PDA

View Full Version : Слави оплю ГЕРБ в новата си песен "Нема такава държава&



Remixa92
12-13-2010, 07:33
http://www.youtube.com/watch?v=TQEXGld3vHA&feature=player_embedded

Слави Трифонов направи ново парче, в което най-откровено оплю правителството на ГЕРБ и най-вече вътрешния министър Цветан Цветанов. Шоуменът провокира с въпроса си "Някой знае ли как един милиционер се събуди милионер"?

Телевизионният водещ представи новата си скандална песен, която носи заглавието "Нема такава държава" и открито демонстрира, че продължава войната с бившия си приятел Бойко Борисов. Слави споменава в песента си болната тема на Цветан Цветанов за имотите, като не пропусна и да се подиграе и за неговите полицейски акции, които винаги носят интересни имена. Шоуменът поздрави майките на всички управляващи България.

ПП:Евала му правя на Слави за истинската песен,която описва много точно правителството на власт в момента в страната и положението на народа.

radeberger
12-13-2010, 07:46
Еми то няма какво да направи правителството след като 3-ната коалиция ограби всичко. Гледай, че се чудят от къде да измъкнат пари и въвеждат какви ли не глупави данъци, за да запълнят хазната.

То предните управляващи си го бяха планирали да загубят и оставиха държавата на 0. Да бяхме гласували за тях да видим какво щяха да правят ама...

Remixa92
12-13-2010, 08:35
Я,то още имало хора да вярват на простотиите на Бойко и жена ми Цецка,че за всичко са виновни предишните.Тва вече отдавна не върши работа и се изтърка.

ZipFail
12-13-2010, 11:10
Докато продължавате само да се оплквате и псувате политиците, вместо да правите нещо по въпроса, винаги ще сме така ;)

amk933
12-13-2010, 12:55
Отдавна не бях гледал по-лицемерно клипче...

Това клипче идва в резултат на това, че Слави не успя да стане част от същата тази власт, която се опитва да плюе.

"Леко" жалко.

avitoholbg
12-13-2010, 16:17
Това е copy/paste от коментара, който бях написал относно песента на Слави в vbox7:

Слави пък какво се прави на ангелче като и той е един от най големите тарикати и селяци в тая държава. Също рекламира и доста чалга певици пък после ми пей, че в държавата било пълно със силикон и разврат. Е то бива лицемерие ама чак толкова...

Още мисля това за Слави!

mecho888
12-13-2010, 16:31
Я,то още имало хора да вярват на простотиите на Бойко и жена ми Цецка,че за всичко са виновни предишните.Тва вече отдавна не върши работа и се изтърка.

20 години тук се краде всичко. Избиха се за построеното от лошия комунизъм и още не е напълно доразграбено, просто защото е ужасно много.

Аз на миналите избори не гласувах, но сега ще подкрепя Герб. Не заради друго, а заради желанието им за промяна.

Сега цяла европа е в криза и режат всичко. Тук и да искат нищо не могат да направят. Не си мислете, че като цял свят затъва в криза България ще започне да цъфти само защото има добро правителство. Има много държави с добри правителства (ето една гърция, която винаги си е гледала интереса). И те за зле и затъват в момента.

Просто Герб олучиха от 20 години възможно най-лошия момент за да дойдат да управляват.

radeberger
12-13-2010, 16:34
Отдавна не бях гледал по-лицемерно клипче...

Това клипче идва в резултат на това, че Слави не успя да стане част от същата тази власт, която се опитва да плюе.

"Леко" жалко.

Да, това пропуснах да кажа в коментара си по-горе. :)

Remixa92
12-13-2010, 17:16
ЛОЛ, :lol:
Не мога да повярвам,че все още има заблудени идиоти които биха гласували за герб.Но поне се радвам,че ГЕРБ загубиха поне едно 60-70 процента от гласоподавателите си.

amk933
12-13-2010, 17:23
Тук въпросът изобщо не е кой за кого е гласувал и за кого ще гласува.

Въпросът е, че Слави е адски лицемерен и въобще не е повече цвете за мирисане от ББ и сие.

