PDA

View Full Version : самотна съм



TheShapeOfMyHeart
12-10-2010, 15:32
Чудя се от къде да започна.Сякаш има нещо изключително каквото мога да кажа. :?
Аз съм 16 годишно момиче и от известно време съм адски потисната.Не мога да кажа депресирана.. или поне аз не се усещам.Винаги се смея,забавлявам се,винаги съм прикривала истинските си чувства,така че съм свикнала и сега никой не забелязва какво ми е.Само аз си знам... а именно-нещастна съм.Чувствам се сама.Много сама.
Работата е там,че искам някой до мен.Някой,с когото да споделям,някой,към когото да изпитвам чувства,а и той да ми обръща със същото.А досега това почти никога не се е случвало.Винаги попадам на неподходящия човек и е несподелено.Единственото нещо,което може да се сметне за 'сериозно',се случи преди около две години.Да,супер детската работа беше,ама останах наранена.И до ден днешен това ми се вижда сякаш беше вчера.Оттогава просто съм някак си празна.Понякога все още мисля за този човек.Виждам как в момента е щастлив и се радвам.Но от друга страна в мен се поражда някакво чувство на завист.От толкова много време очаквам нещо да се случи.. не казвам,че чакам 'принца на бял кон' да се появи,но поне.. нещо.Искам да съм щастлива поне за малко.И да не се чувствам самотна.Не мога да разбера какво ми е.Всеки ден виждам около себе си толкова много щастливи хора.Приятелки,с момчета до себе си,които са щастливи.. изпитват споделена любов,ако може да се нарече това на моята възраст,а аз стоя отстрани и гледам.. и не знам какво да правя.

wasch0
12-10-2010, 15:41
Разбирам те и при мен е било така.
За всеки влак си има пътници.
Не го чакай. Живей си живота. Когато му дойде времето човекът сам ще се появи. Ако чак пък толкова не можеш да чакаш запознай се с нови хора,излизай.

П.П. Понякога трябва да признаваме как се чувстаме,да си поплачем,да споделим, за да ни олекне :)

w0sh
12-10-2010, 15:46
В крайна сметка къде откриваш проблема и какво правиш за решаването му.

Всеки може да се обвинява и обяснява за това колко му е трудно и колко е самоетен, но понякога ние самите си го правим.

wasch0
12-10-2010, 15:52
Всеки може да се обвинява и обяснява за това колко му е трудно и колко е самоетен, но понякога ние самите си го правим.

Да и това го има.
Аз бях самотна,защото винаги съм се държала с момчетата приятелски и нищо повече. Давала съм им съвети как да се оправят с други момичета..но инкога не съм намесвала себе си.

Е, помисли над това. Дали няма нещо в теб,които да ги отблъсква?

w0sh
12-10-2010, 15:56
Нямам това предвид...

Когато се опитвате да ми тълкувате думите може да се оптитате да не прилагате собствени смисли към тях.

TheShapeOfMyHeart
12-10-2010, 15:56
И върху това съм мислила,но не откривам никаква причина.Мамка му,аз съм само едно нормално момиче.Е,поне аз така се възприемам.А и мисля,че и другите споделят мнението ми. :-o Старая се да бъде мила с другите.Разбира се,освен тези,които си изпросят лошото ми отношение.Дори не бих казала лошо..старая се да ги игнорирам просто.Така че,не знам егоистично или не-но си мисля,че причината не е в мен.

wasch0
12-10-2010, 16:16
Нямам това предвид...

Когато се опитвате да ми тълкувате думите може да се оптитате да не прилагате собствени смисли към тях.

Е,извинявай :)

vpowerrr
12-10-2010, 16:33
Аз съм в абсолютно същата ситуация :( Чувствам се празен, сякаш като се събудя сутрин и не знам какъв е смисъла да стана и да започна деня. И така откакто с приятелката ми скъсахме... надявам се, че с времето просто ще отмине :?

SemperFidelis
12-10-2010, 17:34
За всеки влак си има пътници.

А някои влакове дерайлират.

fenastz
12-10-2010, 17:43
Мда, прикриваш чувствата си от приятелите. Трудното е, че всичко е купон и забава, а когато стане дума за чувства, никой не възприема.

