PDA

View Full Version : Маша или преса ?



suNnykaty96
12-14-2010, 11:35
Здравейте, искам да ви попитам кое е по-добре - маша или преса за коса ?
Вчера разглеждах и установих, че машите са много по евтини - за 80 лв една преса има само 3 приставки, а една маша - 9 вида за къдрене + 1 за изправяне на косата.
И ако може горе - долу да ми кажете как точно се използва машата, като се има впредвид, че на мен главно ми трябва за изправяне :oops:
Мерси предварително :-)

пп. Знам, че има мноого такива теми, но ми трябва съвет а и точно такава не можах да намеря. После ако искате я заключете ;)

3oPuTy
12-14-2010, 12:10
Ако ти трябва за къдрене - маша.
Ако ти трябва за изправяне - преса.
Ако искаш нещо,качествено за изправяне - преса БЕЗ приставки,т.е. само за изправяне.
Ако искаш нещо комбинирано - или дай над 100лв. за нещо професионално или не очаквай ефекта да е "уау".

sunshiinee
12-14-2010, 12:17
Мисля че по-добре е пресата тъй като ако си вземеш по тънка ще можеш и да се къдриш с нея ... : )) биь ти препоръчала пресите на belissima .. уникални са : ) :-P

suNnykaty96
12-14-2010, 17:40
Мерси за съветите :)
Засега мисля да се спра на преса.
Вижте какво намерих - http://www.bellissima.bg/?%D0%A1%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%B8%D1%82%D0%B5!,45
Ако някой има някоя от тези, ще съм много благодарна ако сподели дали е доволен :P

FuckingFreak
12-14-2010, 18:09
Ако ти трябва за къдрене - маша.
Ако ти трябва за изправяне - преса.
Ако искаш нещо,качествено за изправяне - преса БЕЗ приставки,т.е. само за изправяне.
Ако искаш нещо комбинирано - или дай над 100лв. за нещо професионално или не очаквай ефекта да е "уау".
+1
Не гледай евтините маши, аз имам една стара и не си го измислих сама, а майка ми ми забрани да се къдря с нея, защото много гори косата. Няма приставки, да стара е но е нещо ужасно. Също така с преса за изправяне може да се къдриш, стига да знаеш как, но стават по-скоро като букли и от косата ми която е почти 1 педя под рамото след накъдряне стигна някъде [да не пресилвам] до нивото на врата, особено аз съм на степени и най-късата беше дори и по-нагоре.

katericArofl
12-14-2010, 18:19
казваш, че който знае как може да се къдри.. ее ще ми обусниш ли как става номера, защото се мъча пък само чупки остават.. да не би да не задържам достатъчно или :(

LipSy
12-14-2010, 19:31
Ако ти трябва за къдрене - маша.
Ако ти трябва за изправяне - преса.
Ако искаш нещо,качествено за изправяне - преса БЕЗ приставки,т.е. само за изправяне.
Ако искаш нещо комбинирано - или дай над 100лв. за нещо професионално или не очаквай ефекта да е "уау".

+1! На същото мнение съм! :)

bloodyF
12-14-2010, 19:34
катерица, с преса или с маша?

FuckingFreak
12-15-2010, 07:40
казваш, че който знае как може да се къдри.. ее ще ми обусниш ли как става номера, защото се мъча пък само чупки остават.. да не би да не задържам достатъчно или :(

Не знам за какво по-точно питаш- маша или преса, но ще ти отговоря за пресата. С машата всеки знае, само трябва да е стегнато и да не се държи прекалееено много. Единственото изискване е пресата ти да бъде с керамични приставки, само за изправяне, че иначе не знам дали ще стане изобщо. И така с пресата хващаш кичура коса между двете плочи, а останалата част от него, която е надолу я прехвърляш над самата преса, все едно да иде от другата страна. И така започваш да дърпаш надолу и когато пуснеш, косата ти се е накъдрила, или поне при мен така ставаше. Ако не разбираш какво ти обясних, ще се сетиш от това как се къдри панделка - с ножица или с нож, така би го разбрала по-добре, понеже е на същия принцип. Мисля, че има специални техники за по-едри или дребни къдрици, но аз не ги знам. А относно задържането, не знам за преса или маша ме питаш, но при пресата не се задържа, но евентуално може да се повтори.

Rebirthing
12-15-2010, 08:55
Тези с приставки не ги гледай, пълни боклуци, много пари за едното нищо, мислиш си че спестяваш, а всъщност се набутваш още повече.
Най-добре си вземи преса, с нея може да се изправяш и къдриш ;).

Cucko0
12-15-2010, 09:54
казваш, че който знае как може да се къдри.. ее ще ми обусниш ли как става номера, защото се мъча пък само чупки остават.. да не би да не задържам достатъчно или :(

доста лесно е аз маша не ползвам само с пресата се къдря :)

katericArofl
12-15-2010, 18:34
казваш, че който знае как може да се къдри.. ее ще ми обусниш ли как става номера, защото се мъча пък само чупки остават.. да не би да не задържам достатъчно или :(

Не знам за какво по-точно питаш- маша или преса, но ще ти отговоря за пресата. С машата всеки знае, само трябва да е стегнато и да не се държи прекалееено много. Единственото изискване е пресата ти да бъде с керамични приставки, само за изправяне, че иначе не знам дали ще стане изобщо. И така с пресата хващаш кичура коса между двете плочи, а останалата част от него, която е надолу я прехвърляш над самата преса, все едно да иде от другата страна. И така започваш да дърпаш надолу и когато пуснеш, косата ти се е накъдрила, или поне при мен така ставаше. Ако не разбираш какво ти обясних, ще се сетиш от това как се къдри панделка - с ножица или с нож, така би го разбрала по-добре, понеже е на същия принцип. Мисля, че има специални техники за по-едри или дребни къдрици, но аз не ги знам. А относно задържането, не знам за преса или маша ме питаш, но при пресата не се задържа, но евентуално може

мерси много, точно за преса питах, моята уж е хубава ремингтън тънка ала бала, ще опитам пак. :-) да се повтори.

hotxxmess
12-16-2010, 18:20
преса.

Hilary_
12-16-2010, 18:29
щом ти трябва за изправяне - ПРЕСА!! .. и гледай да няма приставки, защото се водят по - добри!! .. ако е и Ремингтън още по - добре!