PDA

View Full Version : Така ли е?!



Dopeass
12-12-2010, 11:17
От известно време се чудя... абе кво стана?! Сега е модерно да си наркоман ли?! В училище всяко междучасие партийка за трева. Вечер купони и нещо повече...ебаси ежедневието. Аз лично не съм против употребата, но ... 12-13 годишни "приятелчета" идват да ми се хвалят как са пропушили трева. След време идват и ми разказват първия път като са се начертали...до къде ще стигне тва.. Във фейскух гледам...всеки тегли наркомански, тревомански, пиянски късмети и се хили и се кефи такъв...всички да знаят, че веднъж се е нашмъркал...голяма гордост.

И кво..модерно ли е да си наркоманче отрепчица...модерно ли е да спиш в локвите пиян. Яко ли е да ти тече кръв от носа, или да се задушаваш а...тва те прави гъзар аа ше ви еба майката на всички боклученца !


(сега знам, че ще започнете да се правите на умни и да обръщате думите ми срещу мен, но не става въпрос за мен, аз знам кво правя, става въпрос за боклучетата, които още малко ще си напишат на челата "Аз се друсам веднъж на месец и съм наркоман! Ако се друсаш си готин!" )

Искам мнение по въпроса. Дали е така, защо е така, може ли да спре?!

Shia
12-12-2010, 11:25
И в Шкулото е така-само тревичка брат.Даже едно фр за рамките на 3 часа,3ри цигарки опъна и заспа и не знаеше де е ,добре,че му мернах една да се ошашави.Нищо против да се успокиш с една тревица преди изпит или като си с проблеми,ама на всяка почерпка голямо мазало ти идва.
Имах случай дето бившия-бивш ( 8-) ) реши да ми покаже,че пуши и резултата беше сън на пейката.
Ще те отлъчат по-лесно от групата като не взимаш,при мен минава номера
-За да има повече за Вас.

radeberger
12-12-2010, 11:26
Това пак някаква тема за морал ли е ?

Може да се спре ако някои родители обърнат малко внимание на това, какво правят децата им. :)

MakeMeLaugh
12-12-2010, 11:30
Такъв пример сте дали, такива са станали ;)

Какво чудно има...

guinessgirl
12-12-2010, 11:32
ахах да бе,някво жалко е да парадираш,че си отрепка хаха. ама повечето хора,поне моите наркомани просто си лафят за нещата които ги интересуват (в случая наркотици) и не гъзареят от факта ;д

но ти може би говориш за друг тип хора 8-)

а не виждам нищо лошо в тва повече хора да пушат... за синтетиките си права,ама за козчето...

Dopeass
12-12-2010, 11:33
Това пак някаква тема за морал ли е ?

Може да се спре ако някои родители обърнат малко внимание на това, какво правят децата им. Smile Не, не е тема за морал. Aз също употребявам спец. трева. Питам ви дали сте забелязали, че това се случва. Защо според вас има хора, които го смятат за мода. Как се е превърнало в мода. Има ли начин да се спре.

И според мен тва с родителите си е чисто и просто клише, глупост. Защото като се замислиш...наказан си, нямаш кинти, отиваш на училище, пуши ти се =>
1. Имаш приятел, който да те почерпи.
2. Пушиш и плащаш като изтече наказанието.


Даже едно фр за рамките на 3 часа,3ри цигарки опъна и заспа
A представи си 2 цигари в рамките на 5мин. ... тва е от нямане кво да се прави. Депресия...искаш само да се напушиш възможно повече.

Dopeass
12-12-2010, 11:37
Такъв пример сте дали, такива са станали ;)

Какво чудно има...
Тва ще да е!

Гинесгърл - нищо проотив коза, нищо против дори синтетики. Против хората и начина, по който ги използват.

guinessgirl
12-12-2010, 11:50
И в Шкулото е така-само тревичка брат.Даже едно фр за рамките на 3 часа,3ри цигарки опъна и заспа и не знаеше де е ,добре,че му мернах една да се ошашави.Нищо против да се успокиш с една тревица преди изпит или като си с проблеми,ама на всяка почерпка голямо мазало ти идва.
Имах случай дето бившия-бивш ( 8-) ) реши да ми покаже,че пуши и резултата беше сън на пейката.
Ще те отлъчат по-лесно от групата като не взимаш,при мен минава номера
-За да има повече за Вас.

добре бе,вие или пушите някъв нечуван коз,или сте невиждани хора о.О
в смисъл,аре стига,аз пуша много чадел и не заспивам по пейките от една цигарка ахахха

--

иначе,да бе,и аз се дразня,че превърнаха иначе 'лоши и вредни' неща,които са били ъндър преди някфо време в мода..
всичко се комерсиализира в днешно време,много зле.

Dopeass
12-12-2010, 11:56
^^ Може би има в предвид, че е пушил сам. Аз вчера бях почти заспала от 1 цигарка + ракия. Кво остава за 3. Тежко е, тежко е да се смесва.


Иначе...да не превръщаме темата в дневник на наркоманите :Д
Според вас от къде тръгна цялата работа.

Joc
12-12-2010, 12:05
аз пък се кефя, че съм си чистичък 8)
даже и пиенето ше го спирам

Shia
12-12-2010, 12:08
Не ги разбирам аз видовете и кво точно слагат в устата си,но си пушат някавки пъпки със мнооооооого семки 8-)
Заспалия на пейката пуши сам и аз само му бях компания.


Търсенето стана по-голямо и има някаква сентенция,че без коз нЕма купон,лоюбопитството също...

jghgh
12-12-2010, 12:15
Извинявай, ама ти не си ли същата отрепка като тях, какво значение има, че си по-голяма?

И също така, твоята среда е наркоманска, затова и на стената ти (фб) гледаш такива хора, които теглят такива късмети и си слагат такива снимки (избОхнали).Човек набута ли се в наркоманска среда, общо-взето няма процеп през който да срещне нормален човек, защото един нормален човек не се събира сред дегенерати. И единственият ти шанс да срещнеш такъв човек е не като продължаваш с тая компания, където всяко ново попълнение е същото или по-лошо от предното, а като се измъкнеш и започнеш да се срещаш с нормални хора, които могат да бъдат весели без да са неадекватни, "във филма" и т.н.

Знам, че нормален е една много разтеглива представа, но за мен нормален е кажи-речи средностатистическият човек, който пийва от време на време, учи/работи, разпуска петък и събота и вечер и т.н.

Pwnmaster
12-12-2010, 12:18
Така е.

yakuza_
12-12-2010, 12:23
Слабо ме вълнуват тея наркотици, едни го правят защото им се живее, искат да разнообразят, а други от гъзария. А днес просто е почнало да отминава времето на по - консервативните родители и държат по - свободно децата си 8-) Аз например никога не съм псувал пред наще. А днес има деца дето си пушат спокойно пред техните. Вуйчо ми е на 35 години и през живота си не е палил цигара пред баща си. Като цяло нека си пушат, смъркат, боцкат децата, след време може да ти трябва някой да ти изкопае външна тоалетна и си хващаш някой наркоман за 20 кинта :D

Dopeass
12-12-2010, 12:31
Между отрепка и отрепка има огромна разлика.

