PDA

View Full Version : Какви са ни колите?



Страници : [1] 2 3 4 5

Slawi92
12-07-2010, 16:10
Какви коли карате? (Марка, модел, година, мощност, колко разход ви дава)

Марка: Алфа Ромео
Модел: 155
Година: 93
Мощност: 1.8 / 140 коня
Разход: 11-14 градско, 9-10 извънградско
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs102.snc3/15016_120669887952032_100000270657817_230165_68718 20_n.jpg

dimitar_ak
12-09-2010, 11:26
Колко ли карат коли тук, но щом трябва да се похвалим.

Марка: FIAT
Модел: Grande Punto
Година: 2008
Мощност: 1.3 16V JTDm / 75 коня
Разход: 5.5-6.5 градско, 3.5-4.5 извънградско

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs123.snc3/17032_1259035030916_1080854351_30705447_5496431_n. jpg

Slawi92
12-10-2010, 16:08
само двама ли има коли ... :-o

NawleK
12-11-2010, 05:14
Какво да се прави...

speedy2004
12-11-2010, 23:04
3-ма сме но скоро ще е сменям

Sashakiss
12-12-2010, 17:40
Нямам кола. Тези неща никога не са ме кефели и не искам да имам такава.

Slawi92
12-13-2010, 11:16
3-ма сме но скоро ще е сменямняма значение сподели с какво бръмчиш

3oPuTy
12-13-2010, 14:29
Като чуя някой току-що изкарал книжка да казва "Моята кола ..." и се спуквам от смях :razz: :razz: :razz:
Твоята кола ще е като си я купиш и започнеш сам да я поддържаш ... Това,че караш дадена кола не я прави твоя ... :lol:
Сори,но просто не се сдържах след като видях заглавието ...



А по темата:Нямам кола,нито книжка.Изпитвам огромен страх дори,когато просто седна зад волана на спряна кола :? И всичко заради един кретен,който едва не ме прегази докато ходех по един тротоар,а 20-тина метра по-напред буквално премаза един възрастен човек :? Тъп,19 годишен келеш ... :?

dimitar_ak
12-13-2010, 20:26
Зори, предполагам, че тук не става дума за преотстъпената стара семейна кола.

modjodjodjo
12-13-2010, 20:35
Марка: Мерцедес
Модел: w202 C 180
Мощност: 90 kW (122 к.с.)
Разход: Ако трябва да съм честен никога не съм я засичал, защото не ми се пълни резервоара догоре, но иначе и дават 9.2 среден разход. Все пак много зависи как я караш

NawleK
12-14-2010, 04:38
Съгласен със Зори(до някъде)...

И има такава тема в раздела за Дома която изглежда да е по споучлива, макар че некви си туристи лъжат как имат скъпи Мерцедеси, БМВта и Аудита....

dimitar_ak
12-14-2010, 14:53
Може и да ги имат. В NFS или на дъвка Turbo.

s40t4
12-14-2010, 22:53
Марка: Волво
Модел: 440 Турбо
Година: 1990
Мощност: 1.7 .. +125 коня
Разход: Нормално: Градско - 14 , Извънградско 10 ,
С ръчкане : Градско - 21 , Извънградско - 16
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs547.snc3/29977_1182598145726_1851393270_368671_6655765_n.jp g

Slawi92
12-16-2010, 16:36
Като чуя някой току-що изкарал книжка да казва "Моята кола ..." и се спуквам от смях :razz: :razz: :razz:
Твоята кола ще е като си я купиш и започнеш сам да я поддържаш ... Това,че караш дадена кола не я прави твоя ... :lol:
Сори,но просто не се сдържах след като видях заглавието ...

така е но лично за мен мога да ти кажа че колата я имам 2 години преди да изкарам книжка и всичко направено по нея е с мой пари :)

NawleK
12-17-2010, 06:39
Като чуя някой току-що изкарал книжка да казва "Моята кола ..." и се спуквам от смях :razz: :razz: :razz:
Твоята кола ще е като си я купиш и започнеш сам да я поддържаш ... Това,че караш дадена кола не я прави твоя ... :lol:
Сори,но просто не се сдържах след като видях заглавието ...

така е но лично за мен мога да ти кажа че колата я имам 2 години преди да изкарам книжка и всичко направено по нея е с мой пари :)

Герой!!! Горд да кара без книжка! :lol: :lol:

Slawi92
12-17-2010, 09:35
Като чуя някой току-що изкарал книжка да казва "Моята кола ..." и се спуквам от смях :razz: :razz: :razz:
Твоята кола ще е като си я купиш и започнеш сам да я поддържаш ... Това,че караш дадена кола не я прави твоя ... :lol:
Сори,но просто не се сдържах след като видях заглавието ...

така е но лично за мен мога да ти кажа че колата я имам 2 години преди да изкарам книжка и всичко направено по нея е с мой пари :)

Герой!!! Горд да кара без книжка! :lol: :lol: еми да ти кажа не се гордея с това ; ] а само да отбележа че не книжката кара колата ; ] и веднага щом направих 18 си я изкарах ; ] и от опита който имам има хора който са с книжки от доста повече време а немогат да карат грам ... това дали имаш или нямаш книжка не е нито за гордост нито за сравнение кой кара по добе 8)

speedy2004
12-18-2010, 06:38
Марка: Опел
Модел: АСТРА Ф
Година: 93
Мощност: 1.8 / 90 коня
Разход: 10 градско 7-8 извън градско

firstdiesel
12-19-2010, 11:15
Марка : OPEL
Модел : Kadett D GTE
Година : 84
Мощност : 1.8/115hp - иска осн. ремонт (имам 2.0 Turbo - 204hp за вграждане, но нямам време/пари/гараж/помагач)
http://media.snimka.bg/4782/015819065.jpg

Марка : OPEL
Модел : Vectra B
Година : 96
Мощност : 1.7TD Isuzu / 82hp

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs141.ash2/40398_1248708077297_1817313980_479689_3363576_n.jp g

Марка : Mercedes (в ремонт)
Модел : Е-class Classic (бившо такси)
Година : 98
Мощност : 2.2CDI/125hp
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs650.snc4/61030_1272154903453_1817313980_524284_6359414_n.jp g

Само Вектрата съм си я купувал за каране, другите ги намерих по моргите за много евтино

modjodjodjo
12-19-2010, 15:38
Като чуя някой току-що изкарал книжка да казва "Моята кола ..." и се спуквам от смях :razz: :razz: :razz:
Твоята кола ще е като си я купиш и започнеш сам да я поддържаш ... Това,че караш дадена кола не я прави твоя ... :lol:
Сори,но просто не се сдържах след като видях заглавието ...

така е но лично за мен мога да ти кажа че колата я имам 2 години преди да изкарам книжка и всичко направено по нея е с мой пари :)

Герой!!! Горд да кара без книжка! :lol: :lol: еми да ти кажа не се гордея с това ; ] а само да отбележа че не книжката кара колата ; ] и веднага щом направих 18 си я изкарах ; ] и от опита който имам има хора който са с книжки от доста повече време а немогат да карат грам ... това дали имаш или нямаш книжка не е нито за гордост нито за сравнение кой кара по добе 8)
Незнам ама такова определение като кой кара по - добре за мен не съществува. Един човек може да си мисли че кара перфектно, но когато изникне една екстремна ситуация тогава се показва майсторлъка на шофьора.

firstdiesel
12-19-2010, 19:27
големи шофьори и големи ебачи, няма .. тва са само митове ;)

Slawi92
12-19-2010, 20:13
големи шофьори и големи ебачи, няма .. тва са само митове ;) за мене истински шофьор е този който когато попадне в дадена ситуация успява да я овладее ... до сега от толко много хора с книжки само 2-3 такива познавам другите ... смениха по 10 коли поради причината че не са овладяли дадена ситуация

Slawi92
12-19-2010, 20:14
Като чуя някой току-що изкарал книжка да казва "Моята кола ..." и се спуквам от смях :razz: :razz: :razz:
Твоята кола ще е като си я купиш и започнеш сам да я поддържаш ... Това,че караш дадена кола не я прави твоя ... :lol:
Сори,но просто не се сдържах след като видях заглавието ...

така е но лично за мен мога да ти кажа че колата я имам 2 години преди да изкарам книжка и всичко направено по нея е с мой пари :)

Герой!!! Горд да кара без книжка! :lol: :lol: еми да ти кажа не се гордея с това ; ] а само да отбележа че не книжката кара колата ; ] и веднага щом направих 18 си я изкарах ; ] и от опита който имам има хора който са с книжки от доста повече време а немогат да карат грам ... това дали имаш или нямаш книжка не е нито за гордост нито за сравнение кой кара по добе 8)
Незнам ама такова определение като кой кара по - добре за мен не съществува. Един човек може да си мисли че кара перфектно, но когато изникне една екстремна ситуация тогава се показва майсторлъка на шофьора. тук вече съм напълно съгласен с теб

NoHaB
12-19-2010, 20:30
Марка : Alfa Romeo
Модел : 145
Година : 1998
Мощност : 1.4 TwinSpark 16V , 105k.s.
Разход: Градско - 9-10 , Извънградско - 6-7

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs549.ash1/32073_1142779346986_1752563686_262775_7393579_n.jp g

NawleK
12-19-2010, 23:23
Господата със заучените фрази... Блаблабла... Да минеме по същество! Карате некви си таралясници дето се чуда защо не сте ги метнали в моргата! Вие можете да имате рефлекса да спрете при дадена ситуация, но ваща таратайка няма възможноста да го направи! Когато някой от вас "големите шофери" ме удари без книжка застрахователя няма да ми изкупи колата... Застраховката (от ваша страна) ще бъде отказана и заради ваще грешки страдат и другите!

Макар да съм по пътищата от 9 годишен аз съм твърдо против да ми се правите на шофери без книжка!

ПС: Не случайно има възрастово ограничеие за взима на книжка! Има индивиди на които им идва от вътре(като мене), но не всички сте такива! Не можете от нищото си на 14 години да се качите в кола и да можете да карате! Просто не може!

NoHaB
12-20-2010, 07:29
Марка : Volvo
Модел : S40
Година : 1999
Мощност : 1.6 бензинов - 70KW (мисля, че беше толкова)
Разход: Градско - около 11, Извънградско - около 7-8

Колата е моя, но я кара баща ми предимно, защото не обичам да шофирам градско.



Добър избор... :smt038 :smt038 :smt038
Баща ми е фен на марката и е много доволен (сега е със S60)

Slawi92
12-20-2010, 14:15
Господата със заучените фрази... Блаблабла... Да минеме по същество! Карате некви си таралясници дето се чуда защо не сте ги метнали в моргата! Вие можете да имате рефлекса да спрете при дадена ситуация, но ваща таратайка няма възможноста да го направи! Когато някой от вас "големите шофери" ме удари без книжка застрахователя няма да ми изкупи колата... Застраховката (от ваша страна) ще бъде отказана и заради ваще грешки страдат и другите!

Макар да съм по пътищата от 9 годишен аз съм твърдо против да ми се правите на шофери без книжка!

ПС: Не случайно има възрастово ограничеие за взима на книжка! Има индивиди на които им идва от вътре(като мене), но не всички сте такива! Не можете от нищото си на 14 години да се качите в кола и да можете да карате! Просто не може! кажи кога и къде аз с мойта ти с твойта отиваме на полигон и ще видим коя ще спре по лесно? ако искаш ще редим и конуси завой обръщаници паркиране и т.н. ? искаш ли? И само да отбележа, че когато съм карал без книжка е било на село и из квартала и никога не съм се правел на шофер, когато съм бил без книжка! Точно поради такава причина, че хората с УНИКАЛНИТЕ коли :-D ще духат супата след като ги удара и ще плачат! :-D
"Карате некви си таралясници дето се чуда защо не сте ги метнали в моргата!" не мисла, че ти си човекът който може да определени колата каква ми е поради простата причина, че нито знаеш как се подържа, нито какво и е техническото състояние!

s40t4
12-20-2010, 17:30
Марка : Volvo
Модел : S40
Година : 1999
Мощност : 1.6 бензинов - 70KW (мисля, че беше толкова)
Разход: Градско - около 11, Извънградско - около 7-8

Колата е моя, но я кара баща ми предимно, защото не обичам да шофирам градско.



Добър избор... :smt038 :smt038 :smt038
Баща ми е фен на марката и е много доволен (сега е със S60)
И аз се замислям за едно S40 като посъбера малко пари.. а S60 .. големичко ми се вижда... 70 kw демек 90-100 коня? :)

NoHaB
12-20-2010, 19:20
И аз се замислям за едно S40 като посъбера малко пари.. а S60 .. големичко ми се вижда... 70 kw демек 90-100 коня? :)

На баща ми е 2.4 BiFuel и е 160 коня...
И да наистина е доста голямо :)

Slawi92
12-20-2010, 19:49
Е, някак си не се учудвам, че си карал без книжка и имаш село. То Андрешко откъде е... мда СЕЛЯНИН СЪМ :-D :-D :-D :-D :-D :-D :D :D :D :D нищо, че не съм имал село и майка ми и баща ми са си купили къща :-D :D ама не си ти човекът на който ще се обяснявам и целта на темата беше съвсем друга не да стане тоя Кенеф!

minus273dot15
12-20-2010, 20:36
Да поразчупим малко темата, с един въпрос. Става дума за някаква мътна Индия - застраховките.

Вече съм се пенсионирал, та се лиших от кола. Сега ползвам старата на баща ми, когато ми потрябва(той си предпочита джипа в 90% от случаите, а зимата дума да не става да кара някоя от другите коли). Та някакъв сладурко се е натресъл на паркинга в колата, преди около седмица. Потрошени задни стопове, задна броня, багажника е огънат навътре. Застраховката е пълно авто КАСКО.

Ескпертни оценки, глупости, млупости - оцениха щетата за 2450 лева и ще ги изплатят, ама мрънкат на заклано. Защо мрънкат - защото колата е купена нова 2008-ма, и от тогава до момента има 3 идентични удара в задната част(стопове, броня, багажник) и винаги не се знае кой е ударил колата(hit`n`run). Застрахователя изпада в душевен екстаз да купува задни стопове за по 600 лева.

Първият път бяха много мили, вторият път погледнаха на криво, сега мрънкат недоволно. Защото вноската е около три хиляди и нещо лева годишно за застраховката, а като дръпна чертата и са ни изплатили повече отколкото сме им дали.

Та въпросът е, ако се случи за четвърти път някаква подобна ситуация, дали няма да направят някакъв цирк и да откажат да платят? И ако има такава вероятност, не е ли разумно да си сменя застрахователя? Или направо да се отказвам от този вид застраховка? :neutral:

ПП. Питам защото след като изтече тая година, имам усещането, че баща ми ще постави върпоса "или плащай данъците, застраховките и винетките на колата, или да я продавам защото не я ползвам". А не искам разправии след като се набутам с 3-4 хиляди. Не че ме слуша главата и нещо би ме спряло да я паркирам в офиса на застрахователя и да им я подаря, просто искам да живея по-спокоен живот като пенсионер.

