupo i neznam kakvo da pravq?

Разкажи малко по-подробно за акнето си, за да може евентуално да препоръчаме нещо.

bijou
08-17-2018, 19:48
Не, не. Отивай си на добър дерматолог. Всяка кожа е различна и всяко акне е различно. Има 100 вида, ако на някой нещо му е помогнало, то не е задължително и на теб да помогне, както и обратното.
Когато става върпос за кожа и акне, не се доверявай на всеки с 'опит', най-малкото на непознати във форум.
Запиши си час при дерматолог и той най-добре ще ти каже.

dexofen
08-17-2018, 20:12
Не, не. Отивай си на добър дерматолог. Всяка кожа е различна и всяко акне е различно. Има 100 вида, ако на някой нещо му е помогнало, то не е задължително и на теб да помогне, както и обратното.
Когато става върпос за кожа и акне, не се доверявай на всеки с 'опит', най-малкото на непознати във форум.
Запиши си час при дерматолог и той най-добре ще ти каже.

Е, да като цяло. Аз имах предвид, че можем да и препоръчаме нещо не толкова агресивно като акне аут докато отиде на дерматолог :D Но като цяло много зависи и от вида на акнето.

Ivaaaaa
08-18-2018, 05:36
Акне аут има много хубава антимикробна съставка, която е доста ефективна при борбата с акне, но за съжаление с времето се получава резистентност. По принцип тази съставка е използвана при лечение на уроинфекции. Но хората толкова се тъпчете с антибиотици, че при истинска нужда не могат да помогнат. Затова акнеаута е ефективен при толкова пациенти - тази съставка не е често срещана. Хитро са го измислили от биотрейд. Струва си да се опита според мен.

dexofen
08-18-2018, 10:00
Акне аут има много хубава антимикробна съставка, която е доста ефективна при борбата с акне, но за съжаление с времето се получава резистентност. По принцип тази съставка е използвана при лечение на уроинфекции. Но хората толкова се тъпчете с антибиотици, че при истинска нужда не могат да помогнат. Затова акнеаута е ефективен при толкова пациенти - тази съставка не е често срещана. Хитро са го измислили от биотрейд. Струва си да се опита според мен.

Аз повече се радвам на млечната киселина в него. Биотрейд не са перфектната козметична компания, някои от нещата им клонят към битова химия на моменти, обаче имат една серия против изпотяване, мн тежка артилерия. И там също има метенамин (уротропин).
Бтв, знаеш ли къде мн често можеш да си намериш метенамин, ама няма да става за каквато и да е козметична или медицинска употреба :D Сух спирт.
А някои по палави от вас са го чували във връзка с HMX и RDX :D

Ivaaaaa
08-18-2018, 10:20
Ъм, и млечна киселина ли има? Всъщност помня, че съставът на активния лосион, който съдържа метенамин е доста прост. Я да проверим. Мда, съставът е кратичък и нелош. Има алкохол, розова вода, ниацинамид, глицерин + други по-маловажни. Аз съм от хората, които нямат против алкохола в козметиката. Той лосиона, нанесен локално ще изсуши само пъпката, не цялата кожа. Съставът е много добър. Много харесвам ниацинамидът при акне.
Не знаех за тези подробности :д

dexofen
08-18-2018, 10:26
Ъм, и млечна киселина ли има? Всъщност помня, че съставът на активния лосион, който съдържа метенамин е доста прост. Я да проверим. Мда, съставът е кратичък и нелош. Има алкохол, розова вода, ниацинамид, глицерин + други по-маловажни. Аз съм от хората, които нямат против алкохола в козметиката. Той лосиона, нанесен локално ще изсуши само пъпката, не цялата кожа. Съставът е много добър. Много харесвам ниацинамидът при акне.
Не знаех за тези подробности :д

В сапуна имаше млечна и салицилова киселина. :P

Ivaaaaa
08-18-2018, 10:42
Аз си помислих, че говорим по презумпция за лосиона, който и най-известния им и препоръчван продукт.