PDA

View Full Version : Дали ще ми подари подарък?



SuNsEt
12-12-2010, 18:07
Как да разбера дали приятелят ми ще ми подари подарък за Коледа?Не искам да го питам или да го подпитвам.На няколко пъти се случи да ми казва,че трябва да взима нещо на братовчедка,сестра му и някъв негов съученик...Обаче не ме е попитал какво искам аз.Само една вечер докато аз му обяснявах,че събирам пари за подаръци той каза "Спокойно няма нужда да ми взимаш подарък :-) " .Какво ще стане ако му купя и го взема с мен и изчакам да видя дали той ше ми подари?Ако не ми подари няма да му го дам,ще кажа че е за друг 8-)

izlishna
12-12-2010, 18:09
Ти си с него заради подаръците ли.. Намирисва ми на материалистка 8)

nymphadora
12-12-2010, 18:10
Омг,нужно ли ти е той да ти подари,за да му подариш и ти..? :shock:

SuNsEt
12-12-2010, 18:19
Не е нужно,но тъй като до сега само аз му подарявах подаръци(има 1-2 гривни,рамка,снимка...и още нещо не помня какво беше) мисля,че е крайно време и той да ми подари нещо за Коледа. :wink:

Нещата не изглеждат такива каквито наистина са.Плюс това винаги отделям пари за него за да му купя нещичко,а в нас кризата доста ни е ударила.Не мога да му подарявам по 30 пъти на ден едва ли не и да не очаквам нищо.Все пак не съм робиня или някоя лутаща се влюбена душа и да живея за да не очаквам никаква трогателност от негова страна.Не съм материалистка ами държа както на себе си ,така и на него.Достатъчно ли ви е за да разберете защо искам да знам?

izlishna
12-12-2010, 18:21
За да направиш нещо от любов, не би трябвало да очакваш нещо взамяна, но ТИ си знаеш :)

vesito13
12-12-2010, 18:29
И какво ще го правиш после тоя подарък, ако не му го дадеш? Ще го подариш на някой друг? Или ще го изхвърлиш? По-добре е да му го дадеш, все пак подаръкът е купен за него.
Ако смяташ, че не е толкова важно, не му взимай подарък и готово. Не трябва да се чувстваш длъжна да подариш нещо на някой, това трябва да бъде, защото го искаш. Ако не го искаш, не го прави.

tuzaro
12-12-2010, 18:30
на Коледа само дядо Коледа подарява подаръци майна, ако си му писала писмо и ако си била послушна ше има подарък :lol:

SuNsEt
12-12-2010, 18:37
Не знам защо ама отговора на tuzaro ми се струва най-верен. 8-)

Смех смех ама...си го преведох.

jghgh
12-12-2010, 18:53
Ех, айде спрете се всички. На всички ни е ясно, че има неписано правило по Коледа хората да си подаряват подаръци, а още повече като са гаджета. Даже в тоя случай подаръците са си задължителни.
И не се правете на интересни, че ако вие направите подарък и не получите насреща (и то на близък човек), няма да сте с пръст в уста после.

В интерес на истината, всички, които парадират, че подаръците не са важни, точно те ще са най-шокирани, като не им се подари нищо, а хора като мен, които признават природата си, по-малко биха се учудили. ;) Щото аз тая година ще направя подарък на хора, които няма да върнат жеста, но не ме ... , аз искам да ги зарадвам просто.


Иначе, авторката, не знаеш как да си искаш подаръците и прекалено се обсебваш. Трябва да си психически подготвена че подарък може и да няма 8-) /въпреки че сто про ще има/
А знаеш ли как се искат подаръците?
Като не се искат! (;
Ти си ги очаквай, мисли за тях (това не е осъдително), но не ги искай, не питай за тях и т.н. - адски е грозно. Тва е просто етикеция, иначе всички си мислим какво ще ни подарят родителите , гаджето, най-добрата приятелка, етц.


И само за справка, много е нетактично, тъпо и грозно да му купиш нещо пред него и после да му го подариш. Не разваляй изненадата и се погрижи да го зарадваш! Не мисли само за себе си и за твоя подарък, ти какво ще получиш, а мисли какво ще дадеш.
В случая да дадеш значи да направиш красива изненада, а не пред него да му купуваш подаръка като изнудване, че и му разваляш изненадата...