Slawi92
12-20-2010, 21:46
ТЕМАТА Е ЗА СЪВСЕМ ДРУГО НЕЩО! НЕКА НЕ СЕ ПРЕВРЪЩА В ЧАТ ТЕМА! СТИГА СМЕ Я "РАЗЧУПВАЛИ"!!! МОЛЯ ПИШЕТЕ САМО ПО САМАТА ТЕМА!

NawleK
12-21-2010, 10:22
Господата със заучените фрази... Блаблабла... Да минеме по същество! Карате некви си таралясници дето се чуда защо не сте ги метнали в моргата! Вие можете да имате рефлекса да спрете при дадена ситуация, но ваща таратайка няма възможноста да го направи! Когато някой от вас "големите шофери" ме удари без книжка застрахователя няма да ми изкупи колата... Застраховката (от ваша страна) ще бъде отказана и заради ваще грешки страдат и другите!

Макар да съм по пътищата от 9 годишен аз съм твърдо против да ми се правите на шофери без книжка!

ПС: Не случайно има възрастово ограничеие за взима на книжка! Има индивиди на които им идва от вътре(като мене), но не всички сте такива! Не можете от нищото си на 14 години да се качите в кола и да можете да карате! Просто не може! кажи кога и къде аз с мойта ти с твойта отиваме на полигон и ще видим коя ще спре по лесно? ако искаш ще редим и конуси завой обръщаници паркиране и т.н. ? искаш ли? И само да отбележа, че когато съм карал без книжка е било на село и из квартала и никога не съм се правел на шофер, когато съм бил без книжка! Точно поради такава причина, че хората с УНИКАЛНИТЕ коли :-D ще духат супата след като ги удара и ще плачат! :-D
"Карате некви си таралясници дето се чуда защо не сте ги метнали в моргата!" не мисла, че ти си човекът който може да определени колата каква ми е поради простата причина, че нито знаеш как се подържа, нито какво и е техническото състояние!

Не живея в България, и няма смисъл от твоята гъзарщина! Колата на години е кола на години! Каквото и да и смениш тя пак е на години! Метала е остарял, а гумените втулки са се скапали. Да не говориме за солта която е яла the undercarriage(нзн как е на БГ). Имам опит с коли повече от колкото можеш да си представиш и от опит знам в какво състояние е 1 стара кола, колкото и да е подържана!

По въпроса ти за големия ти майсторлък! Ти си си купил неква таратайка с за 1000 лева и си сменил джантите че да си гъзар(Снимката го показва).

Аз от друга страна си купих първия скутер(още живеех в БГ) на 8 години който беше падано с него и корпуса на двигателя беше счупен. Аз и баща ми го оправихме и на 9 години почнах да карам по квартала(няма ви казвам кой квартал, но в този квартал всички на моята възраст бяхме с пърпоретки).По-късно аз го продадох и със сабраните пари си купих по-нов по който си бърниках. После си купих рампа от Ендуро и имах двигател от 125цц и аз и баща ми зглобихме по-голям и мощен мотор който не съм карал толкова много, докато в същото време на Резиденцията се учех да карам кола(Не, не съм излизал по пътищата като тебе великия) и така времето минаваше с малка по малка стъпка напреде.

Излезнах на пътя да карам с кола за пръв път когато си взех learners...
И колкото и да съм имал някакъв си опит и добри рефлекси пак си спомням за моменти в които не съм знаел какво правя!

Години по късно ето ме мене тука в друга държава занимаващ се с коли. Нямаш си на представа колко пъти съм падал от тези мотори и колко пъти съм ги оправял. Нямаш си на представа колко пъти съм гледал на зад във времето и си викам какви грешки съм правил!

Грешките и нещата които съм правил ги прави всеки 1 млад шофЕр(ддз къде ми е ер малък на клавиатюрата) ги прави под 1 или друг форма. Ако ти още не си катастрофирал ти гарантирам че си направил много движения с които си съсдал ситуация за катастрофа.

И да се върнеме на темата за застраховките... Ако сме в България и ме блъснеш без застраховка ще те завържа за колата и ще карам с 20 от София до Пловдив по селските пътища!!! Ако сме тука където живея просто ще влезнеш в затвора за 5г и после ще ми изплатиш колата до стотинка!

А за тея твой простии с съревнуваването си много смел. Жалко че твоята барака не е в класа на нито 1 от моите(за лично ползване) коли!

И права евелата на Модератора с Фиата 2008, или Harley че искат да си купат по-новичка кола която да ги вдижи, за разлика от индивиди като тебе дето се опитват да бъдат гъзари!

"уникалните коли" показва само твоята злоба! Злоба че ти никога няма да имаш кола която за тебе е найстина хубава! Злобните хора не могат се аргументират добре! Те са точно тези които скачат на бой, или в този случей съревнувание след като не можеш да чуеш някой неща!

Slawi92
12-21-2010, 11:18
Господата със заучените фрази... Блаблабла... Да минеме по същество! Карате некви си таралясници дето се чуда защо не сте ги метнали в моргата! Вие можете да имате рефлекса да спрете при дадена ситуация, но ваща таратайка няма възможноста да го направи! Когато някой от вас "големите шофери" ме удари без книжка застрахователя няма да ми изкупи колата... Застраховката (от ваша страна) ще бъде отказана и заради ваще грешки страдат и другите!

Макар да съм по пътищата от 9 годишен аз съм твърдо против да ми се правите на шофери без книжка!

ПС: Не случайно има възрастово ограничеие за взима на книжка! Има индивиди на които им идва от вътре(като мене), но не всички сте такива! Не можете от нищото си на 14 години да се качите в кола и да можете да карате! Просто не може! кажи кога и къде аз с мойта ти с твойта отиваме на полигон и ще видим коя ще спре по лесно? ако искаш ще редим и конуси завой обръщаници паркиране и т.н. ? искаш ли? И само да отбележа, че когато съм карал без книжка е било на село и из квартала и никога не съм се правел на шофер, когато съм бил без книжка! Точно поради такава причина, че хората с УНИКАЛНИТЕ коли :-D ще духат супата след като ги удара и ще плачат! :-D
"Карате некви си таралясници дето се чуда защо не сте ги метнали в моргата!" не мисла, че ти си човекът който може да определени колата каква ми е поради простата причина, че нито знаеш как се подържа, нито какво и е техническото състояние!

Не живея в България, и няма смисъл от твоята гъзарщина! Колата на години е кола на години! Каквото и да и смениш тя пак е на години! Метала е остарял, а гумените втулки са се скапали. Да не говориме за солта която е яла the undercarriage(нзн как е на БГ). Имам опит с коли повече от колкото можеш да си представиш и от опит знам в какво състояние е 1 стара кола, колкото и да е подържана!

По въпроса ти за големия ти майсторлък! Ти си си купил неква таратайка с за 1000 лева и си сменил джантите че да си гъзар(Снимката го показва).

Аз от друга страна си купих първия скутер(още живеех в БГ) на 8 години който беше падано с него и корпуса на двигателя беше счупен. Аз и баща ми го оправихме и на 9 години почнах да карам по квартала(няма ви казвам кой квартал, но в този квартал всички на моята възраст бяхме с пърпоретки).По-късно аз го продадох и със сабраните пари си купих по-нов по който си бърниках. После си купих рампа от Ендуро и имах двигател от 125цц и аз и баща ми зглобихме по-голям и мощен мотор който не съм карал толкова много, докато в същото време на Резиденцията се учех да карам кола(Не, не съм излизал по пътищата като тебе великия) и така времето минаваше с малка по малка стъпка напреде.

Излезнах на пътя да карам с кола за пръв път когато си взех learners...
И колкото и да съм имал някакъв си опит и добри рефлекси пак си спомням за моменти в които не съм знаел какво правя!

Години по късно ето ме мене тука в друга държава занимаващ се с коли. Нямаш си на представа колко пъти съм падал от тези мотори и колко пъти съм ги оправял. Нямаш си на представа колко пъти съм гледал на зад във времето и си викам какви грешки съм правил!

Грешките и нещата които съм правил ги прави всеки 1 млад шофЕр(ддз къде ми е ер малък на клавиатюрата) ги прави под 1 или друг форма. Ако ти още не си катастрофирал ти гарантирам че си направил много движения с които си съсдал ситуация за катастрофа.

И да се върнеме на темата за застраховките... Ако сме в България и ме блъснеш без застраховка ще те завържа за колата и ще карам с 20 от София до Пловдив по селските пътища!!! Ако сме тука където живея просто ще влезнеш в затвора за 5г и после ще ми изплатиш колата до стотинка!

А за тея твой простии с съревнуваването си много смел. Жалко че твоята барака не е в класа на нито 1 от моите(за лично ползване) коли!

И права евелата на Модератора с Фиата 2008, или Harley че искат да си купат по-новичка кола която да ги вдижи, за разлика от индивиди като тебе дето се опитват да бъдат гъзари!

"уникалните коли" показва само твоята злоба! Злоба че ти никога няма да имаш кола която за тебе е найстина хубава! Злобните хора не могат се аргументират добре! Те са точно тези които скачат на бой, или в този случей съревнувание след като не можеш да чуеш някой неща! колега виждам че не си от глупавите дебилни същества ... саревнованието ми не е защото злобея повярвай ми ... по новата кола мога да я имам но въпросът е там, че искам аз да си я купа със собствен труд а не да се помола на мама тате баба дедо ... а така наречената таратайка от теб или моята кола повярвай ми че е е разглобена частичка по частичка и всичко е сменено и е напревено но това му се вика реставрация ако незнаш го гледам разбираш и сам трябва да се досетиш ... за джантите еми не съм ги купил за гузария взех ги с колата ... пак не позна ... и никога не съм казал, че съм перфектния шофЕр няма човек който да не е до пускал грешки или да не е причинявал конфликтна ситуация ... и лъбимата ми фраза е Fuck new model cars i'm riding old school

NawleK
12-21-2010, 11:56
Колко лесни ми ги даваш... Жалко че вече не ми е интересно :lol: ,но ще кажа няколко думи е така за заключение....

И отново! Таратайки като твойте не трябва да са по пътя! В много държави има лимит на колко стара кола може да се движи по пътищата поради причини които изброих! Колекционерските коли имат друг статут, и не се карат всеки ден по улицата(ако се карат)...

Шофирането без книжка е идиотщина! И претендирането че можеш да караш без опит е същото! Заучени фрази като излизане от ситуация си ги дръжте! Аз не искам да навлизам в такива ситуации....

И отново, само злобен човек може да се радва че някой с нова кола го "духа" понеже некъв като тебе го е ударил.

И да, забравих че в България всички сте некви супер мега милионери и можете да си купите Bugatti Veyron, но не искате защото сте много работливи! Но действителноста е че нямате пари за скъпа, нова, немска кола и за това злобеете...

PS: Аз може да не мога да пиша много грамотно на Български, но нямам никакъв респект към хора които живеят в България, общуват всеки ден на Български и пишат на Английски по Български форуми! Фрази които са преведени дума по дума и значението се гуми! За мене това е друг показател на ниска обща култура...

dimitar_ak
12-21-2010, 14:45
Не ми се влизаше в спора нова или стара кола, но ще кажа как беше при мен. В един момент се съчетаха няколко фактора. Първият беше, че разходите за подръжка на стара кола станаха големи и съизмерими с лизингова вноска (поне последния месец преди да я продам). Вторият фактор бе, че работата ми се увеличи и предпочитах уикенда да почивам вместо да запретвам ръкави. Третият фактор бе разхода, който мога да имам с един малолитражен дизел.

Nakadah
12-24-2010, 07:13
Къде Славчо бе? :lol:

Аз не спама! :oops: Имам: Audi, Mazda, VW, BMW

harpartun
12-30-2010, 13:45
Slawi92 съгласен съм с фразата Fuck new model cars i'm riding old school аз понеже съм им фен в момента реставрирам Opel Rekord 2.2 E (115 Hp) врати 4 Седан Година на производство 1984
сега чакам да за Opel Commodore 2.8 GS/E (160 Hp) врати 4 Седан год. на производство 1972
само че много пари отиват за реставрация :(

GD
01-01-2011, 12:49
Марка: Фолксваген
Модел: голф 3-ка
Година: 1996
Мощност: 1.9 / 75 коня
Разход: 6-7 градско, 4.5 извънградско

http://store.picbg.net/thumb/D4/24/5ac48b5c2039d424.jpg (http://picbg.net/img.php?file=5ac48b5c2039d424.jpg)

s40t4
01-03-2011, 18:32
големи шофьори и големи ебачи, няма .. тва са само митове ;)

Големината на колата е обратнопропорционална на големината на детеправещия орган :D




И аз се замислям за едно S40 като посъбера малко пари.. а S60 .. големичко ми се вижда... 70 kw демек 90-100 коня? :)

На баща ми е 2.4 BiFuel и е 160 коня...
И да наистина е доста голямо :)

Вървежа не се ли усеща кат 2.0-йка 150 коня.....

NoHaB
01-04-2011, 08:16
Вървежа не се ли усеща кат 2.0-йка 150 коня.....

Ами не мога да преценя , защото съм я карал 1-2 пъти...
Иначе като с кача от Алфата(1.4 105коня)на Волвото и направо коренна разлика 8)

s40t4
01-04-2011, 16:02
Вървежа не се ли усеща кат 2.0-йка 150 коня.....

Ами не мога да преценя , защото съм я карал 1-2 пъти...
Иначе като с кача от Алфата(1.4 105коня)на Волвото и направо коренна разлика 8)
Аз на ауди купе 2.0 160коня карах на едно приятелче.. те тва кат мине 4000уборота и напрао се източваш от вървежа... блазни ме едно такова, ама с мойто каране няя му смогна все ше има 20 на 100 :X Едно S70 си е истината :)

Kurdokolenko
01-05-2011, 17:56
BMW 5та серия '00 E39 530i и BMW 3та серия '04 Е46 330cd

И няколко думи за колите: 5тицата върви много и харчи много(разбирайте 14-15 градско)! Тройката върви по-малко и харчи бая по-малко(7-8).


И 2та автомобила са с летни гуми(не ме разбирайте погрешно, имам си зимни гуми, ама с тях няма да карам кола повече(освен ако не се налага да излизам извън града, да катеря чукарите)).

s40t4
01-05-2011, 20:20
Б аааах
М ааааму и
В арел


8)

Kurdokolenko
01-05-2011, 22:07
Варел, варел, ама влиза с вратите напред в завоите :D

anonymous546178
01-06-2011, 10:01
Собствена кола нямам, шофирам Nissan Almera N16 2.2di със турбо, 110коня, гори малко ако се кара икономично (4.5/100), ако се натиска дига до 10/100
Относно спора за спирачките, съм сигурен, че тази кола може да спира по-добре и по-ефективно от 90% от колите, без значение, че е кола на 10г вече

assd
01-06-2011, 23:10
неам вече, бати якото ми е. нема харчове. ползвам такси като окъснявам или се прибирам с некоя да спя у тях 8-)

annayordanova
01-08-2011, 09:49
Марка: hyundai
Модел:coupe
Година: 1998
Мощност: 2.0 / 140 коня
Разход 8-9градско и извън 6
http://prikachi.com/images/995/2837995S.jpg

Nakadah
01-08-2011, 10:44
^^ Модела е Tiburon...

