PDA

View Full Version : Kраят на света настъпва след половин година, прееб*ани сме:(



gandalfepi4
12-06-2010, 12:49
на 21 май, 2011 по-точно. Не е ли това гадно? Уви, библията не лъже, нека да се покаем :-#

http://www.wecanknow.com/

sli73r
12-06-2010, 13:17
....ии какво ще ни "сполети" ?

gandalfepi4
12-06-2010, 14:23
ми в сайта си пише, брат! тези хора като са се молили на бог, той им е казал че на 21 май 2011 ще събере добрите в рая, а лошите в ада и на 21 октомври ще унищожи земята!!!!

не можеш да спориш с хора на които лично им е казано нещо от господа! той идва! обречени сме! покай се за греховете си и благодари за даровете си понеже дъ биг бос из къминг то фък ъс ъп!!1!

sli73r
12-06-2010, 14:52
какво разбираш под "тези хора"

Нострадамус : 2060 -Армагедон
Некви врачки там - 2012 -Астероид,цунами
Учени и други - 200X Планетата X щяла да ни отнесе
Във някакъв нечуван сайта 2011.

Е сега вече съм объркан
:shock:

radeberger
12-07-2010, 07:24
А ако не изчезне свата тогава, кво ?

gandalfepi4
12-07-2010, 07:29
ЩЕ изчезне

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-07-2010, 12:48
Офффф ае стига с тези глупости!Само се чудите каква простотия да турите/постнете/нащракате/заковете и тн.Надраскайте нещо смислено и поне отчасти с истини,или дори допустимо, а не само абсурдизми.

avitoholbg
12-08-2010, 07:35
Оф ае стига с тези простотии. Света няма да свърши нито през 2011-та, нито през 2012 година. gandalfepi4 май напоследък гледаш доста конспиративни филми и си станал малко параноичен.
А това което спомена, че малко преди края Бог щял да отнесе добрите към рая не се ли казваше "взимането" (или нещо подобно). В това "взимане" не вярваха ли евангелистите :-o

gandalfepi4
12-08-2010, 07:42
Оф ае стига с тези простотии. Света няма да свърши нито през 2011-та, нито през 2012 година. gandalfepi4 май напоследък гледаш доста конспиративни филми и си станал малко параноичен.
А това което спомена, че малко преди края Бог щял да отнесе добрите към рая не се ли казваше "взимането" (или нещо подобно). В това "взимане" не вярваха ли евангелистите :-o

ми принципмно всички требе да си вярват щото си е черно на бяло в книгата ама нали всяка деноминация си праи квото сака



http://en.wikipedia.org/wiki/Rapture

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-08-2010, 07:58
гандалфе, ти не беше ли атеист? КФо само ми цитираш Библииката и сега се правиш на набожен(доколкото виждам).

SolusChristus
12-08-2010, 21:35
гандалфе, ти не беше ли атеист? КФо само ми цитираш Библииката и сега се правиш на набожен(доколкото виждам).

http://en.wikipedia.org/wiki/Troll_%28Internet%29

goblin0306
12-08-2010, 22:51
гандалфе, ти не беше ли атеист? КФо само ми цитираш Библииката и сега се правиш на набожен(доколкото виждам).

Нарича се ирония. И то с примес на подигравка :D

Галдалф, ю рок! 8-)

gandalfepi4
12-09-2010, 09:06
Галдалф, ю рок! 8-)

http://knowyourmeme.com/system/icons/1987/original/fyeah.jpg

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-09-2010, 13:06
гандалфе, ти не беше ли атеист? КФо само ми цитираш Библииката и сега се правиш на набожен(доколкото виждам).

Нарича се ирония. И то с примес на подигравка :D

Галдалф, ю рок! 8-)

Иронията е тънко чуство за хумор.А при него не забелязвам подобни наченки, а по скоро нещо от орта на лицемерие.А може би се бъркам,но дали?

п.п. гандалфе подписа ти е мн интересен.И аз сам забелязал като отида на село и кат хвана кокошка и я мурдам тей, главата не я помръдва а тялото го въртя като лудо.Това е интересно.

SolusChristus
12-09-2010, 13:10
гандалфе, ти не беше ли атеист? КФо само ми цитираш Библииката и сега се правиш на набожен(доколкото виждам).

Нарича се ирония. И то с примес на подигравка :D

Галдалф, ю рок! 8-)

Иронията е тънко чуство за хумор.А при него не забелязвам подобни наченки, а по скоро нещо от орта на лицемерие.А може би се бъркам,но дали?

п.п. гандалфе подписа ти е мн интересен.И аз сам забелязал като отида на село и кат хвана кокошка и я мурдам тей, главата не я помръдва а тялото го въртя като лудо.Това е интересно.

Това се забелязва при всички птици. Докато летят, главите им трябва да са неподвижни. Те пилетата, не че летят много, де. 8-)

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-09-2010, 13:14
гандалфе, ти не беше ли атеист? КФо само ми цитираш Библииката и сега се правиш на набожен(доколкото виждам).

Нарича се ирония. И то с примес на подигравка :D

Галдалф, ю рок! 8-)

Иронията е тънко чуство за хумор.А при него не забелязвам подобни наченки, а по скоро нещо от орта на лицемерие.А може би се бъркам,но дали?

п.п. гандалфе подписа ти е мн интересен.И аз сам забелязал като отида на село и кат хвана кокошка и я мурдам тей, главата не я помръдва а тялото го въртя като лудо.Това е интересно.