И аз съм споделял чувства и съм бил недоразбран. И на мен ми е самотно сега. Просто живей. Играй играта и един ден ще намериш подходящия човек. :)

Stotii
12-10-2010, 17:52
Срежи си вените и си купи котка.... !

filmimilmi
12-10-2010, 18:19
Ако още от малка момчетата са избягвали контакти с теб, или не си била канена достатъчно често на рожденни дни, вероятно просто не си хубава. А това, че умееш да се усмихваш и споделяш радостта на приятелите си с тях, т.е., че притежаваш "готин характер" не компенсира нищо. Съжалявам, но хората са повърхностни. + ти също си повърхностна защото измерваш щастието си като се сравняваш с другите. Не възприемай целта да си намериш гадженце в тийнейджърските годинки като основна и виж какво друго може да те накара да си щастлива. По света има милиарди гладуващи, болни и т.н., а ти се оплакваш, че си нямаш гадженце, за което да споделяш в дневника си...

Eliii
12-10-2010, 18:28
Понякога имам чувството, че някои хора се логват в тоя форум, само за да си излеят личната злобица. Shame on you... :?

По темата: знам какво е и да, гадно е. Но се оцелява. Трябва да имаш търпение. Да си живееш живота. Да пуснеш мисълта, че нещо ти липсва и да намериш спокойстието, колкото и трудно да ти е... И рано или късно ще ти се случи. :)

nymphadora
12-10-2010, 19:47
Харесвай си живота такъв какъвто е и се научи да цениш малките неща,които те карат да се осмихваш.Не е задължително да имаш момче до себе си,за да се чувстваш пълноценна :) .Такива периоди и аз съм имала,пубертета си играе ролята,но минават.А хубавите неща се случват,когато най-малко очакваш!

sunriseundershadow
12-10-2010, 20:02
Леле.. абсолютно същата работа съм :D И аз преди 2 години бях с едно момче, което така да се каже ми остави белег, но честно казано сега ми е безразличен.. Иначе също Не си показвам чувствата и никой неможе да разбере какво ми е,даже и аз немога да се разбера..

kuklichka_bg
12-10-2010, 20:03
хах все едно аз съм писала това,поне някой неща....
Ами единственото което може да направим е да се надяваме,че голямата ни любов ще ни намери 8-) Все пак идва Коледа,нали стават чудеса? :-D

sweet_sorcerer
12-10-2010, 20:28
Срежи си вените и си купи котка.... !
Тов пък сега за какво беше?... :?
По темата: честно казано и аз на моменти се чувствам така, но винаги си напомням, че имам страхотни приятели и що - годе нормална работа и няма смисъл да се тръшкам, че съм сама. Има време, живей си живота, отпусни се и не го мисли. Обикновенно когато най - малко очакваш, тогава се случват хубавите работи!

radeberger
12-10-2010, 20:28
Ако още от малка момчетата са избягвали контакти с теб, или не си била канена достатъчно често на рожденни дни, вероятно просто не си хубава. А това, че умееш да се усмихваш и споделяш радостта на приятелите си с тях, т.е., че притежаваш "готин характер" не компенсира нищо. Съжалявам, но хората са повърхностни. + ти също си повърхностна защото измерваш щастието си като се сравняваш с другите. Не възприемай целта да си намериш гадженце в тийнейджърските годинки като основна и виж какво друго може да те накара да си щастлива. По света има милиарди гладуващи, болни и т.н., а ти се оплакваш, че си нямаш гадженце, за което да споделяш в дневника си...

Малко грубо казано, но има и нещо вярно.

Иначе забавлявай си се с приятели и не го мисли толкова. И на мен ми става кофти понякога, че нямам приятелка. Но ако се замислиш сериозно ще видиш, че не е чак такъв проблем.

soul1199
12-10-2010, 20:34
според мен е от зимата и изпадаш в носталгия,просто,когато не го търсиш,човека за теб ще дойде :)

Stotii
12-11-2010, 09:13
Срежи си вените и си купи котка.... !
Тов пък сега за какво беше?... :?


