PDA

View Full Version : Той ме обича, а аз нямам чувства към него.



meriLinka
12-07-2010, 10:37
Започнах да харесвам едно момче. Писахме си, говорихме, излизахме. Познавахме се от мноого време и си бяхме приятели. Станахме гаджета. Той ми каза,че ме ОБИЧА и че от много време ме харесвал. Задушаваше ме. Не искам да съм с него. Не чувствам,че той е човека за мен.. А той продължава да твърди,че ме обича. Скъсахме и си личи,че му е адски гадно. Какво да направя, за да му стане по-добре? Не искам да съм с него...

jghgh
12-07-2010, 11:25
По-добре няма да му стане, каквото и да правиш.

Ако тръгнеш да го успокояваш, ще удариш гордостта му и може да започне да се бичува, че се "излага" пред момичето, което обича. Вероятно ще се чувства като парцал, който не стига че е зарязан, но и сега го успокояват ... Чувството е неудобно!
Да не говорим, че сигурно усещането да стоиш до него и да му говориш като приятел, докато той иска да целува устните ти, е тъпо!


Ако пък не му обръщаш внимание след раздялата ви, ще изпитва гняв, не му съчувстваш, че си го зарязала да страда сам и т.н. Ще се ядосва от безразличието ти, в случай че забравиш, че съществува.


Така че стигаме до 1вото ми изречение.
Остави го да си преживее драмата. Не му се ври, не търси близост с него (а още повече, че ти не я искаш), не бъркай с пръсти в раната му. Не му говори за това - нито с цел да го успокояваш, нито с цел да го дразниш. Можеш само да му кажеш, че много съжаляваш, че го караш да се чувства така, а после деликатно се оттегляш.


Заради чувство на вина няма смисъл да си с него, или пък да се опитваш да го "подобряваш", след като това е невъзможно и мисля, че ти доказах защо.
Просто го остави да си преживее драмата и спазвай дистанция. Пожелай му нещо приятно и ограничи разговорите си с него.
И запомни, не си виновна, че той не е човекът за теб.
И двамата печелите от раздялата.

3oPuTy
12-07-2010, 11:41
Аз пък ти предлагам да поговориш с него и да му обясниш как стоят нещата.
Кажи му,че и ти си го харесвала,но не си имала толкова силни чувства към него.Обясни му,че си скъсала с него сега,докато сте още в началото,защото не си искала да го лъжеш за чувствата си и защото така ще му е много по-лесно да те забрави.
Вярно,може и да не му стане по-добре,но поне ще знае как стоят нещата за теб и няма да се надява,че може да се съберете.

dimitar_ak
12-07-2010, 11:48
И най-вече не залитай обратно към него. Може да реши, че му даваш шансове. Мисля, че е по-добре да не контактувате изобщо.

burpp
12-07-2010, 12:36
Ще се мине време и ще го преживее ...

sweetpunk
12-07-2010, 13:47
Аз имам подобен, да не кажа и същия проблем .. От малки сме заедно, обща компания, започват чувствата .. Ок връзката ни беше дълга и стойностна, т.е. научихме много неща един от друг, особено аз :) .. Но така се получи, че скъсахме, пътищата ни се разделиха, въпреки това той знаеше и най - малката подробност за мен, споделях му абсолютно всичко, както и той на мен .. Чувствах го като по - голям брат, един ден идва и ми казва "Не ме интересува любовния ти живот, освен ако не е с мен! Все още те обичам и това няма да се промени" :shock: .. А бяха минали месеци .. Така се получава, че винаги единият има чувства, а другият не, или поне не такива каквито би трябвало! Гадно, но факт ...
Та по твоя въпрос, кажи му че просто не споделяш същите чувства и ако останеш с него 1во ти ще се тормозиш и 2ро като го зарежеш след време ще му е още по - гадно и е по - добре сега отколкото като хлътне съвсем ;)

mechtaq_za_teb
12-08-2010, 05:31
Нищо не можеш да му кажеш или да направиш, за да го накараш да се почувства по-добре. Просто е влюбен и трябва да го преодолее.
Колкото до решението ти, дано да си помислила добре преди да го направиш, защото все пак става въпрос и за чувствата на другия. Ако си сигурна, че не сте един за друг, значи си постъпила правилно.

awesomesheepy
12-08-2010, 12:37
и аз бях същата

скъсах с него
не го харесвах
но явно от чисти симпатии,които имах в началото,реших да тръгна с него,и да ми бъде първия
което ми беше грешката

та,скъсахме,той беше адски съкрошен,напи се,раоти а-у..преодоля ме,минаха към 3-4 месеца вече.
пишем си,имаме си много добри приятелски отношения,като се видим си говорим,гушкаме се и така.

това е.
просто ПРИЯТЕЛСТВО! и нищо повече.
вече научих,че..не бива да тръгвам с човек,с когото не искам да бъде,и не харесвам..


:)

AnzaRe
12-08-2010, 15:14
Остави го,ще се оправи сам!

Paramour
12-08-2010, 18:27
Постъпила су правилно като си му казала как се чувстваш и си скъсала с него.
Нямаш какво да направиш повече, ще мине време и ще те преживее. :)

wasch0
12-09-2010, 15:53
Да обичаш някого само защото той те обича, означава да мъчиш себе си.