SuNsEt
12-12-2010, 19:51
Е не...няма да купя подаръка пред очите му.Естествено,дори и когато го чувствам повече като задължение,от колкото като вътрешно чувство,винаги ама винаги гледам подаръците да са подбрани със стил,да се харесат на получателя и да изглеждат добре :) Искам всичко да е перфектно.
Мерси за съвета.

soul1199
12-12-2010, 20:28
подари му го от сърце,даже да не ти подари,не се разтройвай толкова

FEN_NA_MOTORI
12-12-2010, 21:06
подари му го от сърце,даже да не ти подари,не се разтройвай толкова
Бе да бе представи си, твоята приятел/ка да Коледа да ти подари подарък, а ти не :D Нали се сещаш за ситуацията :D

modjodjodjo
12-12-2010, 21:28
Ако не му го подариш в крайна сметка, дай ми го на мене. Можеш да си сигурна, че няма ти откажа

FEN_NA_MOTORI
12-12-2010, 21:33
Ако не му го подариш в крайна сметка, дай ми го на мене. Можеш да си сигурна, че няма ти откажа
Ама ако знаеш, какъв за какъв подарък ти мисля повярвай ми ще откажеш :D

scanadal
12-13-2010, 08:28
Подари му,но даже и да не получиш подарък и ти,мисля,че по-голям подарък от усмивката му и щастливото изражение на лицето му няма да има :)
Аз също мисля да купя за моето гадже подарък за Коледа,но знам,че аз няма да получа от него тъй като той в момента е безработен и е в трудно финансово положение.Но това не ме спира изобщо,обичам го и ще му подаря нещичко,понеже искам да бъде усмихнат на този ден :)

ShtrudeL
12-13-2010, 08:58
Грозно,грозно...
Никой не те задължава да му купуваш подаръци. (говоря за тези,които си му подарила до сега. Няма лошо...просто го прави от сърце,а не защото така трябва. А ти си го правила именно заради това. Така излиза.
Като искаш му подари подарък за Коледа. Но не очаквай и не искай и той да ти подари. Ако не го иска (да ти подари) ,ще го направи защото ти искаш и защото трябва. => пак се връщаме на грозната картинка.
Казваш,че подаръка трябва да е перфектен. ТОва както го каза...звучи доста материално и не от сърце..


С две думи - нямам думи..хах..

taffy
12-13-2010, 10:50
Мисля, че доста хора са загубила идеята какво е подарък..
Подаръка не е задължение.. Подаръка е нещо, с което показваш привързаността си към даден човек.. Лично аз когато подарявам нещо, не очаквам нищо в замяна.. Когато реша да правя подарък, всичко, за което мисля е как да го направя по-добре, как да го поднеса, реакцията на получателя.. Това ме вдъхновява..
Както някой каза, има си неписано правило - подаръци се подаряват по Коледа.. Но не го прави, защото така трябва..
И ти, ако се чувстваш прецакана при мисълта ти да подариш, а той не.. Е, това не е хубаво.. И мисля, че няма начин той да не ти подари нещо.. Сигурна съм, че се е сетил, че ще стане неудобно, ако ти му подариш, а той не..
:)

soul1199
12-13-2010, 13:22
подари му го от сърце,даже да не ти подари,не се разтройвай толкова
Бе да бе представи си, твоята приятел/ка да Коледа да ти подари подарък, а ти не :D Нали се сещаш за ситуацията :Dпросто ще му кажа,че подаръка му ще е по-късно

areon4o
12-13-2010, 13:43
немога да повярвам ... :grin: :grin: :grin: :grin: "ако той не ми подари.. и аз няма " :D :D :D :D

MiMcHeToOo
12-13-2010, 16:41
Знаеш ли, аз на твое място щях да си му подаря подарък без да очаквам нещо в замяна. В крайна сметка ти му подаряваш подарък, за да го зарадваш. Ако ти подари и той - добре, ако не - здраве да е : )

