PDA

View Full Version : Wi-fi от компа към телефона с USB Adapter?



bullit
12-05-2010, 20:57
Искам да попитам въобще възможно ли е такова нещо?Това което искам е да направя е през USB Adapter(примерно този http://outmax.bg/dmz/index.php?_a=viewProd&productId=12996 или някакъв подобен няма значение точно какъв) да си пусна wireless към телефона Nokia N900?Компютъра ми е с обикновен кабелен интернет ppoe и като включа USB адаптера той да излъчва wi-fi сигнал?И ако е възможно ще се радвам някой да обясни подробно.Мерси за вниманието. :)

doomkillerr
12-06-2010, 09:40
Да възможно е!

1. Wireless адаптера трябва да се настрой да излъчва сигнала, а не да го приема и по този начин може да се свърже с едно безжично устройство, в случая това ще е телефона ти!

2. Между двете устройства ще има обща мрежа, като ще можеш да ползваш интернет, да си прехварляш и споделяш файлове, като трансфера на данни ще зависи от стандарта на безжичните устройства! :)

П.С. - За по подробно обяснение на ЛС, но задължително след като се помъчиш малко сам да го направиш! :)

Nam3less3
12-06-2010, 10:13
Абе кажи как е N900, какви аппс има за него, излязоха ли ъпдейти за Maemo-то, и от какво си неводолен в него. Интерфейса му още ли работи само в landscape?

bullit
12-06-2010, 12:02
Мерси doomkiller тези дни ще пробвам и ако имам проблеми ще ти пиша.Nam3less3 мн съм доволен от maemo уникална OS е.Приложения има достатъчно.Малко са все пак(сревнено с AppStore,но пък там има много безполезни),но това не е мн разпространена OS.Какво да ти кажа страшно доволен съм от телефона,но батерията е малко слабичка :( Иначе предполагам си гледал клипчета-това си е повече таблет.Доста приложения могат да се пуснат в portrait mode,но официален ъпдейт за това няма и няма да има 100% ти го казвам.За multitaskinga просто нямам думи-друг такъв телефон няма със сигурност.На мен ми допада страшно много,но ако си го вземеш да знаеш много четене има с тази OS особено ако искаш да правиш по-специални неща.Тва е основното,ако имаш въпроси питай :) .