PDA

View Full Version : зъболекари, нерви ... абе ужас



EliToO23
12-07-2010, 17:20
Здравейте :) Значи от септември месец започнах редовно да посещавам новата си зъболекарка (да уточня, че от 4-5 години не съм ходила на зъболекар, защото зъболекаря ми почина), която е много добра. Направи ми 3 зъба и започна четвъртия, но той се оказа исторически- от около месец ходя при зъболекарката си за него. Започна да ми вади нерви, но когато ми слага арсен на зъба ме боли, но като започне там да пробива зъба и да вади нерви не усещам нищо и като сложи пак арсен пак боли. Вече са ми изчистени нервите на зъба продължава да боли. Още не е запушила каналите и не ми е сложила пломба, но започвам да се притеснявам. На вас случвало ли ви се е и какво става нататък, и нормално ли е ? :|

ImmortalSportFreak
12-08-2010, 15:11
Ами и аз имах проблеми със зъбите и до скоро доста редовно се налагаше да ходя на зъболекар.Обаче моят проблем е генетичен,или нещо такова.. Това че зъболекарят ти е починал не е оправдание да не ходиш 5 г. на з.,можеше да отидеш при друг. ;) Но както и да е.. за арсена нз,дали е нормално да те боли,защото аз нямах такива проблеми като ми слагаха това лекарство.Питай стоматолога си.И нататък какво става-когато преценят,че зъбът ти е напълно почистен и предпазен от инфекции ти слагат пломбата и така. Успех. И аз съм минала по тоя път със зъбите,нама нищо страшно;просто трябва да си ги пазиш и миеш редовно и периодично(няколко пъти в годината)да ходиш на контролен преглед,въпреки че нямаш проблеми. ;)

EliToO23
12-08-2010, 15:47
Ми аз миналата нощ спах за 2-3 часа заради ужасната болка в зъба. Отидох при зъболекарката и тя каза че било нормално :X доизвади ми нервите и вече няма никакви нерви и пак сложи някакво лекарство и продължава да ме боли :X