PredrusalotoZaiche
12-13-2010, 20:54
Би трябвало да ти подари,нали ходите ;ддд А дори и да не го направи е тъпо да казваш,че твоя подарък е за друг просто му го подари ,на него може да му стане неудобно ,че не ти е взел нищо и следващия път да те изненада с нещо хубаво :D :D

modjodjodjo
12-14-2010, 01:14
Ако не му го подариш в крайна сметка, дай ми го на мене. Можеш да си сигурна, че няма ти откажа
Ама ако знаеш, какъв за какъв подарък ти мисля повярвай ми ще откажеш :D
Какъв ? На всичко бих се зарадвал :-D
п.с Извинявам се за оффтопика

XTREMEFREERIDE
12-14-2010, 05:14
само на мен ли ми се струва супер тъпо това, което каза?
нищо лично, ама изглежда все едно се оплакваш, че ти му подаряваш сума-ти-неща, а той на теб не, което навежда на мисълта, че ти си му подарявала нещата само и само и той да ти подари нещо, което пък от своя страна (на мен ми) звучи гадно за една връзка..

като подаряваш - подарявай защото ти искаш да го зарадваш,
а не защото очакваш същото в замяна

TheBeliever
12-14-2010, 07:10
Подаръкът не трябва да е задължение. Нито на Коледа, нито на който и да е друг ден. Не трябва и да е разменна монета. Както казаха преди мен грозно е да подаряваш нещо, само защото очакваш подарък в замяна.

А за това "Ще му купя, ама ще му го дам само ако и той ми даде" просто нямам думи... Толкова егоистично изказване и то относно любим човек не бях чувала.

Замисли се и си отговори сама на себе си, какви са причините да му правиш подаръци. Защото така искаш да го накараш да ти подари нещо? Защото "така трябва"? Или просто защото искаш да го зарадваш? Ако е последното не би ти пукало особено дали получаваш нещо в замяна.

Да, приятно е да ни правят подаръци. Но най-хубаво е когато са от сърце, а не по задължение или в очакване на нещо.

Това е все едно да каниш хора на рожденния си ден само заради подаръците, които (в повечето случаи позадължение) ще ти донесат.

ZaicheNaXeroin
12-14-2010, 20:24
той е длъжен да ти подари
един джентълмен никога няма да остави приятелката си без подарък на Коледа , дори и малък важен е жеста
а ти по-добре му дай неговия :)

FancyGirl
12-15-2010, 06:57
Аз съм меко казано доста грозно изненадана, тоест ти искаш той да ти вземе подарък и се чувстваш задължена да му вземеш и ако не ти вземе няма да му го дадеш.. лол, това беше странно. Та, какво да ти кажа.. щом го чувстваш като нещо което не правиш от сърце, просто не го взимай и му кажи тази година не ми беше до подаръци и тн. Защото винаги когато съм взимала подарък на приятеля ми съм го избирала с много любов, с много желание дали ще го хареса и много често го давам преди самия повод, понякога и без повод, защото съм нетърпелива дали ще я хареса. И дори вчера се карахме, че той иска да ми купува една доста скъпа чанта, която си харесах но аз не искам да се харчи толкова за мен, бих желала да ми направи нещо малко но от сърце, дори това да е картичка. Банално ли звучи? Подарявал ми е както и скъпи така и по-дребни работи и на двете съм се радвала еднакво много като знам че това идва от сърце а не от задължение да ми купува нещо. Успех :)

TheManTheLegend
12-15-2010, 07:23
Доста е гадно при положение че подарява на близките си, на приятели... точно на гаджето да не подари :)
Аз първо на нея бих купил подарък. Все едно не се сеща за нея, нормално е да се чувства гадно и не е свързано с материализма

TheBeliever
12-15-2010, 08:14
Доста е гадно при положение че подарява на близките си, на приятели... точно на гаджето да не подари :)
Аз първо на нея бих купил подарък. Все едно не се сеща за нея, нормално е да се чувства гадно и не е свързано с материализма

Напротив, свързано е. Защо единствено подаръците и материалните неща да са доказателство за нечии чувства? Вие все едно казвате "Щом не ми купува нищо, значи не ме обича". Е това какво е ако не материализъм?

