PDA

View Full Version : Лицемерие...



OoTequilaoO
12-15-2010, 14:27
Чудех се къде да я напиша темата, може да ви се стори безсмислена, но ми е доста интересничко какво мислите вие за лицемерието или маската..., според вас нужно ли е да я носим?? И ако да, защо, ако не - пак защо?
Според мен няма човек, който да не е лицемерен... Е, може и да има някои добрички и истински, но те се срещат много рядко в тая "джунгла". :)

fenastz
12-15-2010, 21:24
Няма как.

Sham
12-15-2010, 21:31
според мен не е препоръчително. заличава личността зад/под ролята, ако ме разбираш. дипломацията ме отвращава също. ако хората бяха открити, всичко щеше да е... реално?

иначе - ако ти(обобщително) играеш, ти лъжеш, ти се преструваш, очакваш всички останали да правят същото, тогава как разграничаваш истина от неистина, фикция от реалност, измислица от откровение? тогава ти кой си, кого познаваш, кой те познава? какъв е смисълът?

Greennight
12-15-2010, 21:53
Мне.Аз почти никога не се мазня и не лижа обувки.Много рядко ми се налага принудително да излъжа,но това в никакъв случай не може да се нарече лицемерие :? Просто има хора с достойнство и такива-без!

Tempest
12-15-2010, 22:15
непознат термин ми е лицемерието.. и по-добре..

OoTequilaoO
12-16-2010, 11:27
Днес аз пък станах жертва на такова лицемерие. Хората не се страхуват от това, че могат да бъдат разобличени. Застанали пред мен на 5 метра разстояние има, няма, гледат ме и най - нагло си говорят нещо и явно за мен, и по физиономите им личеше, че не е нещо хубаво...

Наистина много жалко за тия, които се престарават от една страна да бъдат добри, а всъщност да са двулични... Само не ми е ясно, защо хората винаги гледат в чуждата паница и говорят какви ли не работи за чуждия, а не виждат собствените си недостатъци, своето лицемерие и нагласата си да отровят живота на всеки с дългите си езици.
Мога да кажа, че цялата общност е маскирана и ако ти тръгнеш по правилния път, като си свалиш маската, то тогава няма да има място за теб, винаги ще те избутват настрани, където се крие "грозната" истина за тях, и те ще продължът да живеят в "реалния" си свят. Но по - добре е да си истински, вярвайки , обичайки и доверявайки се най - вече на себе си! ;)

edelweiss96
12-16-2010, 11:59
"Ако всички хора знаеха какво говорят един за друг, на света нямаше да има дори четирима приятели." — Паскал :)

OoTequilaoO
12-16-2010, 14:24
"Ако всички хора знаеха какво говорят един за друг, на света нямаше да има дори четирима приятели." — Паскал :)
Правилно!

KumchoValcho
12-16-2010, 15:18
Днес аз пък станах жертва на такова лицемерие. Хората не се страхуват от това, че могат да бъдат разобличени. Застанали пред мен на 5 метра разстояние има, няма, гледат ме и най - нагло си говорят нещо и явно за мен, и по физиономите им личеше, че не е нещо хубаво...Това не е лицемерие, просто хората са коментирали нещо за теб и не им е пукало, че знаеш и ще бъдеш наранена от това. Това даже е обратното на лицемерие :)

KumchoValcho
12-16-2010, 15:24
Само не ми е ясно, защо хората винаги гледат в чуждата паница и говорят какви ли не работи за чуждия, а не виждат собствените си недостатъци, своето лицемерие и нагласата си да отровят живота на всеки с дългите си езици.Извинявай, ама ти не правиш ли същото в момента? Точно твоето е лицемерие! Хахахаха, доста забавно всъщност :lol:
Защо не отиде и не си изказа твоето велико възмущение в лицето им, а се оплакваш във форума? Ти никога ли не си коментирала някой? Какво лошо има в това да обсъждаш някой човек, трябва ли задължително ВСИЧКО да си го казваме в лицето? Аз лично не бих искал всеки да ми казва какво мисли за мен "в лицето" защото 1) не ме интересува и 2) не е моя работа какво другите мислят, защото всеки има право на мнение и това, че някой не ме одобрява не значи, че е лош човек, просто значи, че има различни принципи и идеали от моите. Супер - всеки да прави квото си знае, не е моя работа какво говорят другите. Не може само да се хвалим взаимно и да се харесваме, би било дори отегчително. Приеми, че не всеки те харесва, включително и аз. А лицемерите са точно хора като теб, които само някой да каже нещо за тях и вдигат врява до небето. :)