:)

Remixa92
12-13-2010, 21:50
Ако Слави не става за мирисане.ББ направо смърди.

amk933
12-14-2010, 08:50
Аргументацията ти е убийствена. :)

Remixa92
12-14-2010, 09:58
Повярвай ми каквото и да кажеш добро за сегашното правителство мога да те оборя,за това не си и правя труда.

ZipFail
12-14-2010, 10:43
Например влизането в ERM2 може би е лошо ?

ББ може да е зле, ама е много по добре от предишните...

Remixa92
12-14-2010, 10:54
Кое точно е по-добре?

amk933
12-14-2010, 11:33
Нищо не можеш да обориш.

Естествено, че има лоши страни.

Но добрите пък са много повече от тези на предишните две.

И има факти, които няма как да се оборят, като повишените индекси на финансова стабилност в страната, като строящите се магистрали, като събарянето на назаконните имоти и като по-добре действащата изпълнителна власт.

И пак казвам. Въпросът не е колко е лош Бойко, а колко лицемерен и същият е Слави. Защото се опитва да се набута точно там, където в момента плюе. ;)

Remixa92
12-14-2010, 18:44
"като повишените индекси на финансова стабилност"

Финансова стабилност? Момче нещо не си в час.В момента сме възможно най-финансово нестабилни и не,не е само заради кризата.Нестабилни заради

"в страната, като строящите се магистрали"

Тези магистрали се строят от 40 години,просто сега се наляха малко повече пари,пари които инъче са нужни за много по-стойностни работи,като образователната система и здравеопазването.Но не според тях магистралите са по-важни.Толкова качествено ги строи Бойко,че след няма и половин година се напукват и пропадат.

"като събарянето на назаконните имоти "

Да,видяхме колко ги събарят,събарят някви стари бараки,а имотите на по 2-3 етажа и 10 декара площ никой не ги пипа.Просто имитират дейност и заблуждават идиотите като теб.

"и като по-добре действащата изпълнителна власт"

Лол толкова добре действаща, че нищо не се прави.Бих те оборил и още по-добре тук,ако кажеш коя част точно от тази власт си имал напредвид

Както виждаш,не ти се получи,да се правиш на умен.

ZipFail
12-14-2010, 18:52
А евро фондовете ?

amk933
12-14-2010, 20:53
"като повишените индекси на финансова стабилност"

Финансова стабилност? Момче нещо не си в час.В момента сме възможно най-финансово нестабилни и не,не е само заради кризата.Нестабилни заради

"в страната, като строящите се магистрали"

Тези магистрали се строят от 40 години,просто сега се наляха малко повече пари,пари които инъче са нужни за много по-стойностни работи,като образователната система и здравеопазването.Но не според тях магистралите са по-важни.Толкова качествено ги строи Бойко,че след няма и половин година се напукват и пропадат.

"като събарянето на назаконните имоти "

Да,видяхме колко ги събарят,събарят някви стари бараки,а имотите на по 2-3 етажа и 10 декара площ никой не ги пипа.Просто имитират дейност и заблуждават идиотите като теб.

"и като по-добре действащата изпълнителна власт"

Лол толкова добре действаща, че нищо не се прави.Бих те оборил и още по-добре тук,ако кажеш коя част точно от тази власт си имал напредвид

Както виждаш,не ти се получи,да се правиш на умен.

Говориш нелепи простотии. Една след друга.

Финансовата стабилност не я определяш ТИ, а разни институции като МВФ, Муудис и т.н. И индексите в момента не с били толкова положителни никога, което говори ясно за фискалната политика на правителството, което се справи повече от блестящо в кризата.

За магистралите... :razz: :razz: :razz: :razz: Тези пари, отворко, се наливат в последните има няма осем години, но за разлика от всичките предишни крадливи хунти, тази ги ползва по предназначение и това зависи изцяло хората в кабината и колко добре си държат подчинените из късо. Тук кабинетът върши отлична работа. Простотията с напуканите настилки даже няма и да си направя труда да я коментирам. Предполагам си обходил всеки километър и с професионалната си оценка по транспортно строителство (както видяхме и по финанси) си разбрал колко е нискокачествен асфалта. ИСКАМ да ми намериш 2 значителни извора на информация, респектирани и уважавани (не blitz.bg, yellow.bg и вестниците на Кръстева), където точно и ясно пише как новата настилка на Тракия или Люлин или, която и да е магистрала се е напукала. Аз не ям доматите с колците, ако не е станало ясно и такива елементарни опити за слъгване не ми минават.