TheManTheLegend
12-15-2010, 08:22
Важен е жеста. Защо подарява на приятелите си и на близките, а на нея нищо? Според мен е достатъчно да се сети да й купи нещо за да го направи, но явно забравя

TheBeliever
12-15-2010, 09:37
От къде сте толкова сигурни, че забравя. Празниците още не са дошли. А жест не е само подаряването на нещо. Най-хубавият ми "подарък" миналата Коледа беше приятелят ми, който дойде изненадващо през нощта на 24-ти декември, за да ме целуне и да ми пожелае Весела Коледа. Има много по-истински жестове на обич от подаръците. Не се вглъбявайте толкова в тях.

jghgh
12-15-2010, 13:12
^Така е.

Обаче ми направи впечатление 8-) това:

От къде сте толкова сигурни, че забравя. Празниците още не са дошли.
Нали подаръците се правят от сърце, не защото така трябва, бла-бла и т.н. и т.н.?
Двойния стандарт..

А иначе що се отнася до подаръците... логично е да очакваш нещо в замяна, особено пък за Коледа.
Грозно, негрозно, аз мисля, че вие, с прекрасните връзки, като ходите за подаръци на "милуту" сте абсолютно наясно че жестът ще бъде върнат. Ако не бяхте абсолютно наясно, се съмнявам, че щяхте с такава охота да правите каквито и да е били подаръци, но това си е лично мнение.

Аз на случайни хора много обичам да подарявам какво ли не без да очаквам връщане, 'щото да, хубаво е да зарадваш някого!
Обаче гадже да не ми върне подарък, е тва просто не мога да го разбера. Всеки е егоист малко или много и иска в замяна, въпреки че отвсякъде ни възпитават в неестественото да си скромен, да си мълчиш, да не се разочароваш ако даденото от теб не се оцени и т.н.

Свързвам това колко съм ценна на някого ако се постарае поне с едно цвете да ми дойде. И става дума за жест, не за материални стойности. Аз скъпи подаръци мразя, считам ги за изнудване, и най-вече за повод после дрисльото да ти каже: "Ама аз толкова съм ти дал!/Толкова пари дадох за теб" или пък да си помисли, че си длъжна да си отваряш краката за него, лол.

Най-хубаво е, когато жестът е естествен, а не "по задължение". Тоест човекът наистина да е искал нещо да направи за теб, а не от куртоазия да ти подарява студен подарък.. /студен в преносен смисъл../

И от поста ми не бих искала някой да реши, че не ценя малките жестове тип да дойде на 24 декември в 00 часа и т.н. - просто всички обичаме вниманието, не толкова подаръците ;) И е кофти ти да отделиш на някого внимание с нещо да го зарадваш, и да не сте 50/50.. сорррка, аз така мисля :]

TheBeliever
12-15-2010, 13:38
^Така е.

Обаче ми направи впечатление 8-) това:

От къде сте толкова сигурни, че забравя. Празниците още не са дошли.
Нали подаръците се правят от сърце, не защото така трябва, бла-бла и т.н. и т.н.?
Двойния стандарт..

Това, към което беше насочена тази част от поста ми бе презумцията, че приятеля на авторката е забравил за нея и не й е приготвил никаква изненада за празниците. Но ние няма как да знаем това, защото те още не са дошли. А не, че е длъжен да го прави само защото било Коледа.
Стоя 100% зад твърдението си, че подарък не трябва да се подарява по задължение. Аз лично като подарявам нещо не очаквам нищо в замяна. Не твърдя, че не ми е приятно като получавам подаръци, но не ми харесва, когато подаръкът е едва ли не изпросен. И мразя, когато някой се опитва да ме накара да се чувствам задължена да му направя подарък. Затова и съм против изкуствените "годишнини", празнувани през месец.
И, да, егоист съм в много други отношения, но не и в това. Тук явно си е до човек. Всеки по различен възприема нещата.

А за това "50/50" аз пък такова нещо не мога да разбера в една връзка. Как може да се измерва вниманието и любовта? Ако не ти е отговорил с равен брой мили жестове ти е длъжник ли? Да, на всички ни е приятно вниманието от страна на любимия човек, но всеки показва чувствата си по различен начин.