PDA

View Full Version : Как си избирате фон дьо тен?



EJIu
12-11-2010, 14:58
Здравейте, въпросът ми може да ви звучи уникално тъп, но наистина не мога да си избера подходящ цвят фдт. Днес ходих да си търся и съм изпробвала сигурно 10тина и така и не си взех нито един. По принцип предните ми фдт ги избирах много лесно-вземам най-светлия цвят без дори да го пробвам, защото имах супер бяла кожа, но лятото направих тен и още стои и сега не мога да си избера. Всички ми стоят по един и същи начин - единтвено по-тъмните цветове правят контраст и тях не ги гледах, но примерно средните и светлите цветове не мога да ги различа. Може би на снимка може да се види, но нямам намерение да се мъкна с фотоапарата и да моля консултантките да ме снимат :D Пробвам ги 1-во на ръката отгоре, после на линията на челюстта, дето по принцип се вижда "маската", както някои наричат и накрая на бузите и все по един и същи начин ми изглеждат...Пробвах на Мейбълин, Максфактор, Римел, Алверде-минерален и Мис Сиксти почти всички цветове, които бяха и както казах, си тръгнах с празни ръце... вие как си избирате цвят?

neeDaBosS
12-11-2010, 15:14
Моята кожа е един такъв цвят.. не много светла не много тъмна.Никога не мога да си намеря точен фдт за това или кожата ми понякога е малко по-тъмна и малко по-светла..... :-o най-светлите тонове са ми много светли,а по тъмните наистина мнооого тъмни,но нямам избор :)

LipSy
12-11-2010, 16:11
И аз много трудно си избирам фдт. Моята кожа е нещо срудно, нито тъмно и нито светло...Ами просто отивам в магазини, които съм си набелязала и почвам да пробвам марките фдт, които съм си набелязала и така...докато си избера нещо! Аз съм доволна от Max Factor Second Skin Fondation.

shell
12-11-2010, 21:35
Ми ако не си намериш точния цвят най-добре да вземеш два нюанса и да ги смесиш ,за да получиш точния :)

Sladyranna
12-11-2010, 22:05
Аз сега съм изветляла и ми е също трудно да си намеря, затова имам два

на една и съща марка единят светъл и другия малко по тъмен и ги

смесвам на гъбичката преди да си сложа

Tiin
12-12-2010, 07:14
http://img0.liveinternet.ru/images/attach/c/0//63/349/63349333_1283083373_fond_de_teint_healthy_mix.jpg

Rebirthing
12-12-2010, 07:30
Може би наистина трябва да смесиш два нюанса.
Впрочем как ти се стори фдт на Алверде :) ?

hugelipsskinyhips
12-12-2010, 07:30
и аз не мога да ги нацеля перфектно, защото съм мнооого бяла, даже и лицето ми розовее едно такова :?,не винаги попадам на точния