PDA

View Full Version : Има ли някакъв начин?



LeaveItAlone
12-14-2010, 18:58
Здравейте! Значи аз съм момче на 14 години. Едно нещо ме тормози от много време и искам да се отърва от тоя проблем завинаги! Та аз съм 183см. висок и тежа 90кг. Не знам дали е нормално, но според мен не е. Имам корем и подобие на женски гърди. По принцип съм спортист и тренирам контактен спорт от 6 години и знам, че имам някакви мускули, например коремни плочки или гърди, но просто няма как да се забележат. Въпросът ми е как да отслабна без да ходя на фитнес. Кажете например, какво да ям и какво да избягвам да ям. Имам дъмбели и имам възможност да правя някакви упражнения с тях. Моля ви, споделете мнението си!


Ще помоля само без някакви излишни коментари, въпросът ми е ясен! Ще помоля да не пишат някакви "разбирачи", а хора, които наистина могат да ми помогнат!

TupacAmaurShakur
12-14-2010, 20:05
Избягвай мазни и сладки храни.Яж по често и по малко. :smt026

TheManTheLegend
12-14-2010, 20:49
www.bb-team.org
влизаш и търсиш НВД (ниско въглехидратна диета)

firstdiesel
12-14-2010, 21:20
Пий вода по МНОГО (5-10 литра/ден), ако е топла още по-добре.
Кат тренираш сложи си найлон там където искаш да отслабнеш ...
Яж плодове, салати ... да не е от животни, БЕЗ хлебни, сладки, захарни работи. Може да земеш един шоколад на ден за енергия.
Тичай и бий крушата.

monsternutritions
12-14-2010, 21:32
Много важно е така да си направиш хранителният режим, че да изгаряш повече калории от колкото приемаш, а изгарянето на калории става с бягане, както и със силови тренировки.
Ето какво ще те посъветвам - първо и много важно е хранителен режим, ако приемаш по-малко калории от колко изгаряш, мазнинките започват да се топят и да се превръщат в енергия. Не обърнах внимание на възрастта ти, но ако вкараш един Л-карнитин процеса ще се ускори и то доста - л-карнитинът прекарва мазнините през митохондриите на клетката, където те изгарят и се отделя енергия, освен това по обратният път изхвърля остатъчните вещества от процеса, в следствие на което започва обилно изпотяване - отпадъчните вещества се отделят чрез кожата.
За предпочитане е да се бяга сутрин, тъй като гликогенните запаси в организма са твърде ниски и горенето на мазнини е по-ускорено.
Ако те интересува още нещо и смяташ, че мнението ми е полезно за теб - питай :)

Greennight
12-15-2010, 06:39
НВД,а иначе ме шокирате със всеки изминал ден 14 годишен спортист-90 килограма :shock: Къв е тоя контактен спорт бе брат ? Сумо ли ? :shock: Извинявай,че съм малко груб,но просто се учудих...

scrooper
12-18-2010, 18:41
Пий вода по МНОГО (5-10 литра/ден)
Яж плодове, салати ... да не е от животни, БЕЗ хлебни, сладки, захарни работи. Може да земеш един шоколад на ден за енергия.
...

Неее, много по- добре е да изядеш 2 пържоли пред 1 шоколад например. А това с 10-те литра вода на ден е излишен тормоз за организма! 4 л. максимум и то ако се потиш много.

HHristov
12-18-2010, 19:46
Не се ограничавай от абсолютно нищо, не спазвай никви диети и не бързай :) Още си на 14 години и тепърва растеж :) Тренирай там каквото тренираш и това му е майката :) С диети и глупости само може да си прецакаш растежа :)

firstdiesel
12-18-2010, 20:22
Пий вода по МНОГО (5-10 литра/ден)
Яж плодове, салати ... да не е от животни, БЕЗ хлебни, сладки, захарни работи. Може да земеш един шоколад на ден за енергия.
...

Неее, много по- добре е да изядеш 2 пържоли пред 1 шоколад например. А това с 10-те литра вода на ден е излишен тормоз за организма! 4 л. максимум и то ако се потиш много.

Пържолите от сладки захарни изделия ли са ?!
водата ускорява горенето на мазнините, също така и увеличава издръжливостта ;) Аз пия около 6 литра на ден и не съм умрял

RockyMarciano
12-18-2010, 20:49
Здравейте! Значи аз съм момче на 14 години. Едно нещо ме тормози от много време и искам да се отърва от тоя проблем завинаги! Та аз съм 183см. висок и тежа 90кг. Не знам дали е нормално, но според мен не е. Имам корем и подобие на женски гърди. По принцип съм спортист и тренирам контактен спорт от 6 години и знам, че имам някакви мускули, например коремни плочки или гърди, но просто няма как да се забележат. Въпросът ми е как да отслабна без да ходя на фитнес. Кажете например, какво да ям и какво да избягвам да ям. Имам дъмбели и имам възможност да правя някакви упражнения с тях. Моля ви, споделете мнението си!


Ще помоля само без някакви излишни коментари, въпросът ми е ясен! Ще помоля да не пишат някакви "разбирачи", а хора, които наистина могат да ми помогнат!


Подобието на женски гърди си има точен термин - Гинекомастия!

Иначе почвай диети,кардио,и интензивни тренировки,така ще стане работата.

navar
12-22-2010, 08:07
;) не смятам че става дума за гинекоматсия,по скоро за отпуснати цици..
на 14 тези характеристики -183 см и 90 кила са си жива акселерация,свързана със затлъстяване..
като тренираш контактен спорт0обърни се към треньорът си ,той ще ти каже какво да правиш.не търси съвет във форумите,там всеки е разбирач..
основното което трябва да правиш е :
1.отрицателен калориен баланс-повече изразходвани калории,от колкото приети.как става ли -лесно.
свеждаш до минимум въглехидратите-сладко,ориз,картофи,тестен ...позчваш да ядеш много белтъци и мазнини.пиеш по 3-4 литра вода дневно,и тренираш..но не железа,изгарянето на мазнини и качването на мускулна маса са две различни неща..не можеш да превърнеш мазнината в мускул-трябва да изгориш мазнината,а дали тези калории ще отидат за изграждане на мускул е отделен въпрос..
2.тренировка -моят съвет е кардио-бягане,кростренажор,гребен тренажор,велоергометър,кор емни преси и работа със собствено тегло-набирания,лицеви опори,кофи,бърпи....само с дъмбели и вкъщи няма да стане,и тъй като ще имаш мераци да се скатаваш ти трябва треньор ,или партньор..стой далече от всякакви добавки,които ще ти препоръчат разни разбирачи-на 14 нямаш нужда от тях..единствено витаминен комплекс.
в нета-това мога да ти кажа..повече на лични

GunSnSteelflowers
12-28-2010, 09:23
Кардио кардио кардио кардио кардио, че наистина е много гадно като видя момче с по-големи цици от моите.

Какво тренираш, там не ви ли карат да спазвате режим?