PDA

View Full Version : Излизане под наем



NiceDay
12-11-2010, 18:35
Здравейте, искам да попитам тези от вас, който са напускали дома си и са излизали под наем самички.Как се справихте, сами ли си готвихте, по комфортно ли се чувствахте и т.н. :)

modjodjodjo
12-12-2010, 23:02
Ако живееш с приятели, с които се разбираш и ти е приятно да си с тях 100 % ще ти е много забавно.
Аз лично никога не бих се почувствал по комфортно от дома, освен ако квартирата ми не е някаква супер луксозна. Ако съм сам примерно нямам никакво желание да си готвя, въобще не ми се занимава, но ако сме повече хора тогава е яко.
От много фактори зависи дали ще ти е готино. От това дали си се отделял/а някога от ваще, от това дали отиваш да си изкараш студентството или да работиш и т.н
Иначе като отида някъде далеч от дома, винаги се досещам за гозбите на майка и винаги някак си така тайничко ми липсват

Slawi92
12-13-2010, 11:22
Ако живееш с приятели, с които се разбираш и ти е приятно да си с тях 100 % ще ти е много забавно.

но ако сме повече хора тогава е яко.

Иначе като отида някъде далеч от дома, винаги се досещам за гозбите на майка и винаги някак си така тайничко ми липсват така е от личен опит го казвам аз съм се изнасял и първоначално бях сам ... беше доста скучно и кофти и никога не съм си готвил само навън хапвах или си поръчвах ... след това дойдеха двама фр и 3мата мога кажа че ни беше повече от супер беше яко купон ... ама хората са го каза ли няма нищо по хубаво от дома!

mimencety9009
12-21-2010, 10:48
аз на 18 напуснах дома си и йижея на кжартира с приятеля ми да по добре е от това да живееш с вашите но си има и отговорности трябва ти да си певреш да чистиш да си готвиш иначе като цяло е по добре определено но всичко зависи от финансите трябва да разполага6 със 600 лв минимум за да живееш що годе нормално

BrokenInnocence
12-28-2010, 10:34
Супер си ми е сама. Никой не ти казва какво да правиш, няма постоянен надзор. И да, готвя си и даже си ми е приятно.

GregoryHouse
12-29-2010, 02:20
Е няма до 50 да живея с тях...засега от време на време си ходя вкъщи...ама скоро ще секне и това. Живота си върви напред...

NomNomNom
12-29-2010, 20:35
От 8ми клас живея сама .
Не съм имала никога контрол отвън, за това имам добър самоконтрол (чувство за вина , когато прекаля, строга съвест).
Храната не ми е проблем. Или ми пращат, или си купувам, или си правя нещо.
Чувствам се добре и у нас, и в София.

mitkom89
01-02-2011, 09:03
Живея сам от половин година на квартира. Сам е супер странно, но като цяло е приятно. Кофти е когато има трудни моменти, че преживяването им е с пъти по-трудно когато си сам самичък. Готвенето не е проблем, става бързо, вкусно и евтино :)

biolojkata95
01-05-2011, 13:11
не живея на квартира

Diva4e
01-05-2011, 23:41
Аз живея с приятеля ми на квартира ( нещо като пробно съжителство преди сватбата). До преди да заживеем заедно и една яйца не можеш да приготвя .. но всичко си идва с времето,човек се научава с желание :) Не се оплаквам.. добре ни е.

Obsession
02-03-2011, 22:06
Заживях с напълно непознати, след като 19 години бях живяла със семейството си. Стрес е всяка подобна промяна, но за себе си мога да кажа, че ми е по-добре в момента.

Sunny_stz
02-16-2011, 16:07
Живея сама ,да или по-точно със съквартирантка....Но с приятеля ми искаме да живеем заедно много...,но в момента нямаме въможност да плащаме за квартира....но много искам!!!На общежитие живея в момента и ми става все по-тъпо....Трябва да се съобразяваш да се съобразяват с теб ,а не става!!!Когато искам да доведа приятеля си не мога винаги ,защото съквартирантката си спи в нас и просто е много неудобно и некомфортно!В момента съм в някакво състояние на размисъл какво да правя...Търся работа,за сега е без успех...Едва като намеря тогава мога да си позволя да търся и отдделно жилище ,все пак трябва да имам някакви финанси за да изляза на квартира, а искам да съчетавам работата с лекциите..Абе много е сложно да си сам общо взето!!!Към другия въпрос,да готвя си,чистя си ,няма как!!