Идиотите като теб (както самият ти сам се изрази) си мислят, че срутването на триетажна вила от бетон става за 2 минути. Ако не ти е известно (което е обяснимо като гледам умопомрачението, в което си изпаднал) в България съществуват процедури. И не става "тая къща не ми харесва - ще я рутим." Факт е, че има издадени предписания тези незаконни постройки да бъдат срутени и ще бъдат най-късно до лятото. А ти не ми се прави на вещер...

Полицията, много ясно, имах предвид. Явно за термина политически чадър не си чувал...щото едно време го имаше.

Получи ти се да се правиш на идиот, както видя, но не ти се получи да лъжеш.

И не аз не се правя на умен. Правителството на ББ има своите негативи, но си върши работата много по-добре от всички предишни.

А твоята непсособност да се аргументираш много ясно си личи във това, че много бързо измести темата и пропусна факта, че самият ти идол Славчо е доволно лицемерен и се опита да стане част от същата тази власт, която така неуспешно плюеш, но след като му изядоха баницата се разхленчи.

Това е истината.

ПС: Поне се опитай да използваш някакви факти, а не свободни съчинения. Може пък и да ти се получи по-ефектно.

Remixa92
12-14-2010, 21:24
Наистина жал ми е за теб .Сигурно си самотен, защото рядко се срещат толкова заблудени и глупави хора като теб.

amk933
12-14-2010, 21:48
Хахахаха, това ясно демонстрира способността ти за аргументация.

Нямам какво повече да коментирам.

Аз напоследък не харесвам ББ и не одобрявам социалната му политика и не бих гласувал за никой.

Просто мисленето ти е хипер елементаристично и се опитваш да лъжеш, което е жалко.

Та така...и на мен ми е жал за теб по много причини.

И не ми давай оценки за това колко ми е акъла, защото не можеш да ми стъпиш и на два нервни възела. ;)

ПС: Ако нямаш какво да кажеш по темата, ти препоръчвам да се запознаеш с т.11 и да избягваш личностни нападки, защото не са особено ефективни индекси на мисловна дейност, а и са "леко" в разрез с правилата. ;)

Remixa92
12-14-2010, 22:00
Аз много много да пиша, но умни неща да обеснявам на един недорасъл глупак, самовлюбен и лишен от какъвто и да е досег с реалността, просто няма смисъл.Ти изобщо не осъзна до сега, че всичко написано от теб е пълна глупост, изобщо не лежи на каквито и да е факти и доказателства.Докъто това което аз твърдя трябва само да си пуснеш новините или да излезнеш на улица и ще видиш.
Повече с тъпи лапета не ми се спори.

ZipFail
12-14-2010, 22:34
Ахахахах :lol:

Amk, затапен си, засрами се и се самозакрий :(

Евала на Ремикса, смазваща аргументация !

Destroyer89
12-15-2010, 09:35
Единствено съжалявам АМК за пропиляното си време да спори с вас !

anonymous546178
12-15-2010, 17:24
Ами времето не е загубено, защото има и други хора, на които темата им е интересна :)

amk933
12-15-2010, 17:50
Аз много много да пиша, но умни неща да обеснявам на един недорасъл глупак, самовлюбен и лишен от какъвто и да е досег с реалността, просто няма смисъл.Ти изобщо не осъзна до сега, че всичко написано от теб е пълна глупост, изобщо не лежи на каквито и да е факти и доказателства.Докъто това което аз твърдя трябва само да си пуснеш новините или да излезнеш на улица и ще видиш.
Повече с тъпи лапета не ми се спори.