едни го правят защото им се живее, искат да разнообразят, а други от гъзария
Защо е толкова гъзарско не мога да разбера.
И хората от моята среда, не се фукат във фейскух колко са изпушили. Правят го тези, които когато съм ги добавила, не са били такива. Изведнъж всички станаха разбирачи.

12-12-2010, 12:37
Едно ще ви кажа - който се е занимавал с наркотици (независимо дали като дилър или като употребяващ) нищо хубаво не е видял! В това число влизам и аз, когато преди 2 години за малко щях да си отида от този свят благодарение на "безопасния" коЗ. Е, отървах се само с психическо разстройство, което повече от 1 година ми правеше живота ад. Буквално незнаех на кой свят се намирам и все пак оцелях. Така че дори козчето си е доста опасно, да не говорим за хероина, кокаина и т.н - тях вече почнеш ли ги спасение няма...

yakuza_
12-12-2010, 12:39
Ами не са креативни, не са забавни, все с нещо което трябва да са готини и считат, че това е начина. :D Знам ли, напоследък е модерно да си пропаднал, едва ли не. Големия град развращава :D

Dopeass
12-12-2010, 12:43
...
Кво ти се е случило....Не мога да си го представя това по никакъв случай, при положение, че съм имала случаи, в които съм прекалявала със всичко по много..........как така си се прецакал?


Разликата между мен и отрепките е, че аз не се гордея, когато някой ме нарече наркоман, отрепка, боклук и т.н.

jghgh
12-12-2010, 12:57
Ем', човек, тинейджъри. Т'ва е техният бунт или поне чувство за бунт.
Те ще се кефят да ги наричат "провали" и "отрепки", защото им звучи so out of the system, докато по-улегналите хора имат други (непсевдо) неща, заради които да се чувстват горди, както и явно друсат заради други причини, а не защото го свързват с бунтарство и т.н.
За всеки слуучай е нормално един пубертет да минава тежко, обаче хората, които посягат към метълски, окултни, или пък наркомански сбирки, за мен са в някава степен по-изкривени от другите пубери, защото и 3те среди предполагат пълно отричане на обществото, желание да си в много ограничена компания, негативно отношение спрямо "другите", които са чалгари, фешъни, ретардирали, сдухани и т.н. (зависи в коя група се намираш)
Т'ва поне са си моите наблюдения, щото съм била част от провалска групичка и знам някои неща за тия среди.

realantisocial
12-12-2010, 13:06
Доста знаеш, да :lol:

И как беше в метълските групички ? :D :D

jghgh
12-12-2010, 13:15
Не мисля, че има смисъл да обяснявам на човек, който просто е решил след всеки мой пост да ме подяжда, и да се държи снизходително, подценявайки способностите ми и опита ми.
Ако говориш с хората като с човек, и не се надуваш, и премахнеш подигравателния тон към хората, може и да се получи някаква дискусия или отговор на иначе реторичния ти въпрос.

Изпарява ми се желанието даже да обяснявам всеки път когато се намесиш, но като цяло ти губиш, ако не гледаш от психологическия начин на нещата. Също ти ще си умреш от негативизъм и злоба, а не аз, така че приятен ти ден :)

realantisocial
12-12-2010, 13:19
Не мисля, че има смисъл да обяснявам на човек, който просто е решил след всеки мой пост да ме подяжда, и да се държи снизходително, подценявайки способностите ми и опита ми.
Ако говориш с хората като с човек, и не се надуваш, и премахнеш подигравателния тон към хората, може и да се получи някаква дискусия или отговор на иначе реторичния ти въпрос.

Изпарява ми се желанието даже да обяснявам всеки път когато се намесиш, но като цяло ти губиш, ако не гледаш от психологическия начин на нещата. Също ти ще си умреш от негативизъм и злоба, а не аз, така че приятен ти ден :)

Извинявай, че подценявам чутовните ти способности на : а/ психолог б/ специалист по обществени науки в/ педагок г/ реформатор и пр. и пр. Сигурно не съм прав. Пък и да.. опитът ти е огромен :)

И за друго си права - въпросът ми е риторичен. А защо е такъв ? Защото твърденията са ти смешни :)

Доста грубо от твоя страна да ми пожелаваш приятен ден при положение, че прогнозираш моята смърт / от злоба и негативизъм / :shock:

Dopeass
12-12-2010, 13:31
"другите", които са чалгари, фешъни, ретардирали,
Те също го правят. И се кефят, и са големи...

А тези, които не са чалгари фешъни и т.н. ... Попадала съм на размишленияа на макс 13 годишни момиченца, които правят неща, които смятат, че са правели/правят каките и батковците с КЕЦОВЕ ?!?!?! Wtf? Кво общо имат кецовете...айде кажете ми !? Не е ли смешно? Не мога да повярвам, че има хора, които мислят по този начин.

jghgh
12-12-2010, 13:48
Мда, имам 'чутовни' способности..
Ти пък имаш огромен проблем, защото винаги се надуваш, но явно си имаш причините, за да се държиш по този начин.

И да, кур за твоите разбирания, не за моите.
Защото възрастта не е чак толкова определяща за моя опит и за опита на човек, расъл в саксия (например, не визирам конкретно теб, защото ти си толкова велик, невероятен, всезнаещ и разбира се, арогантен, че как мога да визирам теб.)

Аз много добре знам през какво съм минала, с кви хора съм дружала, каква беше тяхната псих. нагласа и каква беше моята, какви неща правехме, как разсъждавахме и т.н. и да, опитът ми за 17 годишна е по-голям, отколкото си мислиш, щото съм видяла крайностите на различните положения.

И нормалният човек е социално и що-годе уравновесено животно, а не се събира на скатани места, които са израз за асоциалност и отчужденост, нито дневната му тема е нещо против религията, останалите хора и т.н.
За наркоманите, всичките които познавам и които пред очите ми станаха хора с БЕЗОТГОВОРНО отношение към живота, секса, ценностите и т.н., живеещи ден за ден сополи, имаха проблеми в семейството си или по някакъв начин бяха изтървани от пътя, объркани, и вътре в себе си наранени. Само за справка, щото си спомням даже как са ми обяснявали, а и по самото поведение си личеше, че са с проблеми няк'ви, което после прераства в една присмехулна нагласа към всичко и всички, отношение "БХ", "не мъ ебе" и не знам си какво. -> Защитна реакция, че са недосегаеми.

Метълите пък, от които и аз съм била част, и си го признавам, обикновено са аутсайдерите, тези, на които никога никой не е обръщал внимание, подценените и етц., и обикновено пред очите ми даже такива хора стават "метъли", или някви "магове" - и се получава сбирка недоволни идиоти, които се наливат с алкохол, плюят другите, обсъждат минаващите хора с цветни дрехи, избиват недоволството си от света и обществото с някви лозунги тип "I hate you and I don't need a reason" и всякакви тем подобни. Метъли обикновено стават супер непригодените индивиди и т.н.
Фактор за тяхната ненормалщина е малката им разпространеност и приемственост. Обществото може да е всякакво, но точно измерва кое поведение е нормално и кое не. Не мога да скрия, че това, което се приема от днешните млади за нормално, за мен е неприемливо, но щом тая младеж обикновено отрича друсалките с кецовете" ", метълите ит.н, за какво си говорим. Кой намира за нормално да ти блуждае погледа често, да се събираш в малки компании, да си прекалено 'арть', 'освободен' и не знам си какъв, както и кой приема метълите, козите глави, грухтенето, а дори и Слипнот? Ха!