Това се забелязва при всички птици. Докато летят, главите им трябва да са неподвижни. Те пилетата, не че летят много, де. 8-)

Попринцип е така,да.Но как са постигнали това?Какво е устройството?Това ме мъчи.

gandalfepi4
12-09-2010, 16:04
^

http://physicsbuzz.physicscentral.com/2010/02/chicken-head-tracking_05.html

http://www.hcdb.k12.hi.us/-Animated%20GIFs/chicken-egg.gif

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-15-2010, 08:11
^

http://physicsbuzz.physicscentral.com/2010/02/chicken-head-tracking_05.html

http://www.hcdb.k12.hi.us/-Animated%20GIFs/chicken-egg.gif

Тенкс! Като се прибера ще го изгледам.

mimity9602
12-28-2010, 16:02
абе хора стига сте се панирали краят идвал. то не беше 2000, 2012, 2060....... колкото до тези хора не знам дали бог им е говорил или не. Знам само, че все някой ден краят ще дойде и ние нищо не можем да направим по въпроса само можем да си живеем животите колкото по- добре можем и да се стараем да сме добри хора.

HRaBr0TyYKeBaPcHe
12-28-2010, 17:35
абе хора стига сте се панирали краят идвал. то не беше 2000, 2012, 2060....... колкото до тези хора не знам дали бог им е говорил или не. Знам само, че все някой ден краят ще дойде и ние нищо не можем да направим по въпроса само можем да си живеем животите колкото по- добре можем и да се стараем да сме добри хора.

Кой се панирва???

gandalfepi4
12-28-2010, 17:39
http://memberfiles.freewebs.com/44/69/62096944/photos/Horrified--Disgusted/horrifed1.jpg

НИКОЙ НЕ СЕ ПАНИРВА!!!

luda4et0o
03-08-2011, 00:03
никой освен Бог не знае кога е краят на света не вярвайте на такива неща

gandalfepi4
03-08-2011, 08:02
никой освен Бог не знае кога е краят на света не вярвайте на такива неща

тогава слава богу че бог казва кога е краят на света (малко преди да каже че никой не знае кога е краят на света което е странно наистина) и следователно към която и абрахамска религия да принадлежиш (без юдаизъм) си имаш достатъчно ясна идея кога настъпва въпросното събитие.

толкова ми е писнало от religious freaks дето не са си чели домашните

http://posterous.com/getfile/files.posterous.com/edyong/muNXY00gL9K3C9T7l4ZI1MshnrlxeO9tuPbhjjaz4SwQx3gdry nhT7SbGQNv/Monkey_Facepalm.jpg.scaled.500.jpg

Gavra
03-08-2011, 16:34
Знаеш ли защо няма да стане, СТУНДЖИ? Твърде хубаво е за да бъде истина :o

vampireheart
03-08-2011, 23:28
Единствено Бог знае кога е края. Никой друг не може да каже. Но признаците за края са налице.

NomNomNom
03-09-2011, 11:58
гандалфе, ти не беше ли атеист? КФо само ми цитираш Библииката и сега се правиш на набожен(доколкото виждам).

Нарича се ирония. И то с примес на подигравка :D

Галдалф, ю рок! 8-)

Иронията е тънко чуство за хумор.А при него не забелязвам подобни наченки, а по скоро нещо от орта на лицемерие.А може би се бъркам,но дали?

п.п. гандалфе подписа ти е мн интересен.И аз сам забелязал като отида на село и кат хвана кокошка и я мурдам тей, главата не я помръдва а тялото го въртя като лудо.Това е интересно.
Сарказъм, гротеска ?

Кюфте, срсли , защо тролваш така .

NomNomNom
03-09-2011, 12:04
Единствено Бог знае кога е края. Никой друг не може да каже. Но признаците за края са налице.
Да, и ?
Развий малко аргументацията . Опа, тя липсва.

gandalfepi4
03-09-2011, 12:37
^ само да ти кажа че да се караш на кюфтето е като да биеш умрял кон щото отдавна го пермабаннаха зомботераторите, а вамирското сърце или не е чело библията и просто папагалчи или е забравило онези части и от четирите евангелия където иисус изрично казва кога ще настъпи краят на света, последователите му казват същите неща и самият паул дрънка за това надълго и нашироко

NomNomNom
03-09-2011, 12:56
^ само да ти кажа че да се караш на кюфтето е като да биеш умрял кон щото отдавна го пермабаннаха зомботераторите, а вамирското сърце или не е чело библията и просто папагалчи или е забравило онези части и от четирите евангелия където иисус изрично казва кога ще настъпи краят на света, последователите му казват същите неща и самият паул дрънка за това надълго и нашироко
Обвиъсли , ама исках и аз да тролна 8-)

vampireheart
03-09-2011, 19:27
На атеисти няма какво да обяснявам. Няма да разберете!

Auriss
03-09-2011, 19:50
Ми няма .... то и шизофреник да ми обяснява пак няма да разбера...
Познай на какво се дължи

gandalfepi4
03-09-2011, 19:55
На атеисти няма какво да обяснявам. Няма да разберете!

наистина няма да разбера защо твърдиш че в библията пише нещо, когато в действителност в нея ясно и недвусмислено, на много места и от различни хора пише ТОЧНО обратното.

vampireheart
03-09-2011, 20:04
gandalfepi4 ТИ СИ този ,който не е чел Библията не аз.

vampireheart
03-09-2011, 20:07
Цитирай тогава като го пише.

gandalfepi4
03-09-2011, 21:02
миии ок? :D

Матей 16:28

28Истина ви казвам: Има някои от стоящите тука, които никак няма да вкусят смърт докле не видят Човешкия Син идещ в царството Си.

