PDA

View Full Version : Отсъствия



neobuxer
12-07-2010, 19:08
Здравейте. Имам общо 94 отсъствия, миналата седмица отсъствах по болест, сега почнах много лошо да кашлям и изглежда, че пак се разболявам. Та въпроса ми е могат ли да ме накажат или направят нещо ако имам мнго ИЗВИНЕНИ отсъствия?

Claymore
12-07-2010, 19:13
Подай си молба за увеличаване на отсъствията. Ако са повече от 100, независимо дали са извинени или не [с изключение на увеличения брой] полагаш изпит по всичко в края на годината.
Доста съм питала по тоя въпрос, инфото е достоверно.

SemperFidelis
12-07-2010, 20:04
Над 200 е това, за което говориш, което даже не е точно така. В една учебна седмица има 30-40 учебни часа, в зависимост от училището, клас, паралелки и т.н. По твоята логика ако се разболееш веднъж първия срок и веднъж втория, за по седмица и половина и трябва да полагаш изпити.

amk933
12-07-2010, 20:11
В 6 клас имах 190 и нещо отсъствия, а една съученичка - 240 и нещо...Двамата имахме половината на целия клас. Но тогава бях много болнав.

Та по въпроса с изпита...Ако тези отсъствия не ти влияят на срочната оценка, нямаш изпуснати контролни и изпитвания или си ги наваксаш бързо, няма проблем и 1/2 от годината да изпуснеш. :)

Greennight
12-07-2010, 20:12
За над 200 извинени,по преценка на отделните учители(ако нямаш достатъчно оценки)може да поискат да останеш на изпит,но почти винаги се разминава :wink:

iLovePussyJuice
12-07-2010, 21:12
искаш ли да изровя една снимка от мой бележник от преди години да видиш шок и ужас... :)

иначе за тази година вече имам ~200
миналата завърших с 350
по-миналата с 400

но общо взето т'ва си е нормално, но една година разбих дори собствените си граници...няма да търся въпросната снимка xD

а в периода 4-7 клас се разцепвах...но неизвинени
ако не беше класния, да е жив и здрав човека (много точен) щях да съм изхвърчал...
по документи имах 40 неизвинени
извинявал ми без бележки 10 пъти повече от 40те, които бяха нанесени в края на годината, отделно извинени...

казвам всичко това, за да не се притесняваш... 8-)

пс- и не...не уча с роми или други подхора, нито уча в прованса...нито училището е пропаднало... xD

иначе тегавия момент на това е, че нямаш представа к'во се случва в даскало, а като отидеш те изпитват по 2пъти за всеки час :>
имал съм 10 оценки за 1 ден xD

iLovePussyJuice
12-07-2010, 21:16
В 6 клас имах 190 и нещо отсъствия, а една съученичка - 240 и нещо...Двамата имахме половината на целия клас. Но тогава бях много болнав.

Та по въпроса с изпита...Ако тези отсъствия не ти влияят на срочната оценка, нямаш изпуснати контролни и изпитвания или си ги наваксаш бързо, няма проблем и 1/2 от годината да изпуснеш. :)
ако отсъствията по определен предмет са повече от 1/3 от часовете за годината принципно имат право да те оставят на изпит, независимо дали имаш оценки, но на практика, ако има оценки не е толкова съществено...

аз все си мисля, че тази граница е, за да плаши гаргите...и хората да се страхуват xD

darkPaladin
12-08-2010, 03:04
ще държиш изпит ако нямаш нужния брой оценки
иначе аз съм имал по 400 извинени и пак не съм бил на разни изпити
не се притеснявай от нищо

n3zabrawiimaa
12-08-2010, 10:28
За първи път чувам такова нещо. ;д
Миналата година (т.е 7ми клас) имах около 435 извинени отсъствия, и не съм държала никакви допълнителни изпити.. Вярно е, че учителите ме дебнаха, за да ме изпитат нооо... ;д Аз се стегнах в къщи и завърших 7ми клас. :lol: