PDA

View Full Version : Фитнес и креатин



Rolezzz
12-08-2010, 12:45
Мисля да започна да ходя на фитнес. На 15г.,175см. висок и около 55кг.Братовчед ми тренираше борба (ще го заменя с фитнес) от 8клас и сега е доста здрав. Искам да попитам за креатина. Вреден ли е (защото имам възпаление на червата)? Без него ще мога ли да се справям? Мисля 5/7 дни в седмицата да ходя защото искам да се развия добре без никаква химия!

ПП: И ако може ми разяснете малко повече за креатина :)

redbul2
12-08-2010, 14:22
И ако може ми разяснете малко повече за креатина :)

Това е вещество,което повишава силата на мускулите. Примерно на лег ако вдигаш щанга тежаща 50 кг, като го вземаш ще увеличиш лесно използваната тежест с 10-20 кг. Може и повече. Взема се след 1 година в залата поне. Ако имаш застой и нямаш растеж на силата. За теб е голям проблем. Монохидратът и креатин етил естерът дразнят червата. Креатин малатът се понася добре и не дразни.Ама щом нямаш опит в зала,няма смисъл от него

Rolezzz
12-08-2010, 15:04
И ако може ми разяснете малко повече за креатина :)

Това е вещество,което повишава силата на мускулите. Примерно на лег ако вдигаш щанга тежаща 50 кг, като го вземаш ще увеличиш лесно използваната тежест с 10-20 кг. Може и повече. Взема се след 1 година в залата поне. Ако имаш застой и нямаш растеж на силата. За теб е голям проблем. Монохидратът и креатин етил естерът дразнят червата. Креатин малатът се понася добре и не дразни.Ама щом нямаш опит в зала,няма смисъл от него

Благодаря ти много пич :)

monsternutritions
12-12-2010, 12:49
Тъй като не си се занимавал с фитнес досега, напредъкът в първите няколко месеца ще дойдо по-бързо от колкото очакваш.
Не започвай с добавките още сега, те само ще подпомогнат прогреса ти в по-късен етап, когато си в застой. За момента, здрави тренировки, храна и почивка, това ти е необходимо.

HHristov
12-12-2010, 12:52
На 15 години не ти трябват никви добавки :) Няма да ти трябват и след това, защото ако тренираш правилно няма да имаш и "застой" :)

monsternutritions
12-12-2010, 12:57
Не съм съгласен....

Идва момент, в който тренировките стават твърде тежки и само с добро хранене, няма как да се възстанови организма и да е готов за следващата тренировка. Тогава на помощ идват хранителните добавки, които много хора считат за магически прахчета каращи мускулите да растат с големи темпове - ГРЕШНО

Хранителните добавки ускоряват възстановяването, увеличават силата, съкращават почивките между сериите. Има доста интересни предложения на пазара, но човек трябва добре да прецени от какво има нужда, да прочете, да попита, да е наясно, а не да се хвърли на първата кутия протеин, която го привлече с шарената си опаковка.

blackfireXx
12-12-2010, 13:02
направи си поне 6 месеца стаж в залата зада може да ти заякне малко тялото и тогава почвай добавки...

HHristov
12-12-2010, 18:10
Не съм съгласен....

Идва момент, в който тренировките стават твърде тежки и само с добро хранене, няма как да се възстанови организма и да е готов за следващата тренировка. Тогава на помощ идват хранителните добавки, които много хора считат за магически прахчета каращи мускулите да растат с големи темпове - ГРЕШНО

Хранителните добавки ускоряват възстановяването, увеличават силата, съкращават почивките между сериите. Има доста интересни предложения на пазара, но човек трябва добре да прецени от какво има нужда, да прочете, да попита, да е наясно, а не да се хвърли на първата кутия протеин, която го привлече с шарената си опаковка.
На 15 организма се възстановява достатъчно бързо така или иначе :)

FlipY
12-12-2010, 19:30
направи си поне 6 месеца стаж в залата зада може да ти заякне малко тялото и тогава почвай добавки...
Зависи от добавките. Мултивитамини , протеини могат и без да тренираш да си пиеш .
Креатин , аз препоръчвам 2-3 месеца след влизане в залата минимум , тъй като в първия месец е нормално да качиш 5 кг и без добавки.

monsternutritions
12-13-2010, 08:00
Не съм съгласен....

Идва момент, в който тренировките стават твърде тежки и само с добро хранене, няма как да се възстанови организма и да е готов за следващата тренировка. Тогава на помощ идват хранителните добавки, които много хора считат за магически прахчета каращи мускулите да растат с големи темпове - ГРЕШНО

Хранителните добавки ускоряват възстановяването, увеличават силата, съкращават почивките между сериите. Има доста интересни предложения на пазара, но човек трябва добре да прецени от какво има нужда, да прочете, да попита, да е наясно, а не да се хвърли на първата кутия протеин, която го привлече с шарената си опаковка.
На 15 организма се възстановява достатъчно бързо така или иначе :)

Протеин може да си взима спокойо, без никакви притеснения.
И с него ще възстановява поне два пъти по-бързо отколкото без него - не си ли съгласен?

ZipFail
12-13-2010, 11:01
Ако пича ще ходи 5/7 интензивно нaистина е добре да взима някакъв протеин...но друг е въпроса, че за начинаещи 5/7 не е препоръчително.

monsternutritions
12-13-2010, 11:55
В началото е добре да прави кръгови тренировки в продължение на месец и половина да речем. Три до четири дни в седмицата.
След което да започне по някаква програма за начинаещи - в нета има доста такива, въпрос на личен избор е вече към коя ще се насочи.