PDA

View Full Version : Пилинг



zaiobaio
12-11-2010, 18:12
Здравейте. Искам да попитам някои неща за химическия пилинг. Ходих на дерматолог и ми каза, че е добре да направим 4-5 процедури. Притеснява ме обаче как ще изглеждам след пилинга, защото работя с хора и не искам да ги плаша :) А и самата процедура как става и какво се прави и т.н. Някой ако има опит да сподели ;) Мерси предварително :-)

turboPantofka
12-11-2010, 18:38
Химическия пилинг, за разлика от „обикновения“ е по-агресивна за лицето процедура.
Кожата се третира с различни киселини (гликолова, трихлороцетна), които „изгарят“ най-горния слой на кожата . Има различни киселини, които проникват на малка, средна или голяма дълбочина в кожата.
По време на процедурата се усеща щипене, парене или сърбеж, но няма болка, обясняват лекарите.
След това известно време трябва да се нанасят специални кремове, които да успокояват кожата.
До петия час след процедура кожата е зачервена, а на третия ден започва въпросното лющене, дало име на процедура (пилинг, от англ, обелвам, излющвам – бел авт).

Какъв е ефектът

Благодарение на киселините, най-горният повреден слой на кожата се премахва, разрушават се изхабените колагенови влакна и се дава възможност на кожата да се възобнови по-бързо.
В крайна сметка, ще се радвате на по-гладка, по-изчистена, по-здрава и лишена от белези кожа.
Обикновено крайният резултат проличава около месец след провеждане на процедурата.

Просто видях в Google ;) иначе не съм се подлагала на такива процедури.

zaiobaio
12-12-2010, 08:12
Мерси, това и сама си го намерих :Р Някой да разкаже от собствен опит няма ли ?