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Новините? Нима? :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Кой е тъпо лапе? Я пак, заблуденото то...:razz: :razz:

Мунчо, мунчо...ясно ми е защо не можеш да мислиш. Правилно реши - не спори повече. Аз за разлика от теб гледам новините, но знам, че 70% от това, което казват е лъжа или преувеличено, защото съм ставал свидетел как звънят на баща ми да го питат нещо и после какво казват. Защото новините ги знам много преди теб... :lol: И то истинските. А не тези на степен 10 с хипер драматургия и доза креативност.

А аргументацията ти за пореден път роква... :grin: :grin: :grin:

Мале, ако т'ва е '92 направо не ми се мисли к'во ще става с България. УжасТ.

ZipFail, къде изчезнаха хубавите теми от едно време с Холокоста, войните, да поспорим, да се поскараме и да използваме реална документация...погледни какви плазмодии са тръгнали из раздела. :(

Destroyer89, аз това го ползвам за разтуха. Смешно ми е даже... :) Въпреки че е много жалко реално погледнато.

Remixa92
12-15-2010, 17:55
Ти си една пълна смешка.Сега ако кажеш,че баща ти е Бойко Борисов и ще те наплюя през монитора.Това,че гледам новини не значи ,че вярвам на всичко казано в тях.Аз гледам разсъждавам върху предоставената информация.
Ти ако си мислиш,че си умен си в голяма заблуда.
Как по-точно ТИ се аргументира,с каква документация,с какви доказателства.
Ти мене не ме гледай,че сеъм 92 набор,защото през 18-те ми години съм се развил в повече сфери от колкото ти ще се занимаваш през целия си жалък живот.

amk933
12-15-2010, 19:33
:razz: :razz: :razz:

8-)

Опазил ме Господ. :lol:

Ако не можеш да видиш как по-точно аз съм се аргументирал, ти препоръчвам да посетиш едно заведение и да прегледат изцяло, също така и за останали мозъчни клетки... :lol:

Много си зле. Честно. Ако бях на 18 и бях като теб, щях да се самоубия. :(

ПС: Нали нямаше да ми пишеш или за 18 години не се научи да си мъж и да си държиш на думата? :razz:

ПС2: Не си мисля, че съм умен, но знам, че съм много по-умен от теб. ;)

Remixa92
12-15-2010, 19:42
Надявай се да не те срещна нейде по улицата компютърен плъх.Че ще ти се стъжни живота.
Само би си мечтал да си на мойто ниво,защото като мен никога няма да си.
Повече недей си прави труда да пишеш,защото очевидно не можеш да кажеш нещо смислено или да се аргументираш с реални факти.
Повече недей пиши на мен,защото няма да пиша повече в темата.С олигофрени не се занимавам.

amk933
12-15-2010, 20:04
Хаха.

И хубаво ще направиш да спреш да пишеш не само в темата, ами в целия раздел, защото и ние тук с олигофрени не спорим. 8-)

А и си прав. Изобщо не сме ти (или не си ни) на нивото...за това адиос.

И слава Богу, че никога няма да съм като теб...добре, че не ме е наказала природата така - да не мога да мисля, да не мога да се аргументирам, да не мога да пиша и да си избивам комплексарщината и простотията пред хората. О не мерси... :lol:

SwEeTMuFFiN
12-16-2010, 13:39
да видях я при новините и песента ми хареса. но Слави е използвал доста хиперболата и не дава хубавите качества на !БЪЛГАРИЯ!

Wildchildd
12-17-2010, 13:09
Сера им на путките на ББ/ЦЦ, и им желая бавна и мъчителна смърт.Модерни комунисти, добре поне, че сме в ЕС и прочее, че опозицията до сега да са я изпосъдили, и не говоря за БСП/ДПС, защото това са си техни хора, а за десните.
И за палячото модератор.Смешник, от както си се регистрирал и облагородяваш всички с огромните си познания, знай че едва ли има някой, който да вярна на безумствата ти.Ти беше американеца-арменец, бъдещия дипломат, който е обиколил света и изнася доклади пред ООН,НАТО и прочее.Не ми отговаряй, защото написаното не съдържа въпрос, само съжалявам, че трудно се намират думи за така наречената ти "личност" . Интернет герой от висша класа! Аре баста, тъпо ми беше и реших да влеза в тоя форум, явно сбърках. Едно е сигурно, няма да повторя.

