PDA

View Full Version : Нос



LipSy
12-11-2010, 11:42
Здравейте! Аз много си мразя носа! :-x :( :booooomb: Значи имам нещо такова от рода на гърбица или там както се казва. Мисля да си направя операция и нашите вече даже са съгласни. Вие какво мислите за една такава операция? Дали ще си струва? И има ли много странични ефекти? Ако някой знае нещо по въпроса да пише! Благодаря предварително! :)

Sigrina
12-11-2010, 12:01
На колко години си? Мисля, че ако си над 18 няма проблем. Една приятелка изобщо не си харесваше носа и като стана на 18 си направи операция, сега се чувства много по-добре, с повече самочувствие и т.н. Според мен не бива да се отдава значение на такива дребни детайли, освен, ако не е нещо много фрапантно, каквото съм сигурна, че твоето не е, но щом не се харесваш, направи си.
Имай предвид, че след това ще се възстановяваш поне 2 седмици и си избери ДОБЪР ХИРУРГ!!!

LipSy
12-11-2010, 12:07
Ами аз съм под 18, обаче мисля, че родителите ако се подпишат, че разрешават няма проблеми!

Sigrina
12-11-2010, 12:10
Да, така е, но не е хубаво, защото не си се доразвила още и може след операцията носът ти да претърпи промени.

billytalent
12-11-2010, 12:51
Да, така е, но не е хубаво, защото не си се доразвила още и може след операцията носът ти да претърпи промени.

Съгласна съм.
Иначе и аз се замислям, но честно казано ме е страх, да не стане по зле

LipSy
12-11-2010, 13:26
Ами 16-17 годишна възраст добре ли е или пак трябва да се изчака малко? Аз сега ще ставам на 15, но искам просто да се консултирам с вас, не че бързам да се оперирам веднага. Аз си мислех за след 1-2 години, но ако 16-17 години не са добре, явно ще изчакам още!

mechtaq_za_teb
12-11-2010, 13:30
Сигурна ли си, че се налага да се стига да операция? Все пак това си е нещо сериозно.

LipSy
12-11-2010, 13:32
Сигурна ли си, че се налага да се стига да операция? Все пак това си е нещо сериозно.

Ами да мисля, че съм сигурна. Просто въобще не ми харесва как седи. Наследствено е и...не знам. На мен лично не ми допада въобще!

mechtaq_za_teb
12-11-2010, 13:34
Сигурна ли си, че се налага да се стига да операция? Все пак това си е нещо сериозно.

Ами да мисля, че съм сигурна. Просто въобще не ми харесва как седи. Наследствено е и...не знам. На мен лично не ми допада въобще!Ами щом си говорила с родителите си и те са съгласни, значи трябва вече да се консултираш с добър хирург, който ще ти обясни много по-добре от нас коя възраст е най-подходяща за операция и какви могат да бъдат последствията. Успех.

LipSy
12-11-2010, 13:37
Благодаря! :)

BonbonkaR
12-12-2010, 20:35
LipSy разбирам те, че не си харесваш нослето ама още малко и на 11 ще искате да си правите операции :shock: Врно че си на 15 ама ти е рано според мен стани на 18 и тогава ;-) \:D/ :) Изчакай още малко да не стане някъв фал, още не си се доразвила =; После си прави каквото искаш :-D

FuckingFreak
12-13-2010, 07:40
Защо точно на 18? Ами ако е на 17 и 11 месеца?! Тя най-добре да се консултира с хирург, за да разбере дали е завършил растежа ѝ, какви са тия на 18, на 16, на 11.. всеки завършва развитието си на различна възраст, това че на 18 ставаш пълнолетен не значи завършил растежа си, може и на 21 да си и още да не си се доразвил напълно..