Kurdokolenko
01-08-2011, 12:09
Тибурон е 2рото име на Купе. Нещо като МХ5 - Миата.

s40t4
01-08-2011, 15:30
Варел, варел, ама влиза с вратите напред в завоите :D

Лете го караш, зиме го гледаш :D
Дай ги проаме баварците на бояна по уличкиките дет са с ебати наклона дали ше ги изкатерат в снега... :D Щом една алфа 166 2.4 jtd неможа го изкачи.. (хем е с предно) кво да говорим за варелите :? Друго си е куатрото на ауди купе :)

Nakadah
01-09-2011, 00:56
Ако имаш хубави зимни гуми и малко усещане на това как върви колата в/у заледеното няма значение дали е 4х4 или не... Но нали хубавите гуми струват повече от на някои хора таратайките та минават и без тях...

Винаги ми е било забавно като някой който няма никакъв опит с дадена кола почва да обеснява какъв боклук е... Особено като става дума за "престижна" марка като БМВ, Ауди, Мерцедес и тн.. Това че не можете да си я позволите не означава че тя е лоша!!!

От моя гледна точка БМВ-тата са много претенциозни машини...

s40t4
01-09-2011, 19:19
Субаро.. тва е единствената кола, която на 100% признавам.. всички модели се правят 4х4, което говори само за марката. Зимата едва ли ще те остави някъде. Ауди все едно си правят реклама като слагат надпис отзад куартро или оффроуд :) Но ако тръгнем да ги сравняваме... 4х4 си е 4х4 ... :P

Nakadah
01-09-2011, 23:53
Subaru е пълен боклук....

modjodjodjo
01-13-2011, 15:07
Subaru е пълен боклук....
Обоснови се

holdema
01-13-2011, 15:31
BMW 318 91-ва година,много е "бързо" :)

asimerr
01-14-2011, 17:18
ae nerazbiram na nqkoi im e v kruvta shofirabneto acki sa dobri oshte ot pruv put primerno az sam na 13 i na rbat mi kolata na poligona q napraix luda toest karal sam okolo 30 pati a sam po dobar ot pove4eto shofiori.Edin pat tukmo minavam prez ulicata i idvashe kola i si pomislix 4e she produlji zashtoto ne dade miga4 i shteshe da me blusne zaradi miga4a kak moje da sa tolkos nekadurni tolkos li e trudno da vklu4ish miga4 se pak ako go blusnesh shte se uslojni si4ko za edin miga4.Taka 4e ne se opredelq s vuzrasta koi kara po dobre ima nqkoi guzar4eta det si kupuvat knijki.Toest ubiici na putq,a pove4eto nemogat da karat dori kato iskarat knijka i spirat da spazvat znacite

anonymous546178
01-14-2011, 19:43
^ :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
не, сериозно
:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

s40t4
01-15-2011, 22:21
Subaru е пълен боклук....
Защо да е боклук?!?! :(

lavolupte
01-16-2011, 15:34
RENAULT CLIO

Kurdokolenko
01-16-2011, 20:56
Лете го караш, зиме го гледаш :D
Дай ги проаме баварците на бояна по уличкиките дет са с ебати наклона


Айде пак с митовете и легендите, разправяни от 70+ годишния бай Иван с мохер 12так. Нали го знаеш лафа - на кривата ракета и космоса и виновен :razz:

SemperArdens
01-16-2011, 21:36
до преди няколко месеца имах опел корса, 1200 кубика, 2000г, 60-65 коня, продадена.

последно карах една от колите на татко - астра.. която за съжаление онзи ден потроших в 1 стълб за осветление и май няма оправия тая кола..

скоро може и да не карам.. :( :( :booooomb:

SemperArdens
01-17-2011, 18:54
Трябва ми изключително и само за каране в град и задръставания

автомата ;)

_VIP_
01-20-2011, 16:30
M5 - 330-konia
kradsko kam 22, s rachkane kam 30

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs524.ash1/30792_1353371926622_1601140255_868084_2285678_n.jp g

monics
01-21-2011, 22:04
Марка: Волво
Модел: 440 Турбо
Година: 1990
Мощност: 1.7 .. +125 коня
Разход: Нормално: Градско - 14 , Извънградско 10 ,
С ръчкане : Градско - 21 , Извънградско - 16
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs547.snc3/29977_1182598145726_1851393270_368671_6655765_n.jp g
Хейй, такава кола карах за първи път, 4-ти ноември 2006 :D Бях много уплашена, на 14, дадоха ми едно кръгче из автомивката... Спомени...
А сега карам колата на нашите, citroen zx, дъртичка е ('97), но върши работа.

Nakadah
01-22-2011, 05:58
Последните 6 месеца:

2009 Impreza WRX HB -SOLD
2009 Impreza Sedan - SOLD
2005 Impreza WRX STI - SOLD

Това е колата която човек който си няма и най-малка представа от коли купува! Нито има форма, нито е констроирана логически, нито е удобна, нито е луксозна нито има нещо в нея. Тея субарута ги имате за некви супер бързи нз си кво нз си що, ама WRX вървеше до моя Passat CC 2.0T дето тежи като слон и не е кола която претендира да е спортист и не можеше да ме мине...

Хората който харесват субару се водят от приказките на хората. Хората които карат субару са се излъгали, но изглеждат гъзари в очите на хората и си траят. Или пък са просто Китайци...

Без да имате опит или каквито и да е наблюдения не можете да обеснявате как 1 кола е добра а друга е лоша...
__________________________________________________ ___________

БМВ

Как можете на 20 годишно БМВ да викате БМВ? Няма марка която да устой на времето! Както казах БМВ са много претенциозни коли. Аз лично не разбирам хората които карат БМВ. Това всеки 1 момент да си под напрежение в очакване някоя лампичка да ти светне е....
Аз лично никога не съм харесвал моите БМВ-та така както съм харесвал другите си коли. Дори Мазда(Която е нисък сегмент кола) харесвам повече от БМВ...

__________________________________________________ ___________

manliftingbanner,

Макар и със закаснение искам да ти честита новата количка. Аз лично смятам че Форда е по-правилния избор. Със здраве да си я караш.

__________________________________________________ ___________

Хаха, и аз имам Citroen ZX В България... 1.6 92... Дори нз как пали още :lol: бас лова че е на поне 400 000км, ма от къде да знае човек.. Внесена от Швейцария и ест километража леко променен... :lol:

Следващия път като си идвам в България ще си внеса кола... Чудя се между сегашния Passat и Mazda 3 GT.

Slawi92
01-24-2011, 15:08
Ето го и Форд-а, днес го регистрирах и съм официално и т.н. собственик :)


http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/hs005.snc6/165526_1690396413391_1042150305_31793164_41548_n.j pg

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs1386.snc4/163883_1690397053407_1042150305_31793167_5806426_n .jpgЧестито колега дълги и безаварийни километри!

Slawi92
01-24-2011, 22:42
Да се похвала и аз с новата ми красавица!
Alfa Romeo GTV 3.0 V6 24V - 2001
http://prikachi.com/images/104/2900104Y.jpg
http://prikachi.com/images/108/2900108B.jpg

Lenux1
01-24-2011, 23:14
Ford Scorpio, 1995г. >>>

Кубатура: 3.0i.
EFI инжекция.
Цилиндри: V6.
Мощност: 150hp.
Скоростна кутия: Автоматична.
"Kick-down" ускорител.
Въртящ момент: 230 Nm.

Карам го единствено със 100 октанов бенз (само това го засища :D ) и в градско (София) с галене и максимална скорост 60км/ч дава 12/100л. Със ръчкане или недайси-Боже ако му вкараш и "Kick-down" ускорителя вдига разход до 40-45 литра на сто. Върви доста, особено след 160-180км вече е брутална, самолет. Доста стабилна на пътя, даже при големи скорости след 220 км/ч е като залепена за пътя. Голяма кола, с много обширен салон, големи седалки като фотьойли, с огромна задна седалка (а това за мен е важно :D ) Всички екстри, лети джанти (нормални не лачени). Нечовешки здрава, много корава машина, много рядко се чупи, и ако някакси я потрошиш то трябва да е от дебилщина просто.. Това е от мен 8-)

Slawi92
01-24-2011, 23:21
Ford Scorpio, 1995г. >>>

Кубатура: 3.0i.
EFI инжекция.
Цилиндри: V6.
Мощност: 150hp.
Скоростна кутия: Автоматична.
"Kick-down" ускорител.
Въртящ момент: 230 Nm.

Карам го единствено със 100 октанов бенз (само това го засища :D ) и в градско (София) с галене и максимална скорост 60км/ч дава 12/100л. Със ръчкане или недайси-Боже ако му вкараш и "Kick-down" ускорителя вдига разход до 40-45 литра на сто. Върви доста, особено след 160-180км вече е брутална, самолет. Доста стабилна на пътя, даже при големи скорости след 220 км/ч е като залепена за пътя. Голяма кола, с много обширен салон, големи седалки като фотьойли, с огромна задна седалка (а това за мен е важно :D ) Всички екстри, лети джанти (нормални не лачени). Нечовешки здрава, много корава машина, много рядко се чупи, и ако някакси я потрошиш то трябва да е от дебилщина просто.. Това е от мен 8-)хмм тва ще да го бъде неква яка машинка я дай некви снимки

Petrow
01-28-2011, 15:39
Vectra B 1,6 75 hp :)

batko19
01-31-2011, 21:16
Колата, с която се движа зимата е деу ланос 1.5 хечбек. Не е моя. След време искам да си купя джип ранглер, къса база, от по-старите модели. По ?-са за старо и ново, просто съм фен на ретро автомобилите. Субару ме кефят много,. един приятел караше "легаси" и за проблем не съм чул. "Вървеше" много и ако не бяхме с тази кола, а примерно с бмв или която и да е кола със задно предаване щяхме да се ударим много лошо.
@asimerr, нищо не ти разбрах, но да твърдиш, че си по-добър от повечето шофиори(нямам представа къде е "ер малък").. та ти още не си узрял :razz: и се моли да не те видя някъде, че много бой ще ядеш

Tennnnn
02-02-2011, 22:15
Марка-rover 400
Година-1998 г
Коне-115 hp
След 4 месеца почвам книжката , ама е паркирана в гаража и ме чака :Д

s7ream
02-03-2011, 19:54
Марка: Москвич
Модел: 408и
Година: 1974
Кубатура: 1360 ccm
Мощност: 50 кс
Разход: 8.5L бензин А95Н

Хорошоя машина!!! :)

Slawi92
02-03-2011, 20:48
Марка: Москвич
Модел: 408и
Година: 1974
Кубатура: 1360 ccm
Мощност: 50 кс
Разход: 8.5L бензин А95Н

Хорошоя машина!!! :)истинска машина

Kirilov1990
02-06-2011, 22:30
С това разполагам от 3 години вече. http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs409.snc4/47222_1363825824905_1509410110_30984286_7875143_n. jpg .......... Тази пазарска количка.Липсва ми само РК на номера.Много преживяхме двамата с Голфоо.На заден план се вижда един заклет алфист. .................................................. http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs104.ash2/38533_1335575238658_1509410110_30911632_3571060_n. jpg ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs283.snc3/27797_1297968258507_1509410110_30821870_4276178_n. jpg .................................................. .......................................
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs297.snc3/28497_1296191014077_1509410110_30816672_2126687_n. jpg Нама нужда да ви казвам параметри. хаха

Nakadah
02-08-2011, 05:32
^^ На първата снимка вратата отворена ли е ?

Kirilov1990
02-09-2011, 21:13
Ако питаш мен?Не е отворена,сигуно на лайсната някоя щипка е заминала.

GD
02-10-2011, 09:15
Ако питаш мен?Не е отворена,сигуно на лайсната някоя щипка е заминала.


По - скоро не я е затворил както трябва леко я бутнал и затова седи така :)

Kirilov1990
02-10-2011, 11:34
Какво ми намирате кусури на Гоуфо бре.Оставете го на мира,и без това не му остава още много време живот. :D :D :D

anonymous546178
02-10-2011, 12:16
Е друго си е голфу... :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Kirilov1990
02-10-2011, 12:36
Нали?Няма по БРЪЗ от Гоуфо. :D :D :razz: :razz:

vIoLaToR
02-11-2011, 15:17
Опел Астра Бертоне Кабрио 1996 г.
Двигател: 1,4 si, 82 к.с.

Единственото ми засичане на разход е извънградско с малко софийско и малко градско, общо 1300 км, със скорости основно около 130-140 (на моменти около 180-190 :D ), средно ми излезе около 6,5 литра бензин на 100 км

Lenux1
02-11-2011, 22:01
Ford Scorpio, 1995г. >>>

Кубатура: 3.0i.
EFI инжекция.
Цилиндри: V6.
Мощност: 150hp.
Скоростна кутия: Автоматична.
"Kick-down" ускорител.
Въртящ момент: 230 Nm.



Карам го единствено със 100 октанов бенз (само това го засища :D ) и в градско (София) с галене и максимална скорост 60км/ч дава 12/100л. Със ръчкане или недайси-Боже ако му вкараш и "Kick-down" ускорителя вдига разход до 40-45 литра на сто. Върви доста, особено след 160-180км вече е брутална, самолет. Доста стабилна на пътя, даже при големи скорости след 220 км/ч е като залепена за пътя. Голяма кола, с много обширен салон, големи седалки като фотьойли, с огромна задна седалка (а това за мен е важно :D ) Всички екстри, лети джанти (нормални не лачени). Нечовешки здрава, много корава машина, много рядко се чупи, и ако някакси я потрошиш то трябва да е от дебилщина просто.. Това е от мен 8-)хмм тва ще да го бъде неква яка машинка я дай некви снимки

Е не е нещо велико, все пак е 1995 набор. Не съм пипал нищо по външния вид, всичко по нея си е както е фабрично- и мотор и купе. Външният и вид е тип "пенсионерско комби с муцуна на Форд Кобра" :D Но пък коли от сорта на WV Touareg, BMW 5, Astra GSI, Golf VR6/GTI, Audi A6 (от тея с турботата), и за други не се сещам съм ги правил за резил :-D Помня че веднъж ме изяде един пич на сфетофара в Горубляне с едно Фиатче накакво, мисля че Типо беше или Пунто не знам.. беше много малко едно таковка, много издуто и наточено и мотора му звучеше като на Зил, с къв мотор е било не знам но ми е*а мамата тогава :-D Иначе аз от колицата съм си доволен най-много от това че при високите километри спи на пътя и се чувствам сигурно когато карам с над 100, без да се чудя в кой момент и на кой завой ще излетя от пътя. :-D
П.П.: Имам едни приятели от Пловдив ме навиват да ми сложат Би-турбо от много време, и по едно време почти се бях навил, но после се отказах, щото просто не виждам смисъл за какво ми е от 150 да стане на 260 коня при положение че не я използвам за ръчки.. Но сега от известно време пак ме гложди едно такова отвътре за тва турбо.. и пак съм се зачудил :o Като повечето време я карам тука градско има ли файда според вас да се занимавам.. или?! Пък на места твърдят че и разход сваляло турбото.. хм?!

http://www.prikachi.com/images/58/2974058P.jpg
http://www.prikachi.com/images/59/2974059B.jpg
http://www.prikachi.com/images/61/2974061m.jpg
http://www.prikachi.com/images/63/2974063L.jpg
http://www.prikachi.com/images/66/2974066Q.jpg
http://www.prikachi.com/images/68/2974068G.jpg
http://www.prikachi.com/images/71/2974071i.jpg

Slawi92
02-11-2011, 22:28
Ford Scorpio, 1995г. >>>

Кубатура: 3.0i.
EFI инжекция.
Цилиндри: V6.
Мощност: 150hp.
Скоростна кутия: Автоматична.
"Kick-down" ускорител.
Въртящ момент: 230 Nm.



