PDA

View Full Version : world of warcraft



bashman
12-12-2010, 12:40
здр.искъм някой да ми обясни или да ми даде линк с подробно обяснение за това " как се играе WOW " значи да е доста подробно от каде да си го свалиме какво да правиме каде да ходиме и такива неща.

dPa3HuTeJl
12-12-2010, 14:41
:lol: Една година ще има да ти пиша за уоУ , тва не е gta или нещо от сорта

bashman
12-12-2010, 14:44
поне кякакво въведение де несъм казал да ми напишеш книга за wow

Lancer
12-12-2010, 15:15
Еми :D Целта на играта поне докато дигнеш 80 (вече 85) ниво е да изпълняваш задачи (Quests). Самия свят на на играта е разделен на територии, подходящи за твоето ниво. Всичко нужно ти за самото минаване на задачите и коя територия е за тебе може да намериш в www.wowhead.com. Но преди това трябва да си избереш какъв герой искаш да играеш:

Друйд (Druid) -
Друидите са пазителите на света и господари на природата, разполагат с широк обхват от способности. Те са добри лечители, способни да премахват отрови и да съживяват приятелите си по време на битка. Друидите също така контролират гнева на природата и го използват срещу врага, призовавайки мощни вълни от енергия, рояци от насекоми или оплитащи корени. Освен това, те са господари на дивото, способни да приемат форма на могъща горска мечка, дива котка и дори морски лъв, което им позволява да пътуват бързо и да бъдат силни в битка. Друидът е разнообразен клас с множество способности, позволяващи му да изпълнява всяка една роля.

Ловец (Hunter) -
Ловците са смъртоносни стрелци, способни да свалят враговете си от разстояние с пушки или лъкове. Те умеят да оцеляват, проследявайки врага или поставяйки капан, който да го залови или нанесе поражение. Ловецът е неизменно свързан с животните от Азерот. Той е способен да ги опитомява и тренира, като те стават негов спътник и лоялен пазител. Носейки леки и средно леки доспехи, ловецът може да носи оръжие и в двете си ръце, и заедно с домашния си любимец да влиза в битка.
Ловецът е един от най-добрите поразяващи класове. Основна способност му е да „дърпа” зверовете и след това да ги поразява от разстояние. Домашният любимец също допринася за голямото количеството поражение. Многобройните капани, които ловецът притежава му помагат да контролира тълпата. Комбинацията на всички тези способности правят ловеца перфектния „дърпащ” за всяка група.

Магиосник (Mage) -
Магьосниците владеят силите на огъня, леда и мистерията. С тяхна помощ те унищожават или неутрализират противника си. Магьосникът е клас, носещ леки доспехи и е специализиран в нанасяне на тежки поражения от разстояние както върху една цел, така и срещу няколко противника. Те имат уникалните способноси да създават храна и вода, и да правят портали, през които да пътуват бързо на големи разстояния заедно с техните приятели. Освен това умеят да превръщат врага си в животно, обезвреждайки го за определено време, което ги прави един от най-желаните във всяка група класове.

Паладин (Paladin) -
Паладинът е смесица между боец от близко разстояние и боец използващ магии. Паладинът е идеален за всяка една група и райд заради способността му да лекува, да използва благословии и аури. Той може да има една активна аура, която влияе на цялата група и може да използва специфична благословия за всеки от участниците в групата. Паладините са трудни за убиване заради множеството защитни магии, които притежават. Те също така са специализирани в унищожаването на не мъртви и демони благодарение на уникални способности, проектирани единствено за този клас.

Свещеник (Priest) -
Свещеникът е майстор на лечението и предпазването, възстановявайки неговите ранени другари с магия, обгръщайки ги с щит по време на битка и дори съживявайки ги, ако са паднали в боя. Както могат да бъдат ненадминати лечители, използвайки свещените магии, така също те могат да използват силата на сенките и силата на духовната светлина, за да унищожат враговете си. Свещениците са разнообразен и много силен клас, желан от всяка една група, способен да изпълнява различни задачи.

Мошеник (Rogue) -
Мошеника е меле клас, облечен с леки брони, способен да нанесе масивни поражения на противниците си с вихрушка от мълниеносни атаки. Те са майстори на невидимостта и покушението. Те поразяват враговете си промъквайки се незабелязано покрай тях и нападайки ги изневиделица от сенките, и отново потъват в тях за секунди след това. Мошениците могат да приготват отрови, които нанасят поражение или парализират противника, намалявайки по този начин ефективноста му в битката. Мошеника е полезен не само заради масивните поражения, които нанася, а и със способноста му да отключва ключалки и да обезврежда скрити капани.

Шаман (Shaman) -
Шаманите са духовните водачи на своите племена и кланове. Те са господари на елементите, използвайки магии и тотеми, които лекуват или подпомагат тяхната група.в битка, призовавайки силата на елементите на тяхна страна. Шаманите могат да носят доспехи от средно ниво, а също и да ползват оръжие и в двете ръце. Те са разнообразен клас, единственият истински хибриден клас в WoW. Най-често се използват като лечители заради тяхната магия Chain heal, но освен това могат да бъдат отличен поразяващ клас както с магии, така и в близък бой.

Warlock -
Уорлоците са господарите на демоничната сила, огнената сила и силата на сенките. Те са клас, който е специализиран в поразяване чрез проклятия и зарази, хвърляне на кълба огнени или сенчести магии срещу врага и призоваване не демони, които да помагат в битката. Освен, че е много силен клас, поразяващ от разстояние, уорлока е и клас, способен да помага и защитава своите приятели по време на битка с многобройните си дебъф магии, със създаването на камъни, връщащи точки здраве и дори да телепортира играчи, намиращи се на отдалечено разстояние, чрез ритуални магии за призоваване на портали.

