PDA

View Full Version : Ям и отслабвам!



faced
12-11-2010, 20:17
Направо съм изумена. Преди всички ми казваха, че съм слаба, но аз така и не го забелязвах.. все си намирах недостатъци и, не че съм се опитвала да отслабна (не мога, твърде много обичам да ям и да си мързелувам), но започнах сериозно да губя тегло.. започнах да се притеснявам, щом и аз започнах да забелязвам, че съм Твърде слаба. Парадокса е, че ям много, особено последните няколко дни, въпреки, че не съм гладна, ям насила. Иииииии в крайна сметка пак отслабвам и отслабвам... кажете, някой ако знае, на какво може да се дължи това? Как да спра да отслабвам и да кача малко килограми (в момента съм 48кг./171-2см., а преди бях 51-2-3кг...) ?

StolenBliss
12-11-2010, 21:28
Не че искам да те плаша, но да не са проблеми със щетовидната жлеза...Или така наречената 'гуша'. Няма да е лошо за всеки случай да идеш на лекар. Успех :)

faced
12-11-2010, 23:49
До сега четох за заболявания на щитовидната жлеза, но при тях се увеличава теглото, а не намалява? :-o

Rolezzz
12-12-2010, 07:41
Лекар -> Профилактични изследвания (Хемоглобин,желязо,СУЕ) -> Резултат :)

StolenBliss
12-12-2010, 11:44
До сега четох за заболявания на щитовидната жлеза, но при тях се увеличава теглото, а не намалява? :-o

Аз доколкото съм чувала имаше няква 'врътка' и възможностите бяха или рязко няпълняване или рязко отслабване.

Mina831
12-14-2010, 07:34
Яж разнообразни храни от всичко по нещо и не исключвай плодовете и зеленчуците. Можеш да си вземеш бирена мая това са витамини които са полезни за здравето, косата, кожата, ноктите и от тях също се напълнява, но все пък се посъветвай първо с личния ти лекар или фармацевт.

Claymore
12-14-2010, 18:44
Глупости са всичко, което сте написали до сега. Преди бях 52-53кг на 165см, сега съм 49кг на 168-170см
В един момент изгубих тея 2-3 килограма и израстнах с няколко см. Нормално е да се изплашиш, но те съм умряла, и ти няма.
За половин година не съм мръднала и килограм, а се раздирам от ядене. Няма значение какво е, отварям хладилника и ще си взема от това, от това, и от това, отварям шкафа със сладките работи взимам си от това и от онава и кола и сок и всичко и въпреки това си запазвам килограмите. След време се промени.

TheBeliever
12-14-2010, 21:01
Просто имаш много бърз метаболизъм. Не е страшно, ако не започнеш да губиш много килограми за кратко време. И все пак ако ти самата не се чувстваш комфортно с теглото си или забележиш прекален спад (42-45кг) желателно е да се консултираш с диетолог. Той ще ти каже дали има някакъв проблем и ще ти препоръча режим на хранене.

kalpazanka
12-17-2010, 07:26
До сега четох за заболявания на щитовидната жлеза, но при тях се увеличава теглото, а не намалява? :-o
Зависи за кои заболявания иде реч. ;)
Изпотяваш ли се обилно? Нарушения в менструацията имаш ли? Сърцебиене? Нещо в лицето ти да се е изменило? Диария да имаш? Станала ли си по-нервна?