PDA

View Full Version : Почивайте в мир, Джон, Даймбег и Джим...



PinkFloydSound
12-08-2010, 15:04
На този ден са починали двама ВЕЛИКАНИ в културата на музиката, и не само. В-е-л-и-к-а-н-и!!! На 8 декември 1980 година умира Джон Ленън, а на същата дата, но през 2004 година от този свят си заминава Даймбег Даръл..
А ако НАЙ-ВЕЛИКИЯТ и най-големият, Джим Морисън, беше жив, щеше да навърши 67 години днес.
Почивайте в мир, титани, винаги ще ви помним!!!!!!!!!!
Поклон.

shanoo
12-08-2010, 17:02
леле а ако имаше теми за всички дни на загинали/починали национални герои... вместо за тревомани и хора умрели от деградация. :-o

semantics
12-08-2010, 17:50
^Първо започни да разсъждаваш на повече от една плоскост, след това давай предложения.

Тия хора са дали много на музиката, било това и чисто емоционално и без значение какви са били като личности! Трябва да се помнят, докато може.

Мир на праха им.

Макар и преди доста години, Пантера много ми лежаха на сърцето.
Поздрав:
http://www.youtube.com/watch?v=RVMvART9kb8

shanoo
12-08-2010, 18:22
пише се "мир на праха", не "прахта"

а ти на ква плоскост мислиш? хубаво, може наистина да са дали много на музиката, въпреки, че не е мой стил.. но наистина ли смяташ, че заслужават повече такава тема от хора, които са живяли и загинали за страната, в която днес живееш? поставени до някакви ексцентрични дегенерати.. не ме дразни, че има тема за такива хора, ок имат си определени почитатели. дразни ме, че хората се сещат най-много за смъртта на Левски и Ботев (в най-добрия случай), а десетки останали национални герои тънат в забрава и поколението ни не отдава никакво значение на това. ами следващите поколения? просто темата е много дълга и ми е много болна..

semantics
12-08-2010, 19:06
Ахах, верно, аз кво съм написал, нямам идея защо... Мерси за корекцията.

Виж, проблемът е в това, че говорим за хора от различни време, с различни призвания и различен отпечатък в историята. Съвсем не отричам, че е важно да се почитат националните ни герои, но това е просто друга ракия.

Казано иначе, колкото и да е важна темата, която ти е "болна", просто не й е мястото тук да се обсъжда и да се правят сравнения. Затова си позволих да се заям. На мен също не са ми любимите музиканти и тип музика, но просто са големи. Факт.

И за да сме на същинската тема,
http://www.youtube.com/watch?v=8A4r2RU1u3g

И аз бях там! Сентрал парк, кръгчето с Imagine и нареден върху него знака на мира от цветя и един прастар и луд хипар разказва истории за Джон и Йоко и как е правил този знак на 'нам си колко места по света с какво ли не - от банани и ягоди, през свещи и клони, до тухли и куршуми.

PinkFloydSound
12-08-2010, 19:24
Семантикс е прав, не му е тука мястото да се обсъжда точно това.. Факт е, че малко българи се интересуват от историята на родината си, но това не омаловажава гореспоменатите личности и не значи, че не трябва да бъдат споменати все пак.

Семантикс, много завиждам, че си бил там, сериозно.. :(

shanoo
12-08-2010, 20:07
A ти, радетялю за какво ли не, защо не пускаш теми или те бива само да пляскаш клавишчетата на клавиатурката си и да се правиш на оборотен?

Такива всезнайковци и лаладжии като теб съм ги виждал с хиляди...



леко да не пометнеш само, модераторче. :grin:

не пускам теми, щото влизам в тоя форум 1-2 пъти в месеца от скука. просто е доста далеч от форумите, в които може да се завърже интересна дискуския.. искрени извинения ти поднасям, че нямам като тебе 6 милиарда постинга и смятам за ненормално да се почитат наркоманите джон ленън и джим морисън, но за сметка на това да нямаме представа кво е станало на близка дата като 17 ноември примерно.

пак казвам, нищо против да си ги помните и тия хора, щом сте им почитатели, но помнете и хората, които България е имала.

айде модераторче, банни ме в името на душевната си чикия. :P

shanoo
12-08-2010, 20:23
специално за историята бъди сигурен, че не са ми никак съмнителни знанията. и не знам от кога изказването на възмущение от някакъв недостатък на обществото означава, че някой се прави на велик.

ако знам, че ще има интерес, за напред ще пускам тема в памет на всеки велик българин от кан Крум до цар Борис Трети, но едва ли...

LadyDi
12-08-2010, 20:32
shanoo, стига.

realantisocial
12-09-2010, 07:15
Джон Ленън е такова гадно мрънкяло, че изобщо нямам идея к'ва музикална икона може да е.