PDA

View Full Version : От желязо да бях, щях да ръждясам!!!



JustAnotherGirl
12-08-2010, 17:57
Понеже не знам как да започна- надявам се да ме разберете.
В началото на учебната година с екип от училище, в който участвах се класирахме на трето място в национално състезание и трябваше да получим парична награда (тази награда я чакаме вече два месеца).

От миналата година работя за училище (заснемане и монтаж на видео филми). За извършената в полза на училището ми работа не ми се заплаща, не получавам потупване по рамото и т.н. Точно обратното- всеки иска нещо, но никой нищо не дава и на всичкото отгоре все на някого нещо не му харесва.
Когато се наложи да закъснея или отсъствам от час по работа, не получавам дори елементарно разбиране от учителите, а само неизвинени отсъствия и мрънкания. Пък и изоставам с учебния материал.

И сега като за капак ни намалиха ваканциите. А аз имам нужда от почивка. От желязо да бях, щях да ръждясам!!! А г-н Бойко Борисов беше казал в едно от интервютата си по темата "Ако оставим на учениците да решават, те няма и да идат на училище". Интересно ми е ако той можеше да не ходи на работа, щеше ли?! А някои родители казват, че сме нямали от какво да си почиваме. Хах, шегаджии!!! Ама те какво- работят 8 часа на ден приберат се и правят каквото си искат. А ние- 8 часа в училище, още 3 часа учиш вкъщи и ако като мен извършваш някаква работа за училище ти остава време само да спиш, и то е по-малко от 5 часа. Да не го ворим, че имаше период през който почти не се виждахме с родителите ми, нищо че ни дели една врата разстояние...

А и м/у сега някои ученици стачкуват, не ходят на училище и учителите им ги подкрепят. А в моето училище не само не стачкуваме, ами и учебната програма ни е изключително натоварена. Коментар на мой познат за нея беше: "Абе те да не ви готвят за Харвард". И най- тъпото е, че "високо квалифицираните" ни учители тепърва се учат от учениците. И тук идва въпроса "Кой кого...учи?!". И по време на изпитвания от учениците се очаква да знаят, разбират и използват неизучаван материал, за който в интернет няма почти нищо, подходящи учебници или каква да е литература за него (или учебната ни програма, честно казано за това така и не разбрах, но и няма значение) също няма. Където пък се поражда въпроса "Ние от пръстите ли да си го изсмучем?!"... После защо ни били ниски оценките... А като се сетя, че в едно друго съседно училище на тестове им диктуват направо отговорите и имат по-високи оценки, и един ден такива неграмотници може да ни управляват не ми се мисли...

JustAnotherGirl
12-08-2010, 18:01
А въпросът ми е какво мога да направя аз да улесня поне моя си живот (т.е. моля ви за съвети). И не ме разбирайте погрешно работата, която извършвам ми доставя удоволствие, но е нормално да искам някакво възнаграждение за нея, нали така?

П.П.: Благодаря на тези, които не ги домързя да ми прочетат темата и още повече на тези, които ми отговориха :)

SemperFidelis
12-08-2010, 18:02
Уелкъм ту България.