Мога и още да разтягам, но предполагам усещаш психологическата нотка, която е доста застъпена. Мен не ме грее много-много ти за колко добър психолог ме смяташ, на мен ми стига 1. че се усещам като такава, защото усещам корените на човешкото поведение 2. че двама психолози са ми казвали, че анализирам много добре.


А чалгарите, каквито и да са, са далеч по-нормални в тоя ненормален свят, най-малкото заради тяхното отношение към света и начинът им на живот, и ако щеш - заради ритмите, които слушат, щото поне не са деструктивни.

machoka
12-12-2010, 13:51
кефите ме...

виждам засягането на библейски проблем от пра-старо време, а именно вечната опозиция 'чалга-метъл', което ми навява мисли в неприятна посока - че някой ще стане груб и ще използва неприлични изрази!

Dopeass
12-12-2010, 13:53
^^ чалгарите също се друсат ! Тва не е ли проблем?! Защо го правят?

12-12-2010, 13:55
...
Кво ти се е случило....Не мога да си го представя това по никакъв случай, при положение, че съм имала случаи, в които съм прекалявала със всичко по много..........как така си се прецакал?


Разликата между мен и отрепките е, че аз не се гордея, когато някой ме нарече наркоман, отрепка, боклук и т.н.

Ами това което ми се случи е непонятно дори за мен самия. Просто (до колкото мога да си спомня) изпуших две десятки една след друга, не ме хвана нещо въобще и накарах още да ми извадят. Предупредиха ме, че може да ми стане лошо от това което мислят да ми вадят и все пак аз се съгласих. Дръпнах си 2-3 пъти и ми се скова гърлото едва въздух си поемах. След 1-2 минути опити да си поема въздух започнах да халюцинирам разни работи и ме обзе някакъв неописуем ужас. И това става в междучасието зад даскало точно. Влизам в час вече тотално неадекватен, пребледнял целия, сядам на чина и падам след малко на земята. Госпожата ме гледаше като застреляна. След това викнаха линейка и от там нататък ми се губят доста моменти. Помня само, че сърцето ми биеше неописуемо, буквално щеше да изскочи, а аз виждах всичко на кадри и си бях помислил наистина, че умирам. Бях се отписал. В спешното след това са ме сложили на системи и едва са ме съживили. Та това е накратко. На дълго бих разказвал още доста, но хайде да не обръщам темата в лична драма. Това което ми бяха извадили за последно казаха, че било холандец 30 лева грама и на всичкото отгоре друсан с нещо си там (амфети ако не се лъжа). До колко е вярно незнам ама си беше баш бая голям чук щом чак в болница ме прати...

Dopeass
12-12-2010, 14:04
кефите ме...

виждам засягането на библейски проблем от пра-старо време, а именно вечната опозиция 'чалга-метъл', което ми навява мисли в неприятна посока - че някой ще стане груб и ще използва неприлични изрази!
НЕ НЕ НЕ НЕ НЕ !
НЕ превръщайте темата в това. Това не е тема, в която разделяме хората на метъли, чалгари, незнам си кви и незнам си кви. Въпросът е в това, че и метълите, и чалгарите и рапърите и всички се друсат. В това е и проблемът. Че се разпространява между всички соц. слоеве на обществото. Защо е така?


а за Lifestealer - Tи си луд брат. :Д:Д Не се умира от коз. Мисля, че всеки, който пуши от някво време е изпадал в ситуация като твоята. Номера минава и без линейки и т.н. Като пиянството - едни предпочитат да поспят, повръщат и изтрезнеят, а други да отидат в болница, да пият въглени и нз си кво и да изтрезнеят.
А ти братче..............такъв груб филм си си набил, че ...нямам думи. На всеки поне веднъж му се е случвало да се чувства по същия начин. Особено ако смесваш. . Е, всичко е нагласа. Още съм жива. Няма да споделям опит, може някой да се изкефи и да повтаря.

(бягате от въпросте ми и пишете квото ви дойде на ум. Това е спам. То ви е в кръвта)

guinessgirl
12-12-2010, 14:08
^ сто процента се лъжеш .
ама да бе,има хора с прекалено слаба психика,която не издържа на наркотици,дори на козче (колко съм щастлива,че не съм такава ахаха)


и стига верно с тфа метъл-чалга 8-) аре нека спорим на тема метъл-дъбстеп и чалга - хард техно искате ли


Въпросът е в това, че и метълите, и чалгарите и рапърите и всички се друсат. В това е и проблемът. Че се разпространява между всички соц. слоеве на обществото. Защо е така?

щото да се друсаш е яко и всеки един човек,започнал поради каквато и да е причина вижда че е яко и продължава да го прави.

Pliok0019
12-12-2010, 14:14
Абе точно guinessgirl и Dopeass да ми сипят думи за морал и наркотици ми се вижда страшна пародия.

Посвещавам следващото си повръщане на тая тема.

Dopeass
12-12-2010, 14:16
Въпросът е в това, че и метълите, и чалгарите и рапърите и всички се друсат. В това е и проблемът. Че се разпространява между всички соц. слоеве на обществото. Защо е така?

щото да се друсаш е яко и всеки един човек,започнал поради каквато и да е причина вижда че е яко и продължава да го прави.
Караш ме да изглеждам сякаш противореча на думите си, но няма да ми е за първи път. Така, че : мамка му яко е яко е яко е хахахаххахахахахаххахахах ахахахахаххахахахахах



А мисълта ми е в самия начин, по който се прави това. Съзнателно явно. С цел показност. Защо? Тъпо е.


Пльок821098301 - ТОВА НЕ Е ТЕМА ЗА МОРАЛ, НЕ РАЗБРА ЛИ>? рАЗБЕРИ !

Pliok0019
12-12-2010, 14:29
Аз пък не разбирам как се смяташ за толкова извисена духом, че да коментираш по разни форуми статусите на приятелите ти от фейсбук.

Аз чета същото, което коментираш в статусите и мненията на гинесгърл.

Sham
12-12-2010, 14:32
Въпросът е в това, че и метълите, и чалгарите и рапърите и всички се друсат. В това е и проблемът. Че се разпространява между всички соц. слоеве на обществото. Защо е така?
Искаш да знаеш защо? Защото съвременните хора (в масата си) са едни тотално изхабени откъм съдържание същества, чиито сетива са притъпени до физическата им първичност. Или с други думи - неспособни са да изпитват, да чувстват.
Нали знаеш (надявам се да е така) как като малки децата си играят с най-битови вещи (а някои минават и без тях), представяйки пръчка за кон/меч/нос/бастун/пушка/прочее? Въображението или богатият вътрешен живот изпълват съществото с живинка. Днес, когато едно празно тяло иска да се почувства живо, знае, че трябва по някакъв начин да възбуди ума, сетивата си, и тъй като не може да разчита на съществото си, търси будилници/бои/камбанки отвън. Това е.