Ryapoff
12-17-2010, 19:03
...

amk933
12-17-2010, 20:01
Защото има надежда в тая част от форума, когато глупаците не пускат/ не се месят в теми.

Има хора, с които дискусия/спорове/аргументирани караници се получават и разни такива като автора на темата и на поста над твоя, които не само не знаят що е то аргументация, но и прибягват до личностни нападки/заплахи, за да надуят виртуални мускули...Каква интелектуална възвишеност и класа.

А сега съм и ваканция,та мога да има заделя доволна доза присмех и ирония. :lol:

По темата:
Ето още едно доказателство (защото аз ползвам такива, когато пиша, а не развинтеното си въображение за разлика от някои), че България води стабилна финансова политика, което авторът с експертната си оценка отхвърли:
http://www.focus-news.net/?id=n1472411
За специалстите, които не знаят какво е Standard and Poor's, препоръчвам да го потърсят в Интернет това име, както и това на Moody's. Ще останат очудени, че това не е пакистанското финансово министерство.

PS: А и моята идея е същата...Борисов не е безгрешен или безупречен, но е доста далеч от предишните 8 години гавра с България.

И за незнаещите тук, комунизъм в България няма как да се останови по милион причини. :lol:

Auriss
12-19-2010, 04:38
Клипът е меко казано смешен. Славчо ако се опита да го изпее това пред огледалото сигурно ще се изчерви от срам....Аз поне бих.


PS: А и моята идея е същата...Борисов не е безгрешен или безупречен, но е доста далеч от предишните 8 години гавра с България.
Какво значение има дали е "по-добре" или "по-зле" от предишните. Може и да е малко по различно положението ,но това не променя факта ,че осезаема разлика няма (а като пример за обратното - Словения). А и плюс това и Митьо "Пищова" да стане премиер - ще си наеме 20 човека ,който да му вършат работата и ще обира лаврите. И честно казано - едва ли някой от вас ще се справи по-зле ако разполага със същия човешки ресурс.
И затова отново - няма какво да му се признава на ББ - той практически не върши абсолютно нищо ,освен да излага България (или поне моето лично мнение е ,че човек с такава визия е недопустимо да представя страната ни пред международната общност).

Както и да е ,моите размисли и страсти :)

Stela94
12-26-2010, 09:46
Трябва ни нов 9-ти септември 1944!Народен съд за всички управлявали от 89 - до наши дни!Жалко,че нямаме един български Аугусто Пиночет!

infern00
12-27-2010, 10:42
Stela94, такива като теб под път и над път. Аз съм сигурен, че ако се появи един български Пиночет, точно вие ревящи за диктатор ще се обърнете на 180 градуса. После ще ревете за демокрация, че не ви се зачитат правата.

А относно Славчо, той е бита карта отдавна. Предаването му залезе, не му се отвори парашута за ГЕРБ и сега реве колко е зле положението. Лесно да пееш и да се правиш , че уж си с народа, а зад гърба си да имаш милиони.

АМК, това момче е много заблудено и изобщо не си прави труда да му отговаряш. Стадо винаги има.

SmilezZz
12-27-2010, 12:53
amk933 - Ти самият казваш,че на новините не бива да се вярва - но като доказателство даде точно това..
Но едно ми е интересно - Защо винаги се опитваш да налагаш твоето мнение и въобще не желаеш да изслушаш другите ? Пфф...

Управлението на Бойко Борисов бил много по-добро в сравнение с изминалите години ? Да бе да !!! :?

Stela94
12-27-2010, 19:06
infern00,защо си мислиш така?Аз не бих се отказала никога от това,някой да направи така,че дас е живее спокойно тук независимо с какви методи!Но сигурно и ще има такива дето няма да им харесат методите като на Пиночет и това ще са престъпниците.Чете ли доклата на американския посланик,публикуван в Уйкилийкс?Ако не си направи го да видиш за каква държава ни имат и не само ни имат ами сме такава!