Матей 24:34

34Истина ви казвам: Това поколение няма да премине, докле не се сбъдне всичко това. (ако ще се заядеш за "това" просто прочети малко по-нагоре)

Марко 9
1И рече им: Истина ви казвам: Има някои, от тук стоящите, които никак няма да вкусят смърт, докле не видят Божието царство дошло в сила.

Марко 13:30-33

30Истина ви казвам: Това поколение (използваната дума в оригинал се използва за означаването на период от 40 години) няма да премине, докле не се сбъдне всичко това.

което пък и доста добре си съответства с

Матей 16:28

28Истина ви казвам: Има някои от стоящите тука, които никак няма да вкусят смърт докле не видят Човешкия Син идещ в царството Си.

Лука 9:26-27
26Защото, ако се срамува някой от Мене и от думите ми, то и Човешкият Син ще се срамува от него, когато дойде в Своята слава и в славата на Отца и на Своите ангели.

27А казвам ви наистина, има някои от тук стоящите, които никак няма да вкусят смърт, докле не видят Божието царство.


(тези долните требе да се гледат в оригинал че на български е ужасен превода ходи в biblegateway.org ако ти се занимава и не ми вярваш)

Марко 13:14-20

14И когато видите мерзостта, която докарва запустение, [за която говори пророк Даниил], стояща там гдето не подобава, (който чете нека разбира), тогава ония, които с в Юдея, нека бягат по планините;

15и който е на къщния покрив да не слиза в къщата си, нито да влиза да вземе нещо от нея;

16и който е на нива да не се връща назад да вземе дрехата си.

17А горко на непразните и на кърмачките през ония дни!

18При това, молете се да не стане това*(Бягането ви.) зиме;

19защото през ония дни ще има скръб небивала до сега от началото на създанието, което Бог е създал, нито ще има такава.

20И ако Господ не съкратеше ония дни, не би се избавила ни една твар; но заради избраните, които Той избра, съкратил е дните.


Матей 24:15-22

15Затова, когато видите мерзостта, която докарва запустение, за която говори пророк Даниил, стояща на святото място, (който чете нека разбира),

16тогава ония които са в Юдея, нека бягат по планините;

17който се намери на къщния покрив да не слиза да вземе нещата от къщата си;

18и който се намери на нива да се не връща назад да вземе дрехата си.

19А горко на непразните и на кърмещите в ония дни!

20При това, молете се да се не случи бягането ви зиме или в съботен ден;

21защото тогава ще има голяма скръб, небивала от началото на света до сега, и каквато не ще има.

22И ако да не се съкратеха ония дни, не би се избавила ни една твар; но заради избраните, ония дни ще се съкратят.


Лука 21:20-33

20А когато видите Ерусалим, че е заобиколен от войски, това да знаете, че е наближило запустяването му.

21Тогава ония, които са в Юдея, нека бягат в планините, а които са всред града, нека излязат вън, а които са в околностите, да не влизат в него.

22Защото това са дни на въздаяние, за да се изпълни всичко, което е писано.

23Горко на непразните и на кърмачките, през ония дни! Защото, ще има голямо бедствие в страната, и гняв върху тия люде.

24Те ще паднат под острието на ножа, и ще бъдат откарани в плен по всичките народи; и Ерусалим ще бъде тъпкан от народите, докле се изпълнят времената на езичниците.

25И ще станат знамения в слънцето, в луната и в звездите, а по земята бедствие на народите, като ще бъдат в недоумение, поради бучението на морето и вълните.

26Човеците ще примират от страх и от очакване онова, което ще постигне вселената, защото небесните сили ще са разклатят.

27И тогава ще видят Човешкия Син, идещ в облак със сила и голяма слава.

28А когато почне да става това, изправете се и подигнете главите си, защото изкуплението ви наближава.

29И каза им притча: Погледнете смоковницата и всичките дървета.

30Когато вече покарат, вие, като видите това, сами знаете, че лятото е вече близо.

31Също така и вие, когато видите, че става това, да знаете, че е близо Божието царство.

32Истина ви казвам, че това поколение няма да премине докле не се сбъдне всичко това.

33Небето и земята ще преминат, но Моите думи няма да преминат.


толкова за директните думи на йешуа. има и още няколко но ме мързи да търся

ето и по-второстепенни източници

Солунци 4:16-17

16Понеже сам Господ ще слезе от небето с повелителен вик, при глас на арахангел и при Божия тръба; и мъртвите в Христа ще въскръснат по-напред;

17после ние, които сме останали живи, ще бъдем грабнати заедно с тях в облаците да посрещнем Господа във въздуха; и така ще бъдем всякога с Господа.

1 Солунци 5:2-11

2защото вие добре знаете, че Господният ден ще дойде като крадец нощем.

3Когато казват: Мир и безопасност! тогава ще ги постигне внезапно погубление, като болките на непразна жена, и никак няма да избягнат.

4Но вие, братя, не сте в тъмнина, та да ви постигне оня ден като крадец.

5Защото вие всички сте синове на светлината, синове на деня: не сме от нощтта, нито от тъмнината.

6И тъй, да не спим, както другите, но да бъдем будни и трезвени.

7Защото, които спят, нощем спят, и които се опиват, нощем се опиват;

8а ние, като сме от деня, нека бъдем трезвени и нека облечем за бронен нагръдник вяра и любов и да турим за шлем надежда и спасение.

9Защото Бог ни е определил не на гняв, но да получим спасение чрез нашия Господ Исус Христос,

10Който умря за нас, тъй щото, било че сме живи, или че сме починали, да живеем заедно с Него.