2: От цитираното ти мнение човек може да реши, че за теб е проблем, че други групи/субкултури (или както там ти харесва да ги наричаш) привземат част от лайфстайла, съответно - отличителна характеристика от твоята, като по този начин размиват границите и/или обезличават последната. Ако действително правилно съм разчела думите ти - :lol:

Аз вече изказах мнението си за случването, сега защо говорят за това? (защото не е необходимо да друсаш, за да си готин, достатъчно е да говориш за това, знаем, в тийнейджърски форум сме, все пак:Д)
Защото такъв е мейнстриймът, това е обществото, а тези са децата(и не само), които искат да са част от него и да бъдат приемани като такива. Какво по-естествено от това?

12-12-2010, 14:34
Само наркомани (бивши и настоящи) се събрахме в тази тема. :cool:
Dopeass, не знам дали се умира от коз, но тогава наистина се бях филмирал адски много, че ще умра. Усетих какво е наистина да те е страх, че ще загубиш живота си. Направо превъртях от ужас. Както и да е. Може би защото не пушех често ми стори така, а това просто да е била нормална реакция от "препушване". Да друсаш може наистина да е яко, но зависи с какво. Най-яко ми беше когато като по-малък често си подишвах Каленце хахахахаха, тука сме само наркомани така че не ме е срам да си призная. Нямало е такъв кеф. Халюцинации и филми големи бяха и най-якото беше, че след това нищо ми нямаше. За това винаги съм предпочитал Калето пред коза, нищо че вече нито дишам нито пуша. :cool:

Dopeass
12-12-2010, 14:36
По темата ще кажа, че тая тенденция расте и аз ги имам тия наблюдения, за едно лято всичко се промени..а проблема е че лесно се преминава границата и в такава бедна възраст 9-11 клас може да си "провалиш" живота, според нормните в които живеем..
Точно...за едно лято всичко пропадна.


Моля ви...не превръщайте темата в спор тип "чалга - метъл" не става въпрос за това. Включете си мозъците и разберете, че няма нищо общо. Всички го правят. Всички по един и същ начин. Всички са 18- . Без значение ква музика слушат и т.н.

Пльокв7219372 - Смятам, че всеки може да създаде тема, която вълнува него и останалите. Ако ти създадеш тема Коледа, това прави ли те духовно извисена, парадираща с това и т.н. Не става въпрос за приятелите ми във фейскух, става въпрос за хората като цяло. Мисълта ми беше, че щом и във фейсбуук се споделят тези неща и се издигат на пиедестал от нищо неразбиращи хора...кво се случва тогава?

-Отивам да пуша. Защото се намирам в град, в който след 5 след обяд няма никой по улиците. Няма свестни места за ходене (на топло), няма с какво да се занимаваш. Това е варианта ми за разнообразяване, който прилагам винаги, когато съм тук. Коз и ракия. Чао :-) :-)

jghgh
12-12-2010, 14:46
Моля ви...не превръщайте темата в спор тип "чалга - метъл" не става въпрос за това. Включете си мозъците и разберете, че няма нищо общо. Всички го правят. Всички по един и същ начин. Всички са 18- . Без значение ква музика слушат и т.н.

Относно спорът "чалга-метъл", нямах предвид това!, даже да изглежда така. Още 1вите ми постове споменах метълските групички, окултните групички и наркоманските, като ги визирах за ЪНДЪРГРАУНД. Ъндърграунд в лошия му смисъл - на нещо извън обществените норми, в не кой знае колко големи размери (защото мнозинството се приема за норма. <- лично аз не го приемам за образец, но това не значи че подкрепям ъндърграунда - друсалките без цел в живота, независимо как се обличат и какво слушат)


Познавам хора, които не са с кецове, слушат комерсиална музика и пак са боклуци и то огромни... Просто са ъндърграунд - друсат по много, имат съвсем безотговорно отношение към живота си, бълват глупости на килограм и осезаемо са по-невъзпитани, безотговорни и ЗАПУСНАТИ от останалите тинейджъри. Характерно е за тях че повече странят от останалите (независимо, че музиката, интересите и дрехите НЕ ги делят), мислейки се за по-готини и по-не знам си какви, защото друсат, препиват и "Ооо, мале, в какъв филм влязох!"
Самата им реалност е много по-различна от масовата реалност на индивидите и това ги прави коренно различни от нас /или мнозинството/
За някои хора това е гордост^, че реалността им е различна, че "филмът" им е различен от този на другите, че могат да се похвалят със зверски филм, с наркомански боища, "схеми", как дилърът е затънал примерно и някакви НЕобичайни случки за живота на един ОБИКНОВЕН (разбирайте по-масов) тинейджър. Масовият тинейджър, който аз също не харесвам, е далеч по-нормален от системно друсащия се.

За мен тези хора са хора с проблеми и се радвам, че все пак не преобладават, защото те може и да са от всички групи хора, но от чалгар до чалгар-отрепка има разлика, а има и път, който да се измине ;]

guinessgirl
12-12-2010, 16:09
Много ми е смешно как някой се възмущава, че някой друса и го прави заради позата, а нашият скъп наблюдател е човек, който просто се наслаждава и иска магическите прахчета и билки да останат в ъндърграунда. Да не си мислите, че сте открили нещо?
Пфахахахахахахахахахаха
колко яко звучи удебеленото :smt001
би било доста по-добре по-малко хора да се друсат
както с татуировките,прекалено масово е в момента,докато преди години доколкото знам не е било така.



Индивида е с големи и обикновено фалшиви/илюзорни представи за собствените си способности, но изправен пред едно леко препятствие, като това да си намери занимавка за няколко часа, се предава и предпочита да отиде и търси евтино занимание, което да го държи в състояние, което е неадекватно. И се започва една красива верига от повтаряемост на действията, която води до впечатляващо затъпяване, защото АЗ-а е неспособен сам да намери решение...

и това го има,но като цяло аз предпочитам да върша ежедневните си,донякъде интересни неща в полу-неадекватно състояние,просто защото е по-приятно и по-интересно. по-щастливо. по-оферта е откъдето и да го погледнеш 8-)

Dopeass
12-12-2010, 19:17
^^Квото и да е после си струва.

autista88
12-12-2010, 19:40
Темата беше сложна за осмисляне, добре че имах плик кале наблизо!

realantisocial
12-12-2010, 20:35
Мда, имам 'чутовни' способности..
Ти пък имаш огромен проблем, защото винаги се надуваш, но явно си имаш причините, за да се държиш по този начин.

И да, "мъжки полов орган" за твоите разбирания, не за моите.
Защото възрастта не е чак толкова определяща за моя опит и за опита на човек, расъл в саксия (например, не визирам конкретно теб, защото ти си толкова велик, невероятен, всезнаещ и разбира се, арогантен, че как мога да визирам теб.)