Защото на седмица се правят по 10+++ теми от тоя сорт... едни и същи... и това не е просто за да си излеят мъката ... а търсещи и съвет.... е нали уж в правилата е забранено това... нали трябва първо да се проверява форума за сходни и тогава да се пуска нова... или разнообразието от такива теми (поне по 1 на страница) е недостатъчно.

TheShapeOfMyHeart
12-11-2010, 10:18
Първо,благодаря за смислените коментари.
Второ,може проблема ми да е сходен с на някой друг,но всеки търси решение точно на неговия си,нали?За това е форума.. да пишем,да поискаме съвет,да ни отговорят.А не да даваме тъпи коментари от сорта
Срежи си вените и си купи котка.... ! Благодаря ти за загрижеността,но мисля да не го правя.
Трето-не,не искам само "гадженце".Някъде да съм казала,че това е основната причина поради която пиша темата?Знам,че има хора с много по-сериозни проблеми от моите и го осъзнавам,но това не ми пречи да поискам съвет и за моя проблем.Защото,може би за вас не е важен,но за мен е.

1n5ub0rd1na73
12-11-2010, 11:10
За всеки влак си има пътници.


:lol:

ri41
12-11-2010, 18:00
сега и да го викаш няма да дойде, просто някой слънчев ден ще се появи и ще бъдеш много щастлива, а сега бъди търпелива, не го приемай с тъга, ЗАБАВЛЯВАЙ СЕ! :) :)

Brook
12-12-2010, 01:31
Разбирам те напълно и аз съм така почти през цялия си живот се чувствах самотно докато не срещнах бившия ми но така лесно го изгубих заради самата себе си и се почувствах ужасно намразих се напълно се отратих и се чувствах напълно безпомощна беззащитна скуршена сасипана то донякъде все така се чувствам но минава продължих в живота си а не застоявам или нещо подобно.Ти напарви така продължи живота си почни от нулата срещай се с нови хора създавай нови контакти и така няма да си самотно ще си сред хора ще се забавляваш ще се поразведриш и няма да мислиш за него или за това колко си самотно и прочие ще забравиш тия неща и след време ще срещнеш друго момче с което ще си щастлива или някакси ще се събереш с него всичко може да стане.И да имаше един коментар понякога и ние сме виновни че сме самотни напълно съм съгласна понякога ние с държанието си с необмислените си действие и думи губим най-ценонто .А и има наистина много гадни коментари които според мен хората които са ги пишали си изкарват гнева и злжбата по някакъв начин а това е направо плачевно и много тъжно

MilanowPz
12-12-2010, 07:09
Авторката... от кой град си ;ддд

rebeccaa
12-12-2010, 08:19
А мислех, че само аз съм в това положение :shock: . Имай търпение, ще намериш момчето.Голямата любов ще дойде рано или късно, никой не е подминала .. просто трябва да бъдеш силна и да имаш повече воля и търпение, защото винаги може и по-зле.Не се предавай, бъди оптимист.Всичко с времето си.

JiveqZaDaNervq
12-12-2010, 12:21
Ммм не не си режи вените това не е мн умно, НО определено може да си купиш котка в такива моменти от живота ми повярваи ми котката ми мн помагаше. Иначе и моето "семейно"положение е горе долу същото :-D .

Stralle
12-12-2010, 14:50
Здравей,
може да се каже, че и аз съм била в същото положение, изпитвала съм същите емоции, които изобщо не са приятни.
Моят съвет е да не се променяш само и само да се харесаш на другите около теб.
Остани себе си.
Проблема не е в теб, въпреки че най - вероятно си милиш, че е така. И дори и да нямаш с кой да споделяш, или пък някой на който да разчиташ безусловно, все някой ден ще се появи точният човек или хора, с които да се чувстваш свободна.
Абстрахирай се от заобикалящите те идиоти ....има толкова много чудесни хора, които занапред ще срещаш.
Успех :):):)

tuzaro
12-12-2010, 15:07
от къде си майна

IvUsHkA
12-12-2010, 19:01
И аз понякога се чувствам така.Сякаш всички са щастливи само на мен не ми е достатъчно добре, но сега загърбвам това и гледам да извличам хубавото от всяка ситуация.Отпусни се и може когато не очакваш да ти се случи нещо, което да те направи много щастлива.