PDA

View Full Version : Археология! (И подигравки :Д)



Archeology
12-14-2010, 12:17
Здравейте,по принцип моя милост не прави много правописни грешки,но хайде всички сме хора,всички грешим.Затова честно се надявам да няма забележки относно правописа :).Второто което искам да направя е да пожелая весели празници на всички :)Та сега към темата..

Имам много приятели , познавам и доста по големи от мен хора (20 -25 ),защото брат ми е на толкова и ме е запознавал, и така имам доста познати и приятели и мисля че нямам проблеми с това :).Проблема идва от училище.Та ето какво..

Най-големите (както сега ги наричаме "КИФЛИ" ) и компания (подмазвачите ,които им вървят по задниците ) дрънкат глупости от сорта..а ей го ИНДИАНА ДЖОУНС и т.н ...Други пак почнаха глупости от сорта на "зубър" и така нататък.Някой път говоря повече от колкото трябва,имам чувството понякога ,че знам повече от госпожата ми по история (да прозвучи възможно най-малко фукливо) .. В смисъл много съм запален и така нататък .. Приятелите ми изобщо не обръщат внимание на това освен,когато не искат да питат нещо.Аз обичам да чета и за това така..Та ето ми го УВОДА .. Да преминем към Тезата :D

Много често "елитните" ученици , и другите дето се мислят за голямата работа (винаги има такива във всяко училище) много се правят и подиграват.Ако взема награда по история да кажем те почват пак с някакви глупости.Естествено,аз не го приемам лично,защото такива дето се правят на много големи на 14-15-16-17 не ме интересуват.Ама много често почват с едни много гадни и лични обиди и на мен наистина ми става гадно.Аз обичам историята и няма да спра да уча заради някакви олигофрени,но пък и не искам да говорят глупости.Аз имам достатъчно приятели,те не ми трябват,нека не ме харесват,но просто да не ме обиждат.Аз не знам какво да сторя сериозно.Ако имате някакви съвети пишете :)

П.П Знам,че ще има обиди,защото знам че много от вас ще са точно като тези,които ме обиждат,знам че ще има и подкрепи ,защото много от вас са изпадали в подобно положение.Но нека да пропуснете критиките,защото не мисля,че така ще ми помогнете,а пък и според мен на себе си също няма :)..Ще питате на какви години се случват тези детски истории ,ами случват се в 8 клас.Детски истории нали,знам..Но и на вас да ви говорят лични обиди няма да ви е приятно..
Ако попитате,защо акаунта е с 1 мнение или нещо такова,това е защото до сега съм следял темите,но никога не се е налагало да пиша такава :)

То стана един послепис ... се тая :)

Хайде весели празници на всички и всичко хубаво.

xWandereRx
12-14-2010, 17:31
eми освен да не им обръщаш внимание, пълен игнор
а и сега сте 8ми клас, АКО поумнеят по нататък, ще спрат

sundayy
12-15-2010, 13:34
Извинявай за кофти въпроса, но в какво училище учиш? Имам предвид езикова, математическа и т.н.
Предполагам, че не е езикова или МГ понеже учиш история в 8 клас. С две-три думи: Ти си амбициозен и в това няма НИЩО лошо. Щом ти доставя удоволствие да се занимаваш с история, прави го, не отговаряй на нападките им. След време те ще престанат, защото няма кой да им обръща внимание. Най-вероятната причина да ти се подиграват е, че ти завиждат, те не получават награди за знанията си, нали?

Archeology
12-15-2010, 14:19
Извинявай за кофти въпроса, но в какво училище учиш? Имам предвид езикова, математическа и т.н.
Предполагам, че не е езикова или МГ понеже учиш история в 8 клас. С две-три думи: Ти си амбициозен и в това няма НИЩО лошо. Щом ти доставя удоволствие да се занимаваш с история, прави го, не отговаряй на нападките им. След време те ще престанат, защото няма кой да им обръща внимание. Най-вероятната причина да ти се подиграват е, че ти завиждат, те не получават награди за знанията си, нали?