11Затова насърчавайте се един друг, както и правите.











та толкова от мен за сега. има и още но наистина ме мързи.

ако смяташ че просто увъртам думите, просто бъди с идеята че това съм го чул от християни за пръв път. доста са известни въпросните и са доста голям трън в задника на доста църкви (слава богу че вярващите не са чели книгата наистина)

http://en.wikipedia.org/wiki/End_time#Christianity

http://www.religioustolerance.org/end_wrl16.htm

http://www.agapebiblestudy.com/documents/Covenant%20Treaty%20Format%20Comparison%20of%20Rev elation%20and%20Matthew%27s%20Gospel.htm

предполагам все пак че ти ми говореше конкретно за:

Матей 24:36

36А за оня ден и час никой не знае, нито небесните ангели, нито Синът, а само Отец.

eто и ти го в пълнота

Матей 24:33-36

33Също така и вие, когато видите всичко това, да знаете, че Той е близо при вратата.

34Истина ви казвам: Това поколение няма да премине, докле не се сбъдне всичко това.

35Небето и земята ще преминат, но Моите думи няма да преминат.

36А за оня ден и час никой не знае, нито небесните ангели, нито Синът, а само Отец.


пича просто говори че няма ПЪЛНА яснота по въпроса - ден и час се не знае. това че е близо, че много от хората на които говори в момента ще са живи и с две думи ще се случи в рамките на тогавашното поколение никой не го е отричал.

чисто и просто

vampireheart
03-09-2011, 22:12
Именно това потвърждава,че белезите показват,че ще настъпи края и Бог ще си вдигне църквата [Неговите последователи],а тук на Земята ще бъде Армагедонската война,където ще има кръв до юздите на конете и тогава ще настъпи КРАЯ НА ТАЗИ ЗЕМЯ И ЩЕ ИМА НОВО НЕБЕ И НОВА ЗЕМЯ,но дата и година ЗНАЕ САМО БОГ ОТЕЦ. Дори и Божия син него знае [Исус Христос]. Затова всеки,който казва,че знае кога ще настъпи края е лъжец,защото това не е от Бог,а от Сатана. Достоверен източник Библията.

gandalfepi4
03-09-2011, 22:48
:D

ZipFail
03-09-2011, 23:14
EPIC IGNORE !!!

CHRISTIAN WINS !!!

domain
03-09-2011, 23:28
И утре да е и да знаете, че ще е утре - пак нищо няма да направим...
Времето съществува вече не да дава шанс на мечтите и манифестацийте ни а само да ни показва колко сме нетърпеливи и мързеливи едновременно... Не е нужно да се взриви планетата за да дойде КРАЯТ! Достатъчно е да изгубим онази толкова тиха и нищожна част от нас - интуицията... на някой хора им изнася на светогледа да я наричат душа...

ПП Zip - хубав цитат (bow)

bazingaaaa
03-19-2011, 16:29
Възхищавам се на човека измислил "Бог"
Създал е заблуда в световен мащаб

RagioL
03-21-2011, 21:53
А сега един въпрос, бог си пребира своите хора, сатаната си прибира злите хора и поклонниците си. А такива като мен, които не са набожни и не са поклонници на сатаната къде отиват? В третото измерение или четвърта глуха може би! 8-)

Nam3less3
03-22-2011, 05:06
А сега един един въпрос, бог си пребира своите хора, сатаната си прибира злите хора и поклонниците си. А такава като мен, които не са набожни и не са поклонници на сатаната къде отиват? В третото измерение или четвърта глуха може би! 8-)Няма средно положение, или служиш на едното, или на другото, независимо дали го искаш или не :D

gandalfepi4
03-22-2011, 07:29
^ как можеш да кажеш такава глупост???

точно волиция се иска, за да служиш на някого по дефиниция.

ако просто с действията си правиш угодно на някого случайно си просто или не знаеща пионка в махинациите му, или правиш така поради съвпадение.



как може вие теистите само да се побърквате с идеите си че хора и животни са кукли на конци в безсмислената игричка на някакъв интердименционален мухльо, който прекарва вечността правейки така:

http://www.foreveraloneguy.com/image/348-i-luv-u-i-luve-u-2-forever-alone.jpg

баси комплексарщината бе хора




ПС - относно конкретния въпрос - дори бушменско мини племенце живеещо в най-дълбоката джунгла в амазония е свързано с евреите тъй като иисус е свързан с ной, приема историята за истинска и буквална (а ноевото семейство са единствените хора на земята които бог не е убил с цел да спре лошотията на хората, преди да се сети че не може да спре лошотията на хората "упси") ерго те са се отказали от бог, ерго отиват в ада.

това е според библията, знам че е тъпо, но какво може да очакваш от изродената, псевдо религия на некви каананци които са си преразказвали старите митове на римляни които са искали да си набият още един бог в пантеона

npp
03-22-2011, 13:22
http://www.foreveraloneguy.com/image/348-i-luv-u-i-luve-u-2-forever-alone.jpg

:-D
това с ms paint ли го драсна, или първо на лист а после през скенер :-D

scrooper
05-20-2011, 23:45
ми в сайта си пише, брат! тези хора като са се молили на бог, той им е казал че на 21 май 2011 ще събере добрите в рая, а лошите в ада и на 21 октомври ще унищожи земята!!!!