Аз много добре знам през какво съм минала, с кви хора съм дружала, каква беше тяхната псих. нагласа и каква беше моята, какви неща правехме, как разсъждавахме и т.н. и да, опитът ми за 17 годишна е по-голям, отколкото си мислиш, щото съм видяла крайностите на различните положения.

И нормалният човек е социално и що-годе уравновесено животно, а не се събира на скатани места, които са израз за асоциалност и отчужденост, нито дневната му тема е нещо против религията, останалите хора и т.н.
За наркоманите, всичките които познавам и които пред очите ми станаха хора с БЕЗОТГОВОРНО отношение към живота, секса, ценностите и т.н., живеещи ден за ден сополи, имаха проблеми в семейството си или по някакъв начин бяха изтървани от пътя, объркани, и вътре в себе си наранени. Само за справка, щото си спомням даже как са ми обяснявали, а и по самото поведение си личеше, че са с проблеми няк'ви, което после прераства в една присмехулна нагласа към всичко и всички, отношение "БХ", "не мъ е**" и не знам си какво. -> Защитна реакция, че са недосегаеми.

Метълите пък, от които и аз съм била част, и си го признавам, обикновено са аутсайдерите, тези, на които никога никой не е обръщал внимание, подценените и етц., и обикновено пред очите ми даже такива хора стават "метъли", или някви "магове" - и се получава сбирка недоволни идиоти, които се наливат с алкохол, плюят другите, обсъждат минаващите хора с цветни дрехи, избиват недоволството си от света и обществото с някви лозунги тип "I hate you and I don't need a reason" и всякакви тем подобни. Метъли обикновено стават супер непригодените индивиди и т.н.
Фактор за тяхната ненормалщина е малката им разпространеност и приемственост. Обществото може да е всякакво, но точно измерва кое поведение е нормално и кое не. Не мога да скрия, че това, което се приема от днешните млади за нормално, за мен е неприемливо, но щом тая младеж обикновено отрича друсалките с кецовете" ", метълите ит.н, за какво си говорим. Кой намира за нормално да ти блуждае погледа често, да се събираш в малки компании, да си прекалено 'арть', 'освободен' и не знам си какъв, както и кой приема метълите, козите глави, грухтенето, а дори и Слипнот? Ха!

Мога и още да разтягам, но предполагам усещаш психологическата нотка, която е доста застъпена. Мен не ме грее много-много ти за колко добър психолог ме смяташ, на мен ми стига 1. че се усещам като такава, защото усещам корените на човешкото поведение 2. че двама психолози са ми казвали, че анализирам много добре.


А чалгарите, каквито и да са, са далеч по-нормални в тоя ненормален свят, най-малкото заради тяхното отношение към света и начинът им на живот, и ако щеш - заради ритмите, които слушат, щото поне не са деструктивни.

Съжалявам, че ще отговоря малко по-късно, но..

Първо, аз до сега нито веднъж не съм те обидил, а ти за 2 поста се опита да го направиш или го направи 4 пъти, направи си сметката сега кой-какво.
Второ, става особено смешно, когато в някоя ситуация, независимо дали във форум или в "живия-живот", както казваше един познат, изтъкнеш като фактор колко си живял, пре-живял и пр. и пр. Интелигентен човек на 70 дори, не би си позволил такова своеволие. А когато към това сложиш и факта, че реално не знаеш какъв човек стои срещу теб, това става смехотворно. Веднъж, два пъти си позволих в този форум на определени хора да цитирам един гръцки философ, който видял едно момиченце да рита едно куче на улицата, и вярвайки в прераждането ѝ казал " Внимавай какво и кого риташ на улицата, това може да е баща ти". Сигурен съм, че ще ме разбереш какво имам предвид.. но да оставим настрана невъздържаното ти поведение, което, ако не друго, то поне със сигурност Е защитна реакция от "не-знам-какво", обаче. Да видим дали ще проработи "психологическият анализ", на който твърдиш, че си способна.

По темата.
Да кажеш, че познаваш ъндърграунд културата и да ѝ дадеш някакви общи квалификации, които считаш, че си подбрала на базата на личния си опит е фейл. Опитваш се да сравниш нарко-зависимите /които впрочем, много от тях могат да бъдат от това множество, което ти тачиш и въздигаш / с друг вид маргинални групи, които нямат и не могат да имат почти нищо общо. Най-малкото защото няма принцип, на който да ги сравняваме. Разбира се, ние не те обвиняваме за това. 17 годишен човек не може и да си има понятие от социални науки. Но може да има опит, нали така :D За да не бъда голословен ще се опитам да подплътя думите си с примери.
Даваш за пример "метълите". Едно на ръка, че "метъл" не е определение, касаещо някакъв вид социална прослойка и дори в даден момент 99% от неговите последователи да спазват определен модел на социално поведение, никога няма да бъде такова. Защото това е музикална субкултура. И дори да има 2-ма, които да не са такива каквито ти ги описваш не можеш да кажеш "метълите". Впрочем, искам да кажа, че познавам едно, поне 3-ма, 4-ма т.нар. метъли, чието социално положение в обществото /изработено, благодарение на техните усилия/ може да бъде мечта за теб и много от твоите свежи приятелчета. Надявам се да приемаш иронията ми с усмивка, за да не се достига до обиди пак, нали ?
Искам да кажа, че е добре, когато говорим за такива неща да знаем какво означават думичките, които употребяваме. В този ред на мисли не е добре да се сипе с голямата лопата, наляво и надясно наркоман. В този форум има хора, които професионално се занимават с младежи и те могат да кажат по-добре от нас що е то наркоман днес, но все си мисля, че от елементарна логика и ОПИТ / ех пак този опит бее :Д / трябва да правим разлика между наркоман и употребяващ наркотици. За мен 14 годишните пикльовци, които са смръкнали пет пъти амфетамини и са пушили 20 пъти коз не са наркомани. Те са нарко-употребяващи до деня, в който баща им им плесне два шамара и им спре джобните.
Разбира се, опитът е важен. :-D И не трябва да забравяме, че родната народо-психология възпитава кратка памет. За тези, които имат ясни и кристални спомени /изключвам теб, съжалявам/ от края на 90-те и началото на новото хилядолетие, те могат със сигурност да фиксират образа на наркомана. Не съм сигурен, че с такава точност и фигуралност, може да се изобрази картинката дори от цифрите, които се споменават от статистиката. Наркозависимите в България намаляват. manliftingbanner ви каза нещо, но вие го пропуснахте. НАРКОТИЦИТЕ СЕ ПРОМЕНЯТ. А с това се променят и хората, които ги използват.
Не искам никой да ме разбира погрешно. Никога не мога и няма да защитавам тази част от обществото, която е избрала да изразява себе си чрез наркотични вещества и последващата ги зависимост. Независимо дали според вас са наркомани, пози-наркомани, готини наркомани и пр. и пр. Те всички са потенциала, който не трябва да бъде губен през каналите на масовата култура, която вилнее върху тази отровена почва. И това няма нищо общо с ъндърграунда. В ъндърграунда има наркотици, но самият той не е самодостатъчен за нарко-употреба, да разясня по-лесносмилаемо. Докато наркотиците, впрочем, пълзят нагоре по етажите на обществото и достигат нови и нови висини - звезди, политици, учени, хора на изкуството.

