PDA

View Full Version : Защо е по-добре да слагаме крем преди фдтена и диша ли кожат



sunshine955
12-15-2010, 14:27
Преди да слагам фдт слагам крем за лице .. сега съм с на Виши фон дио тена .. пише,че позволява на кожата да диша с него .. та дали като сложа крем при това вреди .. защото тоя фондио тен се води крем фондио тен .. и пише че се разтапя в кожата .. ??
и още един въпрос имам .. като си слагам крем преди фдтена има ли шанс да забавя стареенето на кожата .. защото наистина мн ще се сбръчкаме сички кадето още от 14-15 си слагаме такива работи по лицето ако не е и от по-рано .. та дали крема предпазва понякакъв начин фдтена да попива в кожата и да се състарява след време от тея химии .. Мерси на всички {}

hugelipsskinyhips
12-15-2010, 16:50
и аз слагам хидратиращт крем отдолу или основа за фдт, така ми издържа по-дълго.По принцип не са толкова вредни фдт, защото предпазват кожата от влияния на околната среда, а и някои имат SPF, особено за зимата даже е добре.За стареенето не мога да ти кажа, не вярвам,че един крем променя нещата :?

LipSy
12-15-2010, 17:55
Всеки грим е вреден до известна степен. Крем попринцип се слага хем за да не се набръчква кожата и хем за да седи фдт-та по-дълго върху лицето и да попива по-добре. Един крем няма чак толкова да ти спаси набръчкването на кожата. Важно е също след като се прибереш у вас веднага да си изчистиш грима какъвто и да е той!

titinkaa
12-15-2010, 18:14
Крем се слага под фдт-на за да изглади несъвършенства,и да е по-траен фдт-на.Но преди всяко нанасяне се почиства лицето със спирт,лосион за лице,след това крема и фдт-на.

MimiKalcheff93
12-15-2010, 18:50
Фдт изсушава кожата.
За това се слага крем , най-добре хидратант .Изчакваш малко да поизсъхне за да не станеш на петна. Крема няма да те спаси от бръчки , или състаряване на кожата.
ПП:Не мога да разбера защо 12-13 годишни пикли всеки ден са с такъв тежък грим ?! wtf?! :shock: :shock: :shock:

Tiin
12-16-2010, 07:04
Фдт изсушава кожата.
За това се слага крем , най-добре хидратант .Изчакваш малко да поизсъхне за да не станеш на петна. Крема няма да те спаси от бръчки , или състаряване на кожата.
ПП:Не мога да разбера защо 12-13 годишни пикли всеки ден са с такъв тежък грим ?! wtf?! :shock: :shock: :shock:
ООО какви ги познавам...Аз съм на 12 и единственото нещо,което слагам е Фдт,защото имам пъпки ( ФДТ не го слагам по цялото лице само върху пъпките, седи естествено,защото е точно цвета на кожата ми :) )Може и някакъв блед гланц...

nepowtorima
12-16-2010, 07:23
Амм... под тежък грим какво разбираш??
-очна линия :-D
-молив
-спирала
-фдт/пудра
-сенки
-червило/гланц / Аз така разбирам под тежък грим :-D
... Абе не знам такова момиче да слага толкова много на тези години.. Аз като бях на 12 слагах малко молив (е когато имаше нещо важно.. рд.. или дискотека, празник слагах доста молив но.. :D ..) също така и спирала.. и безцветен гланц... и седеше много добре...


А за фдт... аз много рядко слагам само когато излезе някоя друга пъпка :-D и мисля, че е много добре да се слага крем-хидратиращ за да е по-траен ефекта :) :)

Rebirthing
12-16-2010, 08:16
Ох, да не би някой да си мисли, че в крема няма капчица химия ? Я прочетете етикета :D. Изобщо няма да предпази от сбръчкване, нито от химиите, тъй като той самия съдържа такива. Според мен по-добре не слагай крем преди това ;).

sunshine955
12-17-2010, 13:08
а кое е по-вредно за кожата крема или фнд-тена ?
/на фдт-то пише че кожата може да диша от него /

nepowtorima
12-17-2010, 14:32
Не вярвам, че през фдт кожата може да диша... По принцип той запушва порите... :)

heiress
12-18-2010, 00:36
Дори не мога да си представя как ще си сложа фон дьо тен без да съм си сложила крем преди това...

MimiKalcheff93
12-18-2010, 07:03
Под тежък грим разбирам ето това:
Сутрин към9:30 -10:00 ч. на кафе съм с приятелки и гледам някви пикли се качили на 7 сантиметрови кутури и се опитват да се задържат на тях (отделно ,че ходят като спънати коне) , намазали се с всичко що намерили из тях . С такъв нощен грим ......, целите се омазали мязат на маймуни.Е тва разбирам аз под УЖАС!! ,който е обсебил малките.Не се имам за голяма на 17 съм , ноооооо това не е нормално ! Аз на 11 - 12 години само спирала и молив и то при специални случаи , че даже и без тях съм минавала.А тия днешните , то очна линич , то сенки до веждите , то пудри фдт , руш , бронзати и кво ли още не .... Смешно е защото лицето става оранжево направо а надолу врата бял хаха ..

А относно фдт дето предпазвал кожата и не запушвал порите , да да! :?
Точно най-добрите марки в света на Шанел ,Мак например се водят фдт -ите им с протектор за Уве лъчите и че се разтапя фдт в кожата ,което моментално си води до запушване на порите. :) ;)