PDA

View Full Version : Не мога да взема думата от тях



SuNsEt
12-13-2010, 11:29
В 8 и 9 клас бяхме с най-добрата госпожа по БЕЛ в цялото училище.При нея оценките се изкарваха трудно,но винаги си сигурен,че си научил това,което трябва.Тогава имах шестици единствена от целия клас...просто на мен ми беше някак лесно,а и тя имаше невероятен подход към всички и никой не се сърдеше за това колко има.
Сега в 10 клас ни смениха госпожата с ...някво подобие на преподавател.Имам чувството,че съм в час по математика,а не по литература.За първа година в моя живот не слушам в час и не ме интересува толкова(а пиша стихове и ме е грижа за този предмет...човек на изкуството съм ).При нея се изкарват супер лесно оценки,всеки час говорим едно и също по 100 пъти и аз всъщност знам всеки въпрос,който тя задава,но не мога да се отпусна да говоря.Много ми е трудно...и не мога да я възприема,никой от класа не я възприема,само че те видяха колко са им лесни шестиците и се възползват.Всеки час има по 2-3 човека,които говорят,говорят и каквото и да искам да кажа не мога да им взема думата.Виждам ги как получават високи оценки от едното нищо,а аз едвам се боря за 4.50 :shock:
Затъвам все повече и повече по любимия ми предмет...Как да се справя с всичкото това и да преодолея нещата?Ужасно много се дразня,че хора,които не са ми на нивото(колкото и снобско и егоистично да звучи,но съм честна и така мисля) изкарват 6ци,а аз просто седя и си мълча през цялото време...

Знам,че на матурите ще си проличи наистина кой знае и кой не,но до тогава има време,а и тези оценки са си важни,колкото и бележкарски да ви звуча. :-o

SuNsEt
12-13-2010, 17:40
Няма ли някакъв съвет..?

WaterLilly
12-13-2010, 17:52
Вярно, че ти взимат думата, но оставам с впечатление, че ти и сама си мълчиш и не участваш. Може би трябва да се абстрахираш от учителката и да се съсредоточиш само върху предмета? :) Тя е просто човека, който е там да те насочва, ти вършиш цялата работа всъщност.

dimdim
12-13-2010, 21:30
същата ситуация и при мен ( с тази разлика че е с учителките по математика,технологии и важната ми и любима БИОЛОГИЯ!!!)
да,отвратително постъпи директорката като смени 3 от най страхотните учителни в училището ни
конкретно към темата: мисля че бихте могли с подписка от ученици(ако се наложи и от родители) да я смените,това до колкото знам е сред правата на учениците
освен това мисля че не трябва да се отказваш от амбициите си заради тази кокошка(с извинение, разбирам те) просто отстоявай мнение и вземай участие,дори прекъсвай съучениците си(ако се наложи) не позволявай да бъдеш стъпкана и с отнети шансове,щом има потенциал и желание в теб трябва да ти се обърне внимание и да получиш това което ти се полага
ако искаш,можеш да говориш и с родителите си за частни уроци или по скоро нещо като школа,понеже се съмнявам че имаш нужда от класическия вариант на уроците(да ти се преподава граматика и правопис)

УСПЕХ!!! :) ;)

SuNsEt
12-14-2010, 11:56
Аз разбирам всичко,което се говори в час.Даже в повечето случаи просто го знам,а не го научавам.Лесно ми е и ми е приятно да уча самите предмети български и литература,но само като влезе тая нещастница и ми се прецаква цялото настроение.Нямам нужда от уроци,винаги аз съм тази,която обяснява на останалите или им проверява домашните преди да ги дадат на госпожата.Доста хора са имали хубави оценки благодарение на мен...

Не искам да започвам нова война с нея и да карам класа да се подписва и т.н.На няколко пъти се оплакахме,но никой не прави нищо.Няма да ни я сменят.

Съжалявам,че свикнах с миналата ми учителка,но и може би приемам самия предмет доста навътре,един вид професионално. :-D

Та ...значи...да се боря?Ох,надявам се наистина да успея,защото съм човек,който не може да си крие чувствата и много често заради това изпускам доста възможности.Трябва да бъда нахална...макар и да не обичам. :?

Благодаря на WaterLilly,че ми отговори.
Успех и на теб dimdim,надявам се правдата да просъществува и за нас. 8-)

antoaneta1992
12-18-2010, 16:26
Отиваш при нея след часовете и казваш истината - Госпожо, аз знам доста повече от съучениците си, но просто ме е срам, нямам доблестта да се отпусна да говоря свободно с вас. Иначе аз съм човек на изкуството, пиша еди кво си, уча, чета и ме е яд че някакви келеши, които не са пипнали книга изкарват отлични бележки, а аз и хората, които са като мен си стоят със слаби и посредствени оценки. Искам това нещо да се поправи и нашият труд да ни се отплати! :) Great. 8)

teenems
12-18-2010, 18:55
е какво трудно има в това да си отвориш устата и да си кажеш това ,което знаеш и да се изкараш хубава оценка?защо не ми се падне на мен такава госпожа.. макар че нашата долу горе е такава,просто съм нова в класа и все още се притеснявам ако сбъркам ..