абе вие вервате ли си? Големи надувки! За кой бог говориш? За тоя на християните ли? Ами че ти така пращаш директно всички мирни хорица от другите религии в ада =D> Пфф, и т'ва за моленето- абре ти може да си най- добрият човек на земята и ако не се молиш, к'во? В ада ли отиваш? Земи логиката :х Ами той митьо пищова и той сигурно редовно си се моли, ама да ти прилича на "достоен" за прословутия рай човек? Съмнявам се...
Аре осъзнайте се...

ZipFail
05-20-2011, 23:58
:lol: :lol: :lol:

Rhoads
05-21-2011, 10:20
слабо лек

vpowerrr
05-23-2011, 12:46
Покая ли се хубаво? :D

Linns
05-27-2011, 08:29
Живи смеееее, живи смееееееееее

loveca777
05-27-2011, 14:42
Кирилица.
GregoryHouse

loveca777
05-27-2011, 14:52
Истината е , че точно заради религията и бог e имало толкова много войни и кръвопролития, че и продължават..
А в средновековието са гонели и убивали невярващите...

Auriss
05-27-2011, 22:20
^ wtf. Глупости говориш. Кога църквата е била отговорна за война или нечия смърт....Вие още малко ще ги изкарате някакви ненормалници ,които ламтят за власт над света.

loveca777
05-27-2011, 23:08
^ wtf. Глупости говориш. Кога църквата е била отговорна за война или нечия смърт....Вие още малко ще ги изкарате някакви ненормалници ,които ламтят за власт над света.
Особено в средновековието църквата и папата са изпращали рицарите на война.
Зарaди всички религии са ставали войните. fakt e
Inache vsichki religii prizovavat za mir i dobro
No vij Turciq kato na zavladqla, koito ne sloji chalmata- obezglavqvat go
Религията е най тъпото нещо измислено от човечеството

Auriss
05-27-2011, 23:21
Пълни глупости говориш - религиите са измислени от Бог с цел да поведе хората към добро - това ,че човечеството ги използва като извинение да избива стремежа си към насилие е съвсем друг въпрос.
Дай ми пример ,в който Бог да е поощрил омразата и войната ?

Както сам казваш всички религии призовават към мир и добро - в Корана и Библията няма и помен от наставления за нарадняване на хората с различни вярвания. Тия джихад-и (свещени войни) са проворикани от неспособността на хората да прозрат смисъла на написаното и тълкуването на всичко в прав текст.
epic

Nam3less3
05-27-2011, 23:32
Пълни глупости говориш - религиите са измислени от Бог с цел да поведе хората към добро - това ,че човечеството ги използва като извинение да избива стремежа си към насилие е съвсем друг въпрос.
Дай ми пример ,в който Бог да е поощрил омразата и войната ?

Както сам казваш всички религии призовават към мир и добро - в Корана и Библията няма и помен от наставления за нарадняване на хората с различни вярвания. Тия джихад-и (свещени войни) са проворикани от неспособността на хората да прозрат смисъла на написаното и тълкуването на всичко в прав текст.
epic =D>
Най-сетне влизаш в час :D

loveca777
05-27-2011, 23:41
Оф, много си вярваш.
Няма как да споря с теб.
Това ,че религията е измислена с цел за доброто - съгласен съм.
Но приеми, че ако нямаше религия - нямаше да има нито свещени войни, нито куп други войни водени от омраза и налагане на чужди рeлигий.
ОТГОВОРИ МИ
Що Бог не е направил една единствена религия , за да не се избиват простите народи?
Щото човека я е написал...

Не съм комунист.
Ако не беше църквата , която единствено тя е запазила българските традиции и ценности !!!

Nam3less3
05-28-2011, 00:03
Оф, много си вярваш.
Няма как да споря с теб.
Това ,че религията е измислена с цел за доброто - съгласен съм.
Но приеми, че ако нямаше религия - нямаше да има нито свещени войни, нито куп други войни водени от омраза и налагане на чужди рeлигий.
ОТГОВОРИ МИ
Що Бог не е направил една единствена религия , за да не се избиват простите народи?
Щото човека я е написал...

Не съм комунист.
Ако не беше църквата , която единствено тя е запазила българските традиции и ценности !!!Свещените войни и религиозните войни са си най-обикновени войни за власт...
Религията е използвана за политически цели, за признак за обединение и за casus belli. Прочети малко история, да не си мислиш, че някой наистина е ходил да се бие за нещо, което самата религия забранява? Ходели са да забогатяват, завоюват и плячкосват. А такива като тебе са се заблуждавали, че е ставало в името на Бог, ако не беше това, щеше да е нещо друго. На човека каквото и да му дадеш може да го обърне в повод за война.

loveca777
05-28-2011, 00:16
Оф, много си вярваш..
Ако не беше църквата , която единствено тя е запазила българските традиции и ценности !!!Свещените войни и религиозните войни са си най-обикновени войни за власт...
Религията е използвана за политически цели, за признак за обединение и за casus belli. Прочети малко история, да не си мислиш, че някой наистина е ходил да се бие за нещо, което самата религия забранява? Ходели са да забогатяват, завоюват и плячкосват. А такива като тебе са се заблуждавали, че е ставало в името на Бог, ако не беше това, щеше да е нещо друго. На човека каквото и да му дадеш може да го обърне в повод за война.
Папата ги е заблуждавал и те са му вярвали и дрън дрън..... всичkи папи тогава са били хора с власт , които са търсили само богатствo...
Не знам кой да ходи да чете история - това трябва да си ти.
Ама знам ,че с такива кaто вас да се спори е все едно да ходиш на попа да го разубеждаваш , демек - невъзможна работа.
И така си е . Природата ни е войнствена на хората .