Войн (Warrior) -
Войнът може да бъда както неумолим разярен боец, така и непреодолима желязна стена, способен да понесе невъобразимо количество поражение, защитавайки своите приятели. Той има голямо разнообразие от атаки, които правят различен вид поражение – от отслабване на защитната сила на врага, до нанасяне на огромно поражение с един единствен удар и подсилване способностите на съюзниците си с бойните си викове. Той доминира в битката с няколко противника наведнъж, трупайки ярост от всеки удар, който нанася или получава, като чрез нея отприщва своите атаки. Войнът е разнообразен клас и може да предложи на играчите различни стилове на игра – защитен, въоръжен с щит и меч танк или източник на поражение, използвайки огромни мечове, чукове или секири. Войнът използва различни бойни стойки, като при всяка от тях той може да ползва определени умения, в зависимост от ситуацията в която се намира.

Също така трябва да избереш от коя страна искаш да играеш Alliance или Horde.

Tака това беше началото. :)

След това трябва да достигнеш до 80 ниво на играта. Използвай сайта, който ти дадох доста ще ти е от полза. По принцип по бързо дигане на нивата става чрез изпълняване на задачи. Тези задачи ти се дават от хора (NPC) с оранжев удивителен знак над главата им. След като изпълниш дадена задача трябва да я върнеш на същия ( може и друг ) човек (NPC), който е оранжев въпросителен знак над главата.
Следи си нивото. Света на WoW е така създаден, че за всяко ниво си има тепетория, а в тази територия има NPC-та, който ти дават задачи поносими за твоето ниво, с който можеш да се справиш.
След като дигнеш десето ниво ти се дава първият талант. Всеки клас герой на 80 ниво има 71 талант точки.Тези точки могат да се разпределят в зависимост, какъв искаш да е твоят герой и с какви магии искаш да работиш. Само за пример Паладинът може да бъде развит, чрез тези талант точки, по три съвсем различни начина. На Holy за лечител, Protection за танк и Retribution за нанасящ огромно поражение върху врагът за секунда(DPS- Damage per Second).
Друг важен детайл в играта са дрехите, който носиш. Различните класове могат да носят различен вид дрехи (Cloth, Leather, Mail и Plate). В началото когато си извираш героя, отстрани има прозорец, в който ти пише, кой герой , какъв вид дрехи носи. Тези дрехи ти дават различни бонуси,който правят твоят герой по-силен.
Еми общо взето като за начало това трябва да ти стигне, пък и стана много дълго и ми писна да пиша вече. Другото нужно ти за играта ще го научиш по време на самата игра.
Играта можеш да я изтеглиш от Zamunda , мисля че там я имаше.
1-во: Теглиш World of Warcraft и инсталираш.
2-ро: Теглиш World of Warcraft: The Burning Crusadeи инсталираш.
3-то: Теглиш World of Warcraft: Wrath of the Lich King и инсталираш.
Гледай като теглиш и трите игри да са enUS.
След това трябва да си избереш сървър, в който да играеш.
Препоръчвам ти www.gamer-district.com . Там си правиш регистрация. После трябва да инсталираш до Patch 3.3.5. След това отваряш директорията на играта с папка Data търсиш файл Realmlist. Отваряш го с NotePad и вътре пишеш set realmlist wow.gamer-district.com и можеш да почнеш да играеш.
Ако има нещо неясно питай. Успех :)

Lancer
12-12-2010, 15:26
Леле прекалих :-D . Това е само малка част или по скоро въведението в играта. Никой няма да седне да ти пише как точно се играе играта, поради простата причина, че ще му отнеме много време. Но самата игра не е трудно, когато аз почнах да я играя нямаше кой да ми каже каде да ходя и какво да правя, всичко се научава докато играеш. В началото ще гледаш стреснато, но след това ще прекарваш часове дори дни в играенето й. Еми това е от мен, дано съм бил полезен. 8)

bashman
12-12-2010, 16:36
леле човече ти си ненормаленнн!! евала мс много. веднага почвам да свалям :)

Lancer
12-12-2010, 17:03
Чак пък ненормален :D . Спокойно това нищо не е :D ама ме мързи да пиша :D

TheManTheLegend
12-12-2010, 19:19
Ако не искаш да ставаш шибан но лайфър, не я тегли :-D
И играта има супер много за учене, играл съм над година и то по адски много часове на ден и пак имаше много неща които незнаех

Lancer
12-12-2010, 19:22
И аз му дадох съвет на лично да не я почва. Едвам успях да я откажа това беше преди 3 месеца, направо се неиздържа, особенно първия месец.

TheManTheLegend
12-12-2010, 19:32
Аз го спрях преди 6 месеца след повече от година и половина игра. Едвам успях, много пъти се опитвах и то неуспешно. Триех УоУ но пак го теглех :D
Накрая си изтрих героите :-D
Преди 2 седмици пак го изтеглих и вдигнах 80ка в един сърврт че от моя клас почнаха 7-8 човека ама ги заебах и спрях :D

dablow
12-13-2010, 11:39
Ако не искаш да ставаш шибан но лайфър, не я тегли :-D
И играта има супер много за учене, играл съм над година и то по адски много часове на ден и пак имаше много неща които незнаех
Да.И аз съм така.От колко време играя и пак откривам нови неща.Няма как някой да ти я обясни.Ще има да пишеееееее да пишееееее и по-добре не тегли както пича горе е казал .. после ня може спреш .. н. отначало бях психясал аз :Д не е шега раота

Lancer
12-13-2010, 12:07
Почнеш ли няма спиране, ще ти трябва много кураж и воля да успееш да си изтреш геройте и самата игра.