Уча в езиково училище просто се занимавам извънредно,понеже ми остава доста свободно време ( приятелите ми отидоха да учат в други градове и така)

TheBeliever
12-15-2010, 14:49
Целта на всяка обида и подигравка е унижението и нараняването на човека отсреща. Ако обаче не го постигнат рано или късно ще се откажат. Моят съвет е да не им се връзваш. Да, няма как да ги накараш да млъкат. Но можеш да им покажеш, че обидите и хлапашкото им поведение не рефлектират върху теб. Не показвай колко зле се чувстваш от нападките им. Отговаряй с хумор на грубите им изказвания. Запази достойнството си и не им отвръщай с обиди, защото това само ще ги озлоби.

Искам да те поздравя за амбициозността ти и искрения интерес към собственото ти образование. Дано да има повече млади хора като теб.

manifesto
12-15-2010, 17:11
Ама вие сериозно ли? Как може да му препоръчвате да си мълчи и да оставя да го тъпчат. Човек ти достойнство нямаш ли. Преди всичко ти си човек и имаш правото да бъдеш уважаван освен ако не си дал причини да не си. Уважение, респект или страхопочитание...Както искаш го наричай.. В училище то не идва само, а всеки трябва да си го спечели, защото всеки, който не се чувства уважаван или не го уважават страда страда от това и води до психични разстройства, депресии и редица проблеми. Бъди мъж! Не позволявай на някакви пикльовци да ти се подиграват. Опълчи се на "главния", ако има такъв и спечели респект. Да разберат, че няма безнаказано да се ебават с теб. Достойнството трябва всеки човек да си пази на каквато и да било цена, защото без достойнство ще се чувстваш никой и рано или късно ще си теглиш куршума или ще живееш в вечно примирение и мисъл, че си НИКОЙ ! Живота и контактите не са лесни, но това не ти е оправдание. Никой нищо не ти дава на тепсия ( рядко ). Ти си този, който трябва да спечели тяхното уважение или страхопочитание. Ако имаш приятели, значи имаш кой да се застъпи за теб!

ПП: Погледни ми мненията в темата "Училище без насилие" на една от последните страници...

SwEeTMuFFiN
12-15-2010, 17:33
не се праи че знаеш а на матурата ще им покажеш :-D

Archeology
12-15-2010, 18:35
Ама вие сериозно ли? Как може да му препоръчвате да си мълчи и да оставя да го тъпчат. Човек ти достойнство нямаш ли. Преди всичко ти си човек и имаш правото да бъдеш уважаван освен ако не си дал причини да не си. Уважение, респект или страхопочитание...Както искаш го наричай.. В училище то не идва само, а всеки трябва да си го спечели, защото всеки, който не се чувства уважаван или не го уважават страда страда от това и води до психични разстройства, депресии и редица проблеми. Бъди мъж! Не позволявай на някакви пикльовци да ти се подиграват. Опълчи се на "главния", ако има такъв и спечели респект. Да разберат, че няма безнаказано да се ебават с теб. Достойнството трябва всеки човек да си пази на каквато и да било цена, защото без достойнство ще се чувстваш никой и рано или късно ще си теглиш куршума или ще живееш в вечно примирение и мисъл, че си НИКОЙ ! Живота и контактите не са лесни, но това не ти е оправдание. Никой нищо не ти дава на тепсия ( рядко ). Ти си този, който трябва да спечели тяхното уважение или страхопочитание. Ако имаш приятели, значи имаш кой да се застъпи за теб!

ПП: Погледни ми мненията в темата "Училище без насилие" на една от последните страници...

Малко преувеличаваш,не съм в гетото ,а в училище.И няма да си тегля куршума.И не ме тъпчат ,имам много приятели просто ,много от "елитните" ученици се подиграват на това ,че знам доста и ми се иска да спрат и т.н ..Но пък те не спират.

manifesto
12-15-2010, 19:21
Какво точно имаш предвид под елитни ученици? Просто направи така, че да си мълчат и да не ти се бъркат в работата... Насилието му е майката :d

fenastz
12-15-2010, 21:06
Прилагай насилие върху тях. Лесно е.

antoaneta1992
12-15-2010, 22:37
Не мога да разбера защо всеки "тъпанар" гледа в чуждата паница и е готов да обижда и да разваля учениците, които се стараят и си следят интересите.

