PDA

View Full Version : Цистит(може би хроничен)



mechtaq_za_teb
12-12-2010, 09:16
Преди 1 месец за трети път през тази година пих антибиотик за остър цистит. Докторът ми каза, че е възможно да е хроничен, което много ме притеснява, защото при мен се проявява винаги в острата си форма и не мога да стоя от болки. Правя всичко възможно да се предпазя. Обличам се, колкото може по-дебело. Пия течности(без газирани напитки), ям плодове, поддържам отлична хигиена и ето, че тази сутрин пак усещам същите болки. Много се притеснявам, а когато отида на лекар, ми предписват антибиотик и обезболяващи за 2 седмици. Не мога да продължавам така.
Ако има някой, който се е справил, нека да сподели как и по-точно въпросът ми е към момичетата.[/b]

kiki1991
12-12-2010, 09:47
Здравей имам същия проблем от миналата година,и мойто е станало хронично..само малко да застудее,пък и някой път като е топло пак се появява,парене,болка,напре ение отдолу,леко смадене,изостря се преди след и по-време на цикъл(особенно ако използвам тампони)и постоянно ми се ходи до тоалетна..на ден по 10-15 пъти най-малко.Аз сега нищо не пия защото ми писна какво ли не съм пила..единственото което ми помогна беше ципрофлоксацин,не знам ти какво пиеш ама от него сичко стихва,и много е важно да се миеш отдолу сас топла вода без препарати и съпуни.Не знам при теб,но при мен когато правя секс също много се влушава,и някой път даже като правя ми става гадно.Чела съм че особно след секс е много важно да идеш до тоалетна и да се измиеш.Пий и витамини,дано се оправиш,ако стане много сериозно върви до личния лекар да ти пусне изследване защото самата бактерия може да е много упорита и след време да получиш бъбречна криза(камъни или песачинки в бъбреците).

mechtaq_za_teb
12-12-2010, 09:51
Здравей имам същия проблем от миналата година,и мойто е станало хронично..само малко да застудее,пък и някой път като е топло пак се появява,парене,болка,напре ение отдолу,леко смадене,изостря се преди след и по-време на цикъл(особенно ако използвам тампони)и постоянно ми се ходи до тоалетна..на ден по 10-15 пъти най-малко.Аз сега нищо не пия защото ми писна какво ли не съм пила..единственото което ми помогна беше ципрофлоксацин,не знам ти какво пиеш ама от него сичко стихва,и много е важно да се миеш отдолу сас топла вода без препарати и съпуни.Не знам при теб,но при мен когато правя секс също много се влушава,и някой път даже като правя ми става гадно.Чела съм че особно след секс е много важно да идеш до тоалетна и да се измиеш.Пий и витамини,дано се оправиш,ако стане много сериозно върви до личния лекар да ти пусне изследване защото самата бактерия може да е много упорита и след време да получиш бъбречна криза(камъни или песачинки в бъбреците).Абсолютно същото е и при мен. Понякога след по-груб секс получавам толкова остри болки, че не мога да стоя на едно място. Винаги пишкам и се измивам, но просто не помага. Ужасно е. Последния път не можех да изляза от тоалетната. Имах чувството, че постоянно ми се пишка. ;(

kiki1991
12-12-2010, 11:18
Да особено ако правиш често като мен е много гадно по някой път изопщо не изпитвам удоволствие,имала съм вечери в които постоянно изпитвам нужда и неразположение да пишкам,и сега като застудее сигорно ще почне пак да ми пари и над краста кадето са бъбреците много боли..не знам ти какво пиеш ама мен ако се изостри освен пак да пия 1 седмица ципрофлоксацин и някакви чайове..

mechtaq_za_teb
12-12-2010, 11:55
Да особено ако правиш често като мен е много гадно по някой път изопщо не изпитвам удоволствие,имала съм вечери в които постоянно изпитвам нужда и неразположение да пишкам,и сега като застудее сигорно ще почне пак да ми пари и над краста кадето са бъбреците много боли..не знам ти какво пиеш ама мен ако се изостри освен пак да пия 1 седмица ципрофлоксацин и някакви чайове..Ами пия Нолицин по 10 дена задължително + обезболяващи( Ношпа или Бусколизин), задължително чайове + 1,5-2 литра вода на ден. Правя си компреси и промивки... Общо взето неприятна работа!

Колкото до това, което ти си писалa, не съм сигурна дали не съм го пила и аз. Ако е антибиотик, който се изпива еднократно, значи съм го пробвала и изобщо не ми помогна.

kiki1991
12-13-2010, 10:02
Да особено ако правиш често като мен е много гадно по някой път изопщо не изпитвам удоволствие,имала съм вечери в които постоянно изпитвам нужда и неразположение да пишкам,и сега като застудее сигорно ще почне пак да ми пари и над краста кадето са бъбреците много боли..не знам ти какво пиеш ама мен ако се изостри освен пак да пия 1 седмица ципрофлоксацин и някакви чайове..Ами пия Нолицин по 10 дена задължително + обезболяващи( Ношпа или Бусколизин), задължително чайове + 1,5-2 литра вода на ден. Правя си компреси и промивки... Общо взето неприятна работа!

Колкото до това, което ти си писалa, не съм сигурна дали не съм го пила и аз. Ако е антибиотик, който се изпива еднократно, значи съм го пробвала и изобщо не ми помогна.

Не пие се през 8 часа,не знам ако не се оправиш по-добре си пусни изследвания.

preska102
12-14-2010, 16:06
Аз пък от към 5 години имам този проблем, но мисля, че при мен не е толкова сериозно колкото при теб. Иначе (малко ме е срам да го кажа) можеш да пробваш на една превръзка да сложиш мед и така да спиш с нея 1 нощ, но не знам дали при тебе ще стане, защото ти казваш, че при теб болките са много остри, но при мен става. Успех!

kremen4eto
12-16-2010, 05:28
На мен се появи циститът тази година за 2ри път. Лекарката каза, че не трябва да ми се появява ей така през ден - през два и за да се излекувам ми предписа серия от хапчета. Пих един антибиотик 7 дни, после 2ри - още 7 дни и после ми предписа 3ти вид хапчета за 7 дни. Каза, че само така ще се излекувам напълно. Колко е била права, е рано да казвам. Мина само около месец откакто ги изпих, но искрено се надявам да ми е помогнала. :)

Кофти е това нещо.

kalpazanka
12-17-2010, 07:46
Не пие се през 8 часа,не знам ако не се оправиш по-добре си пусни изследвания.
Ципрофлоксацин и Нолицин са си все една група медикаменти! Стига бърка момичето! При положение че е пила Нолицин, е редно да се смени групата!
Авторке, няма да е зле да дадеш урина за урокултура, но имайки предвид проведеното лечение, се посъветвай с лекар в какъв момент да стане това.


kiki1991, кажи на твоя пич да поддържа по-добра интимна хигиена и да го поизмива преди полов акт. ;) Няма да е лошо и да ползваш интимен гел, защото само с бистра водица надали ще отмиеш механично каквито бактерии има *там*! Та по тази причина има да си пиеш хапченца още дълго /за радост на фирмите производителки!/. Прежали 6.90 и си вземи лактацид /производител Глаксо Смит Клайн/, а ако ти се виждат много, си вземи български аналог. Подмивай се два пъти дневно. Ако си неразположена, може и по-често. Иди и на гинеколог за всеки случай, за да не се окаже колонизирано влагалище причината за тези "екстри".