А всеки има "маска" и това е нещо напълно нормално. В смисъл, не може да бъдеш естествен и да показваш ВСИЧКО от психиката си на другите, защото ще си супер уязвима по този начин, защото всеки ще ти знае слабостите.

Абе мислете малко преди да пускате такива теми, в които да дискутирате подобни наболели фундаментални въпросчета, че ми е втръснало вече :lol:

Gnom
12-16-2010, 15:28
Защо трябва да им обръщаш внимание?Какво толкова ти пука на тебе,че говорят зад гърба ти или не ти го казват в лицето? - хората тук си правят изводи по скоро,че или не си свикнала да става по твоята или имаш наистина "верни" приятелчета.

Но както го казаха по нагоре - ""Ако всички хора знаеха какво говорят един за друг, на света нямаше да има дори четирима приятели." — Паскал "

OoTequilaoO
12-16-2010, 15:45
Само не ми е ясно, защо хората винаги гледат в чуждата паница и говорят какви ли не работи за чуждия, а не виждат собствените си недостатъци, своето лицемерие и нагласата си да отровят живота на всеки с дългите си езици.Извинявай, ама ти не правиш ли същото в момента? Точно твоето е лицемерие! Хахахаха, доста забавно всъщност :lol:
Защо не отиде и не си изказа твоето велико възмущение в лицето им, а се оплакваш във форума? Ти никога ли не си коментирала някой? Какво лошо има в това да обсъждаш някой човек, трябва ли задължително ВСИЧКО да си го казваме в лицето? Аз лично не бих искал всеки да ми казва какво мисли за мен "в лицето" защото 1) не ме интересува и 2) не е моя работа какво другите мислят, защото всеки има право на мнение и това, че някой не ме одобрява не значи, че е лош човек, просто значи, че има различни принципи и идеали от моите. Супер - всеки да прави квото си знае, не е моя работа какво говорят другите. Не може само да се хвалим взаимно и да се харесваме, би било дори отегчително. Приеми, че не всеки те харесва, включително и аз. А лицемерите са точно хора като теб, които само някой да каже нещо за тях и вдигат врява до небето. :)

А всеки има "маска" и това е нещо напълно нормално. В смисъл, не може да бъдеш естествен и да показваш ВСИЧКО от психиката си на другите, защото ще си супер уязвима по този начин, защото всеки ще ти знае слабостите.

Абе мислете малко преди да пускате такива теми, в които да дискутирате подобни наболели фундаментални въпросчета, че ми е втръснало вече :lol:

Абе, човеко, казвам, че са лицемерни и двулични защото ги познавам много добре и сме били приятели, но точно заради тяхната злост се провали приятелството ни... А и това, че съм пуснала такава тема, то е било, защото ми е интересно да чуя мнения по тая тема. И това не ме прави никакъв лицемерен човек. Просто се опитвам да си изясня някои неща. На теб ако ти е толкова трудно да пишеш коментари без нападки, моля те да не си правиш усилия, да ми казваш каква съм била! В предишния ми коментар си изтълкувал, че носенето на "маска" е нещо нормално, да, така е... Повтаряш същите неща, които аз съм ги казала, но сформирани по - друг начин. Аз съм наясно с това, няма нужда да ме нападаш... А и винаги съм забелязвала, че почти във всички теми се намират такива хора като теб, които да правят нападки с "великите" си изказвания. Ако ти е втръснало недей да си правиш зора да пишеш коментари, въобще недей и да четеш. Знам как стоят нещата в тоя форум... И не си познал човека! ;]]]