А .. и jghgh, пак към теб се връщам :) Никога повече не си позволявай това /
И да, "мъжки полов орган" за твоите разбирания, не за моите. /. Аз не съм си го позволил по твой адрес, не си го позволявай и ти :)
Аз няма да ти пожелавам да умираш, белким вденеш нещичко :)

Dopeass
12-12-2010, 21:05
За мен 14 годишните пикльовци, които са смръкнали пет пъти амфетамини и са пушили 20 пъти коз не са наркомани. Те са нарко-употребяващи до деня, в който баща им им плесне два шамара и им спре джобните.


Докато наркотиците, впрочем, пълзят нагоре по етажите на обществото и достигат нови и нови висини - звезди, политици, учени, хора на изкуството.


:!:

realantisocial
12-12-2010, 21:12
Dopeass, така изваден от контекст този цитат изглежда, че подкрепям твърдение, което стои зад употребата на наркотици, но аз не споделям това мнение, тъкмо напротив. Защитавам виждането, че социален статут не се гради на базата на копи-пейст от този или онзи, който е взимал това или онова. Прост пример - ако си футболист на Миньор, колкото и да се гласиш като Кристиано Ронално, нивга не ще заиграеш в Реал Мадрид.

Та така и тук.. колкото и амфетамини да шмъркате, Салвадор Дали няма да се прероди в Люлин, Бургас, Дупница и пр.

Dopeass
12-13-2010, 07:09
Копирам нещата, които ми харесват като изказвания.



това означава ли, че всеки мухльо трябва да си навира вените/носа в лицето на другите? Едно време наркотиците не бяха социален статус...
^^ за това говоря

Greennight
12-13-2010, 07:43
Вижте ся.Всеки има глава и може да мисли,колкото и да е тъп.За мен децата над 11-12 годишна възраст трябва напълно адекватно да носят отговорност за себе си.Аз съм пушил трева 2 пъти.Информирал съм се,за вредните неща,които причинява,информирал съм се,че я тъпчат с хероин/прах за пране/сапун,но аз си взимам от приятел,който никога няма да ме прецака и я взима от проверено място.Взимаме си 1 грам холандец 4-5 човека,който не е тъпкан с боклуци,и не е от някви пропаднали дилъри,ами е от човек,който си я гледа у тях....Пушим си малко за настроението и тва е...не се напушваме като свине или квото и да било..И да според мен по-добре да пушиш трева 1 път месечно(или по рядко),отколкото всяко междучасие да пушиш цигари и да се фукаш с новата ти запалка Зипо...Сега дали ще минаваш на по-тежко от тревата,и колко често ще пушиш си е изцяло твоя работа...То си има интернет за тая работа,ето някои неща за тревата:
Положителни качества:
1)Повдига настроението
2)Отпуска
Отрицателни качества:
1)При прекомерна употреба е възможно да се развие мания за преследване,а също и да се убият мозъчни клетки.
2)Не знаеш с какви боклуци може да е натъпкана,ако си я вземеш от неправилното място.
3)Ако прекалиш с пушенето на място,можеш да получиш халюцинации

А сега и за амфетамините(до колкото знам те се следващите по лекота)
Положителни качества:
1)Дава невероятна физическа сила и издържливост
2)Повдига настроението
Отрицателни качества:
1)След употреба се чувстваш като отрепка(буквално) 48-72 часа
2)Причинява сърцебиене паника и е възможно да настъпи внезапна смърт.

Сами преценете.Това за амфетамините съм го чел от интернет.Според мен разликата между тревата и останалите наркотици е от земята до небето....това е все едно да сравняваш Bacardi и Водка нали разбирате ?Така,че всеки има глава и може да прецени дали да става отрепка или не.

EarthShaker
12-13-2010, 11:50
^това за сигурния приятел, който взима от проверен човек винаги ми е било супер смешно :lol:

най-малкото, че тая трва минава през 5 до 10 ръце, преди да стигне до теб ;)

ZipFail
12-13-2010, 14:10
статистиките сочат,че алкохола и тютюнопушенето носят много по-големи здравословни,обществени и всякакви вреди от леката дрога. много повече престъпления,убийства,краж би,катастрофи,необезопасен секс и упадък се случват под влияние на алкохол,отколкото на леката дрога...

Процентно или количествено говориш ?


Пък проблема на легализацията е, че ще увеличи консумацията и ще намали цените(което от своя страна също ще увеличи консумацията). А и в България - държава с преобладаващо застраряващо и консервативно население, няма да е много здравословно за правителството ;)

ZipFail
12-13-2010, 14:28
То естествено, че вече закоравелите ще си друсат без значение дали е легално или не(и почти без значение от цената)...
Само дето има разлика при деца в 6ти клас дали трябва да се крият и да търсят някой 'батко' да им продаде ведъж седмично или да пресечат улицата и да си купят от кварталното магазинче..където на всичкото отгоре струва 5 лв на грам...

Или пък другия вариант - слагат се огромни данъци, акцизи и т.н. и цената става 30 лв. на грам. Тогава мафията лесно ще подбие цените и ще продължи да си просперира понеже не плаща нищо. И пак ще е същото..щом сега не ги хващат, няма да го правят и тогава..

Легализацията е хубава идея, но при добре измислено облагане и работеща полиция..

SolemnityOfDeath
12-13-2010, 14:33
Легализация никога няма да се осъществи според мен поради икономическите интереси.

По темата: това е техният 'бунт'. Грешно насочен и неконструктивен, но сигурно те си го възприемат като бунт срещу нормите и се кефят на това. Или следването на максимата, че трябва да се живее на макс, братле, и трябва да опитат де що наркос намерят и могат да си позволят, след което да възкликнат из 1) социални сайтове 2) обкръжението си 3) по-разширен социален кръг някъде колко са яки, алтернативни и как знаят да се забавляват.

В крайна сметка се израсва от тази ситуация, въпросът е да не си забъркал големите простотии, докато те огрее.

TheNewReligion
12-13-2010, 15:23
Родителите били виновни бла-бла ... тук те нямат нищо общо.