Но мисля че знам отговора - да речем че ти си на ниво 1, другите, "кифленски" ученици са на ниво 0. За да стане комуникацията, общото и нека се изразя леко математически: "сечението" има два варианта:

- слабите ученици да отидат на ниво 1 (тогава ти си 1, те са 1) - ОК, супер, точно това е инициативата на всички училища - всеки да се учи, но просто не е физически достижимо, това все пак са хора, деца, които искат да си вземат Средното образование, да се махнат от училище и да дочакат живота да ги грабне в обятията си (дори и като работодатели на Заубермахер - ако не знаеш, това са разни чичковци и лелички, предимно от ромски произход, които пролетно, лятно и есенно време метат улиците, зимно време пък хвърлят сол по тях).

- ти отиваш на ниво 0, те си стоят на ниво 0 - много лошо за теб. За такива случаи има една поговорка "Власите се удавиха на края на Дунава". Това са случаите, когато имаш желание да учиш, но просто околната среда и обкръжението не ти го позволява.

Напоследък тенденцията показва пък, че или ще си "зубар", ще си обект на подигравки и разбира се "няма да пушиш, да пиеш и да ебеш на 15 години) или ще си готино момченце, което смята, че като се усмихва в училище, после чрез усмивки ще си спечели професия при работодателя.

А в днешно време, поне в България ситуацията стои така:
- живееш си живота, нямаш връзки = чистач
- живееш си живота, имаш връзки = шеф
- учиш си уроците, нямаш връзки = учител
- учиш си уроците, имаш връзки - няма такава вероятност - кой си учи уроците, при условие че има връзки?

Надявам се, че засегнах всички условни и въпросни точки, за които ставаше дума в твоят пост, тъй че, успех!
:-P

Archeology
12-16-2010, 17:04
Не мога да разбера защо всеки "тъпанар" гледа в чуждата паница и е готов да обижда и да разваля учениците, които се стараят и си следят интересите.

Но мисля че знам отговора - да речем че ти си на ниво 1, другите, "кифленски" ученици са на ниво 0. За да стане комуникацията, общото и нека се изразя леко математически: "сечението" има два варианта:

- слабите ученици да отидат на ниво 1 (тогава ти си 1, те са 1) - ОК, супер, точно това е инициативата на всички училища - всеки да се учи, но просто не е физически достижимо, това все пак са хора, деца, които искат да си вземат Средното образование, да се махнат от училище и да дочакат живота да ги грабне в обятията си (дори и като работодатели на Заубермахер - ако не знаеш, това са разни чичковци и лелички, предимно от ромски произход, които пролетно, лятно и есенно време метат улиците, зимно време пък хвърлят сол по тях).

- ти отиваш на ниво 0, те си стоят на ниво 0 - много лошо за теб. За такива случаи има една поговорка "Власите се удавиха на края на Дунава". Това са случаите, когато имаш желание да учиш, но просто околната среда и обкръжението не ти го позволява.

Напоследък тенденцията показва пък, че или ще си "зубар", ще си обект на подигравки и разбира се "няма да пушиш, да пиеш и да ебеш на 15 години) или ще си готино момченце, което смята, че като се усмихва в училище, после чрез усмивки ще си спечели професия при работодателя.

А в днешно време, поне в България ситуацията стои така:
- живееш си живота, нямаш връзки = чистач
- живееш си живота, имаш връзки = шеф
- учиш си уроците, нямаш връзки = учител
- учиш си уроците, имаш връзки - няма такава вероятност - кой си учи уроците, при условие че има връзки?

Надявам се, че засегнах всички условни и въпросни точки, за които ставаше дума в твоят пост, тъй че, успех!
:-P

Доста изчерпателен и "интелигентно" написан отговор,всъщност ми помогна,благодаря:)