PDA

View Full Version : преинсталация



creamy224
12-15-2010, 13:14
ако даден компютър се преинсталира и натиснем да се изтрие информацията от :C : D :E ще се изтрият ли файловете които са били изтрити и се показват при RECUVA или както аз го разбирам хронологията на компютъра

Lancer
12-15-2010, 13:21
Ако форматираш всички дялове не би трябвало да може да се върне информацията, но не съм много сигурен в днешно време какви ли не програми има ... :D

dimitar_ak
12-15-2010, 13:22
Зависи дали е даден пълен или quick формат, а също и дали след формата е правена нова инсталация. Ако е така възстановяването е невъзможно.

creamy224
12-15-2010, 13:25
мисля да преинсталирам всичките дялове на компютъра и без това започна да работи бавно и тогава всичко се трие и си мисля че и изтритите файлове би трябвало да се изтрият но не съм сигурна за това питам

DarkAngelOfHope
12-15-2010, 14:03
Ти какво искаш в крайна сметка ? да изтриеш всичката информация така ли ? ако е така форматирай и си готова, след формата има шанс да се възстанови информация ако не на дяла с Windows то от другите дялове ... ако искаш да не може да се възстанови ... Low Level Format се прави, влизаш в сайта на производителя на харда и там трябва да има програма за тази цел, както и опътване как се прави :)

creamy224
12-15-2010, 14:04
Ти какво искаш в крайна сметка ? да изтриеш всичката информация така ли ? ако е така форматирай и си готова, след формата има шанс да се възстанови информация ако не на дяла с Windows то от другите дялове ... ако искаш да не може да се възстанови ... Low Level Format се прави, влизаш в сайта на производителя на харда и там трябва да има програма за тази цел, както и опътване как се прави :) да това искам . искам да не може да се възстановява изтритата вече информация като снимки песни и т.н изобщо да не се показват . пробвах с различни програми но не се получава и за това питам кое ще помогне

minus273dot15
12-15-2010, 14:17
Зависи дали е даден пълен или quick формат, а също и дали след формата е правена нова инсталация. Ако е така възстановяването е невъзможно.

Възстановяването на информация при тези ситуации е невъзможно с Recuva, но спокойно може да се използва малко по-сложен софтуер, който да се справи със ситуацията.

Форматирането не влияе особено, без значение quick или normal. Трябва да се разбира начина на действие на файловата система(например за NTFS). Начина за възстановяване при преформатирани(преоразмер ни, изтрити или създадени нови) системни дялове просто е малко по-различен, отколкото при чисто и просто изтрити файлове.

creamy224, какво толкова криеш, душко? Параноята яко те тресе. Практически, не се сещам кой ще е толкова изтрещял, че да търси файлове по хард диска, след което да търси за изтрити файлове(и да ги преглежда), след което да търси за форматирани дялове, след което да вземе да се оглежда и за изтрити/преоразмерени и т.н. Успокой се!

creamy224
12-15-2010, 14:23
Зависи дали е даден пълен или quick формат, а също и дали след формата е правена нова инсталация. Ако е така възстановяването е невъзможно.

Възстановяването на информация при тези ситуации е невъзможно с Recuva, но спокойно може да се използва малко по-сложен софтуер, който да се справи със ситуацията.

Форматирането не влияе особено, без значение quick или normal. Трябва да се разбира начина на действие на файловата система(например за NTFS). Начина за възстановяване при преформатирани(преоразмер ни, изтрити или създадени нови) системни дялове просто е малко по-различен, отколкото при чисто и просто изтрити файлове.

creamy224, какво толкова криеш, душко? Параноята яко те тресе. Практически, не се сещам кой ще е толкова изтрещял, че да търси файлове по хард диска, след което да търси за изтрити файлове(и да ги преглежда), след което да търси за форматирани дялове, след което да вземе да се оглежда и за изтрити/преоразмерени и т.н. Успокой се! не ме гони параноята или някой ще ми рови в компютъра просто ми трябваше + занимавам се с комптри + исках да науча нещо ново

minus273dot15
12-15-2010, 14:44
не ме гони параноята или някой ще ми рови в компютъра просто ми трябваше + занимавам се с комптри + исках да науча нещо ново

Въпросите, които имаш са прекалено сложни за разглеждане в частни случаи. По-скоро би било полезно да натрупаш общи знания по върпоса, преди да се метнеш в конкретни ситуации - така има по-малък шанс от объркване и грешки. Нещата, които ти трябват по въпроса са горе-долу следните:

1) Устройство и начин на работа на твърдите дискове(най-вече от какви компоненти са съставени и каква е логичексата верига за запис на един байт информация).

2) Най-разпространените файлови системи - начин на функциониране(най-вече каква е веригата за осъществяване на контрол над един байт информация и единичен фаил - запис, презапис, изтриване, преместване, форматиране, повреждане и т.н.).

3) Практически проби на няколко от най-разпространените начини за възстановяване на загубена информация(като се започне от побитово възстановяване и се стигне до цялостно структурно възстановяване).

Ако наистина седнеш да четеш това, ще ти отнеме около 3-4 дни да разбереш повечето важни неща, а останалите ще дойдат с практиката. Тогава вече идва интересното :smt011

В противен случай си говорим за "Ааааааааааако куцо пиле, пресече пътя на водолаз насред пустинята Сахара, това значи..."