PDA

View Full Version : Специалност "Право" в Софийския Университет



dimi93
12-13-2010, 22:01
Здравейте! Ориентирал съм се към тази специалност. Някой може ли да обясни подробно, какво трябва да направя за да се подготвя добре? По БЕЛ и История имам 6. Интересува ме кои теми и разработки трябва да си набавя. Прочетох много статии и форуми за тази специалност и останах с убеждението, че частните уроци са задължителни. Подготовката от училище, колкото и добра, не била достатъчна. Освен това от кои класове влизат оценките? (8ми клас бях подготвителен и уча история 1 година на зад, т.е. сега съм 11 клас и уча история за 10 => оценката от 9ти клас не би трябвало да влиза?)

Auriss
02-09-2012, 04:27
По последния въпрос си питай учителите - не знам как стоят нещата.
91 съм, по мое време се гледаше оценка от матура ИЛИ диплома по БЕЛ + История - което ти си избереш. Разбира се, логично е да се насочиш към по-високата.

Изпитът по История е ИЗЦЯЛО върху българска история. Купуваш си учебник за 11клас профилирана подготовка на Просвета и си щракаш с пръсти - материалът е напълно достатъчен за отличен.
Що се отнася до БЕЛ - тук е малко хлъзгава работата, тъй като от СУ си обявяват набора от произведения, върху които да се готвят кандидат-студентите

Заповядай : http://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/priem/priem_za_obrazovatelno_kvalifikacionna_stepen_baka lav_r_i_magist_r_sled_sredno_obrazovanie/kandidatstudentska_kampaniya_2012/programi_za_izpiti

Съветвам те да се отнесеш доста сериозно към изпита по Литература.

bloodyF
02-09-2012, 08:06
късно се сещаш

взимат се оценките от 10 11 12 клас по ИСТОРИЯ
освен БЕЛ матура, имаш и друга по желание, като ако караш матура по история ще се вземе оценката от матурата по историш, не тази от дипломата
темите си ги купуваш отнякъде и почваш да ги учиш, както и по литература
аурис не го слушай, моите теми са разработени от учебници на професори и доценти в СУ, измисленият учебник на просвета е пълна боза
ако искаш взе пак да учиш от учебник си вземи тези на Саздов
в книжарници ги няма, виж на тоя сайт
http://www.sofi-r.com/category/avtori/dimitr-sazdov

единственото, което мога да ти кажа е че по история може да научиш перфектно и сам/а, но по БЕЛ не съм много сигурна..
и все пак пак казвам че късно се сещаш, аз вече съм почти на тема 4..е има и такива, които учат само в 12 клас, но после ще трябва денонощно да зубриш, което не ми е оферта честно казано..

Blab
02-09-2012, 09:02
изобщо не ти е късно;
запиши курсове/намери си учител, да те готви; най-лесно и най-сигурно.
изпитите за тази специалност са абсолютната зубращина.;
чети във форума на СУ за повече информация от потърпевшите - кой, какво, кога и как.
хората, около мен, които учат това и там, се готвеха в 12-ти клас.

bloodyF
02-09-2012, 17:24
да бе, готвили се в 12 клас и ще седи по цял ден да зубри като ненормален вместо да излиза
по-хубаво от по-рано да се почне..
за мен и това е късно, ама все пак,..