PDA

View Full Version : Ех пак ..............бас за конфигурация



ponomen
12-14-2010, 18:47
Със същото аверче което се хванахме на бас за 100 лева за конфиг за бад компани на макс с и7 се хвамахме отново за 50 лева.Ще си взима ново пс(че сегашното му изгоря или поне така ми каза ) за 31 декември и ми вика че щял да си зима 965 bе с 4 гб рам и там пак някви неща.и му казах .че нямало смисъл от 965 като 955 (двуядрения) четох че се отключва в 4 ядрен и се клоква на 3.6 гхз със фабричното си охлаждане.той естествено не ми повярва и ми каза че ако му я представя тая конфигурация за 600 лева ще си я земе.(за тия пари трияя се земе дъно:(четох в нета че за да се отключи 555 триабва да е някво extreeme ли нз вие ще кажете)проц феном 2 555(а други щях да питам 565 също ли се отключва) рам памет и видео.той от стария комп си има някво захранване 400W и има харк 650.Вие сте на ход........................За 600 лева проц рам дъно и видео с което да се отключи. а понеже той има почти като моето пс също от стария му остана 9600 сайлънт ,може ли по някъв начин да я използва или да я продава??плс хелп конфига трияя го представя до петък включително

Cybershot
12-14-2010, 19:01
Абе не разбахте ли, че AMD се усетиха, че ги отключвате и вече ръгат яко рециклаж и забравете за отключване на ядра, аз лично не бих разчитал на това нещо вече! Иначе се отключваха, като се буташе 1 настройка в биос и при късмет се отключваше 1 ядро, при повече късмет 2 ядра. Също и кеш се отключваше, но вече % е много малък, ако не е и стигнал до 0.
Аман от глупавите ти теми! Аз пък бас държа че си на максимум 13-14 години лапетия !

dimitar_ak
12-15-2010, 10:09
А на мен ми е по-интересно за какво ви е всичката тази мощ?

GregoryHouse
12-16-2010, 15:31
А на мен ми е
по-интересно за какво ви е всичката тази мощ?
Нека отговоря като теб - на въпроса с въпрос(като теб). Що си купуваш BMW...то и трабанетката върви...?

AMD Не се усетиха...AMD все пак са разработили начина за отключване на ядрата и са го дали на производителите. Това си е чисто рекламен трик. Както и PhysX-a на Nvidia и договорките и с Game индрустрията игрите да са оптимизирани САМО за Nvidia и т.н. и т.н. Ако се интересувахте малко повече от света около вас и добавите basic logic щяхте да осъзнаете доста неща, но уви.

Можеш да направиш такъв конфиг със проц настаро. Търсиш такъв от първата партида, защото има реален шанс да се отключи. Да не говорим, че дори да намериш пак е шанс дали ще стане х3 или х4 или "късмета" х2...

Само да ти кажа баса си го загуби 1во защото за 600лв с този проц и дъно, та и видео, та и рам...трябва да направиш зверските компромиси и ще си вземеш боклук, който дори няма да можеш да отключиш...Най-малкото защото си неграмотен индианец неподлежащ на обучение и на всичкото отгоре не можеш да напишеш поне малко от малко грамотно запитване, камо ли нещо по-сложно. И след това още 10 причини който ще спестя...от мързел.

Cybershot
12-16-2010, 15:52
БМВ в сравнение с трабанта... няма такъв производител на процесори, който да отговаря на БМВ :-D

autista88
12-16-2010, 18:34
БМВ в сравнение с трабанта... няма такъв производител на процесори, който да отговаря на БМВ :-D

И тва к`во общо има с темата?

А дали няма - сам провери.

Не разбрахте ли, че за 600 лева се взима HTPC, а не гайминг конфигурация?

DarkAngelOfHope
12-16-2010, 19:10
BMW сигурно са AMD-тата при колите ... щот не бих си купил ... :D

Cybershot
12-16-2010, 20:09
BMW сигурно са AMD-тата при колите ... щот не бих си купил ... :D

ай, да не отваряме тема за коли, че ще стане мазаница....

minus273dot15
12-17-2010, 08:24
Не разбрахте ли, че за 600 лева се взима HTPC, а не гайминг конфигурация?

Aaaaaa, не разбираме, ние сме прости. Щот` 600 лева за нас са добра първоначална инвестиция за пиене привечер с overclock-ната тупалка. Ти си стой умен 8-)

Не разбирам, как ще дам 600 лева за калкулатор, като мога да изпия всичко?!? :-|

K_O_L_E_V
12-17-2010, 17:51
Какво го хвалите това AMD не разбирам.Отключване, заключване AMD x6 пада от двуядрения i5 с 9 fps.

http://tpucdn.com/reviews/AMD/Phenom_II_X6_1090T/images/crysis_1680.gif

GregoryHouse
12-17-2010, 18:12
Какво го хвалите това AMD не разбирам.Отключване, заключване AMD x6 пада от двуядрения i5 с 9 fps.

http://tpucdn.com/reviews/AMD/Phenom_II_X6_1090T/images/crysis_1680.gif

Бъркаш :) Core i5-750 е 4Cores 4Threads. Пък и игрите не използват пълноценно 6ядрени процесори, а повечето вече са оптимизирани за 4 ядрени :) Иначе да се повторя - отключване, заключване - пазарни чикии :)

K_O_L_E_V
12-17-2010, 18:14
Да де, 7-ма серия беше с 4 ядра, но все пак и Phenom II x4 965 BE го бие дори с 1 fps.

Иначе, за феновете поздрав (http://www.youtube.com/watch?v=AUtHb2IOWvU).

Cybershot
12-17-2010, 20:00
Да де, 7-ма серия беше с 4 ядра, но все пак и Phenom II x4 965 BE го бие дори с 1 fps.

Иначе, за феновете поздрав (http://www.youtube.com/watch?v=AUtHb2IOWvU).

То е ясно, кой прави по-бързите процесори, да не почваме спор с колегата д-р Хаус, който е от другия лагер :-D
Фактите говорят достатъчно :)

GregoryHouse
12-17-2010, 23:16
Да де, 7-ма серия беше с 4 ядра, но все пак и Phenom II x4 965 BE го бие дори с 1 fps.

Иначе, за феновете поздрав (http://www.youtube.com/watch?v=AUtHb2IOWvU).

То е ясно, кой прави по-бързите процесори, да не почваме спор с колегата д-р Хаус, който е от другия лагер :-D
Фактите говорят достатъчно :)

Аз не споря кой прави по-бързите процесори. Просто ви обяснявам, защо на тъпите цъкалки 4cores имат повече ефективност от 6cores...В игрите има голяма роля честотата на процесора, а не броя ядра...Това го казвам за 384583465834 път и пак си чаткате ама той тоз 4ядрения на интел бие 6ядрения на AMD на Crysis..Ако единствената ви мерна единица е FPS на Crysis за процесори...да, Intel рулират с цели 9 незабележими FPS-a :) Честито!

K_O_L_E_V
12-18-2010, 08:33
В какви спорове да влизаме ? Не само за игри, а като цяло като погледна Top 15 на Benchmark-а на High End процесорите и виждам само едно AMD.Което лично за мен си ми е достатъчен критерий.

Cybershot
12-18-2010, 12:03
Тя АМД цялата им работа такава, погледнато исторически е една изкуствена фирма... Ако Интел не им бяха продавали патенти, нямаше да ги има.