Nam3less3
05-28-2011, 00:21
Папата ги е заблуждавал и те са му вярвали и дрън дрън..... всичkи папи тогава са били хора с власт , които са търсили само богатствo...
Не знам кой да ходи да чете история - това трябва да си ти.
Ама знам ,че с такива кaто вас да се спори е все едно да ходиш на попа да го разубеждаваш , демек - невъзможна работа.
И така си е . Природата ни е войнствена на хората .И в крайна сметка каква е теорията ти, че нищо не може да ти се разбере.

Auriss
05-28-2011, 02:22
ОТГОВОРИ МИ
Що Бог не е направил една единствена религия , за да не се избиват простите народи?
Щото човека я е написал...

Не съм комунист.
Ако не беше църквата , която единствено тя е запазила българските традиции и ценности !!!

Отговарям ти :

Ако се запознаеш и с Исляма ,и с Будизма ,и с Юдаизма ще установиш ,че макар притчите за Бог да са различни и историите ,описани в самите книги да се различават ,в крайна сметка внушението е едно и също - това е път към духовно усъвършенстване и самодисциплина.

И относно това за църквата - напълно прав си - тя е 100% отговорна за запазването на българските дух и ценности по време на робството - едва ли някоя друга религия ,различна от исляма ,би постигнала подобно нещо.


Но приеми, че ако нямаше религия - нямаше да има нито свещени войни, нито куп други войни водени от омраза и налагане на чужди рeлигий.

Аз пак ще ти го кажа - виновна е не религията ,а хората ,които я следват. В трите основни религии не се казва нищо за налагане на твоето виждане над другите - все пак що за 'добро' щеше да е ако Християнството / Исляма учеха на 'покоряване' и принуждаване на хората да ги приемат. Няма такова нещо...

И за да ти дам пример - ако застрелям някого производителят на оръжието ли ще е отговорен или аз за своите си действия.



Ама знам ,че с такива кaто вас да се спори е все едно да ходиш на попа да го разубеждаваш , демек - невъзможна работа.

Е стига ,де ,недей така. Аз съм толкова широко-скроена личност и очаквам с нетърпение да ме посветиш в дълбоко-проникновената си ,атеистична позиция ,подкрепена на базата на някакво познание ? Защото ако си нямаш представа от религията ,която отричаш ,значи нямаш представа и защо го правиш.

...тцтц...Замирисва ми на барбекю вече ;)

А колкото до папите - ами ,да. Донякъде имаш право ,но това не поставя църквата в положение на агресор. Я се замисли - ако не беше тя като антипод на исляма през Средновековието в какъв ли свят щяхме да живеем сега. А кръстоносните походи са си съвсем оправдани и ни най-малко не са били с някакви користни намерения. Ако ти се изсера в задния двор сигурно и ти ще искаш да ме нариташ ,образно казано.

Пък и дори в момента - Римокатолическата църква взима дейно участие в политиката по света ,опитвайки се да вкара хората в правия път ,макар и действително да не се получава ;/ . Помагат в Африка ,грижат се за изоставени сирачета по цял свят , против аборта и кондомите са ... какво повече могат да направят.
Е ,вярно че имаше някакъв скандал с неколцина свещеници ,уличени в педофилия ,но както знаем - във всяко стадо си има мърша и църквата не е изключение.

Слушай Nam3less3 - наистина много мъдрост има събрана в това момче. Някой ден може и аз да достигна това ниво на духовно съвършенство :-o

loveca777
05-28-2011, 07:33
Знам.
Църквата нA е запазила не само в турското , но и през комунизма.

А иначе гледали ли сте филма Време разделно.
Е вижте , ако нямAше религия - нямаше да ги мъчат така българите само , защото сA християни.

Не знам, но от глупост е имало не малко омраза и боеве на народите от различна религия , не защото религията е такава , а щото проститE хора друго разбират и се почва войната,,,

Auriss
05-28-2011, 12:11
](*,) ](*,)

Не църквата е запазила българското самосъзнание ,а различието - ако ще и в Йети да вярвахме - пак щяхме да се консервираме като някаква отделна общност.

Колкото до това ,че религията не е зла - ЗЛА Е. Проповядва насилие ,проповядва насилствено налагане ,проповядва и гонения на неверниците.
И османците не са клали ,бесили и бучили на колове българите ,защото са християни ,а защото НЕ СА мюсюлмани. Това е тяхно задължение според Корана и думите на собствения им пророк.

Много яко те тролнах ,извинявай за което ,но наистина човек - прочети ,образовай се ,за да можеш да си защитиш позицията. Аз в случая направо ти се подиграх и ти дори не можа да установиш ,че дрънкам пълни глупости ...

loveca777
05-28-2011, 15:59
](*,) ](*,)
Колкото до това ,че религията не е зла - ЗЛА Е. Проповядва насилие ,проповядва насилствено налагане ,проповядва и гонения на неверниците.
И османците не са клали ,бесили и бучили на колове българите ,защото са християни ,а защото НЕ СА мюсюлмани. Това е тяхно задължение според Корана и думите на собствения им пророк.

