PDA

View Full Version : Започване на хранителен режим за задържане на свалено тегло.



monityY
12-09-2010, 23:00
Значи, не ядох доста дни и свалих доста килограми от раз, имате ли някакви идеи за започване на хранителен режим, така че да не си върна килограмите. Решила съм да увеличавам храната постепенно и да се храня само със диетични неща. Но ме е страх въпреки това, че като започна и колкото и по малко да ям, че ще върна килограми, а наистина адски се измъчих за успеха до който достигнах. Как да започна храненето, как ще е най-добре .. Някакъв режим конкретен с който можете да ми помогнете има ли или нз .. Просто върна ли си старото положение не знам какво ще направя :х

rosencetooo
12-10-2010, 03:11
Ограничавай се , яж по-малко , но често :)
Избягвай храни , от който можеш да напълнееш отново , имай повече физическо натоварване :)

ri41
12-10-2010, 13:17
ако си била само на вода, започни с фреш от портокал, после айрян, кисело мляко, леки плодове, постепенно и по малко

Infinity
12-10-2010, 13:24
Така , първото нещо , което трябва да ни кажеш е какво си яла , яла ли си въобще през тези дни ?
Защото , ако е бил пълен глад от всичко можеш да напълнееш.
Първо , наистина сподели какъв точно е бил режимът ти , за да можем да ти помогнем. :)

monityY
12-10-2010, 14:10
Не ядох общо 12 дни днеска е 12тия .. Но не пълен глад .. През ден или различно съм хапвала по 1 портокал примерно или друг плод, единия от дните не издържах и дори изядох цели 4 банана.. Хапвах по малко кисело мляко когато много ми застърже стомаха и сокове и други течности всеки ден си пиех. Така че, ако започна с плодове и айрани както някой каза.. Това няма да е старт защото до сега си ги имаше .. Имам предвит за храна, но така че да не върна нито килограм .. Аз мога да си съставя някакъв режим, но може за начало да се окаже тежък или не знам, за това питам вас. Искам от утре да започна да се храня, защото вече дори нямам желание за живот като не съм близвала храна и на няколко пъти да припадна ..

Infinity
12-10-2010, 16:12
Колко килограма свали за тези 12 дни ? :-o

Иначе , нормално вече да нямаш енергия.
Като режим в началото можеш да пробваш с нещо подобно :
Закуска : Чай , сезонен плод по избор.
Обяд : Лека салата , сухар.
Или : Супа , сухар.
Плодова салата.
Задушени зеленчуци с малко сирене.
Вечеря : 50гр. пилешко / пуешко филе , зеленчук по избор.
+ много вода.

monityY
12-10-2010, 20:13
Не е ли много храна още от първия ден? Аз мислех за закуска да пробвам само с плодове .. ако изобщо закусвам защото като не съм на училище ставам към 2-3 на обяд, и тогава със закуската нз и обяда кога ще ми е .. та за обяд примерно един сухар с малко сирене и домат и вечеря преди 7 със кисело мляко, варено яйце нещо такова? ддз

ri41
12-11-2010, 05:24
добре си го замислила, пробвай, тегли се 10 дена, за да видиш дали качваш или задържаш и после постепенно, ще се храниш нормално, без много строги изисквания, вместо сухар обаче 1 ден пробвай сварен картоф

Infinity
12-11-2010, 08:04
На мен храната не ми се вижда много , но ти най-добре можеш да си прецениш. Ако искаш по-малко това , може би ще те насочи :
Закуска : Плод
Обяд : Варено яйце , сухар или сирене и сухар.
Вечеря : Кисело мляко , ябълка.

monityY
12-11-2010, 10:16
Благодаря на всички, започвам и се надявам да не върна нищо. Днес закуската пропуснах, станах в 12 и сега хапнах малко сирене и домат + един портокал за десерт. Не знаех колко сирене е подходящо за това си взех на око. И тъй като това ми беше направо обяда реших да не прибавям сухар от първия ден. Довечера ще хапна варено яйце и мляко. (: