PDA

View Full Version : Китари



evilgirl95
12-14-2010, 17:31
Добър вечер! Иксма някой който разбира от китари да изкаже мнение!
Та имала съм много страсти и сегашната е китарата. Много си падам по рок и метъл и искам да се науча да свиря, но не искам акустична китара, нито бас китара. Искам соло китара! Та да попитам тя долу-горе колко струва, защото тука гледах някви цени много различни имаше по 800, по 1000, по 8000 дори лв. И като си я купуваш тя със усивателя ли върви или си го купуваш отделно! Моля ви някой да ми разясни! Искам да свиря като Рихард Круспе от Рамщайн :D
Не ми се смейте, не разбирам от китари, за това питам!

HolyRollerNovocaine
12-14-2010, 18:47
глупости...
я си вземи една класическа китара, ако ще и акустична да е... не си пръскай парите за скъпи китари след като не можеш да можеш да свириш на тях. намери си някой добър учител, учи ноти, упражнявай се по 1 час поне всеки ден, щото бая трудно ще стигнеш Круспе-то. не става ей така за 2-3 месеца...

iLovePussyJuice
12-14-2010, 19:12
от години не мога да ви разбера като започнете с това "вземи си акустична китара бла бла бла..."
кой е казал, че иначе няма начин да се научиш :-o

иначе зломомиче95, то ако става дума има и за повече от 8000...
вземи си някакво скуайърче за 240 (май и по 200 гледах даже, не знам по колко вървят, скоро не съм гледал)

http://www.stratcollector.com/images/harrison.gif
ето ти и да видиш, за кво става дума

много прилична китарка за парите си...

нови са около 200-240 кинта (not sure)
а може и behringer/stagg те са в този диапазон като цена, но аз лично предпочитам скуайърчето :>

едно кубе 10-15вата за стотина и нещо лева...
имат си драйв, че и еквалайзери...
а иначе 1 дисторшън ти е 50-100 (има и по-скъпи...)

пс- набележи си друг идол :D

ппс- онзи ден видях едно джаксънче за 350 кинта, което за начинаещ е повече от перфектно...боли те уя, че нема флойд роуз...за кво ти е 8-)
ама ако имаш някой друг излишен лев де xD

ако има нещо питай

Nithael
12-14-2010, 19:17
ппс- онзи ден видях едно джаксънче за 350 кинта, което за начинаещ е повече от перфектно...
http://hotrf.eu/product/3798/jackson-js1r-dinky-blk.html

земай тоя джаксън, едно roland cube 15x и почвай.. ^___^

iLovePussyJuice
12-14-2010, 19:24
а т'ва
чак се замислих аз да си го взема като се видя с някой друг лев, щото по-скъпа нема да си купя, преди да си взема кола и т.н xD

Nithael
12-14-2010, 19:26
заеби я колата...вземи си гибсън xD

iLovePussyJuice
12-14-2010, 19:29
ахахаха е китара поне имам неква xD
иначе по-скоро ibanez,jackson,fender 8-)

пс- авторката, ето к'во да купуваш
http://hotrf.eu/product/16/squier-by-fender-se-special-squier-sp-10-amplifier-arctic-white.html
8)
бела китара оунз 8-)

HolyRollerNovocaine
12-14-2010, 20:36
абе какви сола ще свири като до сега не е пипвала китара... за начинаещ най-доброто си е китара кухарка
поне да не си мисли, че от първия път ще просвири рок и т.н.
просто ако почне с ел. китара ще се разочарова, понеже не става ей така от веднъж и може бързо да и доскучее

и да използва дисторшън ала-бала ефекти? това пък въобще няма да и трябва :D

Nithael
12-14-2010, 20:43
няма смисъл да почва с кухарка.ако и е скучно с кухарка само ще се откаже от свиренето...

iLovePussyJuice
12-14-2010, 21:27
абе какви сола ще свири като до сега не е пипвала китара... за начинаещ най-доброто си е китара кухарка
поне да не си мисли, че от първия път ще просвири рок и т.н.
просто ако почне с ел. китара ще се разочарова, понеже не става ей така от веднъж и може бързо да и доскучее

и да използва дисторшън ала-бала ефекти? това пък въобще няма да и трябва :Dявно те е объркала с т'ва "соло китара" ахахах
аз поне я разбрах, че има предвид електрическа китара :>
на нея може да свири както ритъм, така и сола...
както класическа музика, така и грайнд примерно :)

защо е най-добро за начинаещ 'кухарка'?
аргументация няква?
чул/а-недочул/а....изобщо някога свирил/а ли си?
разбирам да дадеш некви доводи, защо трябва да се започне с акустична...то нема бате...летящи твърдения без грам доказателства xD

важното е да знае горе-долу в каква насока иска да се развива...а не просто да дрънчи на китара щото е яко
а тя знае какво иска да свири...макар и да са и глупави плановете (според мен xD), но поне знае...
а за дисторшъна съм споменал ориентировачно...
защото след като научи основните неща, ще започне да свири, тва което иска...а в случая то изисква изкривени тонове и то доста 8-)


акустичната китара са си чиста загуба на средства, след като си наясно, че искаш да свириш X (без значение дали ще е индустриъл или мелодик дет метъл) ... примерно аз лично не бих се изръсил с 100-200 кинта за нещо, което след 2 месеца ще заеба, щото ще искам да свиря на електрическа китара :>

въпроса е, че основните неща могат да се научат както на акустична, така и на електрическа...

+ това на електрическа се свири по-лесно

грифа е по-тънък, струните са по-ниски, по-удобна е, по разнообразна е от към стилове и е по-яка фор фак сейк :D

fluffka1
12-15-2010, 11:52
ами няма да се повтарям с останалите, само искам да ти кажа, че да минеш от кухарка на жица е много по лесно от колкото обратното. ;] за мен по добрия вариант е да се научиш първо на класическа китара после ве4е да се лигавиш на електрическата :lol: Но избора си е твой. Аз си ги карам двете едновременно, щото и мен си ме кефи метъла ьд, уча се на класическа (ходя на уроци) а в къщи си вадя разни сола от нета и си се забавлявам 8-) Разбира се за тва ти трябват 2 китари и повече пари, така че от тази гледна точка по добре да вземеш една... Айде успех! (аз съм за 2! [-o< ) 8-)

evilgirl95
12-15-2010, 12:46
Благодаря за съветите които ми дадохте! Ако мога да изврънкам от тати 2 китари може и първо акустична да си купя, че да се науча после другата, ама малко се съмнявам, че ще се изръси за 2 :D .
Но в крайна сметка може и да не си взема акустична, защото знам че ще ми омръзне, те са скучни!
iLovePussyJuice знам че малко плановете ми са малко глупави и няма да стане изведнъж, но много искам да се науча, пък белким стана рок звезда :D :D :D

iLovePussyJuice
12-15-2010, 15:08
ами няма да се повтарям с останалите, само искам да ти кажа, че да минеш от кухарка на жица е много по лесно от колкото обратното. ;] за мен по добрия вариант е да се научиш първо на класическа китара после ве4е да се лигавиш на електрическата :lol: Но избора си е твой. Аз си ги карам двете едновременно, щото и мен си ме кефи метъла ьд, уча се на класическа (ходя на уроци) а в къщи си вадя разни сола от нета и си се забавлявам 8-) Разбира се за тва ти трябват 2 китари и повече пари, така че от тази гледна точка по добре да вземеш една... Айде успех! (аз съм за 2! [-o< ) 8-)че прехода от акустична към електрическа е по-лесна, а защо знаеш ли?
тук не става дума за преход?

Защо да не може да започне да свири директно на електрическа?
К'во сте се хванали всички за акустичните...чули-недочили...

