PDA

View Full Version : Голям проблем с телефон



MegiBoOm
12-12-2010, 17:29
Здравейте за първи път пиша в този раздел и се надявам да ми помогнете!

Проблемът е там, че сетра ми си е пъхнала якето за пране и след като вече изсъхна видя, че в него е била оставила GSM-a си! Сега мястото къде седи батерията се е потдуло (не съм сиг дали така се пише ;х , но се тая, че бързам...) и капачето за ваденето на самата батерия неможе да се отвори! Та искам съвети какво да правя и въобще има ли смисъл да се занимавам с него! :?

Lancer
12-12-2010, 17:41
1-во не се опитвайте да пуснете телефона.
2-ро няма начин да не може да се отвори капачето прост трябва го натиснаш малко повече.
3-то сложи телефона в ориз (не се смей ориза ще изсмуче влагата от телефона останала от прането) нека престой 1-2 дена, с малко повече късмет може и да тръгне след това

autista88
12-12-2010, 18:06
Да. И батерията е заминала.

Според мен няма шанс, но не ти пречи да го изсушиш и да пробваш с друга батерия.

koko95
12-13-2010, 10:02
Телефона може и да стане,но ще има дефекти по него поне един след като стане готов.Аз имах 1 телефон сони ериксон к510и и го метнах в снега(мокрия) и се прееба.Така че за най-голяма сигурност разкачи телефона(капаци,диплей,бук и,панели,отвсякъде го покрий с ориз за 1-2 дена).Но преди да го сложих в ориз като го разкачиш със сешоар на макс мощност и скорост го изсуши за около до 5 минути и тогава го сложи в ориза.И ако някоя част на телефона не работи(заминала е),защото телефона е изпран в перялната с големи обороти на въртене)