Карам го единствено със 100 октанов бенз (само това го засища :D ) и в градско (София) с галене и максимална скорост 60км/ч дава 12/100л. Със ръчкане или недайси-Боже ако му вкараш и "Kick-down" ускорителя вдига разход до 40-45 литра на сто. Върви доста, особено след 160-180км вече е брутална, самолет. Доста стабилна на пътя, даже при големи скорости след 220 км/ч е като залепена за пътя. Голяма кола, с много обширен салон, големи седалки като фотьойли, с огромна задна седалка (а това за мен е важно :D ) Всички екстри, лети джанти (нормални не лачени). Нечовешки здрава, много корава машина, много рядко се чупи, и ако някакси я потрошиш то трябва да е от дебилщина просто.. Това е от мен 8-)хмм тва ще да го бъде неква яка машинка я дай некви снимки

Е не е нещо велико, все пак е 1995 набор. Не съм пипал нищо по външния вид, всичко по нея си е както е фабрично- и мотор и купе. Външният и вид е тип "пенсионерско комби с муцуна на Форд Кобра" :D Но пък коли от сорта на WV Touareg, BMW 5, Astra GSI, Golf VR6/GTI, Audi A6 (от тея с турботата), и за други не се сещам съм ги правил за резил :-D Помня че веднъж ме изяде един пич на сфетофара в Горубляне с едно Фиатче накакво, мисля че Типо беше или Пунто не знам.. беше много малко едно таковка, много издуто и наточено и мотора му звучеше като на Зил, с къв мотор е било не знам но ми е*а мамата тогава :-D Иначе аз от колицата съм си доволен най-много от това че при високите километри спи на пътя и се чувствам сигурно когато карам с над 100, без да се чудя в кой момент и на кой завой ще излетя от пътя. :-D
П.П.: Имам едни приятели от Пловдив ме навиват да ми сложат Би-турбо от много време, и по едно време почти се бях навил, но после се отказах, щото просто не виждам смисъл за какво ми е от 150 да стане на 260 коня при положение че не я използвам за ръчки.. Но сега от известно време пак ме гложди едно такова отвътре за тва турбо.. и пак съм се зачудил :o Като повечето време я карам тука градско има ли файда според вас да се занимавам.. или?! Пък на места твърдят че и разход сваляло турбото.. хм?!
8-) :-D Малко се престараваш вече с филмите 8-) Всичките коли който ги изброй знам как вървът и се престара вече, че ги изяждаш ... и друго за първи път чувам тази глупости турбото да сваляло разхода хахахахахаха 8-) и да те попитам кой тъпак те е излъгал, че твоя мотор ще издържи чак БиТърбо хахаха успокой се пичага, и незнам защо ама некси си мисла, че с ГТВ-то ми ще те разцепа ...

Lenux1
02-11-2011, 22:37
Ами братле аз съм се дърпал с тези коли и няма как да те убедя че съм ги монавал, просто споделих пък който ще да вярва. Дърпал съм се със Сиера Косуърт (фабрична) и бяхме равни на 1км разстояние някаде, и от там нататъка го изядох. А и не знам дали знаеш, но конете под капака печелят слава и пички, а въртящият момент печели състезания. Все пак това е мотора на Форд с най-голям въртящ момент (от европейстките им мотори имам предвид). И пак ти казвам, може да съм изяждал много скъпи и вървящи коли с нея, но не се гордея с това, а с това че карам здрава, тежка и надежна кола :) Като бях на 18 и като взех книжка карах едно друго Скорпио 2,0i кадето му разцепвах гъза от стартове, дръпки, пилежи и така натам.. Наиграх се малко по малко и сега като съм на 25 (не че е много) но друг акъл ми дойде в главата и си пазя колата повече от жената.. Гледам да избягвам дръпки и пилежи и така натам.. щото само скоростната кутия на това чудовище е към 600лв втора ръка. :-D

П.П.: А не знам защо си мислиш че мотора няма да издържи на битурбо?! Това е 6 цилиндров мотор който се монтира и на други USA машини в Америка, който няма грам алумин по него - глава и блок са чугунени, което би трябвало да те навежда на мисълта че тоя мотор с чука да го биеш няма да го счупиш. На снимката се вижда километража на колко километри е, и смея да твърдя че на 1000км ми нарчи към 40-50 грама масло. Нека разбирачите да кажат какво значи това, че пак ще излезе че се хваля. Все пак това е мотор на Форд, не на Фиат. :D

Nakadah
02-12-2011, 01:41
:razz: :razz: :razz: :razz:

Това е срам и резил от 3.0Л да вадиш само 150 коненца. Та даже е и с неква скапана автоматична скоростна кутия :lol: :lol: :lol: . Къде си тръгнал се правиш на състезател бе? Тая бричитайка едвам се движи.

Надеждна кола вика :lol: :lol: :lol: 16 годишен боклук, одавна му е дошло времето да си ходи в моргата.

БиТурбо :lol: :lol: А знаеш ли какво значи това? Дори не знаеш нищо за турботата нали? :lol: :lol: Е като сложиш турбо като на Cobalt двигателя ще го иджържи :lol: :lol: Ако сложиш Турбо като на моята Мазда "колата" нема тръгне! И другия индивид да се направи на разбирач с "търбо" :lol: :lol: :lol:

С тея снимки само разтегли страницата... Поне да бяха свестни снимки... Биел той Турбо Ауди А6, което е кво? 2.7Т? или пък GTI
:lol: :lol: :lol: :lol: па даже и Туреци и бмв-та :lol: :lol: :lol: :lol:

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

NomNomNom
02-12-2011, 07:45
Аман от заблудени хора като теб.
Намери си приятелка, честно. Тогава поне ще имаш за какво да позваш задната седалка/капака/предните седалки ит.н.

anonymous546178
02-12-2011, 10:01
трябва да се замери компресията, обаче ако не се надува много ще издържи би-турбото

Lenux1
02-12-2011, 12:38
:razz: :razz: :razz: :razz:

Това е срам и резил от 3.0Л да вадиш само 150 коненца. Та даже е и с неква скапана автоматична скоростна кутия :lol: :lol: :lol: . Къде си тръгнал се правиш на състезател бе? Тая бричитайка едвам се движи.

Надеждна кола вика :lol: :lol: :lol: 16 годишен боклук, одавна му е дошло времето да си ходи в моргата.

БиТурбо :lol: :lol: А знаеш ли какво значи това? Дори не знаеш нищо за турботата нали? :lol: :lol: Е като сложиш турбо като на Cobalt двигателя ще го иджържи :lol: :lol: Ако сложиш Турбо като на моята Мазда "колата" нема тръгне! И другия индивид да се направи на разбирач с "търбо" :lol: :lol: :lol:

С тея снимки само разтегли страницата... Поне да бяха свестни снимки... Биел той Турбо Ауди А6, което е кво? 2.7Т? или пък GTI
:lol: :lol: :lol: :lol: па даже и Туреци и бмв-та :lol: :lol: :lol: :lol:

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz:


Пич, сигурно ти се е искало да ме нервираш или нещо такова.. обаче нема ти казвам колко си ми смешен :D Такива шутуве самонадувковци като тебе могат да ми оправят настроението определено.. браво, продължавай в същия дух. Мислил ли си за кариера в цирка нещо? Според мене имаш бъдеще там. И бъди спокоен, знам много повече за турботата и фордовите двигатели отколкото ти знаеш каде ти е оная работа (ако изобщо имаш такава). Ти какво рабираш под "свестни снимки", такива които са правени със GSM ли :-D щото мойте са със Samsung L74 Wide (понеже си от село- това е марка цифрови фотоапарати). И пак ще кажа че не съм тръгнал да се правя на състезател, обаче моята 16 годишна бричитайка ще издържи 20 години повече от твоята мазда "картинга". Какво да обяснявам повече на селтак и завистника като тебе кадето е тръгнал да спами всяка тема с кеф. Аз поне се возя на кола, не на двуместен пластмасов картинг. :-P На тебе тая мазда за какво ти е, да учиш децата да карат на нея ли :D :lol:



Аман от заблудени хора като теб.
Намери си приятелка, честно. Тогава поне ще имаш за какво да позваш задната седалка/капака/предните седалки ит.н.
Хаха братле ти ме разби направо.. Ами не знам вероятно ти си този кадето ще трябва да си търси приятелка защото аз си имам такава от 6 години вече и живеем заедно.. пък за това какво сме правили на седалката/капака/върху колата.. мога да ти кажа ама във една друга тема във форума :D Айде и успех с намирането на приятелка И кола със голяма задна седалка ти пожелавам ! :P



Ами пичове какво да ви кажа, темата беше "Какви са ни колите" а не "Да си оплюем колите", аз просто реших като всички други да си постна колата обаче някои селтаци се сетиха че тук е мястото за спам и обиди. Предлагам излишните коментари да бъдат изтрити и да не се задръства темата. Благодаря на админите предварително. Все пак се предполага че този раздел е за "пораснали" , а не за блъскани ни от пубертета нерваци.

Lenux1
02-12-2011, 12:43
трябва да се замери компресията, обаче ако не се надува много ще издържи би-турбото

Ами братле значи за Англия са произведени определени бройки от този модел кото са били с 24 клапана (cossworth) и със фабрично би-турбо. До колкото знам са били на над 300 коня, но защо не са пуснати в масово производство за цял свят не знам. Явно вече много скъп им е дошъл този мотор на Форд Мотор Къмпани.
Не знам дали знаете за Сиерата на Цунами тунинг, но нейното турбо е чудовищно и двигателя пак издържа, а е 4 цилиндров 2,0 двувалка Cossworth. И като се има предвид че на 2,0 главите им са алуминиеви, а на 2,9 са чугунени. 100% съм сигурен че моя мотор би издържал с лекота би-турбо но друг е въпроса дали ще си сложа. :-D

Ето ви видео:
http://www.youtube.com/watch?v=UuyoajvH1IQ
Това е по-слабия даже (2,8 литров мотор) на който са шибнали би-турбо. Много по-добре би стояло при мен :-D

Ето ви снимка:
http://www.prikachi.com/images/570/2975570D.jpg

Не знам как да ви докажа по друг начин че може да се сложи би-турбо на моя мотор. 8)

NomNomNom
02-12-2011, 13:37
Хаха братле ти ме разби направо.. Ами не знам вероятно ти си този кадето ще трябва да си търси приятелка защото аз си имам такава от 6 години вече и живеем заедно.. пък за това какво сме правили на седалката/капака/върху колата.. мога да ти кажа ама във една друга тема във форума :D Айде и успех с намирането на приятелка И кола със голяма задна седалка ти пожелавам ! :P


Ходех с малоумник като теб, малко издържах :D Успех на приятелката ти , сигурно има здрави нерви.

Lenux1
02-12-2011, 13:56
Ходех с малоумник като теб, малко издържах :D Успех на приятелката ти , сигурно има здрави нерви.

Оо ти си била жена. Съжалявам обърках те. Ами колкото мойте нерви са здрави толкова и нейните, но малоумник е бащати че те е направил. Искаш да се обиждаме?! Ето заповядааай. Опитай пак. :-D

anonymous546178
02-12-2011, 19:37
Междодругото, че се загледах сега, кой гений е монтирал газовата уредба и преди колко време... ако е уредба на 10-15 години ок, обаче ако е монтирано на скоро са те прекарали

Lenux1
02-13-2011, 01:19
Ами брат можеби преди около 6-7 години е монтирана още при предишния собственик. Защо какво имаш впредвид? Че не е с газова инжекция ли?

anonymous546178
02-13-2011, 09:59
По принцип ГИто е препоръчително за такъв тип двигател, да не кажа че е задължително, поне ако се гледа мощтността. Може и с конвеционална уредба, обаче трябва да се вземе по-специален редуктор (изпарител), мен ми стана смешно изпълнението, някой връзки са направени кофти.. онези червени кабели, които висят на уредбата ли са, че не мога да вида през стимката... и изпарителя ми се вижда леко турски, ама пак не мога да преценя от снимка... по-добре ще е с ГИ :)

Lenux1
02-13-2011, 12:37
О не братле, тук на тази снимка това е Ланди Ренцо, да той е за по-малки мотори.. но го бях сложил временно понеже нейният се беше скапал. Даже мисля че с тел съм го вързал тук :D Иначе нейният е BRC за над 115 коня. В момента е с него, монтиран си е стабилно, но свръзките и за водата и за газта са пак по същият начин по който е и този на снимката. А кабелите са вероятно плюса и минуса на релето на изпарителя които се виждат. Е да иначе с ГИ ще е милиони пъти по-добре и разхода и работата на мотора и икономия и вървене.. няма спор. Лошото е че за момента 1000лв. няма как да ги дам... :? Иначе за кои връзки имаш предвид, че са направени кофти? Че от самото начало и на мен не ми се виждаше нещо идеално свързана газта. :-D

anonymous546178
02-13-2011, 14:08
Именно връзките по ниското налягане на газта (това, което отива към двигателя) Виждат ми се странно хванати, не знам кво е изпълнението, обаче ми се вижда ненадежно. С брц изпарител за над 100КW е идеалния вариант за такава уредба... Кабелите където стърчат, земи ги изолирай малко, една шлауфка им земи .... и малко нависоко ми се вижда изпарителя, не замръзва ли , проблеми има ли? Не мога да определя много от снимката ама ми се вижда много странно направено

Lenux1
02-13-2011, 19:19
Не досега не ми е замръзвал.. хм... а иначе какво ми предлагаш за начин на свързване на ниското нялягане към двигателя така като гледаш :-D

anonymous546178
02-13-2011, 19:45
така нищо, то не се вижда много, по това, което виждам един трипътник с контрол на потока ще ти свърши по-голяма работа... не знам ква е тая система, не се вижда добре от снимката

Nix
02-23-2011, 20:27
Марка: Форд
Модел: Фокус
Година: 2001
Мощност: 1.8 / 115 коня
Разход: 5.5-6 градско; 5 извън

Lenux1
02-24-2011, 23:57
Марка: Форд
Модел: Фокус
Година: 2001
Мощност: 1.8 / 115 коня
Разход: 5.5-6 градско; 5 извън

Е са тоя Форд дизел ли е? Как толко малко ще гори... егати?! :?

Nakadah
02-25-2011, 00:29
Марка: Форд
Модел: Фокус
Година: 2001
Мощност: 1.8 / 115 коня
Разход: 5.5-6 градско; 5 извън

Е са тоя Форд дизел ли е? Как толко малко ще гори... егати?! :?