ПИТАМ :(


пс- да го е'ба за кво се хабим да обяснявам, след като не е имало никакъв, ама никакъв ефект :(
накарай го да ти купи 4 китари и кларинет, щото без кларинет не може да свириш на електрическа китара :(
и различни учители си намери за акустичната и електрическата, щото нямат нищо общо помежду си :lol:

аре трошете си главите, нема да се занимавам с вас 8-)

BladeDancer
12-15-2010, 18:44
Добре сериозно този който казва че е по-добре с кухарка да се започне да се обоснове. Няма нищо по-различно. Почнал съм с електрическа ще си умра с ел. (въпреки че искам и на кухарка да свиря ама тва е друг въпрос). В момента има толкова оферти във форума на музиканта в бг за китари кубета кухарки електрически пеца струни басове усилватели и кво ли още не. И на всичкото огоре с огромно намаление. Гледам аз чисто ново SG на 200 лева ония ден и кубета 30-40W от знайни производители под 100 лева. Ако ся не си купиш на старо една запазена хубава китара не знам кога ще е. За мен варианта настаро е 100 пъти по хубав, защото ще дадеш например 200-300 лева за Stagg , Squier и ще се радваш на тялото направено от пластмаса, а за същите пари може да си купиш прилична китара добра изработка и т.н. + кубе и всичко необходимо и ще си задоволена с години!

HolyRollerNovocaine
12-15-2010, 18:57
да, много се дразня когато се подценява класическата китара

вие правите ли разлика между акустична и класическа китара?

класическа - пластмасови струни, свири се по-лесно
акустична - струните са метални, грифът е по-тънък, ако се свикне на нея много лесно се преминава към електрическа.

момичето не е пипвало китара вие вече и предлагате модели.... не мога да ви разбера като кажете колко скучно било да се свири на класическа китара...

аз имам и класическа и акустична, свиря и на двете всякакъв стил музика, както разни песнички за дрънкане, така и сола, блус, рок, кънтри и т.н.

според мен ако до сега не си свирил на китара най-добре да си вземеш нещо по-простичко и по-късно като напреднеш да се гъзарееш с електрически китари


и все пак към авторката на темата - първо си намери учител и после мисли какво да купуваш, а ако смяташ да се учиш сама с интернет уроци - по-добре се откажи

iLovePussyJuice
12-15-2010, 19:18
слънце, никой нищо не подценява...разликата я правим, но 'класическата' не спада ли към акустичните китари? :-o
разликите са ни ясни, споко...не си открила топлата вода :)


според мен ако до сега не си свирил на китара най-добре да си вземеш нещо по-простичко и по-късно като напреднеш да се гъзарееш с електрически китари ...
всъщност изобщо чете ли нещо от това, което съм писал...за авторката разбрах, че не е :lol:


и все пак към авторката на темата - първо си намери учител и после мисли какво да купуваш, а ако смяташ да се учиш сама с интернет уроци - по-добре се откажипак повтарям...не е задължително всички да станат виртуози и да са професори в консервата...
важното е да правиш това, което ти доставя удоволствие

че с учител ще се научи много по-бързо, а и грешките ще се изкореняват в зародиш...

от колко време свириш? :-o

Sham
12-15-2010, 19:18
^сега ще ти кажат как няма нужда от уроци, понеже "всичко си го има в нета" и т.н.

//този "спор" сме го водили и превождали многократно в последните няколко години, до нищо добро не води

