PDA

View Full Version : Ще ми помогнат ли брекети в случая ?



bababe
12-08-2010, 20:20
Трябва да отида на зъболекар, тъй като имам една счупена пломба и кариес. И мисля да питам зъболекарката дали има смисъл от брекети, тъй като зъбите ми са израснали напред и в профил изобщо не се харесвам. Някой имал ли е този проблем, носил ли е брекети. И също ако може да ми обясните какви са тези апаратчета, когато се свалят брекетите. До колкото разбрах се носят няколко години след свалянето на брекетите. Но на едно място четох, че трябва цял живот да се носят, за да се запазил ефекта. Да не стане така, че да ги нося брекетите и това апаратче 5 години и след още 5 ефектът да се изгуби и зъбите пак да се изкривят ??
Разбирам че най-правилно е да питам зъболекарката, но ме е страх от нея и не знам кога ще се престраша да отида :D
ПС: Забравих да кажа. На 16 съм.

Paramour
12-09-2010, 19:36
Ами.. за апаратчетата.. те са нещо като ластичета, май. Слагат се на зъбите, на мястото на брекетите.
Скоро попитах за брекети. Казаха ми, че след като се свалят брекетите се слагат тези, но не се носят до края на живота ти.. година максимум. На мен поне толкова ми казаха.
Попитай не зъболекарката, а ортодонт. :)

MiglenaMitkova
12-11-2010, 08:12
аз носих брекети около 2 години,но не бях с твоя проблем,а просто всеки един от зъбите ми си имаше свое мнение и растеше където иска.Относно апаратчето,което се носи след брекетите-не е задължително.Аз нямах такова апаратче,след махането на брекетите ходих през един и два месеца,за да проверяват дали се разместват зъбите ми,но не се изкривяваха,затова докторката каза,че може и без него. :)

tom4ee
12-12-2010, 18:48
И аз съм носила брекети..!! Моите зъби пък, бяха израсналиедин върху др..!! Нали имам си зъби ама отгоре тях излизат др зъби.. :D И ми се наложи да си сложа брекети и ги носих много кратко време зашото се бързо се оправиха, но какъвто и да е проблема ще мине известно време, НО ще се оправят..!! Та тъй де да минем направо към края... След като са ти махнали брекетите ти избеллват зъбите, но докато ги носиш трябва да спазваш строга хигиена..!! И след като ти избелят зъбите за да не се разместят отново след махането на брекетите на долното чайне се залепва нещо като телче, а пук за горното чайне :D ти правят печат [формата на зъбите след махането на брекетите] и по тази форма ти правят едно такова гумено чайне и го носиш [ нали има такива вампирски зъби] с това ко носиш за да не ти се разместят зъбите задължително е първите месеци... !! И така.. после имаш хубави бели зъби.. :D ..!!..