PDA

View Full Version : U Ch00se Film



semantics
12-07-2010, 10:06
http://vbox7.com/play:57dc5e5f

Това са четири кратки филма (в едно видео), създадени от студенти. Те са част от наскоро приключилата национална кампания U Ch00se. В петък тръгнаха и в национален ефир по БНТ.

Ще ми се да ги видите и да споделите мнението си.

Sham
12-07-2010, 11:36
с//поред мен е хубаво да формулираш целите на тези филми, преди да бъдат коментирани.

Инак, смятам филма на Марина Костадинова за единственият сполучлив. Даже, смея да кажа, че е доста добър.

ПП: категорично, макар по лаически, ще заявя, че (за мен) е недопустимо основните изразни средства на филм да бъдат титри. визуалните изкуства са нещо доста по-илюстративно, демонстративно, действено.

semantics
12-07-2010, 11:50
Мхм, уместна забележка. От бързане не се замислих.

Целите на филмите, бидейки част от кампанията, са повишаване вниманието и информираността на младите хора спрямо сексуално-преносимите инфекции, в частност ХИВ и HPV (човешки папилома вирус). Както е и редно за случая, създадени са от и за млади хора.

Те са резултат от конкурс за кратки филми, съответно това са четиримата победители.

jghgh
12-07-2010, 12:20
Последните 2 клипа сериозно ме сдухаха, т.е. добре изпълнена цел.

И аз като Sham най-много харесах "Стъпки", другите не ме грабнаха толкова, въпреки че и последният беше затрогващ, но не ми въздейства чак толкова силно - по-недостъпен е и не е толкова стряскащ, че да накара зрителя да се уплаши за живота си и да е по-предпазлив (както "Стъпки" ми повлия)

Последните 2 клипа заедно, изгледани един след друг, оказаха голям ефект върху мен, 'щото в съзнанието ми почна да ми се върти идеята да се изследвам за болести за всеки случай.

И между другото, и аз нещо не харесвам субтитрите...
В "Краткостта на живота" можеше да се развие много повече идеята за "нейната сметка". Ако беше по-ревливо направен и с говор, щеше да е 10 пъти по-въздействащ. Сигурна съм, че не всеки ще се сети защо онзи си изяде шамара ;) Не всеки ще се сети какво "остава само за сметка на момичето", а именно HPV.
Повече реч да беше вкарана, щеше да се получи по-силно. Тип: "Глупак, зарази ме, сега ще умра..." <- просто пример