PDA

View Full Version : Криви предни зъби?



sa6opi4a
12-07-2010, 04:19
Чудех се дали зъбите ще продължат да се криват? Предните ми 2 зъба едният е на пред, другият е назад,и до тях другите са леко криви пак. Попринцип гледам въобще никакво напрежение да не слагам на тея зъби, да отхапвам нещо с тях и т.н. Решил съм че ще ги оправям с брекети, но 3 бона няма да събера скоро и се питах дали ще продължат да се криват? Имам чувстовот, че всеки път като се погледнав огледалото 2-та предни зъба са санали по криви? Някакво решение има ли с шини? Примерно да си ги нося само у нас, после да си ги махам сутрин ? Или нещо такова което да пооправи проблема докато събера за брекети. Попринцип не ми се излага и да ходя голям мъж на 22 години да питам за шини.

SmilezZz
12-07-2010, 06:54
А защо не поискаш пари за брекети от
вашите ? Кажи им,ако те не знаят за въпросните
криви зъби и им обясни,че искаш да отидеш на
зъболекар,защото не ти е приятно така ?
- За друго решение не знам..

Sweet_Play_F
12-07-2010, 12:11
Едно момче беше като теб и си сложи фасети и сега има холивудска усмивка и са му уникално бели зъбите,чак нереално... По-добрият вариант от брекетите е това според мен. :) :)

n3zabrawiimaa
12-07-2010, 12:16
Какви са тези глупости? С шини няма да оправиш нищо, особено и като не ги носиш постоянно.. брекетите е решението.. шините оправят малки проблеми.. отиди на ортодонт и той ще те посъветва.. а пък ако се притесняваш, че ще си смешен.. глупости.. познавам много момчета с брекети и са много сладки. ;д

Sweet_Play_F
12-07-2010, 12:36
Твърдо против брекети и шини за теб!С фасетите е 2 мин работа и няма да имаш никакви ядове.Сега тепърва да чакаш 100 години за брекет,от които могат да ти се появят и кариеси и можеш да си създадеш комплекс(хората дори и да казват,че не е смешно,не е така според мен-ще казват ония със скобите ли).И резултатите не са гарантирани...

xSANYAx
12-07-2010, 13:02
Забелязала съм,че всичките ти теми за свързани с външният вид и най-вече с неща,коитоне би трябвало да го вълнуват едно момче.. прекалено много обръщаш внимание на външният си вид.

n3zabrawiimaa
12-07-2010, 13:28
Твърдо против брекети и шини за теб!С фасетите е 2 мин работа и няма да имаш никакви ядове.Сега тепърва да чакаш 100 години за брекет,от които могат да ти се появят и кариеси и можеш да си създадеш комплекс(хората дори и да казват,че не е смешно,не е така според мен-ще казват ония със скобите ли).И резултатите не са гарантирани...

Оффф .. дай са си изкараме всичките зъби, защото са криви ?! И за информация няма 100 години да се оправят с брекети .. най-много 2 години .. качи снимка и ще ти кажа г/д за колко време ..

n3zabrawiimaa
12-07-2010, 13:29
Едно момче беше като теб и си сложи фасети и сега има холивудска усмивка и са му уникално бели зъбите,чак нереално... По-добрият вариант от брекетите е това според мен. :) :)

Нереално е защото фактически няма зъби а всичко е фасети .. ??!?!

Sweet_Play_F
12-07-2010, 13:37
Едно момче беше като теб и си сложи фасети и сега има холивудска усмивка и са му уникално бели зъбите,чак нереално... По-добрият вариант от брекетите е това според мен. :) :)

Нереално е защото фактически няма зъби а всичко е фасети .. ??!?!

Ами,мила,мн си незапозната....Фасетите се залепят за зъба,той не ти се вади...имa само минимално изпиляване на зъба. :) Потърси си инфо и тогава се прави на отворена,защото аз се интеpесувам от такива работи!

n3zabrawiimaa
12-07-2010, 13:44
Мда, вярно е , не съм запозната .. може би защото съм била с брекети 6 месеца ;]] .. нищо ..
Ами то явно мнол треа ти се изпили зъба, защото той каза че са много криви .. както и да е .. не решаваме ние .. той си решава .. няма да споря ; ))
БДУ: ако ще ти трябват брекети само на горната челюст са 2 000 ..

vagarious
12-07-2010, 15:56
Мда, вярно е , не съм запозната .. може би защото съм била с брекети 6 месеца ;]] .. нищо ..
Ами то явно мнол треа ти се изпили зъба, защото той каза че са много криви .. както и да е .. не решаваме ние .. той си решава .. няма да споря ; ))
БДУ: ако ще ти трябват брекети само на горната челюст са 2 000 ..


А ти защо толкова малко си носила брекети, ако не е тайна?! Питам, защото аз ги нося отдавна и вече нямам търпение да ги махам .. :)


Авторе: Да, брекетите са варианта за теб, според мен.
Шините са до 11-12год.възраст, а и почти не дават ефект.Поне не дъготраен.
Не е грозно, свиква се, бързо се изправят и после все едно си без тях.Е,важна е и психическата нагласа де. :)

sa6opi4a
12-07-2010, 16:52
Ясно. Явно ще си поработя за да изкарам за брекети, понеже нашите няма как да ми изкопат тези пари, пък дори съм сигурен, че не са наясно с проблема. Не мисля, че ще ми повлият на самочувствието или нещо... все пак досега съм бил с криви зъби, пък ще ми стане кофти кат сложа брекети... не. Попринцип знам, че е различно навсякъде цената... може и 1000лв да дам за едната челюст. Ще видиме, когато събера малко повечко пари и отида да преглед. Колкото до момичето, което писа , че обръщам много внаимение на вида си за момче, е, опитвам се да изглеждам нормално! Човек с много проблеми съм :)

Vikito0o
12-07-2010, 17:53
Брекети е решението!!!

n3zabrawiimaa
12-07-2010, 18:13
Мда, вярно е , не съм запозната .. може би защото съм била с брекети 6 месеца ;]] .. нищо ..
Ами то явно мнол треа ти се изпили зъба, защото той каза че са много криви .. както и да е .. не решаваме ние .. той си решава .. няма да споря ; ))
БДУ: ако ще ти трябват брекети само на горната челюст са 2 000 ..


А ти защо толкова малко си носила брекети, ако не е тайна?! Питам, защото аз ги нося отдавна и вече нямам търпение да ги махам .. :)


Авторе: Да, брекетите са варианта за теб, според мен.
Шините са до 11-12год.възраст, а и почти не дават ефект.Поне не дъготраен.
Не е грозно, свиква се, бързо се изправят и после все едно си без тях.Е,важна е и психическата нагласа де. :)


Защото на мен зъбите ми бяха прави и подредени, но имах проблем със захапката, която се оправи много бързо.. Имаше възможност за шини, но трябваше да ги нося 2-3 години и аз реших, че по-удачно е с брекети..

suNnykaty96
12-07-2010, 18:16
Някой може ли да ми обясни как става тази част с изпилването на зъбите или нещо подобно, защото и мойте зъби не са идеални и се интересувам
пп. Каква горе долу е цената ? :oops:

LipSy
12-08-2010, 12:21
Решение ти са брекетите! От личен опит го казвам и не само аз ще ти го кажа! С тези обикновените шини, които се махат няма да постигнеш нищо освен, ако не ги носиш редовно, което пак не е казано, че ще даде резултат. Те тея пластмаски са толкова противни, че няма да можеш да ги задържиш в усата си няколко часа. Аз ги носих около 2 години и никакъв резултат нямаше (почти никакъв). В брекетите му е цаката! Само те ще ти помогнат!!!

girl4eety
12-08-2010, 18:56
а извинявам се много, но може ли някой да ми обясни какви са тези фасети по принцип и аз имам 2 криви зъба и за това питам и колко пари са