Фокусите харчат малко...

dimitar_ak
02-25-2011, 07:34
С 1.8 този градски разход е абсурден освен ако маршрута не е само по булеварди с 50-60км/ч на 5-та предавка.

Je7
02-25-2011, 10:40
Да се похвала и аз с новата ми красавица!
Alfa Romeo GTV 3.0 V6 24V - 2001
http://prikachi.com/images/104/2900104Y.jpg
http://prikachi.com/images/108/2900108B.jpg

ЖЕСТОКА КОЛА!

Slawi92
02-25-2011, 11:12
Марка: Форд
Модел: Фокус
Година: 2001
Мощност: 1.8 / 115 коня
Разход: 5.5-6 градско; 5 извън

Е са тоя Форд дизел ли е? Как толко малко ще гори... егати?! :?

Фокусите харчат малко... Колкото и малко да харчат тва е невъзможно


С 1.8 този градски разход е абсурден освен ако маршрута не е само по булеварди с 50-60км/ч на 5-та предавка. и пак не ми се вярва да стане ... Приятелката на брат ми кара Ланчия Y10 която е 1.2 и дава крадско 6/100 пък мотор 1.8 ще дава 5.5/100 чак нема как да се случи

monics
02-25-2011, 15:16
фокуса на нашите от 2005-а също гори толкова, в дизел

dimitar_ak
02-25-2011, 15:27
фокуса на нашите от 2005-а също гори толкова, в дизел

За дизел съм съгласен. Тия години вече са с HDI-тата на Peugeot.

Sasha2k8
02-25-2011, 22:28
:smt007 :smt007 :smt007

bigshitpoppin
02-26-2011, 20:37
От слабите Ниссан-и карам. Жи-Ти-Ар 8) 8)

GregoryHouse
02-26-2011, 20:56
Daewoo Matiz '99та 8-) Без майтап...Бал съм ти мощните коли дет гълтат 15 кила...

Nakadah
02-27-2011, 07:56
:lol: :lol: Маздата харчи към 15/100 :lol: :lol: Ма ако на Audi-то стигна 25/100 ще съм много щастлив! :lol: :lol:

bigshitpoppin
02-27-2011, 09:56
За РС4-ката ли говориш?!

Slawi92
02-27-2011, 22:34
:lol: :lol: Маздата харчи към 15/100 :lol: :lol: Ма ако на Audi-то стигна 25/100 ще съм много щастлив! :lol: :lol: тва ауди с къв мотор е 10литров ли

Nakadah
02-28-2011, 05:00
4.2 V8

Je7
02-28-2011, 18:28
4.2 V8

В Сащ ли живееш?

bigshitpoppin
02-28-2011, 18:42
4.2 V8

В Сащ ли живееш?

GT-R 3.8 V6 bi-turbo - България http://www.bmwprostaci.com/forum/images/smiles/mhihi.gif http://www.bmwprostaci.com/forum/images/smiles/mhihi.gif http://www.bmwprostaci.com/forum/images/smiles/mhihi.gif

Lestat357
03-02-2011, 21:44
Какви коли карате? (Марка, модел, година, мощност, колко разход ви дава)

Марка: Алфа Ромео
Модел: 155
Година: 93
Мощност: 1.8 / 140 коня
Разход: 11-14 градско, 9-10 извънградско..

Марка: Рено
Модел: Лагуна (хеч)
Година: 1998
Мощност: 98 жребци, не в първа младост >
Разход: Извънградско 5-7, при средна скорост 90-120 и включен климатик.
Градско – не ми се занимава, но над 8 със сигурност. T.е. повече отколкото ми се иска. Всеки, който живее в град с подобен или по-тежък трафик, би ме разбрал.>

За което я ползвам в момента (и предвид колко често) със сигурност и един Кадет би свършил работа, както и каква да е Корса/Поло. Предпочитам обаче колата да е по-възможност по-висока и по-тежка. Гледам, че по-горе е засегната темата за най-ниския клас автомобилчета. Кярът от малолитражките за мен е доста спорен, предвид че натоварени дават сходен, често по-голям разход на гориво. Нивото на пасивна и активна безопасност е по правило много по-ниско. Освен това, поне където ми се е налагало да паркирам аз, най-често или има място за една кола или няма. Тарикатските номера да се набуташ на половин паркоместо или на място непригодено за паркиране въобще (т.к. колата като размери ти го позволява), поне тук, най-често завършват доста не-красиво като щети по возилото. За пътуване на средни и дълги разстояния, съмнявам се, че някой би защититил каква да е Панда/Корса/Фиеста/107 и др. Освен всичко друго, за кола на пет плюс годинки – една добре оборудвана малолитражка отива твърде близо като цена до автомобил поне един клас нагоре. А и за мен лично - където има смисъл да ползвам кола, като размер си е идеална. Където не виждам, има удобен достъп с градски транспорт, което я обезсмисля в девет от десет случая.

Не съм карал бензинов автомобил наскоро. Дизел наливам oсновно V-Power Diesel от Shell и го препоръчвам. Особено за собствениците на по-стари дизели (като мен) – пуши много по-малко от доста бензинови автомобили! Има съвсем леко осезаема разлика в мощността нагоре също. По-скъп е, но разликата за един резервоар, като теглиш чертата, не е особено голяма.

Ето и актуална снимка: http://img694.imageshack.us/i/photo0647edited.jpg/ . В изрядно техническо състояние е, визуално - все по-малко. Пък и все по-малко ми пука. Ако и да не стои на подобно нелепо паркоместо като от снимката, все пак е на открито, така че - все тая.

Lav40
03-05-2011, 20:32
Марка: BMW
Модел: 318iS
Година: 94
Мощност: 1.8 / 138 коня
Разход: С нормално каране 10 на 100 градско(11 по книжка),извън много зависи как караш отново но главно около 8 на 100 при 110-130(7,7 на 100 при 120км/ч по книжка)...някой ден ще пробвам дали ще си направи заводски дадените стойности 6,4 извън при 90км(най-вече този разход ще е крайно задоволителнен за седан тон и триста)

Nix
03-12-2011, 15:38
С 1.8 този градски разход е абсурден освен ако маршрута не е само по булеварди с 50-60км/ч на 5-та предавка.

Фордовете наистина са доста икономични...а цифрите които съм постнал са засечени лично :)
Иначе е дизел да...

Ето ти и линк да видиш -
http://ford.testdrive.bg/modification/3538/Focus-Hatchback-II-1.8TDCi115Hp.html
Тук за градско е посочено 6.7 / 100, но не трябва да се забравя и че този модел е доста по нов и двигателя не е същия.

dimitar_ak
03-13-2011, 23:11
Отново даваш дизел, а каталожните данни ги остави. Те често се различават от действителността.

kstanishev
03-16-2011, 16:58
Тука темата трябва да е "каква е колата на тати".

Иначе - след зверска катастрофа личен автомобил нямам (бях с Opel Kadett 1,4i).

Служебни автомобили:
Renault Clio (старите)
Peugeot Expert (ха да ви видя сега кой въобще ги е чувал и знае за какво иде реч)
Volkswagen Multivan (2008)
Chevrolet Blazer
Toyota Land Cruiser
Citroen AX

Извъртяни километри: над 40,000 за 5 години /1 година си дадох почивка/

Някой беше споделил, че не е важно каква кола караш, а как я караш. Според личните ми наблюдения е точно така.

TERLIKA
03-20-2011, 12:00
Марка: BMW
Модел: 318iS
Година: 94
Мощност: 1.8 / 138 коня
Разход: С нормално каране 10 на 100 градско(11 по книжка),извън много зависи как караш отново но главно около 8 на 100 при 110-130(7,7 на 100 при 120км/ч по книжка)...някой ден ще пробвам дали ще си направи заводски дадените стойности 6,4 извън при 90км(най-вече този разход ще е крайно задоволителнен за седан тон и триста)
а стига лъга бе тез ис ки ги знаем кви са печки по шопията правят по 14 градско и 10 извънградско
иначе имам(не мама или тати имат ) bmw 325tds 143 кончета,и за разлика от оня дет твърди разни митове и легенди че трибуквените били капризни(бях свидетел как една смотана с класа нещеше да пали понеже.... имаше изгоряла крушка в жабката :D )това не е вярно,ест иска си потдръжка като всяка колица на тия години(97 набор)ама си лети доволно
5-6 извънградско 8-10 градско

Orlando92
03-20-2011, 21:39
Марка: BMW
Модел: 318iS
Година: 94
Мощност: 1.8 / 138 коня
Разход: С нормално каране 10 на 100 градско(11 по книжка),извън много зависи как караш отново но главно около 8 на 100 при 110-130(7,7 на 100 при 120км/ч по книжка)...някой ден ще пробвам дали ще си направи заводски дадените стойности 6,4 извън при 90км(най-вече този разход ще е крайно задоволителнен за седан тон и триста)
а стига лъга бе тез ис ки ги знаем кви са печки по шопията правят по 14 градско и 10 извънградско
иначе имам(не мама или тати имат ) bmw 325tds 143 кончета,и за разлика от оня дет твърди разни митове и легенди че трибуквените били капризни(бях свидетел как една смотана с класа нещеше да пали понеже.... имаше изгоряла крушка в жабката :D )това не е вярно,ест иска си потдръжка като всяка колица на тия години(97 набор)ама си лети доволно
5-6 извънградско 8-10 градско

ебах те в сельото.. Ти разбираш ли си кво си писал?!?

Righteousness
03-30-2011, 02:50
Най-новата ми придобивка ;)
Марка: Перник
Модел: мк4
Година: 99"
Мощност: 1,9ТДИ / 110 пеперудки
Разход: от 4,5 до 7-8 извънградско според вазиси как я натискам / от 6 до 10 градско пак според зависи в кфо настроение съм :)

Jorko223
03-30-2011, 18:08
Марка: Nissan
Модел: 350z
Година: 2004
Мощност: 280
Разход: колкото му сипеш

Slawi92
03-30-2011, 22:04
Марка: Nissan
Модел: 350z
Година: 2004
Мощност: 280
Разход: колкото му сипеш Тва колата мечта ли ти е или твойта :D

Nakadah
04-01-2011, 02:21
Марка: Nissan
Модел: 350z
Година: 2004
Мощност: 280
Разход: колкото му сипеш

На колко километра е? Аз ако съм на твое място ще се отърва от него колкото се може по-бързо!

Rorschach
04-01-2011, 06:39
Всички тук карат все БМВ-та...

Откъде пари за премиум марки?

А да, извинявам се - пети собственик на кола на 15 години... ясноооооооооо :lol:

Nakadah
04-04-2011, 02:54
Богаташи, колко струва 1 CLS63 AMG 2009 в България? Има ли платци за тоз автомобил? Колко бързо смятате че може 1 такъв да се продаде?

Slawi92
04-04-2011, 14:07
Богаташи, колко струва 1 CLS63 AMG 2009 в България? Има ли платци за тоз автомобил? Колко бързо смятате че може 1 такъв да се продаде? В момента трудно, пазара доста куца за каквито и коли да е.

Lav40
04-04-2011, 23:05
Отново даваш дизел, а каталожните данни ги остави. Те често се различават от действителността.

Градско свалям с литър под заводските данни :D
BMW e36 318iS Sedan m42b18
Градско по книжка 11/100...Градско постигнато във Варна(при това в студеното време)10 на 100(като се случва да изпързалям някой друг завой,но е главно пенсионерско каране)....миналото лято бях паднал до 9/100 с клима...но както споменах макар и дрифтър по душа не ми е никакъв проблем да карам икономично...плавни ускорения,спиране без спирачки,връщане на скорости и т.н...
Извънградско по книжка при 90км/ч 6,4/100...извънградско постигнато при 90км/ч 6,5 на 100
Извънградско по книжка при 120км/ч не мога да потвърдя но при каране 110-130км/ч с 5 човека в колата и пълен багажник 8 на 100(7,7 на 100 при 120 заводски данни)...
Като приемем факта,че заводските данни са постигнати при лабораторни условия с качествено гориво и НОВ автомобил съм щастлив с постигнатото и съм готов да гарантирам че до този момент колата ми постига заводския разход!




а стига лъга бе тез ис ки ги знаем кви са печки по шопията правят по 14 градско и 10 извънградско
иначе имам(не мама или тати имат ) bmw 325tds 143 кончета,и за разлика от оня дет твърди разни митове и легенди че трибуквените били капризни(бях свидетел как една смотана с класа нещеше да пали понеже.... имаше изгоряла крушка в жабката :D )това не е вярно,ест иска си потдръжка като всяка колица на тия години(97 набор)ама си лети доволно
5-6 извънградско 8-10 градско
Печка и iS..? :D слез на земята...м42 е един от най-сполучливите им мотори...колкото до TDSа...наливаш пари като за дизелак ама насреща един трошлив и капризен мотор...при това неикономичен...да бил съм свидетел на 318TDS(всъщност е 1,6 литров) КОМБИ тон и триста с извънградски разход 4 на 100(след основен ремонт,ново турбо и т.н...в крайна сметка чисто нов мотор)....и съм фен на малкия TDS,но са крайно капризни мотори...!Тези iSки дето ги знаеш да отидат да ги прегледат,че има нещо нередно в тях...и моята гореше по 20+ ама смених ламбда сондата,пипнах тук там и о чудо!Каквото са казали швабите преди 18 години...такъв и е разхода и сега след незнайно колко км...НОРМАЛНО КАРАНЕ!!
Инак тука под ръка ми е и една е36ца 316i Седан....с най-калпавия им мотор м40б16....последно даде 7,5 на 100 разход градско(с 15 литра 200км) :shock: Но както споменах става въпрос за спокойно(пенсионерско) каране!!!

Ама почни да пишеш тук след като вземеш книжка защото това какво имат мама ти и тати ти хич не ме интересува!!Па и разправяй квото щеш за TDSа много добре знам за какво става въпрос ;)


Най-новата ми придобивка ;)
Марка: Перник
Модел: мк4
Година: 99"
Мощност: 1,9ТДИ / 110 пеперудки
Разход: от 4,5 до 7-8 извънградско според вазиси как я натискам / от 6 до 10 градско пак според зависи в кфо настроение съм :)
Тук историята с малкия TDS се повтаря...този мотор ми е крайно приятен,но за съжаление е и крайно капризен!Имам цяла книжка с недостатъците му!Ако те интересува пиши на ЛС...
Наскоро едвам разкарахме един "Перник" с този мотор...как се навиха на бартер за 316ка(отново Седан) не знам...тази не върви толкова,нито пък се хвали с добър разход,но е ъпдейт спрямо Голфа..




А тея с Аудитата по 4.2 V8,GTRите,350Z и AMGтата....излезте от ниид фор спиида :D Особенно с тъпия разход даден на RS 4ката....извън гори 10-11....градско 19-20...изпробвано....НОРМАЛНО КАРАНЕ!
Дай аз да я карам тая пуста RS 4ка,че да вдигаш всеки ден банкет,че гори под 25/100 :D



Всички тук карат все БМВ-та...

Откъде пари за премиум марки?

А да, извинявам се - пети собственик на кола на 15 години... ясноооооооооо :lol:


О извиняваме се пре свети ни шофьорю!Как е с градския транспорт?!?

