PDA

View Full Version : Отново проблеми...



Sp0t
12-14-2010, 16:48
Здравейте на всички :) Искам да ви помоля за съвет... Предполагам сте чели поне 3 теми относко комплекси за ръста... Е, аз може би съм един от тях, но се опитвам да го преодолея не чрез свикване, а чрез резултат... Та проблема ми е следния... Записах се на баскетбол, но не мога да направя нищо повече по въпроса... Дали баскетбола може да ми помогне? Какви храни трябва да ям и какви упражнения трябва да правя? Ще ви кажа всичко относно за мен храненето ми и упражненията, които правя...
Аз съм на 13 години и съм висок 145! :x Мразя се! 7дми клас съм - МОМЧЕ
Тренирам баскетбол от седмица. Тренировките са ми всеки ден без събота, неделя и понеделник.
Храненето ми е нормално... Тоест каквото баба наготви :-D За закуска - мазана филия, за обяд супа и някаква манджа, за вечеря - картофи и кюфтета или месо или нещо подобно... Общо взето месо с гарнитура...
Упражненията, които правя едва ли имат нещо общо с височината ми...
Правя лицеви опори, коремни преси и клякания всеки ден към 9:30 вечерта...
Най - ме притеснява, че съм момче, защото до колкото знам за момичета е по - вероятно да са ниски, но за момчетата - :?
И например някое момиче като ме види и нали знаете кое впечатление е 60% от значение... Именно първото... Но въпроса не е само в това... Аз самият се дразня... Другото, което е важно не съм дебел... 38 - 39 килограма съм...
Просто не знам... Дайте някакви съвети относно стимулирането на разтежа ли и аз не знам... За да не се връщате назад ето ви пак най - важната информация:
13 години 7дми клас 145см. 39кг. - МОМЧЕ

П.С Извинявам се ако има грешки...

awerw
12-14-2010, 17:58
Ами яж риба и можеш да си купиш хапчета забравих как се казваха ,които също увеличават ръста и скачай, тичай, набирай се това ще ти помогне + баскетбола. А и си дребен (смисъл и на кг. си малко) има по-голяма вероятност да останеш нисичък, но ще намерим булка и за тебе :D

Sp0t
12-14-2010, 18:01
А какви хапчета да си купя ? Все пак аз съм още келеш... Не мога да отида в аптеката и да кажа дайте ми еди си кво... Не знам, просто не знам!

bloodyF
12-14-2010, 19:53
отиди при личния лекар и му кажи да ти изпише някакви витамини за растеж. яж повече риба, зеленчуци и плодове. А баскетбола-ще помогне, но имай търпение. на 13 си за Бога.... момчетата от нашият клас например в 8ми клас бяха сравнително нисички, обаче повечето как се издължиха лятната ваканция не е истина.. спокойно ще пораснеш :)

_butterfly_
12-14-2010, 20:10
Първо ти си на 13 години т.е сега си влязъл в пубертета има да растеж и растеж през следващите години. Имах много момчета съучиници, които до 8-9 клас бяха едни сладки недоразвити момченца и тогава бам за едно лято и вече супер много се бяха променили и пораснали. Друго, което не можеш да промениш са гените- ако баща ти и мъжети във вашия род са по 160см еми малко вероятно е ти да станеш метър и деветдесет. И пак повтарям- момчетата по-късно влизате в пубертета, сигурна съм, че след 3 години ще си доста по-висок.

TheBeliever
12-14-2010, 20:56
Тепърва ти предстои да растеш както на височина, така и на килограми. Не се притеснявай. Момчетата по принцип се развиват по-късно.

WTFBBQ
12-14-2010, 21:00
ГЕН винаги съм бил висок ... в момента съм 11 клас 185 см :)

Sp0t
12-15-2010, 17:12
Еми брат ми е на 19 и е 185см., а баща ми е 175 см... Не са чак толкова ниски... Дано да сте прави с това за 8 - 9 клас... А понеже знам, че от баскетбола се расте, от какво точно се поражда растежа... От подскоците ли? Върши ли същата работа и скачане на въже? :)

titinkaa
12-18-2010, 12:44
Спокойно ще пораснеш.в моя клас всички бяха по-ниски от мен до 8 клас,а сега ела да ги видиш надминават момичетата-11 клас сме. :D