PDA

View Full Version : 9 ФРЕНСКА ЕЗИКОВА ГИМНАЗИЯ "АЛФОНС ДЬО ЛАМАРТИН"



cw3tty
12-07-2010, 17:56
Здрастии :) значи обмислям сериозно да се преместя от 35-то във 9-та френска.. 9 клас съм .. интересно ми е там учителите какви са, добре ли се държат и тн. .. имам приятели от там и ги разпитах, ама много противоположни отговори получих .. затова пиша тук (:

Claymore
12-07-2010, 19:18
Френска съкс
ТБГ рлз <3
xD
Тая гимназия ми беше най-долу в списъка като кандидатствах. Не съм чула нищо добро за нея. В кое училище учиш?

cw3tty
12-07-2010, 19:58
значи обмислям сериозно да се преместя от 35-то във 9-та френска.. 9 клас съм

Еми незнам дали знаеш ама:
1во. аз като съм с френски не мога да се преместя с друг език
2ро. ТБГ е с математика - мразя математика иначе да съм влязла там

LeDa
12-08-2010, 09:51
И как точно смяташ да стане тва преместване :lol: то един път на няколко години се освобождава място и то след 8 клас в езиковите гимназии, ти пък след 9. няма как да стане, запозната съм просто. като кандидатствах, имаше едно момиче, което буквално плачеше, че не я приеха във ФЕГ и майка й започна да я успокоява,че ще пробва след 8 клас, но г-жите, които ни преподаваха и се занимават с това от години, ни казаха, че е почти невъзможно. аз уча 1 АЕГ, но не смятам, че във ФЕГ нещата стоят по различен начин.как някой си,който не е е изкарал достатъчен бал, за да влезе в дадена гимназия, изведнъж си е решил, че иска да учи в едно от най-елитните учиилща в София. н мислиш ли, че всички тея деца, които от 8 клас учат там, ще се почувстват гадно, че те цял 7 клас са си скъсали нервите от учене, а някой си идва от някъде си. ако беше толкова лесно, никой нямаше да си дава зор 7 клас, а щеше в средата на 9 да решава да се премести :lol:

gofeto917
12-08-2010, 10:02
Имаш ли връзки, всичко е възможно, уреждат допълнителни места по класовете, ама цените не са никак ниски(не си говоря просто така, ами лично съм ставал свидетел на подобни неща правени в езиковата, където аз завърших, освен това и с учители съм говорил) Така че ако вашите имат пари, доста пари мести се, ама да знаеш, че е много вероятно да имат едно наум за теб учениците, защото не се иска много мозък да разбереш как е влезнал ученик след 8 клас в тая гимназия и ако ще ми разправяш, че има друг начин, не няма, специално за нас знам един случай, в който ученикът е искал да кара приравнители изпити по всички предмети, всичко да си е точно и те са му отказали, защото не си е платил.

Millen4ety
12-08-2010, 12:00
аз съм 9-ти клас във френската...
не съм доволна
езикът не е на нивото, което се очаква от езикова гимназия..
по другите предмети има добри и лоши попадения..
изключително нечестно оценяване
занимаване с ненужни неща за сметка на същественото..
аз мисля да се махам от нея..
не те съветвам да ходиш..

awerw
12-08-2010, 14:02
Ахх на какви неща ли ще ви научат там :D

LeDa
12-08-2010, 14:08
Ахх на какви неща ли ще ви научат там :D
:razz:

tArIkAt
12-08-2010, 17:09
аз съм 9-ти клас във френската...
не съм доволна
езикът не е на нивото, което се очаква от езикова гимназия..
по другите предмети има добри и лоши попадения..
изключително нечестно оценяване
занимаване с ненужни неща за сметка на същественото..
аз мисля да се махам от нея..
не те съветвам да ходиш..
просто не сте попаднали на точен преподавател :) ти май беше 'в' клас .. като знам каква овца ви преподаваше в 8-ми клас :lol: беше ми по сип и на една думичка даже не ме научи :lol:

Millen4ety
12-08-2010, 17:15
аз съм 9-ти клас във френската...
не съм доволна
езикът не е на нивото, което се очаква от езикова гимназия..
по другите предмети има добри и лоши попадения..
изключително нечестно оценяване
занимаване с ненужни неща за сметка на същественото..
аз мисля да се махам от нея..
не те съветвам да ходиш..
просто не сте попаднали на точен преподавател :) ти май беше 'в' клас .. като знам каква овца ви преподаваше в 8-ми клас :lol: беше ми по сип и на една думичка даже не ме научи :lol:

беше уникално, култуво, мега, хипер, ултра, супер, дупер зле... 8-)

tArIkAt
12-08-2010, 17:32
беше уникално, култуво, мега, хипер, ултра, супер, дупер зле... 8-)
даа :lol: тая беше пълна наркоманка :lol: разбрах, че са я изгонили ;д иначе някои учители наистина са пълна трагедия .. например по литература пише оценки на домашно, което гласи : "Изберете си 50 стиха от 'Илиада' и извадете 10 думи, които ви харесват и 10 думи, които не разбирате какво означават и ги обяснете" 8-) от биоложката също не съм много доволен, то ние сами си преподаваме уроците с тия презентаций .. математичката също не обяснява като хората, а тая по френски обяснява всичко на френски .. не се замисля изобщо, че има хора, които и дума не й разбират 8-)

Millen4ety
12-08-2010, 17:47
беше уникално, култуво, мега, хипер, ултра, супер, дупер зле... 8-)
даа :lol: тая беше пълна наркоманка :lol: разбрах, че са я изгонили ;д иначе някои учители наистина са пълна трагедия .. например по литература пише оценки на домашно, което гласи : "Изберете си 50 стиха от 'Илиада' и извадете 10 думи, които ви харесват и 10 думи, които не разбирате какво означават и ги обяснете" 8-) от биоложката също не съм много доволен, то ние сами си преподаваме уроците с тия презентаций .. математичката също не обяснява като хората, а тая по френски обяснява всичко на френски .. не се замисля изобщо, че има хора, които и дума не й разбират 8-)

ти май си при друга по БЕЛ. нашата ни спуква от писане, ЛИС-ове по 4-5 стр... но си преподава доста добре
мисля, че най-много 2-3 си преподават като хората..
то стана една "реклама" :D

cw3tty
12-09-2010, 18:59
И как точно смяташ да стане тва преместване :lol: то един път на няколко години се освобождава място и то след 8 клас в езиковите гимназии, ти пък след 9. няма как да стане, запозната съм просто. като кандидатствах, имаше едно момиче, което буквално плачеше, че не я приеха във ФЕГ и майка й започна да я успокоява,че ще пробва след 8 клас, но г-жите, които ни преподаваха и се занимават с това от години, ни казаха, че е почти невъзможно. аз уча 1 АЕГ, но не смятам, че във ФЕГ нещата стоят по различен начин.как някой си,който не е е изкарал достатъчен бал, за да влезе в дадена гимназия, изведнъж си е решил, че иска да учи в едно от най-елитните учиилща в София. н мислиш ли, че всички тея деца, които от 8 клас учат там, ще се почувстват гадно, че те цял 7 клас са си скъсали нервите от учене, а някой си идва от някъде си. ако беше толкова лесно, никой нямаше да си дава зор 7 клас, а щеше в средата на 9 да решава да се премести :lol:


имах бал за френската, можех да вляза в паралелката която исках , просто предпочетох 35то и не се местя ей така .. класната ми прави проблеми

tArIkAt
12-10-2010, 10:27
И как точно смяташ да стане тва преместване :lol: то един път на няколко години се освобождава място и то след 8 клас в езиковите гимназии, ти пък след 9. няма как да стане, запозната съм просто. като кандидатствах, имаше едно момиче, което буквално плачеше, че не я приеха във ФЕГ и майка й започна да я успокоява,че ще пробва след 8 клас, но г-жите, които ни преподаваха и се занимават с това от години, ни казаха, че е почти невъзможно. аз уча 1 АЕГ, но не смятам, че във ФЕГ нещата стоят по различен начин.как някой си,който не е е изкарал достатъчен бал, за да влезе в дадена гимназия, изведнъж си е решил, че иска да учи в едно от най-елитните учиилща в София. н мислиш ли, че всички тея деца, които от 8 клас учат там, ще се почувстват гадно, че те цял 7 клас са си скъсали нервите от учене, а някой си идва от някъде си. ако беше толкова лесно, никой нямаше да си дава зор 7 клас, а щеше в средата на 9 да решава да се премести :lol:
в коя паралелка беше приета ?


имах бал за френската, можех да вляза в паралелката която исках , просто предпочетох 35то и не се местя ей така .. класната ми прави проблеми

tArIkAt
12-10-2010, 10:28
имах бал за френската, можех да вляза в паралелката която исках , просто предпочетох 35то и не се местя ей така .. класната ми прави проблеми
в коя паралелка си била приета ?

TheNewReligion
12-10-2010, 13:19
Леда и човечето от ТБГ гледам, че пръщят от запознатост.
Можеш да се преместиш, ако има свободно място в някой от класовете.
02/ 987 64 02, 987 87 72
Т'ва са телефоните. Консултирай се с администрацията, защото по форумите се наблюдава тенденцията да се пише без да се знае.

Melany1948
07-02-2015, 14:19
Какви оценки трябва да имам на матурите за да влезна ? :Д :Д:Д

LoveInfect
07-08-2015, 20:19
Ако не говориш френски, в 9ти no way да се справиш