Ако можех да си купя нова кола отново бих си купил е36ца,отново щеше да е 318iS Седан...отново щеше да е с м42 мотора...може би бих си поръчал всички възможни "екстри"...като hi-fi пакет,навигация,телефон,ди италната клима(макар да предпочитам тази с врътките и тази с която съм),CDчейнджъра...зимния пакет,самозатъмняващото се огледало с компас и бяло кожено рекаро....опаааа..колко коли от този клас имат такъв списък с екстри...Къде е Вектра А и Ауди 80 спрямо е36цата...?НЯМАТ НАВИГАЦИЯ,НЯМАТ ТЕЛЕФОН,НЯМАТ HI-FI ПАКЕТИ И Т.Н...

Купете си кола със собствени пари,сипвайте и бензин и я подържайте...после се правете на лекенца :)

Nakadah
04-05-2011, 00:36
^^

Всяка навигация на кола е пълен боклук! Не ти трябва телефон докато караш! За какво ти е компас? Като чели си в америка? Да продължавам ли? Да BMW, са царе на взимането на парите ти! Докато другите компании ти дават някой опции стандартно, BMW ти иска пари за тях...

Защо не престанеш да спориш и да разваляш темата подяволите? Не си най-великия, няма и да си! 15 годишно BMW символизира селяния(в повечето случей). За какво ти е да си взимаш 15 годишнo BMW като можеш да си вземеш 4 годишен Ford? Като най-малкото този Ford няма да знае какво е сервиз в близките години, докато това BMW няма да излиза от него!

И да, аз съм си купил всичките си коли със собствени пари! Но опа, аз имам коли където само ги гледаш на картинка и ти текът лигите!

BMW са боклуци!

Rorschach
04-05-2011, 06:29
Поредния селски тарикат е онзи сладур - купил си е някаква 15 годишна кошница и му трепери какъв разход ще му даде, а аз си взех едно Фордче на няколко годинки и ме боли фара за вас, гъзарите.

rosencetooo
04-06-2011, 04:03
Марка: Фиат
Модел: Пунто
Година: 96
Мощност: 1.1 / 54 коня
Разход: 6/100 градско , за извън градско незнам ;д

dimitar_ak
04-06-2011, 08:26
Марка: Фиат
Модел: Пунто
Година: 96
Мощност: 1.1 / 54 коня
Разход: 6/100 градско , за извън градско незнам ;д

Я още едно пунто ;)

rosencetooo
04-06-2011, 16:05
^мхм.. много си я харесвам количката :---)

kamen2407
04-12-2011, 14:19
Марка: Форд
Модел: Ескорт
Година: 1992
Мощност: 1.4
Разход: Средно 8.5/100

Mileva
04-14-2011, 13:04
Аз собствена кола нямам, просто с малката ми заплата и големите ми разходи не мога да си позволя да имам собствено возило, но се възползвам от тези на баща ми и брат ми. Баща ми е с Поло Класик, четиривратка инжекция 1.6, '99 година.....

bigshitpoppin
04-14-2011, 18:36
Аз казах, че имам GT-R, ама никой не ме нахрани http://www.bmwprostaci.com/forum/images/smiles/mhihi.gif http://www.bmwprostaci.com/forum/images/smiles/mhihi.gif

Тва е автомобила.

Nakadah
04-14-2011, 19:01
Аз казах, че имам GT-R, ама никой не ме нахрани http://www.bmwprostaci.com/forum/images/smiles/mhihi.gif http://www.bmwprostaci.com/forum/images/smiles/mhihi.gif

Тва е автомобила.

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/7935_101575229861013_100000256093406_39707_1198382 _n.jpg

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/7935_101575233194346_100000256093406_39708_3254362 _n.jpg

Искам реални снимки! Не някви си взети от някой сайт където всеки си показва колата!

bigshitpoppin
04-14-2011, 19:26
Е колко по-реални снимки от тези искаш?

Колата е продадена вече - от лятото на 2009-та беше при мен, сега друг човек я кара.

Дилемата е: нов ГТР или употребяван, но тунингован ГТР!

Последна снимка на колата, докато беше на Горубляне.

Nakadah
04-14-2011, 20:01
GT-R е ебати ебавката. Разликата между 2 коли STOCK може да надмине 100hp :lol: :lol:

bigshitpoppin
04-14-2011, 20:06
Ми кво да ти кажа. РС4 не ми допада, както всички други модели от производителя с емблема на Понички!

Щом е ебавка - ок. Тва си е твое мнение. От София ли си - можем да направим няколко старта?

Nakadah
04-14-2011, 20:12
Ми кво да ти кажа. РС4 не ми допада, както всички други модели от производителя с емблема на Понички!

Щом е ебавка - ок. Тва си е твое мнение. От София ли си - можем да направим няколко старта?

:lol: :lol: Да не би да лъжа бе? :lol:

Да от София съм! Жалко че не живея там :lol: :lol:

ПС: Ти нали си си продал нисана, с кво ще правиш тоя старт? :lol:

Да не говоря че Nissan имат най-скъпите части от всички автомобилни марки с който съм работил до сега :lol: :lol: Като му стане нещо на GT-R по скоростна кутия или двигател просто го мяташ защото не можеш да смениш двигател/скоростна кутия :lol: :lol:

bigshitpoppin
04-15-2011, 12:52
Ама и ти си един професор.

Как ти звучи БМВ М5 Е60? С мощност 610 к.с. е в момента, колата рядко се изкарва, затова ще се изкефя да те точкувам с М5-цата. Хахахах.

GregoryHouse
04-15-2011, 13:02
Направете и клипче да видим кой е бил в пишкомера :)

Nakadah
04-15-2011, 17:07
Ама и ти си един професор.

Как ти звучи БМВ М5 Е60? С мощност 610 к.с. е в момента, колата рядко се изкарва, затова ще се изкефя да те точкувам с М5-цата. Хахахах.

М5 2007, 16к км ебах майката на SMG кутията. 1 приятел, M5 2008, 28к км, SMG преебано, 1 познат дето притежава Mercedes-Benz Dealership взе M5 2006 с 7к км като Trade-In, първото нещо което направи е да остави $25 000 в BMW заради счупена скоростна кутия...

Как ли ми звучи? :lol: :lol:

bigshitpoppin
04-15-2011, 18:30
Ти май го раздаваш доста вървежен и презадоволен с тея автомобили? Чудно ми е кво толкова спамиш в тоя форум. Имам предвид, че хората с тия средства, като тебе не пишат по форумите. Това, че съм имал ГТР не ме прави някакъв гъзар, нали сега го нямам?

Иначе тва за скоростната кутия и аз не го отричам.

vankata5555555
04-15-2011, 19:44
Еий това LSD не ви ли пусна или май ви е ударило за цял живот.Вие ако сте такива гъзари няма да се подмятате в тоя форум...а ще си чукате манекенките и ще си пиете уискито.Като сте големци,дайте някое клипче,снимка с вас и колата,не ходите ли по пистите...наизустили ми някакви специфични проблеми за дадена кола и дрънкат като развалени грамофони.

bigshitpoppin
04-16-2011, 09:44
Еий това LSD не ви ли пусна или май ви е ударило за цял живот.Вие ако сте такива гъзари няма да се подмятате в тоя форум...а ще си чукате манекенките и ще си пиете уискито.Като сте големци,дайте някое клипче,снимка с вас и колата,не ходите ли по пистите...наизустили ми някакви специфични проблеми за дадена кола и дрънкат като развалени грамофони.

Принципно си прав! Но това не пречи и ония "батковци" да поглеждат форумчетата из интернет! Не съм длъжен да пускам моя снимка заедно с колата!

vankata5555555
04-16-2011, 21:05
Аз другата седмица си купувам майбах,ама няма да ви го покажааа :-P :-P :-P

GregoryHouse
04-18-2011, 13:53
Ама иначе сте мн отворени... аз тва-онова, ръчки-мъчки, ям ги всички и като ви кажат ае да правим старта и "Абее, аз стартове не правяя, няям време сяяя..."

dimitar_ak
04-18-2011, 13:57
Хаха , аз не съм гонкаджия да си правя отсечки и т.н.Просто като видя някой играч да се пали по пътя и го изяждам и така :)

А той разбира ли :razz:

Josefinne
04-18-2011, 14:18
Пешеходец лукс, модел 87ма

spambotkvadratnigashti
04-21-2011, 12:48
Марка: Daf
модел:XF 95
мощност: 430 hp
година:2006
гориво:дизел
разход:голям
:D Служебен. За личен автомобил нямя пара все още. 8)

peshkataa
04-21-2011, 18:22
^^

Всяка навигация на кола е пълен боклук! Не ти трябва телефон докато караш! За какво ти е компас? Като чели си в америка? Да продължавам ли? Да BMW, са царе на взимането на парите ти! Докато другите компании ти дават някой опции стандартно, BMW ти иска пари за тях...

Защо не престанеш да спориш и да разваляш темата подяволите? Не си най-великия, няма и да си! 15 годишно BMW символизира селяния(в повечето случей). За какво ти е да си взимаш 15 годишнo BMW като можеш да си вземеш 4 годишен Ford? Като най-малкото този Ford няма да знае какво е сервиз в близките години, докато това BMW няма да излиза от него!

И да, аз съм си купил всичките си коли със собствени пари! Но опа, аз имам коли където само ги гледаш на картинка и ти текът лигите!

BMW са боклуци!

Пич, не че нещо, ама най-вероятно имаш супер малката пишка или се комлексираш здраво заради нещо друго... В цялата тема все си избиваш комплексите, като постоянно се хвалиш с "твоите" "велики" коли... Във всичко си компетентен, и във всичко си най-най...

П.С.: Няма смисъл да ме храниш... Не нямам книжка, следователно и кола, на 16 съм, но определено мога да позная когато някой си избива комплексите... А що се отнася до кола, която бих избрал и бих карал, съм вдигнал мерника на една Бавария 318is - УАУ, как така не съм се хвърлил на някоя чистак нова?! Ами много просто - искам да си ми бъде "МОЯТА ПЪРВА КОЛА", а не "МОЯТА ПЪРВА КОЛА ОТ МАМА И ТАТИ"...

Аре със здраве и успех удължаването на размера... :D

SoAfraid
04-25-2011, 03:09
Jaguar S-type, 2001, 3 litre, 240hp.

Isildur
04-25-2011, 13:03
BMW E36 M3 Individual

r19
04-26-2011, 23:27
хахах то всяко БМВ 3та серия е М-ка бе :grin: :lol: вие не знаете ли?
По темата: още нямам, но скоро .. може би

argentum
04-26-2011, 23:36
В стила на темата: Rolls Royce Ghost :grin:

Nakadah
04-30-2011, 07:20
E те това е кола! Не като ваще измислени хонди, субарута, BMW-та и бог знае кво още...

http://ca.jalopnik.com/5797042/watch-a-tuscaloosa-man-drive-his-mustang-out-of-tornado-rubble

Slawi92
04-30-2011, 09:41
E те това е кола! Не като ваще измислени хонди, субарута, BMW-та и бог знае кво още...

http://ca.jalopnik.com/5797042/watch-a-tuscaloosa-man-drive-his-mustang-out-of-tornado-rubble Защо продължаваш да осираш темата? Разбрахме, че имаш RS4, която е най - бързата и най - хубавата и си милионер! Спри да осираш темата!

Nakadah
04-30-2011, 09:55
В последните няколко минути се чудех да ти отговора ли, или да те пропусна защото си прекалено прост и дори няма да ми прочетеш поста... Е реших да ти отговора и да хода да спа...

Никога не съм твърдял гореспоменатите неща. Може би ги намеси от някви комплекси който имаш? Усирането на темите става защото след като аз напиша нещо(което ти дори не си прочел) празноглавата ти глава решава че е време да се заядеш с мене само защото не ме харесваш. Голем прас!

Моля те не пиши нищо след мене, след като не искаш "твоята" тема да се "осира".

r19
05-01-2011, 18:19
Аз не виждам защо този Мустанг да не върви?!?
Просто външно е пострадал и е прашен :) Всяка една читава кола би направила същото.
П.п: http://www.youtube.com/watch?v=lPwP2nv-VVQ :razz: :razz:

Nakadah
05-01-2011, 18:47
Преди няколко дена минаха няколко стотин торнадота през тази част на Америка за 1 ден...

Тоя с тоя москвич е :razz: :razz: Жалко че има такива по пътя :(

bigshitpoppin
05-23-2011, 00:09
Момчета, знаете ли, че собствениците на изцяло черните Ауди РС4-ки нямат приятели?

http://www.bmwprostaci.com/forum/images/smiles/mhihi.gif http://www.bmwprostaci.com/forum/images/smiles/mhihi.gif

Nakadah
05-23-2011, 04:53
А момчетата дето карат GT-R в България са тези заради които ни е на такова ниско ниво държавата!

Pendejo
05-29-2011, 21:26
Аве брато, ти или си тати ти е неккъв милионер, или много сънуваш и гъзо засмуква чаршафа редовно от ентусиазъм.. то такива коли изреди, че не знам...

Isildur
05-29-2011, 22:09
Що бе !? няма ли начини за изкарвнае на много прилчини пари ? аз като съм на 20 и косур и баща ми не е милионер,дори не взима и 1500 лв. но карам БМВ М3 evo 3 която е доста рядка кола (има малко произведени бройки) какво от това ?

r19
05-30-2011, 08:07
Я я покажи та еМка.. :-D :lol: :lol:

Isildur
05-30-2011, 09:46
Я я покажи та еМка.. :-D :lol: :lol:

Вече пусках снимки,какво ти е смешно ?

Pendejo
05-30-2011, 12:46
Ти си изключение. За nakadah говорех - толкова много коли изброи и то такива, че направо не ми се вярва..

r19
05-30-2011, 16:44
Не успях да намера снимки на ///М ката.
Както и да е.. ако наистина я имаш - браво :)
Това е един от мечтаните ми автомобили... а двигателя кой е ? S14 или S50?

Isildur
05-30-2011, 17:07
колата е е36 М3 Evo Individual (също така позната къто GT2). В европа има 200 броики а в Великобритания има 50. Салона и боята с Имола Ред. Моита е номер 7/50.
ще прощавате че на англ. съм написал модификациите но на БГ ми е трудно

Engine And Gearbox:
ECU Upgrade by Paramount Performance (dynoed at 400bhp with 277ft/Lb)(334 rwhp)
Gruppe M RAM AIR System Intake and Filter
K&N Crankcase Breath Filter
Supersprint Stainless Steal Cat-Back Exhaust System
Rogue Engineering Short Shift Gearbox
New Clutch
320 Gear Box Mounts with Enforcers

Brakes
AP Racing 330mm Big Brake Kit
AP Racing Discs
Ferodo Pads all Round
Goodridge SS Braided Brake and Clutch Line
Dot 5.1 Fluid

Suspension:
Koni Adjustable Coilover Dampers
New Top Mounts (Front and Rear)
Eibach Pro-Kit (25-30mm Drop)
Z3 Reinforcement Plates
Powerflex Front and Rear ARB Bushes
Powerflex Wishbone Bushes
BMW X-Brace (From M3 Convertible)
AC Schnitzer Front Strut Brace
Longer Hub Centre to Aid Wheel Location

взех я за 20 000 лири.
не е зле 300 коня на колелетата
8)

снимка ся ме мързи да качвам,но по късно ще ти кача една да ти напълни окото.
Ако знаеш колко хора са се снимали и са искали да ги возя....

