PDA

View Full Version : Почистване на преса



sm_95
12-09-2010, 18:04
Здравейте, имам такава преса
http://hipermag.com/files/gallery/prod_11035.jpg
приставките са керамични и лесно се замърсяват. Някой може ли да ми каже с какво да ги почиствам?

darkness848
12-09-2010, 19:07
Може след всяко изправяне или къдрене да изчакаш пресата да истине и с леко навлажнено парцалче да я почистиш. :)

divacheee
12-09-2010, 19:24
С кaкво толковa се зaмърсявaт .. мойтa пресa е от две години и нямa и следa от употребa по нея .. кaто новa си е ..

sm_95
12-10-2010, 07:18
Ами изправям си бретона всеки ден. И му слагам лак... преполагам че от тоа се цапа...
Само с вода не може да се почисти пробвала съм...

divacheee
12-10-2010, 07:32
а да лак :д ..

В друг форум прочетох, че се чисти с лакочистител ... но аз не бих рискувала :D

j_adore2
12-10-2010, 08:45
С мокра кърпичка.

sunshiinee
12-10-2010, 13:54
еми и предната ми преса ставаше така ... от многото лак по косата ми и като се изправя и по нея оставаше нещо жълто-кафяво .. Аз лично я изчаквах малко да истине и я забървах с навлажнена тоалетна ьартия или носна кърпичка .. ама не и с мокра кърпичка понеже по нея има нали и сапун ;дд ии като се забърше с нея и започва много да лепне самата преса ; ) ...

LipSy
12-10-2010, 13:58
Най-често препоръчваният начин според мен е да я оставиш да изстине и след това да й минеш плочките с една навлажнена кърпичка с вода. Това го пишеше в упътването на моята преса, а и на други преси в упътванията така пише! :)

Romance
12-10-2010, 14:00
и аз моята я чистя с мокра кърпичка

batetoo
12-10-2010, 14:45
с мокра кърпичка,но може да я оставиш малко върху плочите за да може да омекне полепналия лак.Аз моята така я правя и каквото не се махне с нокти :D

PredrusalotoZaiche
12-12-2010, 22:46
с мокра кърпичка,но може да я оставиш малко върху плочите за да може да омекне полепналия лак.Аз моята така я правя и каквото не се махне с нокти :D
+1 ;д

FuckingFreak
12-13-2010, 06:55
еми и предната ми преса ставаше така ... от многото лак по косата ми и като се изправя и по нея оставаше нещо жълто-кафяво .. Аз лично я изчаквах малко да истине и я забървах с навлажнена тоалетна ьартия или носна кърпичка .. ама не и с мокра кърпичка понеже по нея има нали и сапун ;дд ии като се забърше с нея и започва много да лепне самата преса ; ) ...

Това 'жълто-кафяво' не мисля, че е лак. Просто е мазнотия, особено ако всеки ден се изправяш не се и съмнявам. А само един въпрос : Вие малоумни ли сте да слагате лак и тогава да изправяте? Та така се гори двойно повече, все пак ако още не е изсъхнал не чувате ли едни странни звуци които не мога да ги опиша? Лака се слага накрая, за да завърши косата или например на всеки кичур по отделно, но когато вече е ИЗПРАВЕН. И не вярвам също така, че е от лак тъй като той е безцветен, няма как да стане 'жълто-кафяв'.. Аз си слагам малко бебешка пудра на бритона когато нямам време да се изкъпя и я размазвам защото иначе си личи и така е по-добре. Определено това не е от лак.. 8)

sm_95
12-13-2010, 07:40
FuckingFreak първо имах впредвид че всеки ден след като се изправя си слагам лак. В момента т.е. зимата не се къпя абсолютно всеки ден и лака си остава на косата ми до следващата сутрин. Зацепваш ли?
И как ако е мазнотия ще бъде твърдо и жълто кафяво? И аз мисля че е лак... Пробвах с мокра кърпичка, но не се изчисти съвсем... други идеи?

FuckingFreak
12-13-2010, 07:45
Как? Ами лесно. Всеки ден си изправям бритона и не слагам абсолютно никакъв лак, и аз не я почиствам и на 2 месеца например са се събрали такива много малки, все пак и аз не се къпя всеки ден, защото 1во не смятам за нужно и 2ро е вредно, защото така косата ти си измива нейната натурална 'обвивка' на косъма и ѝ е нужно време да го възстанови. Но косата ми от физическо и подобни работи е ужаснаа особено като се изпотявам в областта на главата супер много ме дразни и мисля че е от това, ако някой ми препоръча как да го намаля, иначе е ток и жици.
Пробвай с някой препарат, но внимавай къде ще миеш да не даде на късо ;д

anonymous708973
12-13-2010, 08:04
Точно лак за коса е. Пресата ми горката цялата беше в това, баща ми с триста зора я изчисти. Откакто спрях да използвам лак преди изправянето, всичко е наред, пресата е като нова :)

sm_95
12-13-2010, 18:10
^А баща ти с какво я изчисти?