BladeDancer
12-15-2010, 19:51
И все пак нека го проведем тоя спор още веднъж. Учителя не е безполезен но и без него може ( освен ако не искаш да градиш кариера или нещо такова). Учителя ще те научи на основните неща, но няма да ти каже как да свириш. Колкото китаристи толкова различни начини на държене на китара позициониране на пръсти удряне на струната на перцето с различна сила и т.н. Някои си мислят че като отидеш при учител ще станеш бог щото той едва ли не ще ти каже всичко и ще ти държи пръстите и ръцете докато свириш за да ти е по-лесно. Не става така. Единствения начин който знам аз е да замъкнеш приятел да си вземете китарите ( каквито и да са ) и да почнете да свирите да мечтаете и най-важното да се забавлявате. Щото нямаш ли обич към музиката и много инат няма да се научиш. Всеки ще ти казва ти не можеш ти само дрънкаш за кво ти е тая китара наблягай да учиш математика и т.н. Голям инат трябва да си за да се научиш да свириш и тва би станало единствено със забава. Щото музиката не е само ноти и звукове. Музиката е чувства забавление кеф ... Учителя на тва ли ще те научи. Ще те научили да се забавляваш и да обичаш музиката ? Съмнявам се.

HolyRollerNovocaine
12-15-2010, 20:22
И все пак нека го проведем тоя спор още веднъж. Учителя не е безполезен но и без него може ( освен ако не искаш да градиш кариера или нещо такова). Учителя ще те научи на основните неща, но няма да ти каже как да свириш. Колкото китаристи толкова различни начини на държене на китара позициониране на пръсти удряне на струната на перцето с различна сила и т.н. Някои си мислят че като отидеш при учител ще станеш бог щото той едва ли не ще ти каже всичко и ще ти държи пръстите и ръцете докато свириш за да ти е по-лесно. Не става така. Единствения начин който знам аз е да замъкнеш приятел да си вземете китарите ( каквито и да са ) и да почнете да свирите да мечтаете и най-важното да се забавлявате. Щото нямаш ли обич към музиката и много инат няма да се научиш. Всеки ще ти казва ти не можеш ти само дрънкаш за кво ти е тая китара наблягай да учиш математика и т.н. Голям инат трябва да си за да се научиш да свириш и тва би станало единствено със забава. Щото музиката не е само ноти и звукове. Музиката е чувства забавление кеф ... Учителя на тва ли ще те научи. Ще те научили да се забавляваш и да обичаш музиката ? Съмнявам се.


с това вече съм съгласна... но определено мисля, че като за начало е добре да се ходи при учител. поне може да види къде грешиш, може да ти обясни защо не ти се получава нещо. много е важно на какъв учител ще попаднеш. моят лично е много добър, талантлив е, изнамира ми разни песни и отделя време да ги нагоди, тъй като в нета се намират много грешни табулатури и смахнати акорди. аз лично съм на мнението, че с интернет уроците и разните му там школи се стига до едно ниво и по-нататък просто не може... не знам, не знам как да обясня. абе всеки си има различно мнение, няма смисъл да се спори. всеки сам си преценя най-доброто за себе си.
а иначе аз свиря от 2 години. да, не съм почнала от 5 годишна, но какво от това? имам желание, отделям време, действам по собствена воля, какво повече? :) айде мир да има

BladeDancer
12-16-2010, 20:07
Мир да има и авторката да си вземе хубава китара дано !

Darth_Komorin
08-09-2012, 19:40
Слушай сега. Аз свиря на бас китара (м/у другото и аз съм супер фенка на Рамщайн). Обаче аз преди това сама бях учила на една акустична. По-добре си вземи една обикновена акустична китара и се научи да свириш на нея. Няма смисъл да ръсиш пари за скъпи китари. Ами ако не ставаш за нищо? Какво ще я правиш тая китара? Научи се на акустичка и после си вземи ел. китара на Cort. Не са най-хубавите,но са идеални за начинаещи. Моят бас е на Cort и съм си много доволна.

sunman
08-09-2012, 20:07
Ами ако ви кажа,че на електрическа се свири по-лесно !!:D
Авторката си решава какво да прави !!

DennisCobain
08-10-2012, 19:46
Аз първо се научих да свиря на електрическа. Чак 4 години по-късно се сетих да си купя и акустична, но не я използвам често.
Много е глупаво да кажеш на човек да си купи акустична защото "може да не става за нищо". Ако има желание - ще се научи ако ще и на опънати ластици. :D