п.п.: сори за спама

3oPuTy
12-13-2010, 07:45
На 18,защото се иска пълнолетие за такъв тип операция и по принцип никой нормален и уважаващ себе си специалист няма да й направи корекция на носа ако не е пълнолетна ...

whitebunny
12-13-2010, 07:58
На 18,защото се иска пълнолетие за такъв тип операция и по принцип никой нормален и уважаващ себе си специалист няма да й направи корекция на носа ако не е пълнолетна ...не е вярно със съгласието на родител може. Аз си направих козметична операция на 16, но не на носа а на ушите. И сега се чувствам много по-добре (относно самочувствието) не вървя с наведена глава както преди :oops: 8-)

anonymous708973
12-13-2010, 08:08
Нямаш 15, а родителите ти са ти разрешили ринопластика?! Егати родителите, честно...

Не знам кой каза 2 седмици, ама да вземе да попрочете малко. Ринопластиката е изключително пипкава и болезнена операция (е, болката няма да я усещаш по време на това), при която костичките и хрушялите буквално се разбиват и се вадят.


Ринопластиката обикновено отнема час-два, макар че по усложнените процедури могат да траят по-дълго. По време на операцията кожата на носа се отделя от поддържащата я конструкция на костта и хрущяла, които след това се „извайват” в желаната форма. Начина, по който ще се извърши оформянето на носа зависи от вашия проблем и предпочитания начин на работа от хирурга. Накрая кожата се облича отново върху конструкцията.

Много пластични хирурзи извършват ринопластиката от вътрешната страна на носа, като правят прореза вътре в ноздрите. Други предпочитат „открита процедура”, особено в по- усложнените случаи; те правят малък прорез по ръба на носа, разделяйки ноздрите.

Когато операцията приключи, ще ви сложат малка шина на носа, за да запази новата си форма. Носови компреси или меки пластмасови ленти могат също да ви бъдат поставени в ноздрите, за да се стабилизира преградата, разделяща стената между двата канала за въздух.

Само като го гледам и ми става лошо...

Greennight
12-13-2010, 08:15
Имай в предвид,че е възможно да станеш като Майкъл Джексън...Смисъл носа е много малък детайл,не е като да ти слагат силикон в циците и винаги е възможно да стане грозно :o Я прикачи 1 снимка да го видим тоя нос,да ти кажем :o

darrie
12-13-2010, 08:26
и аз имам проблем с носа, само че е много по различен от твоя.. правени са ми други операции и т.н. .. с други думи и аз имам нужда от операция като теб. обаче аз смятам да си изчакам 18, даже може и 19 и тогава ще се оперирам. този/тази който/която ти беше дал/а пример с ушите си не го/я слушай. дава си мнението, ок, ама при теб става дума за лицето ти, за нещо, което ще се вижда .. по - добре изчакай, не вярвам да ти е толкова ужасна гърбицата. :)

3oPuTy
12-13-2010, 08:36
На 18,защото се иска пълнолетие за такъв тип операция и по принцип никой нормален и уважаващ себе си специалист няма да й направи корекция на носа ако не е пълнолетна ...не е вярно със съгласието на родител може. Аз си направих козметична операция на 16, но не на носа а на ушите. И сега се чувствам много по-добре (относно самочувствието) не вървя с наведена глава както преди :oops: 8-)
Говориш наизуст :?
Корекцията на ушите е с пъти по-безболезнена и лесна!!!
А и никъде не съм казала,че със съгласието на родителите й няма да може :? Казах,че никой уважаващ себе си специалист няма да се съгласи на подобна операция щом пациента няма 18 години!!!
Между другото съм съгласна с Пантерата!!!Що за родители биха позволили на детето си да се подложи на подобна процедура преди да е навършила пълнолетие?! :shock:

Sigrina
12-13-2010, 09:11
Не знам кой каза 2 седмици, ама да вземе да попрочете малко.