Наште се прибират вечер към 21:00ч обикновенно , как ще разберат те аз дали съм друсана или напушена , ми кажи ? Знаят ли те аз какво правя през деня? Къде ходя? С кой се събирам?
И така е при почти всички. Веднъж излязъл на улицата , мама и тате вече са никои ;)
Пхахах. :Д Не знам дали се усети к'ва простотия написа. Точно в т'ва е проблема, че не знаят къде си, с кого си и какво правиш, защото ТИ не им споделяш, защото не сте успели да намерите общ език, защото ти имаш различни амбиции за себе си от техните спрямо теб, защото има още 1001 причини. В 70% от случаите родители "вдигат ръце от тебе" (тука причините са много: самите родители са неуверени в себе си, по-важна им е работата, колкото и да отричат, просто са неопитни, защото са те създали твърде рано) и всъшност си на произвола на съдбата независимо, че има къде да ядеш, спиш и чатиш по скайпа.
И т'ва колкото и да не ти прави особено впечатление, на теб ти липсва всъщност. Дали се опитваш да го заместиш с наркотици, пиячка или нещо друг, няма значение. Липсва просто.
Т'ва е само един фактор, който указва влияние върху нуждата ти да се "натупваш, направяш" и пр. Като прибавим стандартните проблеми на стандартния тийнейджър (всички ги знаем, няма нужда да изброяваме) и една по-лабилна психика, отново дължаща се на възрастта, ето ти шибаната комбинация.
И аз се дразня, когато голяма част от познатите ми говори предимно за тея неща, но причините са ясни (за употребата с парадиране): : искаш да се направиш на интересен. Истинските наркомани никога няма да си постнат теста за съдържание на наркотици в тялото на стената във фейса. Т'ва е позьорство- просто се опитваш да привлечеш внимание.
Не знам какво й е толкова чудно на авторката, точно тя да обсъжда тая тема..но светът е такъв.

PinkFloydSound
12-13-2010, 15:40
Авторката на темата и гинесгърл имат ебаси двойните стандарти. :-o
Извинявайте, ама вие да не сте на 40, да не би да имате ебати богатия опит, че да казвате В ДНЕШНО ВРЕМЕ ВСИЧКО КОЛКО КОМЕРСИАЛИЗИРАНО БИЛО?? И да не би да не сте се фукали във форума по 162323423 пъти как сте се направили, как нямате пари да си купите еди-какво-си, защото сте ги пропилели за дрога?? Nigga, please.
Вие сте някакви вчерашни лайна, а главната ви цел в живота е чисто и просто да се надрусате. Хубаво, вие сте си избрали този начин на живот, не ви съдя, нито имам правото. Ама айде после да не ни завирате в лицата това, колко ли било модерно да се правиш на отрепка и наркоман. Защото точно вие сте тези, които се водят по mainstream-a.
Сигурно и някоя друга форумна друсалка е отсякла това, което Dopeass и guiness споменаха, ама прочетох само първата страница на темата. Ако има и други такива – да се чувстват включени в горното обръщение.

WinstonSmith
12-13-2010, 16:19
Бахти примерите давате... Прочетете си внимателно мненията и се замислете защо 12 годишните "мислят" така.

То и сами си признахте, че е някакъв отчаян зов да сте различни.

Всичко се свежда до слаба психика...

Greennight
12-13-2010, 16:34
^това за сигурния приятел, който взима от проверен човек винаги ми е било супер смешно :lol:

най-малкото, че тая трва минава през 5 до 10 ръце, преди да стигне до теб ;) Всъщност минава през 2 ръце...Тия на приятеля ми,и тия на неговия приятел...А иначе с това за легализирането на наркотиците въпроса е малко по-различен.В смисъл зависи кво разбирате под "леки наркотици",защото лично аз разбирам тревата.Тя може да се легализира-екстази,амфети и други-НЕ!Смисъл може да направят тревата да се продава в магазините,но да е по опрделено количество примерно на седмица или месец по 1,2 грама само с лекарско предписание примерно,защото иначе всеки малчуган ще знае,че да пушиш трева е яко и ще се накозва през 2-3 дни...Да не говорим колко ще паднат цените,заради конкуренцията...Вмомента главното препятствие на малчуганите е високата цена,страха от лошото качество,както и страха от закона.Ако се легализира,да се продава навсякъде по колкото искаш,тия всичките пречки изчезват...Така е и при другите наркотици,ако се легализират проблемите ще са същите...

TheNewReligion
12-13-2010, 16:52
^ Много ми е интересно, срещу какво някой лекар ще ти предпише трева?

Greennight
12-13-2010, 17:20
Оф не ми разбрахте мисълта...Имам впредвид,че няма да е малко коректно да можеш във всеки плод и зеленчук,или където ще се продава да си купиш тревица "на килограм" трябва да има някакво ограничение,например по преценка на лекаря,ако си психически здрав да ти изписва,че можеш да употребяваш 1-2 грама месечно ии съответната бележка да важи за определен период от време,хващате ли ми мисълта ?[/list]

TheNewReligion
12-13-2010, 17:26
Ти. Не. Си. Добре. Тревата в България няма да бъде легализирана в следващите 10 години, така че ще си пушиш на собствен риск. Нямам идея колко са 2 грама трева, защото не съм употребявала, но определено вреди на мозъка.

Greennight
12-13-2010, 17:30
Оф много мразя,когато хората говорят наизуст....Тревата вреди на мозъчните клетки при ПРЕКОМЕРНА уптореба.Точно имам в предвид,че ПРЕКОМЕРНА употреба не е 2 грама месечно например...Иначе съм съгласен с тезата ти,че скоро няма да я легализират....

TheNewReligion
12-13-2010, 17:43
Прекомерна? Кога е прекомерна? Ако ми обясниш, те признавам.

EarthShaker
12-13-2010, 17:45
Мноо се радвам, че не вие измисляте законите :lol:

Не, че олигофрените в народното събрание го правят адекватно де..

Greennight
12-13-2010, 17:47
Ами зависи от много неща.Зависи от така нареченото ТХЦ в марихуаната.Например в обикновения джойнт обикновено има по 5-6 ТХЦ,докато в така нареченият "холандец" има до 20 ТХЦ(затова е и толкова скъп)Това е едната константа.Щото например 1 грам холандец ще те напуши,колкото 3 грама по-слаба.Другата константа е години/ръст/тегло.Например една 12 годишна,която тежи 35 кила,ще се напуши много по-лесно от някой 100 килограмов чичко.Но за всеки случай от 2 грама месечно нито можеш да затъпееш,нито нищо :lol:

FockidyFockFock
12-13-2010, 17:58
thenewreligion, не мисля, че става въпрос дали ще се легализира, а по-скоро се обсъждат плюсовете и минусите на самото действие.

Не мога да не се съглася с terrorclub и zipfail, що се отнася до легализирането на леките наркотици, затова няма да преразказвам техните думи.
Същата тази част от обществото която не може, или не иска да осъзнае косвените вреди срещу тях, както и срещу всички нас, като цяло - оказвани от нелегализираната дрога, в допълнение с всички неизменимо съпътстващия я престъпления, - винаги ще бъде против легализирането й.

Неуспорим факт е, обаче, че голяма част от популацията на Света не употребява, или не е опитвала дрога - не защото не иска, смятайки, че е лошо, неморално и бла-бла, а защото се страхува от незаконната, криминална част на деянието.
Легализирането, от своя страна, би довело до доста по-масова консумация и разширяване на потребителския кръг, имайки предвид горното ми твърдение, която смело мога да категоризирам като вярно.

