PDA

View Full Version : Май не сме приятелки



SuNsEt
12-09-2010, 15:31
В класа ми имам още 3 приятелки.Всяка една от тях има нещо,което я кара да бъде моя много близка дружка.
А. е много умна,с нея мога да си говоря на доста теми,да обсъждам неща свързани с образованието или нещо по-така.
Б. е сякаш като моя сестра.С нея имаме много силна емоционална връзка,разбираме се без да си казваме нищо в повечето случаи и когато се скараме знаем,че и на 2те ни е гадно дори и без да си говорим.Може да се каже,че сме най-привързани една към друга от останалите.
В. пък ...с нея имаме общи познати от село,горе долу сме от един край и знаем какво е ''по село'' ...докато за останалите 2 е някак малко по-неразбираемо.
Общо взето аз сплутявам тази наша четворка.Не знам точно как става,но мисля,че аз го правя-а те попринцип не се харесват и ако не го правех,може би нямаше да са приятелки помежду си,ами само щяха да се карат.Всяка една от нас не харесва нещо определено в останалите 3 и може да се каже,че говорим доста против една друга.Въпреки това се разбираме,когато се извиним една на друга и всичко е чисто...Обаче се случи нещо.
В. има сериозни проблеми с отсъствията и ще я оставят на изпит понеже не идва на даскало често заради здравословни проблеми.Като цяло е доста зле в училище,но не се старае колкото трябва за да успее,ами например преписва домашното от мен или на контролни.Когато отсъства и после се върне и види колко материал е изпуснала се оплаква,че искат да я изпитат,а тя нищо не разбира.На нас 3те ни омръзна да прави така постоянно,но не и казваме нищо.Онзи ден,когато разбра за поправката пак тръгна да се вайка й аз й обясних по скайп,че вместо да разпитва какво е било и що е било на последното контролно,да вземе да седне и да научи каквото трябва,защото няма лесен начин.Тя ми се обиди...На другия ден в даскало се скара с мен( най-вече с мен,защото за нея аз съм й най-близка от 3те) и ми каза,че много съм я била наранила понеже съм й натяквала постоянно,че й помагам в даскало.Всъщност не й натяквам,но когато се скараме тя сякаш забравя наистина колко съм й помагала и се държи гадно.За това й казвам ''как можеш да ми говориш така,след като ти помагам толкова много'' .После ми каза,че ние 3те сме предателки и не иска повече да се занимава с нас.Нямало да ми говори,а ако Б. й кажела още нещо както днес(те двете не се понасят) щяла да я хване за косата.

Трябваше ли да бъдем всички или поне аз по-солидарни към В заради проблемите й в училище?Да й предложим помощта си?Чувствам се наистина като предателка...макар,че днес не спорех много с нея по тая тема.Или пък тя си е заслужила да е на такова дередже,след като се държи така нехайно от миналата година?Всеки ден я виждам,седи до мен...какво да направя за да оправя нещата?Или да ги оставя така?

mitzubi6i
12-09-2010, 16:09
Защо да се чуватваш като предателка при положение, че В. дори не оценява това, което се опитваш да направиш за нея. По-добре я остави сама. Тя ще види, че ти си й нужна и ще размисли.