Auriss
12-28-2010, 09:11
А тяхната е чудна понеже :D .... По-добре е тук ,повярвай ми. Специално пред САЩ, определено предпочитам България :).

amk933
12-28-2010, 09:22
amk933 - Ти самият казваш,че на новините не бива да се вярва - но като доказателство даде точно това..
Но едно ми е интересно - Защо винаги се опитваш да налагаш твоето мнение и въобще не желаеш да изслушаш другите ? Пфф...

Управлението на Бойко Борисов бил много по-добро в сравнение с изминалите години ? Да бе да !!! :?

Защото всички (80%), както и ти, страдате от липса на способност за аргументация с факти и цитати и плямпате каквото сте чули от мама и от тати.

Да много по-добре е и аз си подкрепих тезата с доказателства. А от теб не чух нищо съществено.

И не, не си налагам мнението. С удоволствие чакам някой да го обори, но явно никой не е способен, за което аз нямам вина. Защото е лесно да нахвърляш твърдения, трудно е да ги подкрепиш с факти и да ги свъжеш логически, за да си докажеш позицията. Същите тези 80% правите първото, но не и второто, за което пак казвам аз вина нямам. На никой нищо не налагам. Мога да се аргументирам и явно никой няма желание или по някаква друга причина не иска да ме обори с факти. Еми сори...

autista88
12-28-2010, 10:16
Темата не беше ли за новата песен на СлавЕ. Песента не е лоша, но е плод на лицемерие, а не че на СлавЕто и пука.

Сера на Бойко, олигархическата подлога. ПОжарникар, милиционер - това е той. Полицейска ни е и държавата, ама то това не е нещо да се лъжем, нали?

Цецка прилича на магазинерка. Първите дни след като я назначиха се обличаше, като магистрална дама, после я "пооправиха."

И на ЕС също сера. ЗА Да членуваме в клуба на богатите европейци трябва да плащаме повече кинти отколкото получаваме.

infern00
12-28-2010, 18:22
Stela94, САЩ е полицейска държава. Приказките, че там е свободата и т.н. са пълни глупости. Това е една от най-тоталитарните и полицейски държави в момента.
Всички тия, които ревете за диктатор до преди 20 години ревяхте за свобода.

GD
01-01-2011, 20:23
Мда много добре изпято от Слави и е прав е нема такава държава като нашата.

kyklichka01
01-01-2011, 23:58
Мда много добре изпято от Слави и е прав е нема такава държава като нашата.

;-) така е

minus273dot15
01-02-2011, 18:50
amk933, ето ти нещо забавно, специално за теб, на което попаднах случайно. То, макар и комично написано, бързичко дава представа за икономическото ни положение:



Обръщение на ББ за Нова Година към целокупният български народ

Скъпи сънародници, току-що се върнах от Бразилия. И на връщане пътувахме с градския транспорт, за да не харчим вашите пари. Цецо ме уведоми по телефона, че Първанов ви е говорил нещо преди настъпването на Новата година. Глупости, лъгал ви е. Но аз ще ви кажа истината.

Измина една година и половина откакто дадохте власта на ГЕРБ. Очаквам да сте останали доволни от нас. Направихме всичко за вас. Увеличихме възрастта за пенсиониране, осигуровките, местните данъци, акцизите и горивата. Вярно, през месец юни м.г. увеличихве цената на природния газ с 25.4 %, но от днес тя е намалена с 5.6 %, отново за ваше добро. Ние сме единственото правителство в Европа, което не пипна пенсиите ( 68 евро) и минималните заплати (120 евро), като в същото време удържахме инфлацията малко под 20%. Пред очите ви проведохме успешни полицейски акции, и за по сигурно след това ги пускахме на записи по БТВ и Нова ТВ, за да видите как работим. Знаете, че ние сме единствената страна, която в условията на криза осигури подслушване на всеки един вас, което не ни струва повече от 100 млн.лв.С корпупцията окончателно приключихме. В затворите няма места за осъдените престъпници. Сега като се върна назад се чудя, как за толкова кратко време успяхме да свършим всичко това. Ами вземете само мен. Не спрях да откривам отдавна завършени обекти. Случвало ми се е два пъти да режа лентата на една детска градина, а учителките смаяни, но ми се радваха, по форумите също. Забелязах същата радост в очите на присъстващите, когато отрязах лентата за 43 метра нови мантинели по магистрала „Марица”. Спряхме парите за образование, здравеопазване и наука, тъй като знаем, че обществото няма полза от това. Усвоихме 6% от европейските пари ( 7 млрд.евро).Срокът за тяхното усвояване изтича през 2013 г. До тогава ще усвоим още 6%. Чуждите инвестиции за 2010 г. са 6 пъти по малко, но това не е наш проблем.
Уважаеми сънародници, аз ви обещавам, че през 2011 година инфлацията няма да мине 20 %, бюджетният дефицит ще е не повече от 3 млрд.лв., дефицитът в НОИ ще е по малко от 2 млрд.лв., неуосигурените няма как да минат 2 млн. души. Също така ви обещавам, отново да излезем два пъти от кризата и под мое ръководство да построим мост по дължината на река Искър, вместо да харчим пари за мост между България и Бразилия.