Много яко те тролнах ,извинявай за което ,но наистина човек - прочети ,образовай се ,за да можеш да си защитиш позицията. Аз в случая направо ти се подиграх и ти дори не можа да установиш ,че дрънкам пълни глупости ...
Да - дрънкаш пълни простотии.
Точно са на бучили на колове, защото не сме искали да приемем тяхната религия. За това религията е тъпа работа , бог няма ако има да се покаже :D
,, eдва ли някоя друга религия ,различна от исляма ,би постигнала подобно нещо. ''' 100% глупости

Auriss
05-28-2011, 22:18
^имах предвид ,че причината българите да запазят своята идентичност е не това ,че са били християни ,а това ,че НЕ СА били мюсюлмани. Ако и затова ще спорим - пропускам ^^

loveca777
05-28-2011, 23:03
:-o eднити мускули другите хрущяли яй се избиха
оф аз спирам , че темата трябва да бъде за края на света :D
Ако нямаше религии нямаше османците да на трепят , за това че не искяме тяхната религия

Nam3less3
05-28-2011, 23:06
:-o eднити мускули другите хрущяли яй се избиха
оф аз спирам , че темата трябва да бъде за края на света :D
Ако нямаше религии нямаше османците да на трепят , за това че не искяме тяхната религияАко нямаше мечове и остриета, също нямаше да има с какво да ни трепят.

loveca777
05-28-2011, 23:07
:-o eднити мускули другите хрущяли яй се избиха
оф аз спирам , че темата трябва да бъде за края на света :D
Ако нямаше религии нямаше османците да на трепят , за това че не искяме тяхната религияАко нямаше мечове и остриета, също нямаше да има с какво да ни трепят.
Дам

Nam3less3
05-28-2011, 23:35
:-o eднити мускули другите хрущяли яй се избиха
оф аз спирам , че темата трябва да бъде за края на света :D
Ако нямаше религии нямаше османците да на трепят , за това че не искяме тяхната религияАко нямаше мечове и остриета, също нямаше да има с какво да ни трепят.
ДамДам?
Значи си съгласен, че нито религията, нито мечовете са виновни, ами хората?
Ако пък нямаше раси, германците нямаше да трепят другите хора, нали :razz:

loveca777
05-29-2011, 00:00
Ми човечеството е тъпо устроено, с тъп начин на мислене и се движи към пълно самоунищожение :-D :booooomb:

ANNUNAK
05-29-2011, 17:42
Ми човечеството е тъпо устроено, с тъп начин на мислене и се движи към пълно самоунищожение :-D :booooomb:

Не,няма да ви чакаме още 30-40 години, докато унищожите планетата.Няма да ви доставим това удоволствие.Ще стане бързо и съвсем скоро-след по-малко от 4 месеца.Вече оттук-оттам се подава информация какво ще се случи.Нормално,в края на пропастта сте.Няма страшно.И преди вас и след вас винаги ни е имало и ще ни има !

RagioL
05-29-2011, 18:49
Ми човечеството е тъпо устроено, с тъп начин на мислене и се движи към пълно самоунищожение :-D :booooomb:

Не,няма да ви чакаме още 30-40 години, докато унищожите планетата.Няма да ви доставим това удоволствие.Ще стане бързо и съвсем скоро-след по-малко от 4 месеца.Вече оттук-оттам се подава информация какво ще се случи.Нормално,в края на пропастта сте.Няма страшно.И преди вас и след вас винаги ни е имало и ще ни има !

Четири месеца значи слагам печат обещано до тогава не е ли свършил света държа теб отговарен.

loveca777
05-29-2011, 18:54
Ми човечеството е тъпо устроено, с тъп начин на мислене и се движи към пълно самоунищожение :-D :booooomb:

Не,няма да ви чакаме още 30-40 години, докато унищожите планетата.Няма да ви доставим това удоволствие.Ще стане бързо и съвсем скоро-след по-малко от 4 месеца.Вече оттук-оттам се подава информация какво ще се случи.Нормално,в края на пропастта сте.Няма страшно.И преди вас и след вас винаги ни е имало и ще ни има !
Зевс , ти ли си бе майна :lol:
Или си сатаната :?

RagioL
05-29-2011, 19:01
Ми човечеството е тъпо устроено, с тъп начин на мислене и се движи към пълно самоунищожение :-D :booooomb:

Не,няма да ви чакаме още 30-40 години, докато унищожите планетата.Няма да ви доставим това удоволствие.Ще стане бързо и съвсем скоро-след по-малко от 4 месеца.Вече оттук-оттам се подава информация какво ще се случи.Нормално,в края на пропастта сте.Няма страшно.И преди вас и след вас винаги ни е имало и ще ни има !
Зевс , ти ли си бе майна :lol:
Или си сатаната :?

Ще си позволя да цитирам gandalfepi4 "остави трола да умре".

Concussion
05-29-2011, 20:12
Стига де... тъкмо преживяхме едно унищожение и сега пак ли... :?

antifashionshit
05-30-2011, 12:09
не, не, не щяли сме да унищожим планетата :lol:
ние сме тези, които ще изчезнем като биологичен вид, на Земята й е през 'Гибралтара' за нас..