Isildur
05-30-2011, 17:17
http://imageshack.us/photo/my-images/32/m3evo.jpg/ повече снимки ако искаш мога да ти дам на ЛС или на мейл

Auriss
05-31-2011, 00:57
^защото си заядлив ,неграмотен простак без помен от обща култура и с няколко хиляди хапливи мнения в тийнейджърски форум ,в който влизаш за да се заяждаш с хората и да си показваш простотията ,смятайки че по този начин вдъхваш респект ,когато реално просто предизвикваш погнуса и песимистични мисли за умствената деградация на човешкия род ?

По темата - кола не карам и не искам - харесал съм си една ninja zx6 от 2005г и определено мисля да се оборудвам това лято ,стига да не ме вкарат в лудница роднини и познати 8-)

Isildur
05-31-2011, 12:46
^айде сега скарайте се....

Auriss успех с мотора,дано го вземеш и ти желая безаварийно каране,и много хиляди километри без инциденти

Slawi92
05-31-2011, 20:44
Спрете да серете в темата!
Тази тема я направих с цел хората, който караме коли да споделяме опит, мнения, умения и така нататък, а не да се караме и да се избиват комплекси и акаме безразборно.

Pendejo
05-31-2011, 21:50
Ти си изключение. За nakadah говорех - толкова много коли изброи и то такива, че направо не ми се вярва..

Лайненце, ти дори не заслужаваш да ти отговоря! Това че ти нямаш е лично твой проблем и въобще не ме интересува! Хората които поне малко ме познават в този форум знаят защо аз имам хубави коли! Ходи бии чикии и да те няма!

Кажи ве, лекенце? 99 % съм убеден, че не можеш да ми стъпиш нито на образованието, нито на квалификациите, а тези коли дори и да ги имаш, значи баща ти е престъпник, защото такива пари в България не се изкарват с честен труд. :lol: :-P 8-) Другия вариант е да ги имаш на картинки от дъвки Турбо :-P Така че мойж да ми ядеш оная работа, щото ако имаше верно такива коли, нямаше да имаш хиляди мнения в тийн форум, щеше да имаш други занимания. Get a life dude! :-P

Nakadah
06-01-2011, 05:52
Ти си изключение. За nakadah говорех - толкова много коли изброи и то такива, че направо не ми се вярва..

Лайненце, ти дори не заслужаваш да ти отговоря! Това че ти нямаш е лично твой проблем и въобще не ме интересува! Хората които поне малко ме познават в този форум знаят защо аз имам хубави коли! Ходи бии чикии и да те няма!

Кажи ве, лекенце? 99 % съм убеден, че не можеш да ми стъпиш нито на образованието, нито на квалификациите, а тези коли дори и да ги имаш, значи баща ти е престъпник, защото такива пари в България не се изкарват с честен труд. :lol: :-P 8-) Другия вариант е да ги имаш на картинки от дъвки Турбо :-P Така че мойж да ми ядеш оная работа, щото ако имаше верно такива коли, нямаше да имаш хиляди мнения в тийн форум, щеше да имаш други занимания. Get a life dude! :-P

Прав си, не съм ти на образованието. Моето образование се признава в цял свят, а твоето е листче хартиика дето мое си избършеш сопола с него.

A кой така случайно те излъга че живея в България? :lol: :lol: :lol: Както казах, дрънкате без да знаете... Важното е да дрънкате и да се правите на отворени! Ако знаеше къде живея и какво работа нямаше въобще да си позволиш да си отвориш устата на тази тема...

Какво права аз в този форум? Какво подяволите аз правя тука? Ваша работа ли е? Не... Но трябва да се заядеме... Кой съм аз че да решавам какво аз ще правя с моето собствено време? :lol: :lol:

Браво! Браво! Не можеш да говориш на Български та реши да почнеш на език който не говориш(English)... Оти бе? Оти си cool!? :lol:

Абе само на мене ли ми писна всеко второ мнение в тази тема да е мое само защото некво си лайненце има претенции за величие и решава да се заяде? :lol: :lol:

Isildur
06-01-2011, 19:15
трудно се приемат някой неща,особено ако има завист...защото във БГ много трудно се изкарват над 1 К чисти (имам предвид с честен труд)
дори и майка ми и баща ми (живеят в БГ) не могат да възприемат,че стоя по 8-9 часа на компютъра и за месец изкарвам колкото те за 1 година...че може би и повече...

И какво значение има,ако иска и Ауди А7 да кара.....никой не го топли.Тук е просто за да споделяме колите си със другите (на снимки ест.) не да се заяждаме.

vde
06-01-2011, 21:00
Марка: Мерцедес
Модел: 200 ТЕ
Година: 95'
Мощност: 2.0 / 130 коня
Разход: 11-14 градско, 9-10 извънградско

и

Марка: Сеат Ибиза
Модел: ST
Година: 2010 декември
Мощност: 1.4 / 90 коня
Разход: 7 градско, 4-5 извънградско

Slawi92
06-01-2011, 22:19
Спрете да серете в темата!
Тази тема я направих с цел хората, който караме коли да споделяме опит, мнения, умения и така нататък, а не да се караме и да се избиват комплекси и акаме безразборно.

Cybershot
06-02-2011, 08:01
@Nakadah какво си учил и какво работиш? Питам просто от любопитство.

bigshitpoppin
06-08-2011, 21:19
Я я покажи та еМка.. :-D :lol: :lol:

Вече пусках снимки,какво ти е смешно ?

Как се казваш, ако не е тайна?

Isildur
06-09-2011, 09:44
Я я покажи та еМка.. :-D :lol: :lol:

Вече пусках снимки,какво ти е смешно ?

Как се казваш, ако не е тайна?

Ivan (sorry za latinicata ne sym na komp)

toretto03
06-12-2011, 21:22
Ми фен на Волво ,официялен член на Волво Клуб България с което се гордея .
Карам Волво в40 1997 година добра машинка попринцип ама ми е бавна че аз съм си по бързите скорости.
Мисля в блиско бъдеще да взема нещо по-ефтино което да е със задно че ще се уча да дрифтя :)

Lav40
06-22-2011, 15:29
Ъпдейт за разхода на iSката...със скорост 80-90 Варна-Русе-Варна общо изминати километри 400,на колонката долях точно 25 литра което прави разход 6,25л/100км,а имаше и малко разходки из Русе...Впечатляващ разход за дъртото M42 и тон и триста купе :) ....

Isildur
06-22-2011, 16:31
Ъпдейт за разхода на iSката...със скорост 80-90 Варна-Русе-Варна общо изминати километри 400,на колонката долях точно 25 литра което прави разход 6,25л/100км,а имаше и малко разходки из Русе...Впечатляващ разход за дъртото M42 и тон и триста купе :) ....

да не си объркал цифрите ? какво гориво е ? това не мога да го повярвам да харчи толкова малко...дори и да ме возиш...да не ти е счупен уреда ?

Lav40
06-22-2011, 18:37
Как засичам разхода и как го постигам...ето кратко обяснение:

Пълня БЕНЗИН А95 догоре пътувам Варна-Русе-Варна и пак пълня догоре :) В Русе бях на центъра до операта :) След това разходка до Дунава,от там до Дружба(не знам кой номер :D ).От Дружба пак до центъра.На другия ден ходих до Русенския университет,след което отново до центъра и от там пътя за Варна.Във Варна заредих на същата бензиностанция,на същата колонка,отново докато изщрака пистолета-резултата точно 25 литра,а показанието на километража(trip meter-a) 400км :)

Не е кой знае колко странен разхода,но пък и когато се наложи мога да имам адски лек крак! :) Все пак имам вътрешно предчувствие,че мога да го смъкна още при едно нощно пътуване.Главно заради идиотското мнозинство от шофьори,които само ти/си/ пречат.
В колата бяхме аз и една пътничка и малко багаж(поне моя багаж беше малко :D ).Скоростта бе 80-90км/ч,без глупави изпреварвания,без рязко даване на газ и след това изправяне на спирачките,като цяло без да се правя на идиот или състезател!Преди изкачвания засилвам предварително колата,а на спусканията се спускам на най-висока предавка без газ,или ако се наложи с леко подаване на газ.Спазвам голяма дистанция и именно заради това ако се наложи намаляване на скоростта използвам моторна спирачка и връщам предавки ако има нужда(никога крачна,освен ако не се наложи внезапно спиране).Гумите винаги напомпени по предписание...В града сменям на по-висока предавка при 2000 оборота.Климатика изключен,прозорците вдигнати(използвах вентилацията на купето),музиката разбира се включена.Постоянно следя стрелката за моментния разход на гориво.Времето за пътуването в едната посока бе 2 часа и половина.

Както беше казал 1 известен автомобилен журналист "Удивително е колко много мислене и концентрация е нужна за да караш икономично.Ако всички се концентрираха толкова докато карат бързо,никой нямаше да се блъска!"...

Резултата е на лице! :) Макар и с 0,05л,все пак успях да смъкна разхода под заводския,който не трябва да забравяме е правен в лабораторни условия с нов автомобил и качествено немско гориво,пък и в лабораторията няма изкачвания и спускания(дадения разход в книжката е за сух и равен път).
Мотора е M42B18...бензинов,16 клапанен с максимална мощност 138 магаренца.Годинките конкретно на моя са 18,а километрите неизвестни!Колата е BMW e36 318iS седан...Както може би сте сметнали родена през лето 93то.

Isildur
06-22-2011, 21:34
добре радвам се,че си си направил труда да обесниш на дълго и на широко.
Сигурно е възможно....
Или ми се струва супер малко защото моята е ламя :oops:

Lav40
06-23-2011, 00:26
Както вече споменах стила на шофиране е от огромно значение!Вече на 2 пъти съм получавал комплименти от момичета които не могат да пътуват в коли.Става им лошо,повръщат....След като се возиха при мен споделиха,че с мен такъв проблем не са имали...


Сега ще се намесят и тийновете с коментари "пенсионер","баба" и подобни...мога да дам само 1 съвет на всички.Бъдете плавни!

След като прочетете някоя друга книжка за майсторско управление ще разберете съвета ми. :)

Nakadah...4ри годишен Форд или 15 годишно БМВ....сърбал съм попарата!Форда е в пъти по-скъп за подръжка,а не предлага нищо над БМВто...доскоро работих в автосервиз и малко са колите които си заслужават....а дъртите БМВта и дъртите Меркове са определенно измежду тях!

Колкото до това,че твърдиш,че си притежавал всички тези автомобили...ако наистина това е така и всеки един от тях е закупен със собствени средства и труд...ТОВА Е ДОСТОЙНО ЗА ОГРОМНО УВАЖЕНИЕ!Инак много добре знаем,че сме в тийн форум и каква е възможността това да е така.... ;)

dimitar_ak
06-23-2011, 10:24
При мен се получи странна работа. След като в града успявам да карам с разход 5.3л/100км, което е под заводския 6л/100км се оказа, че за 1200км през отпуската разхода е 4.4л/100км. По книжка извънградския е 3.9 литра.

llemans
06-24-2011, 17:54
Здравейте.
Имам проблем с шофирането.. не знам тук или някъде другаде да го споделя..
Както казах имам проблем с шофирането .. момче на 19 години съм карам Ауди А6 .. проблема ми е,че карам бързо .. леко агресивен .. Искам да си пазя живота , моя и на другите по пътя шофьори и пешеходци..Гледам клипове и слушам новини как за катастрофи и тн.. всеки път си казвам,че няма да карам бързо .. пуснат някоя яка песен и издивявам или пък няком на пътя ме дразни и почвам да ръчкам колицата .. Дайте някакъв съвет или нещо и аз не знам какво как да започна да карам Нормално ???

Isildur
06-25-2011, 11:24
скъсай си книжката.

Един вид идва така-Хвалиш се (или и аз не знам как да го нарека) че караш бързо и тъпо...в следващият момент казваш,че искаш да не умреш от катастрофа и т.н. ако сам не си помогнеш няма кой.
Ей такива измислени дето издивяват на някоя песен са ми любимци.

llemans
06-25-2011, 15:41
скъсай си книжката.

Един вид идва така-Хвалиш се (или и аз не знам как да го нарека) че караш бързо и тъпо...в следващият момент казваш,че искаш да не умреш от катастрофа и т.н. ако сам не си помогнеш няма кой.
Ей такива измислени дето издивяват на някоя песен са ми любимци.


Е да тъпо звучи :) .. не е много за хвалене ..

Valento
06-26-2011, 18:38
са карам едно Пежо 205
година:1987
мощност:45НР
събирам за Опел Астра ГСИ 2.0 С20ХЕ
мечта ми е.

Isildur
06-26-2011, 21:21
Таа от профилната ти снимка не е ли на един Ангел де ги кара да припадат ?
ако е той,знаем се с него ;) и неговата си е самолетче

asdfgh12
07-09-2011, 12:58
са карам едно Пежо 205
година:1987
мощност:45НР
събирам за Опел Астра ГСИ 2.0 С20ХЕ
мечта ми е.

Мечтата ти е опел астра :shock:
аз от вчера пък съм пешеходец 8-)

adidasa131
07-13-2011, 09:02
форд мондео
2005 година
155 к.с.

marilyn
07-14-2011, 19:10
Suzuki Baleno
2001 година

bachacho
08-03-2011, 12:29
Я я покажи та еМка.. :-D :lol: :lol:

Вече пусках снимки,какво ти е смешно ?

Как се казваш, ако не е тайна?

Ivan (sorry za latinicata ne sym na komp)

Не е твоя М3-ката, така, че не си прави труда да лъжеш повече.

М3-ката беше на едно момче (казва се Антон), което учи в Англия и сега кара Х5 4.8 is. Продаде преди месец-два М3-ката на една англичанка.

http://forums.m3cutters.co.uk/showthread.php?t=19987

И най-смешното е, че викаш, че си я купил за 20,000 лири! Само във фантазиите си караш тази кола...

Мда. Ти си прочел темата на Атон в БМВ форума и направо си копирал листа с модификациите по М3-ката.

NoOneElse
10-17-2011, 21:33
Я я покажи та еМка.. :-D :lol: :lol:

Вече пусках снимки,какво ти е смешно ?

Как се казваш, ако не е тайна?

Ivan (sorry za latinicata ne sym na komp)

Не е твоя М3-ката, така, че не си прави труда да лъжеш повече.

М3-ката беше на едно момче (казва се Антон), което учи в Англия и сега кара Х5 4.8 is. Продаде преди месец-два М3-ката на една англичанка.

http://forums.m3cutters.co.uk/showthread.php?t=19987

И най-смешното е, че викаш, че си я купил за 20,000 лири! Само във фантазиите си караш тази кола...