Аз казах две седмици и нямам нужда да чета, защото е точно така. Има хора, които след една седмица тръгват на работа, а има и такива, които поради усложнения се възстановяват 6 месеца. Средното време за възстановяване е около 2, макс 3 седмици и човек се връща към нормалния си начин на живот. Иначе за напълното възстановяване са необходими около 2-3 месеца, през които трябва да се ходи на контролни прегледи.


Що за родители биха позволили на детето си да се подложи на подобна процедура преди да е навършила пълнолетие?! :shock: [/b][/color]

Това вече е отделен въпрос и аз съм абсолютно против, освен, ако не е нещо прекалено, получило се след някакъв инцидeнт примерно или нещо такова.

WaterLilly
12-13-2010, 09:24
Какво се възмущавате, че родителите са дали съгласие? Може пък вярно да е фрапиращо крив нос и сериозно да й подкопава самочувствието.

Иначе най-добре изчакай, за да си сигурна, че го искаш и си готова. Все пак цял живот ще имаш с новия нос, какво са още година-две със сегашния?

И ако сега те бъзикат за носа, представи си какво ще е като се появиш със съвсем различен. Не го казвам, за да те разубеждавам, а за да го имаш предвид.

whitebunny
12-14-2010, 08:56
На 18,защото се иска пълнолетие за такъв тип операция и по принцип никой нормален и уважаващ себе си специалист няма да й направи корекция на носа ако не е пълнолетна ...не е вярно със съгласието на родител може. Аз си направих козметична операция на 16, но не на носа а на ушите. И сега се чувствам много по-добре (относно самочувствието) не вървя с наведена глава както преди :oops: 8-)
Говориш наизуст :?
Корекцията на ушите е с пъти по-безболезнена и лесна!!!А и никъде не съм казала,че със съгласието на родителите й няма да може :? Казах,че никой уважаващ себе си специалист няма да се съгласи на подобна операция щом пациента няма 18 години!!!
Между другото съм съгласна с Пантерата!!!Що за родители биха позволили на детето си да се подложи на подобна процедура преди да е навършила пълнолетие?! :shock: къде по-точно споменах че сложността на двете операции е еднаква :-o

3oPuTy
12-14-2010, 12:57
^ Ти май не ми проследи мисълта?! :-o
Казах го,защото твърдиш,че със съгласието на родителите й някой добрър пластичен хирург ще се съгласи да й направи корекция на носа,след като няма 18 години.Това,че при теб се е съгласил е,защото операцията е с пъти по-лесна,безболезнена,възстан овяването е по-бързо и лесно ... Още да изреждам ли?!
Докато при корекцията на носа (в нейния случай за премахване на гърбица) най-вероятно ще се наложи да се чупят кости,което само по себе си е доста по-сложно и много болезнено.Точно за това се искат 18 години,защото се счита,че тогава пациента може реално да осъзнае възможните рискове,може да преодолее болката доста по-лесно (защото болката не влияе само физически,а и психически,а доста от тийновете са с доста слаба психика,която лесно може да се пречупи от нещо подобно),а и вероятността носа да се измени след операцията (т.е. да продължи да се развива по един или друг начин - широчина,дължина,форма) е хипер малък.Да не говорим,че годините са от значение и за упойките ...

sladkish_14
12-15-2010, 07:09
Големи разбирачи се изявихте тука :lol: ..
Подкрепям FuckingFreak, че всеки завършва развитието си в различна възраст, това да продължавате да настоявате, че 18 години е най-правилното и всичко преди тези навършени години може да е едва ли не провал е толкова смешно и глупаво. Поради десетки причини са се правили ринопластики на непълнолетни. Що за родители ще позволят такава операция? Еми такива, вие момичето не сте виждали, не знаете какво е положението, тъй че трайте си докато не станете родители.
А по темата, смятам, че трябва да пораснеш още! Не, защото ще растеж точно до 18, а защото ще промениш мнението си. Аз съм искала такава операция, когато бях на твоите години, а в момента дори не се сещам за това си желание. Малка си и проблема е че все още не мислиш трезво и не знаеш какво точно искаш :)