PDA

View Full Version : windows 7



transformable
12-05-2010, 17:24
Значи искам да си сложа WINDOWS 7 , но не ми се дават пари да го нося и да ми го сложат . Един приятел беше ми казал да си го изтегля от някъде , да не давам излишни кинти .. Някои може ли да ми даде конкретен link към WINDOWS 7 + подробно обяснено как се инсталирва ?

GregoryHouse
12-06-2010, 06:33
http://zamunda.net/details.php?id=237146&hit=1

JDeel
12-07-2010, 23:12
Сваля се, записва се на диск, но не директно .iso файла който си свалил. Този файл е нещо като архив, но съдържа в себе си и важна Boot информация. Можеш да използваш например PowerIso, която отваря такива .iso файлове и дори може да ги запише по подходящия начин на диск.
Когато имаш това нещо на диск и си готов за преинсталация - рестартираш компа и му даваш да зарежда не от харда, а от диска. То може и така да си е нагласено, но ако не е.... настройва се например в BIOS. В BIOS се влиза най-често с натискане на DEL още докато виждаш черния екран при пускане на компа, но може да е и F2... зависи от дънната платка. То и си го пише де, при тези текстове на черния екран които излизат, но се скриват много бързо. Пише например "Enter SETUP". Вътре в BIOS някъде се настройват Boot up устройствата - кое да зарежда първо.

Инсталацията не е нещо особено. Само това дето ще те пита къде да инсталира новия Windows. Вероятно ще познае че на компа някакъв Windows, така че трябва да форматираш C:// преди да инсталираш новия.

x86 означава 32 битов, x64 означава 64 битов. Използвай x86.

dimitar_ak
12-08-2010, 06:37
Няма никакви ядове да се ползва х64. Всичко си работи на него, а 64 битовите приложения работят по-бързо. Ползвам същото копие от замундата. Ако закъсаш за Activation crack ми пиши на лично.