PDA

View Full Version : Обрив...



preska102
12-14-2010, 16:19
Здравейте! От доста време имам нещо като ситен обрив на половия орган (момиче съм). Та исках да ви попитам, ако някой от вас има или дори и да няма, как се лекува и опасно ли е (едва ли е опасно, но вредно ли е)?
ПП. на 13 съм и съм в пубертета

Sp0t
12-14-2010, 16:32
Ами не съм лекар... Все пак съм ти връстник :) Всеки ден ли се къпеш НАВСЯКЪДЕ по тялото? Използваш ли превръзки когато ти дойде? Има възможност да се е получило при мастурбация с мръсни ръце... Ако ги спазваш тези работи не би трябвало да ти излиза обрив... Поне аз така си мисля. Ако ли пък не, върви на лекар :) Той ще те посъветва по - добре...

SemperFidelis
12-14-2010, 16:47
А гората да си окастрила случайно?

preska102
12-14-2010, 17:22
Естествено, че се къпя навсякъде. :D

Sp0t
12-14-2010, 17:26
А всеки ден ли го правиш? И това с окосмяването...

Claymore
12-14-2010, 18:47
Хора, та тя е на 13, за какво мастурбиране говорим. Обаче ако интимната ти хигиена е лоша няма какво да коментирам.
Само не разбрах момчетата какво искат да кажат. Ако не се бръсне това няма да доведе до инфекция, защото именно окосмяването предпазва от такива неща.

SemperFidelis
12-14-2010, 19:09
Обрива може да се е появил след като се е обръснала..

mArMaLaDkA
12-14-2010, 19:58
Използваш ли превръзки когато ти дойде?
:lol:


Ако ги спазваш тези работи не би трябвало да ти излиза обрив...Поне аз така си мисля.
Много мислиш, майна. Като нямаш какво да кажеш по женски проблеми - не се буташ между шамарите.

Надали е от бръсненето, момичето каза, че има "нещо като обрив" от доста време.

Авторке, имаш ли течение? Сърбеж? Болка или парене при уриниране?
Пробвала ли си да обсъдиш с майка си проблема?

preska102
12-14-2010, 20:01
Течение само и пак повтарям, че спазвам много добра лична хигиена. :)

mArMaLaDkA
12-15-2010, 15:03
Гъбички(примерно) не се хващат само при лоша хигиена.

Не можем да гадаем какво ти има. "Нещо като ситен обрив" и "течение" са симптоми на не едно или две неща. Бъди пич, върви до личния, вземи си направление и след това върви на гинеколог, хем за свое собствено успокоение, хем ако ти има нещо, да се хване навреме.

Не отговори на въпроса дали си говорила с майка си или някой друг за проблема си. Ако не си пожелала дори да говориш с близките си, се съмнявам, че изобщо пък ще се осмелиш да отидеш на гинеколог.