Като се надявам да вярвате на мен, а не на Първанов, поздравявам вас и семействата ви с Новата 2011 година.

Няма да се позовавам на висшето си икономическо образование, а ще ти го кажа като прост човек - как ми въздейства управлението на ГЕРБ:

1) Да се пенсионирам на 65?!? Никога няма да внеса и стотинка в тая система. Как се прави номера ли? Наемат ме на работа и веднага ме пускат в безсрочен неплатен отпуск.

2) Здравна система - да внасям здравни осигуровки и да не получавам никаква здравна помощ?!? Никога няма да внеса и стотинка в тази система. Как се прави номера? Гореописаното, плюс използване на частна медицинска помощ при нужда(за последните 15 години се сещам 2 пъти да съм влизал в болница, което значи - рядко, много рядко. Да чукна на дърво.)

3) Акцизи - ненормално високи акцизи на горива и цигари. Дизела е 2.40 лева, при положение че мога да си го купувам на 1 лев за литър(митници). И стотинка не виждат от мен за такъв акциз. Цигарите?!? 5,20 за кутия? При положение, че безакцизни са 3 лева(същата марка, същото производство - просто никога не са стигнали БТ за да им бъде сложен бандерол)? И за това никога няма да видят пари. Алкохол пия рядко, а и имам големи резерви от подаръци, но ако пиех често - сети се дали щях да плащам безбожно високият акциз.

4) Взимане даване с държавата - изключително некоректен платец. Преустанових всякакви отношения с държавата, понеже не плащат навреме. Просто не е нормално да свършиш някаква работа и да ти платят след 11 месеца и то не да ти платят с неустойки, не да ти платят колкото са ти дължели преди 11 месеца, ами ти плащат и по-малко! Е това нормално ли е? Това донякъде породи гнева и упоритоста в прилагането на горните 3 неща.

Да не изброявам повече, а да дръпна едно заключение - икономическите мерки взимани от правителството определено тласнаха мен и познатите ми(тях по-рано, мен ми дойде акъла малко по-късно) в "сивият сектор". Разрушено е доверието в пенсионната и здравната система - едва ли в близките години ще се върна(върнем?) към тях. Данъците и таксите придобиха чудовищни размери и задушават нормалният човек - той е принуден или да свие потреблението или да се възползва от все по-лесно достъпната контрабанда. Това са само нещата, които са ме засегнали пряко. Останалите не мисля да ги коментирам, защото някак не е коректно. Ще се получи като във вица "вие защо си биете негрите".

Мисля че е очевидно за всеки икономист, че Дянков претърпя четири провала, като след всеки сменяше стратегията си. Сега е на път да претърпи пети, около март месец, когато излязат отчетите за първото тримесичие и стане ясно, че бюджет 2011 няма да се изпълни(за пореден път, той вече взе да свиква горкият). От моя гледна точка неговите решения са налудничави. Почти всяко второ може да се намери в учебници по икономика, като пример какво да НЕ се прави. Или сме учили безкрайно различни неща, или той е абсолютна шматка, надявайки се на шанса "едно на милион за изключение в правилото".

Пък ще се радвам, да ми се покаже нещо положително в изминалата 2010-та година. Икономически. За средностатистическият човечец. Един вид ми се иска да греша в преценката си.