Определено, за да стане легализацията факт, целият процес и следствие трябва да бъдат взети под внимание и анализирани много, ама много обстойно.
А това, дали изобщо ще бъде позволено, да се случи това... е друг въпрос! :

TheNewReligion
12-13-2010, 18:11
Ами зависи от много неща.Зависи от така нареченото ТХЦ в марихуаната.Например в обикновения джойнт обикновено има по 5-6 ТХЦ,докато в така нареченият "холандец" има до 20 ТХЦ(затова е и толкова скъп)Това е едната константа.Щото например 1 грам холандец ще те напуши,колкото 3 грама по-слаба.Другата константа е години/ръст/тегло.Например една 12 годишна,която тежи 35 кила,ще се напуши много по-лесно от някой 100 килограмов чичко.Но за всеки случай от 2 грама месечно нито можеш да затъпееш,нито нищо :lol:
Абе, да. Искаш да кажеш, че няма разлика между това дали една година всекидневно ще пушиш по-евтин и съответно по-лек и 10 години ежемесечно, но от най-силния? Според мен вредата е еднаква. Може и да не съм права, де, знам ли.

Greennight
12-13-2010, 18:23
Еми не си права...Въпреки,че горе долу се равнява ако пушиш всеки ден по-слаба,трябва да пушиш по 1-2 пъти холандец на седмица,не 1 път в месеца,за да поемеш същото ТХЦ.Друг е въпроса,че точно от евтината тревица се затъпява най-много,щото вътре има препарати,тор и други лайна без извинение...

guinessgirl
12-13-2010, 18:35
Ти. Не. Си. Добре. Тревата в България няма да бъде легализирана в следващите 10 години, така че ще си пушиш на собствен риск. Нямам идея колко са 2 грама трева, защото не съм употребявала, но определено вреди на мозъка.

ше видиме. и хората,които не употребяват и са твърде далече от нещата за които говорим в темата,да натискат хикса


общо взето тва което dopeass имаше предвид с пускането на темата и това,което исках аз да кажа,ама ми беше трудно да се изкажа 8-)


а мен 14 годишните пикльовци, които са смръкнали пет пъти амфетамини и са пушили 20 пъти коз не са наркомани. Те са нарко-употребяващи до деня, в който баща им им плесне два шамара и им спре джобните.


е точно тфа че всеки иска да покаже къв наркоман и колко е як и каква отрепка е,дори 1 път да е тупал и 3 пъти да е пушил друсан българин с чубрица ,иначе всички много разбират и са яки
аре смърт

TheNewReligion
12-13-2010, 18:38
С математиката съм зле, ама мисля, че трябваше да схванеш какво имам предвид. Пушиш ли, няма начин да не се увредиш, така че "прекомерно" е много неясно понятие. ^^

SuNsEt
12-13-2010, 18:48
Тия от моя клас вече 3та година ги гледам как идват напушени,пияни и наркоманизирани в час.Очичките им светят като фарове в тъмното...кървясали,нервни, нергични..лигави и откачени.И всеки знае,че еди си кой взима еди си какво...Говорят си помежду си колко е грозно и т.н. ,но всъщност всички са някви двулични. :? А класната си мисли,че знае всичко. 8-) Били пушили цигари...то само цигари да бяха :lol:

autista88
12-13-2010, 18:52
Ти. Не. Си. Добре. Тревата в България няма да бъде легализирана в следващите 10 години, така че ще си пушиш на собствен риск. Нямам идея колко са 2 грама трева, защото не съм употребявала, но определено вреди на мозъка.

Кат не си употребявала кво вАобще коментираш?

Dopeass
12-14-2010, 13:39
Искам да кажа, че PinkFloydSound Ей шматкоо..ти мн ли си доживяла ма смешно криво същество! Ти си 93...колко си живяла ма патко. Виж се ква си смешна ! Не мога да повярвам, че толкова крив (във всеки смисъл на думата) човек може да си позволи да се обръща към мен. Забранила зъм ти вече. Нямаш право да ме цитираш, или да ми пишеш. Сега включвам и гинесгърл. НЕ ни занимавай, защото си смешна, защото общуването с теб е губене на време. Защото преди да ни пишеш трябва да разбереш причината да си на този свят. Просто защото си смотанячка. Не защото не се друсаш. Просто защото самата ти незнаеш ква си ма. Като разбереш кво искашп и ква си, тогава ми пиши , смешница. Крива.

PinkFloydSound
12-14-2010, 13:53
94 съм, ама поне не си и мисля, че имам опит на 45-годишна. 8-) 8-)
То е безсмислено, аз съм дотук.. :lol: Наистина НЯМА смисъл. :shock:

Pwnmaster
12-14-2010, 13:59
Не е така.

SchoolSucks
12-15-2010, 00:50
Наркоманията е по-скоро манталитет. Казваш си, че се забавляваш чудесно и без тях, но не би отказал, ако съпровождат веселото, за да стане още по-весело. Все едно да откажеш черешката на парчето си торта. За всички стана модерно, даже зубърките на класа, а толкова зле са горките, тупат и те преди контролни. Смятайте! 8-)
Най-зле са тия дето скачат против младежта, че почнала да развратничи повече, да друса и въобще да се кефи на единствените си години, в които човек може да експериментира без кой знае какви последствия. Еми всеки си преценява сам, а и нали не сме вечно млади. После идват 30-те години и помъдряваш сам като, ако си "минал през теста" не чувстваш живота си толкова мрачен. Един вид дори тогава да се събудиш един ден с някой кит до себе си, погледнеш се в огледалото и видиш всичките си бръчки от мъки, то в този момент поне да не си кажеш "Пуу, пропилях си най-готините години в зубрене и злоба към онези, които всъщност винаги смятах за готини...".
Ето това са ми размишленията по темата. Всеки да си прави каквото иска поне докато не му дойде истинското време за помъдряване. 8-)

s40t4
12-15-2010, 00:54
По скоро всеки иска да привлече внимание ;)

Dopeass
12-15-2010, 06:50
94 съм, ама поне не си и мисля, че имам опит на 45-годишна. 8-) 8-)
То е безсмислено, аз съм дотук.. :lol: Наистина НЯМА смисъл. :shock:
Според теб дали днешните 45 годишни могат да разберат темата и да дадат мнение по нея? Аре обясни ми как примерно 45 годишната ти леля ще може да изкаже мнение по темата 'наркоманията като мода' ?! Единственото, което може да направи е да разкаже как е чувала под терасата и някой да се смее по-високо и според нея този някой да е бил 'надрусан'. Да цитира новини ..Е тва може да каже, нищо повече, защото няма общо с тези среди. Не ги познава. Имам в предвид, че няма приятели 12 годишни, които да разправят наляво и надясно как са се надрусали сешсе. Може да говори неща, които само е чувала, но не и видяла.

А ти как прецени какъв е моя опит не можах да разбера. Знаеш ли с кво съм се сблъсквала? - незнаеш. Знаеш ли кво съм правила? - незнаеш, Знаеш ли кво съм видяла? - незнаеш. КВО МИ ГОВОРИШ ТОГАВА БЕ, ЛАЙНО?! Ясно е, че нямам кой знае какъв опит. Няма как да имам, все пак съм само на 18, НО не мисля, че за да забележиш какво се случва, трябва да имаш определен житейски опит. Просто виждам кво става и ви питам така ли е? Защо е така и т.н. Ако искаш пиши, ако не умри.