PDA

View Full Version : Страх към зъболекар....



feelmeinyou
12-11-2010, 22:01
Лелее хораа,супер много ме е страх от зъболекари.Да де,не от самите тях,ама като ги видя тея машинки и направо ми се доревава..А пък само при мисълта,че трябва да стъпя в такъв кабинет ии..Имам зъби за правене,а толкова ме е страх,че търпя като ме болят.Трябва непременно да отида,но супер много ме е страх..

ThisIsMe
12-12-2010, 09:20
Гарантирам ти,че болката която търпиш е по-голяма от тази на машинките.Не е толкова страшно,а и е за предпочитане пред безсънието от зъбобол и картинката на развалените зъби.Усмивката е нещо важно ;)
И все пак след ,като си оправиш зъбите почни да ги миеш редовно!Така няма да се развалят така бързо .Устната хигиена е от голямо значение.

GLaDOS
12-12-2010, 13:35
Стегни се и се сети какво би било ако не отидеш .
И на мене ми е малко сдухано преди да седна на стола и след малко си викам "А това ли беше !? " :)
По-спокойно я карай ...

SmilezZz
12-12-2010, 15:15
Спокойно - няма от какво да те е страх..
А и мога да те уверя,че не усещаш болка,която
да не можеш да търпиш..А и почти не се усеща,
някаква болка..Няма смисъл за притеснение..
А и замисли се какво ще стане,ако не отидеш
на зъболекар ?
Хайде,не знам на колко си - но според мен си
достатъчно голям/а,за да отидеш при такъв
лекар..

zaiobaio
12-12-2010, 16:53
И аз бях сериозно травмирана от зъболекарите след едно вадене на зъб. Но една добра приятелка ми препоръча много своята зъболекарка и аз се престраших миналата седмица и отидох. Останах смаяна! Техниката доста е напреднала, работи с упойка, няма го онова ужасно плюене през 5 секунди, няма го мириса на зъболекар и куп други неприятни неща. Общо взето си лежах спокойно и си мислех за съвсем други неща, докато жената се ровеше из устата ми. Така че смело дерзай и успех :)

А забравих да спомена, че не бях ходила на зъболекар повече от 6 години ;)

Gavin
12-12-2010, 17:03
Мене ме беше страх като бях на 4. :D
Иначе няма от какво да се страхуваш. Не е толкова болезнено, бъди мъж. Ако ти вадят зъб - ти слагат упойка и почти нищо не усещаш.
И въпреки всичко е неприятно, но не и страшно. 8)

bloodyF
12-12-2010, 17:49
ау не си ме видяла мен, почвам да рева, да се тръшкам..припадала съм дори :D смешно звучи, ама мен ме е страх.. :(

Witch94
12-12-2010, 18:41
По-добре отиди колкото се може по-рано, защото иначе ще стане много по-лошо, както при мен.
И мен много ме е страх. Треперя като ненормална, даже веднъж ми даваха валериан. Прежалвам се да ходя по веднъж годишно, но за по-често не може да става и дума.

w0lf
12-12-2010, 20:06
мене толкова са ми къртили по зъбите стоматолозите че вече изобщо не ми пука - неква адска болка а не ми привлича вниманието изобщо :lol: просто си търпя

Mina831
12-13-2010, 09:06
И аз така бях от преди не можеше никой да ме накара да ходя при зъболекар, за сметка на това зъбите ми се бяха развалили и имах много кариеси чак се наложи 2 зъба да ми извадят защото не можа зъболекаря да ги спаси. След тези изваждания вече ходя редовно защото не искам да остана без зъби, а и то не ме е вече страх не знам как изчезна просто се отпускам и си мисля за нещо хубаво, пък и зъболекаря ми е толкова внимателен че няма на къде повече, изчаква ме да се успокоя, като ме заболи пак изчаква, работи бавно, с други думи просто е внимателен, търпелив и нежен, та може и той да е потиснал страхът ми, препоръчвам го на всички и ако има заинтересовани от такъв мога да дам кординати.

feelmeinyou
12-13-2010, 15:46
Ами на 15 съм и някои от мненията ви доста ме нахъсаха.Мисля че е време да отида.Ще изчакам да минат празниците и отивам.Ам някой от Бургас дали знае добър зъболекар?Може и в околността(Несебър,Поморие ....) ? :-)

xdennyx
12-17-2010, 20:39
Пфф,напълно те разбирам!Същата пъзла съмм,направо като стане дума за зъболекар и откачам :lol: ..Ама се престраших и отидох.Айде късмет.Да не ти пука,мисли си за нещо хубаво докато седиш..

zlatit0o
12-19-2010, 09:38
Не знам, мен не ме страх от зъболекари, но баща ми направо като се сети и целия пребледнява. Но да ви кажа сме си намерили един който е много добър и никаква болка не се усеща когато ти прави нещо, дори на баща ми му стана хоби да ходи да му преглеждат зъбите :-P :D

gummybear
12-20-2010, 10:47
По-добре е да опиташ да преодолееш този страх ,защото е мн по-лошо да умираш от зъбобол :( Съветвам те да си затваряш очите и да си мислиш за нещо хубаво за ядене :D :)

doctors
12-29-2010, 09:52
Недейте да се страхувате от зъболекаря.Все пак къде къде има по-страшни и по-неприятни манипулации.Аз си ходя с кеф на зъболекаря нали е важно да имаме здрави зъбки и да ги лекуваме навреме ако има проблем - а не да се стига до пулпити,гангрени и др.

SwEeTMuFFiN
12-29-2010, 11:12
олкото повече чакаш мн зле става. мирисър ли те притеснява. имен ме беше страх, ама веднъж отидох и се успокоих и станах любимка на зъболекарката. и и те с тия машинки няма да ти разкървавяват венеца те оправят зъбите, а те не болят. :booooomb:

poncho
12-29-2010, 13:47
Мда и аз съм същата :D
Още като влезна и тоя гаден мирис... ииии лошо ми става.Добре че са ми здрави зъбите 8)

burpp
12-29-2010, 22:15
1- Вземи някой човек, който да ти държи ръката. Може би ще ти е по-лесно.
2- Машинките не причиняват повече болка от това, което си си втълпила в главата.
3- Ако искаш, недей да ходиш, но кой после ще иска да ти гледа грозните, изкривени зъби?
4- Помни, че зъболекаря няма да убие.
5- Малко машинки причиняват болка.
6- Според мен мириса на зъболекърски кабинет е приятен.

http://prikachi.com/images/567/2806567y.gif

Slavi96
06-04-2014, 19:02
хора и мене ме е много шубе , нямам развалени , но моето е хирургическо ли нещо си там , в най добрия случай ще ми изградят нов , в най - лошия .. вадене ..

draid
06-05-2014, 20:38
Само аз ли живея в 21в. и ходя при зъболекар който ползва лазер ??? Болка - никаква, упойка - никаква, ядене - веднага.

yakuza_
06-05-2014, 20:44
То голямата болка, толкова 20 мин. ли не можете да издържите? А има едни дето се прави, че не ги боли, въпреки че ги боли като кучета, но от страх не отиват, защо си мислят, че там ще ги боли повече? В момента нямам никакви проблеми със зъбите, почистил съм си зъбния камък и се храня като нормален човек.