Kamelliq
02-17-2011, 06:50
аз от 14 годишна живея сама :) като изгориш яденето 2-3 пъти почваш да свикваш :)

GregoryHouse
02-17-2011, 09:47
аз от 14 годишна живея сама :) като изгориш яденето 2-3 пъти почваш да свикваш :)

Е и изгоряло можем да го ядем :)

NomNomNom
02-17-2011, 13:52
аз от 14 годишна живея сама :) като изгориш яденето 2-3 пъти почваш да свикваш :)
Много много правилно !!! :D

puppynka
02-25-2011, 11:19
Здравейте, искам да попитам тези от вас, който са напускали дома си и са излизали под наем самички.Как се справихте, сами ли си готвихте, по комфортно ли се чувствахте и т.н. :)

Очаквах да ми е много трудно, но съм се лъгала. Самостоятелността е хубаво нещо и всеки трябва да се научи да се справя с живота. И да, готвя си сама и ми е доста приятно. :)

holdema
02-25-2011, 14:36
Че кой готви в днешно време......то в магазина продават всичко даже и готвено :-D

kalpazanka
02-25-2011, 14:44
Че кой готви в днешно време......то в магазина продават всичко даже и готвено :-D
Мерси, гнуслива съм. Откакто видях как се изпуска кюфте на пода и тутакси се връща в тавата при останалите или как поредната мърла си облизва сметаната от пръстите, докато нарежда тортите на витрината, предпочитам да си направя набързо собственоръчно таратор, ако нямам време да си приготвя нещо друго.

3oPuTy
02-25-2011, 16:43
Съгласна съм с kalpazanka!!!Никой не може да ме накара да опитам тия готови гадости :? Не,че всяко нещо не е пипано от човек преди това - и вакумираните продукти,и сиренето,и кашкавала,и колбасите,и всичко,но тия готовите от т.н. "топли щандове" са ми страшно противни :?

А по темата:До сега само 2 пъти съм била за по-дълго на чуждо място (по време на двата семестъра - 2 седмици,а после и цял месец) и нямам никакви проблеми със свикването или с готвенето :) Аз готвени неща не ям :? Манджи,супи - мразя ги!Неща като варени картофи,питки,мекици,пържо и,кюфтета и други подобни мога да си правя (разбрах го последния път 8-) ),така че не ми е проблем :) А за свикването - на края даже ми беше гадно като се прибрах в родния си град при нашите :? За месец свикнах много със съквартирантките ми и бившия ми приятел,а и с колегите от компанията и после ми беше много криво :?
Сега обмислям варианта да се преместя за постоянно там,нооо това ще стане само ако успея да си намеря работа и ако не съм сама,а с поне още някой :)

holdema
02-25-2011, 20:31
Не,че всяко нещо не е пипано от човек преди това - и вакумираните продукти,и сиренето,и кашкавала,и колбасите,и всичко,но тия готовите от т.н. "топли щандове" са ми страшно противни :?

Хахах и аз това щях да кажа......по-добре да не ви казвам как се прави каймата,саламите,охладенит е пилешки будчета,тортите,сладките,к мпотите и т.н.т(мога да изребдам до утре :))
Най-си е добре от село ама лошото е , че вече на село няма кой да произвежда :)

Mi6inka
02-26-2011, 07:41
Не,че всяко нещо не е пипано от човек преди това - и вакумираните продукти,и сиренето,и кашкавала,и колбасите,и всичко,но тия готовите от т.н. "топли щандове" са ми страшно противни :?

Хахах и аз това щях да кажа......по-добре да не ви казвам как се прави каймата,саламите,охладенит е пилешки будчета,тортите,сладките,к мпотите и т.н.т(мога да изребдам до утре :))
Най-си е добре от село ама лошото е , че вече на село няма кой да произвежда :)



о0х, сега как ми се доядаха истински неща направени от баба и дядо на село... с откъснати от градината продукти..а не тези химии гадни, направо на пластмаса има вкус вече всичко :(

А иначе по темата..имала съм възможността на няколко пъти да се спрвям сама за по няколко месеца и се справям... и ми е по-добре, когато сама се грижа за себе си. Мразя да съм зависима от някой ( в случая родителите) и сама ми е по-добре. Тъй като в момента съм си вкъщи с тях, поради разните му там обстоятелства, тръпна в очакване, когато ще си заживея сама или с приятеля ми (ако сме заедно)

Verminaard
02-28-2011, 21:17
Моят случай е леко комичен.Въпреки че не съм се изнасял от нас съм под наем.Тъй като апартаментът се води на дядо ми,откато станах пълнолетен дъртия вампирин тегли чертата и сега съм на 80 лева на месец наем.Храня се самичък и съм си перфектно.Много хора ми казват че съм луд да стоя при такива условия,ама я сега да видим.
1) ако се изнеса на квартира ще ми излиза много по-скъпо.
2) тия пари така или иначе отиват за сметките на семейството,които така или иначе правим заедно.
3) преди като бях малък и работех - пак вкарвах пари за общите нужди.
Така че моята система си е идеална,на ви сега.

pitfall
03-23-2011, 19:04
^живееш си вкъщи и плащаш наем ?! :-o

досега не съм живяла сама, но скоро и това ще стане, тъй като тази година завършвам и отивам да уча ... нямам никакви страхове от това да живея сама, по принцип съм доста самостоятелна, така че, предполагам ще се справя и със сигурност ще се чувствам по-добре, отколкото вкъщи ...