Мда. Ти си прочел темата на Атон в БМВ форума и направо си копирал листа с модификациите по М3-ката.
Ups....Busted!!! :D

cunt
10-17-2011, 21:35
renault clio

http://prikachi.com/images/249/3939249z.jpg

0utsider
10-23-2011, 10:46
Марка: Ауди
Модел: А4
Година: 2002
Мощност: 1.8Т / 150 коня
Разход: 12-14 градско, 9-10 извънградско

Star1ight
10-27-2011, 02:08
Сузуки Гранд Витара. 2.2
99та година.

svodnika
10-27-2011, 18:04
mercedes c220
2005 година
150 кс 2.0 в градско 9-10 / 100

Hukuu
10-28-2011, 00:06
Ох всичките сте едни шофьорииии като ви видя разхода и ми става ясно как карате... БМВ-та ау бла бла пари имали коли карали .. и от леглото падали...

Fiat Brava 1.6 101коня 98г.
7.5-8 градско 6-6.5 извън градско

Aprilia RS 50 99г
4/100 градско 3извън :)

Razzy
11-06-2011, 00:10
Opel Vectra B 97г. X18XE ( 1.8 16V ) 115 к.с.
нормално каране 8-9 - градско 7-7.5 - извънградско
при моето каране 14-15 градско и извънградско :D ( автора на темата може да го потвърди виждал ме е как карам ;d )
http://prikachi.com/thumbs/748/4008748.jpg (http://prikachi.com/images.php?images/748/4008748a.jpg)

По Коледа ще ми дойде и другата кола от Германия

BMW 328 e36 с чип - до колкото знам е около 203-4 коня
не знам за разхода, но няма да е по-малко от 15-16 :D




Таа от профилната ти снимка не е ли на един Ангел де ги кара да припадат ?
ако е той,знаем се с него ;) и неговата си е самолетче

да това беше на лепилара жалко, че вече я няма.. :(

LadyDaisy
11-11-2011, 14:09
Ами аз кола нямам, но карам мотор. :grin:
Като чета хората какви коли и как карат все повече си мечтая да вкарват в затвор за преившена скорост!

Shturrrche88
11-11-2011, 14:59
Кракомобил от 88ма година
Доста е запазен, върши работа и харчи 10 пъти по-малко от смарт мобил ;)

Harabeisho
11-11-2011, 21:37
Audi A3 2.0
http://prikachi.com/images/314/4029314j.jpg
До преди месец и баща ми я ползваше,но вече ми я преотсъпи изцяло, а той си кара голфа.. :D

smotan
11-13-2011, 15:28
Fiat bravo 1.6-16v 103 hp

BeFree
11-13-2011, 22:20
Audi A3 2.0
http://prikachi.com/images/314/4029314j.jpg
До преди месец и баща ми я ползваше,но вече ми я преотсъпи изцяло, а той си кара голфа.. :D

Предпочел е Голф пред тва ... :D

Harabeisho
11-18-2011, 21:42
Правото на избор беше мое,не негово.. :D

xXxAngerfisTxXx
11-19-2011, 14:31
Honda Prelude 4WS 2.2 VTEC 180hp... 1995

spi7_fire
11-22-2011, 12:14
Марка: Fiat
Модел: Punto Sporting
Година: 2000
Мощност: 1.2 / 80 коня
Разход: 5-7 градско, 4-5 извънградско, зависи много :)
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/305140_1924325036345_1488705032_1569426_5855852_n. jpg

shadowcrew
11-22-2011, 19:08
Audi RS4, 2008 година, 4.2 V8, 414 конски сили. Ако я напъвам разхода и стига до 24-25/100.
http://prikachi.com/images/125/4068125C.jpg

dimitar_ak
11-23-2011, 07:56
Я пусни една снимка и на талона ;)

shadowcrew
11-23-2011, 18:31
Що?

Harabeisho
11-23-2011, 23:00
Щото не е твоя..

shadowcrew
11-24-2011, 18:55
Нямам намерение да доказвам на никой каквото и да било, особенно по форумите. Темата е "Какви са ви колите?" и не виждам нищо лошо в това да участвам в нея. Това,че има хора които изпитват някакво съмнение за нещо абсолютно маловажно,не ме вълнува особенно. Решил съм да си взема тази кола и не виждам какво лошо съм направил. Не харесвам нито BMW, нито Mercedes, нито Lexus, нито Lamborghini и не желая да карам такъв автомобил. Харесвам старите руски машини които държат повече години от собственика си,но е факт,че технологиите напредват и няма нищо лошо в това да сме в крак с тях.

beretta92sd
12-08-2011, 07:38
Марка:Opel
Модел: Astra F hatchback
Година: 1993
Мощност: 1,6 mono injection 75 коня по талон, ама дали са живи всичките не е много сигурно.
Разход: разхода е в зависимост от сезона, лятото заковава на 8 литра градско и 6.5 извънградско.Зимата 12 градско на магистралата не знам щото зимата не карам там.Като падне сняг и се заледи и колата се зазимява.Няма гуми а и пак не е 100 % сигурно дали тоя зад теб и той има гуми и дали ще спре на време при ситуация.
ПОстоянно нещо я ровичкам да вземе да върви малко повечко хлопела, последно и махнах маркуча за картерни газове да си духа под колата, сега ще махам ЕГР клапана, катализатор също няма, иначе си имам и едно спортно филтърче панелено J&R и свещи Beru Ultra X 4 полюсни.
ВЪншно колата няма никакви подобрения абсолютен сток както излиза от завода.Вътре в купето също с изключение топката на скоростния лост която се счупи (оригиналната) и се наложи смяна.И таблото също е сменяно щото оригиналното нямаше оборотомер а аз исках такова със.Разликата между мойто табло и другото (това с оборотомера) бяха 5000 км та колата сега по километраж е на 173 000 км.По окачването съм сменил само предни амортрисиори който в момента са Boge Turbo газови отзаде също е с газови ама не ги знам кви са, малко твърдичко вози опела но пък стабилен в завоите.

koshtramba
12-08-2011, 15:39
Хахаха, shadowcrew, съмнявам се и 16 да имаш, честно казано. И да знаеш, че не завиждам, напротив, много бих се радвала, ако караше такава. :)

А който кара мотори?!

Nakadah
12-08-2011, 18:10
хахаха тази тема е още жива бе... Ще драсна и аз некой ред...

Вече няма Speed 3 :(

Я собственика на това RS4 да ми разкаже малко за колата и защо се е спрял точно на този модел...

Иначе аз карам мотор хаха, къв ти е мотора koshtramba?

shadowcrew
12-09-2011, 14:23
koshtramba всъщност има няма месец и нещо и навършвам 19.

Nakadah не съм я търсил специално. По принцип карам служебни коли,но ми се наложи да си търся кола и ми изскочи тази,която беше конфискувана от една банка и обявена на търг. Оказа се,че е карана 7 месеца и е била конфискувана. Досега не ми е правила никакъв проблем, в сервиза не е влизала. Минусите й са,че е мощна и данъка и е по - висок и това може да ти е проблем, хваща очите на автокрадците често, и често съм на тръни някой да не я одраска,защото е бяла и ще изглежда доста грозно.

koshtramba
12-09-2011, 19:41
Тия коли на банките ги знам, ама те ги дават само на свой хора. ;)

shadowcrew
12-10-2011, 16:45
Не съм обяснявал и не смятам, че дължа сметка на някой как съм я придобил.

sarin4eto
12-16-2011, 10:16
Марка:Honda
Модел:Civic
Година:1996
Мощност:1.5i-115hp :)

ето и снимки на колата :
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/226962_209460952409281_100000361346083_689366_1540 686_n.jpg
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/216022_206337296054980_100000361346083_666891_3514 96_n.jpg
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/215610_206337159388327_100000361346083_666888_5568 892_n.jpg

pawcho
01-04-2012, 00:20
Марка: BMW
Модел: 318 tds
Година: 98
Мощност: 1.7 / 90 коня
Разход: 8 градско, 6 извънградско (този разход е зимата, лятото по-малко)
http://prikachi.com/thumbs/56/4222056.jpg (http://prikachi.com/images.php?images/56/4222056O.jpg)

sundayman
01-04-2012, 15:32
Рено Меган комби 2008-ма година, 1.5 дизел, 100 коня ;)

Lav40
01-05-2012, 19:45
По Коледа ще ми дойде и другата кола от Германия

BMW 328 e36 с чип - до колкото знам е около 203-4 коня
не знам за разхода, но няма да е по-малко от 15-16 :D
12 със спокойно каране градско във Варна...извън ако караш кат пенсия пада доста близко до "икономичните" малолитражки .. ;) А реално караш почти 3 литра шестак.... :D

Dahlback
01-07-2012, 13:47
Nissan GTR.. без майтап

Nakadah
01-07-2012, 15:18
^^ R32? Дай некви снимки на пича

petia.genova1
01-07-2012, 22:19
Марка :Peugeot
Модел : 307 XS
Година : 2001
Мощност : 2.0 hdi 90hp
Разход: Градско - 6.5, Извънградско - 5
Колата е моя!

Ice Princess JESSICA
01-12-2012, 19:55
На село имаме един стар москвич ><
Иначе нямам книжка, а и е искам кола

yokozunata
01-29-2012, 14:15
Марка: Honda
Модел: Civic
Година: 1995
Мощност: 1.5 .. 90 коня
Разход: Градско - 9.5-10/100(Варна) , Извънградско 6.5-7/100

http://img710.imageshack.us/img710/9648/26300024653453203879610.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/710/26300024653453203879610.jpg/)

http://img201.imageshack.us/img201/8222/26407124653203537237910.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/201/26407124653203537237910.jpg/)

http://img812.imageshack.us/img812/7883/26389724652085870683010.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/812/26389724652085870683010.jpg/)

http://img818.imageshack.us/img818/3540/26120924652299203995010.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/818/26120924652299203995010.jpg/)

И тука съм в кадър :)

http://img220.imageshack.us/img220/8136/31834730069745662250310.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/220/31834730069745662250310.jpg/)

Снимката е от преди 1 година като съдя по косата :D

Razzy
02-02-2012, 18:51
12 със спокойно каране градско във Варна...извън ако караш кат пенсия пада доста близко до "икономичните" малолитражки .. ;) А реално караш почти 3 литра шестак.... :D

slawi92 (автора на темата) ми беше съученик той добре знае колко "спокойно" карам .. постоянно в лютеницата :D На Kоледа като ходих да я регистрирам я засякох сваля до 13/100 ( като карам със 140/150 ) извънградско, в София съм карал само на ръчка и ми се връзва към 18-20/100 :D деба тая ламя деба :D

Cybershot
02-04-2012, 11:13
@Razzy ЗАТВОР за идиоти като тебе, къде се правите на големите шофьори из София! Пишлеме снощи взело книжка, вече се прави на Шумахер. Като ти се правят простотии - полигони бол, НО НЕ И В ГРАДА!

Je7
02-06-2012, 18:18
Аз съм от простосмъртните...
1997 Honda Civic 1.5VTEC

trabi_bs
02-06-2012, 20:11
трабантбург- 1979 +1987

50коня
0.956кубика с троен карбуратор
и лети джанти

Razzy
02-08-2012, 13:29
това "вчера" е преди 2 години а кола карам от 6 ;) точно на колкото годинки си ти! И кажи ми къде по дяволите е този полигон в София, който може да ми позволи да бия повече от 2-ра при настъпване ??? ( Ако говориш за този на Божурище е да те светна това е частна собственост и нема как да идем там :) btw А това, че имам международно признат сертификат за професионален шофьор сигурно нищо не означава а ? И това, че съм бил шофьор на OMV Rally Team България пак нищо не означава ???

justint
03-04-2012, 21:22
Гледах ппреди няколко дни по телевизията, че са открили завод за производство на български коли край Ловеч. Някой има ли впечатления? Аз така като ги гледам в нета ми изглеждат доста прилични, да не кажа даже яки. Пък и цената е изгодна за екстрите, които се предлагат.

machoka
03-12-2012, 20:47
Я, тая тема как съм я пропуснал..

колата ми е BMW седма серия с двигател 5400 кубика V12 с мощност 330к.с.


харчи 20-22 при 'нормално' каране за този двигател и достига 30l/100km ако цедиш максимума в градски условия.

на немска магистрала без ограничения поддържа 250 на темпомат (електронно ограничена толкова, иначе малко под 5К оборот) и пиеш кафенце и слушаш класическа музика и въобще не ти дреме какво става наоколо.

поддръжката е солена, но обслужваш ли я както, когато и с каквото трябва - не дава дефекти. Масло 5w40 е достатъчно ако я караш по предназначение (а то всъщност е да се возиш в нея), макар че и 10w60 за големи натоварвания пълна синтетика няма да го върне, ако планираш редовно потъване на десния педал.

Като екстри е малко над стандартното - навигация, cd changer, два телефона, подгрев предни задни седалки, щори, парктроник, пълен ел пакет на всички седалки, огледала, волан и памет, вакуум и др.
Гумите ми са 265-60-16 съвсем заводските джанти .. или иначе казано за който не разбира - валяци.. много широки и много високи, отстрани изглеждат като половината кола. Ускорението от 0-100км при подходяща настилка става за около 5 секунди при все 2500кг тегло, а от 120-220 не е кой знае колко повече. А настилката трябва да е подходяща, защото при всички включени системи за контрол от спряло положение при пълна газ задницата на колата се лашка наляво надясно, като това е валидно и при старт от 120км/ч на пълна газ, когато върне две предавки, отново задницата е трудна за овладяване. След това има пауза между 2-4.5К оборота, като нагоре отново положение отзад става напечено.

Verminaard
03-12-2012, 21:27
Аз пък карам едно раздрънкано балканче 250 м1.Проклета въздухарка е ама поне за градско каране е перфектна машина.

dimitar_ak
03-13-2012, 07:29
Гледах ппреди няколко дни по телевизията, че са открили завод за производство на български коли край Ловеч. Някой има ли впечатления? Аз така като ги гледам в нета ми изглеждат доста прилични, да не кажа даже яки. Пък и цената е изгодна за екстрите, които се предлагат.

Познавам един от търговците в софийските офиси на Great Wall. Доста пъти съм се качвал на Hover. Като цяло колата е добре, но създава едно усещане за евтино. Малко като в Lada. Като компоненти иначе е добре. Ползват се старо поколение детайли на Митсубиши (двигател, окачване, скорости).

k-t s
03-26-2012, 14:28
ford focus 2000 година 100 коня 1.6

master_slave
04-03-2012, 09:56
Доскоро BMW E34 520. 150 коня, черен мат, разход - бая ;д
А следващата ще е 325 192 коня.

За мен марката е BMW... Карал съм доста коли, но няма друга марка, която да те кара да се чувстваш така като си зад волана

ForzaFelipe
04-05-2012, 01:05
Марка: Пежо
Модел: 306 HDi
Година: '01
Мощност: 2.0 / 138 коня
Разход: 6-8 градско, 5-6 извънградско

http://i648.photobucket.com/albums/uu201/MubadalaGP/120120121015.jpg
http://i648.photobucket.com/albums/uu201/MubadalaGP/120120121013.jpg

machoka
04-05-2012, 14:06
^^ колега, тъмно ли ти е предното стъкло или така ми се струва от светлината )