ANNUNAK
05-31-2011, 09:53
Стига де... тъкмо преживяхме едно унищожение и сега пак ли... :?
МИСЛИХ ДА НЕ ГО ПИША ,НО ЩЕ КАЖА НЕЩО.
ЩЕШЕ ДА ИМА ПЪЛНО УНИЩОЖЕНИЕ,АКО НЕ БЯХТЕ ВИЕ-БЪЛГАРСКАТА РАСА И САМАТА ТЕРИТОРИЯ,НА КОЯТО СТЕ,НЯМА НИЩО СЛУЧАЙНО.А ДОРИ НЕ ПОДОЗИРАТЕ КАКВА МОЩ,КРИЕ ЗЕМЯТА ПОД БЪЛГАРИЯ.ВИЕ СТЕ ЦЕНТЪРА НА СВЕТА.ЕНЕРГИЙНИЯТ ЦЕНТЪР НА ПЛАНЕТАТА.ЩЕ ВИ ИЗДАМ ЕДНА ТАЙНА-ПЪРВОТО ХИБРИДНО СЪЩЕСТВО ОТ НОВАТА РАСА НА ЗЕМЯТА БЕШЕ ОТ ТЕЗИ ЗЕМИ.НЯМА ДА ИМА ПЪЛЕН АПОКАЛИПСИС,ДОКАТО НЕ ВИ УНИЩОЖАТ И ПРЕВЗЕМАТ ТЕРИТОРИЯТА,А СЛЕД ТОВА ДА ИЗВЪРШАТ ЕДНА МАНИПУЛАЦИЯ ПОД СТАРА ПЛАНИНА,А ПОСЛЕ И ПОД РОДОПИ,КОЯТО ЩЕ ИЗКЛЮЧИ ЗАЩИТАТА И ТОГАВА ВЕЧЕ НЯМА ДА ИМА СПАСЕНИЕ 3А ПЛАНЕТАТА.ЦЯЛ СВЯТ СЕ СТРЕМИ ДА ВИ ДЪРЖИ В РЪЦЕ И ДА ВИ МАНИПУЛИРА.РАНО ИЛИ КЪСНО ЩЕ ПОСТИГНАТ ЦЕЛТА СИ.И ТОГАВА ЩЕ ДОЙДЕ ТЕХНИЯТ РЕД И НЯМА ДА МОЖЕТЕ ДА НАПРАВИТЕ НИЩО.ПРЕЗ СЕПТЕМВРИ ЩЕ СЕ РАЗМИНЕТЕ САМО С КАЦАНЕ НА НАШИТЕ АПАРАТИ НА ЗЕМЯТА И НАНАСЯНЕТО НИ В ПОДЗЕМНИТЕ БАЗИ.НО САМО ОТ НАША СТРАНА,А НЕ ВСИЧКИ СА ДОБРИ КАТО НАС-НЯКОЛКО ДРУГИ АГРЕСИВНИ РАСИ СЪЩО ЩЕ ПРИСТИГНАТ И МОЖЕ БИ ЩЕ ИМА КАТАКЛИЗМИ.

NomNomNom
05-31-2011, 10:08
Бива те 8-) :-)

gandalfepi4
05-31-2011, 13:16
оффф аре стига с тоя цирк! зомботераторите ко си барат мъдете та не го напермабанят дивия фейл трол :-x

December
05-31-2011, 15:07
Стига де... тъкмо преживяхме едно унищожение и сега пак ли... :?
МИСЛИХ ДА НЕ ГО ПИША ,НО ЩЕ КАЖА НЕЩО.
ЩЕШЕ ДА ИМА ПЪЛНО УНИЩОЖЕНИЕ,АКО НЕ БЯХТЕ ВИЕ-БЪЛГАРСКАТА РАСА И САМАТА ТЕРИТОРИЯ,НА КОЯТО СТЕ,НЯМА НИЩО СЛУЧАЙНО.А ДОРИ НЕ ПОДОЗИРАТЕ КАКВА МОЩ,КРИЕ ЗЕМЯТА ПОД БЪЛГАРИЯ.ВИЕ СТЕ ЦЕНТЪРА НА СВЕТА.ЕНЕРГИЙНИЯТ ЦЕНТЪР НА ПЛАНЕТАТА.ЩЕ ВИ ИЗДАМ ЕДНА ТАЙНА-ПЪРВОТО ХИБРИДНО СЪЩЕСТВО ОТ НОВАТА РАСА НА ЗЕМЯТА БЕШЕ ОТ ТЕЗИ ЗЕМИ.НЯМА ДА ИМА ПЪЛЕН АПОКАЛИПСИС,ДОКАТО НЕ ВИ УНИЩОЖАТ И ПРЕВЗЕМАТ ТЕРИТОРИЯТА,А СЛЕД ТОВА ДА ИЗВЪРШАТ ЕДНА МАНИПУЛАЦИЯ ПОД СТАРА ПЛАНИНА,А ПОСЛЕ И ПОД РОДОПИ,КОЯТО ЩЕ ИЗКЛЮЧИ ЗАЩИТАТА И ТОГАВА ВЕЧЕ НЯМА ДА ИМА СПАСЕНИЕ 3А ПЛАНЕТАТА.ЦЯЛ СВЯТ СЕ СТРЕМИ ДА ВИ ДЪРЖИ В РЪЦЕ И ДА ВИ МАНИПУЛИРА.РАНО ИЛИ КЪСНО ЩЕ ПОСТИГНАТ ЦЕЛТА СИ.И ТОГАВА ЩЕ ДОЙДЕ ТЕХНИЯТ РЕД И НЯМА ДА МОЖЕТЕ ДА НАПРАВИТЕ НИЩО.ПРЕЗ СЕПТЕМВРИ ЩЕ СЕ РАЗМИНЕТЕ САМО С КАЦАНЕ НА НАШИТЕ АПАРАТИ НА ЗЕМЯТА И НАНАСЯНЕТО НИ В ПОДЗЕМНИТЕ БАЗИ.НО САМО ОТ НАША СТРАНА,А НЕ ВСИЧКИ СА ДОБРИ КАТО НАС-НЯКОЛКО ДРУГИ АГРЕСИВНИ РАСИ СЪЩО ЩЕ ПРИСТИГНАТ И МОЖЕ БИ ЩЕ ИМА КАТАКЛИЗМИ.
Иха на планетата Нибиру имало нет!
С нетърпение очаквам идването ви,ще направя и баница и сладкии ^^