PDA

View Full Version : Ако някой вижда изход от това нека сподели мнението си



futbolita
12-15-2010, 18:03
Здравейте,тази история я пише едно до болка измъчено момиче,търсещо един невъзможно спокоен живот.Обръщам се към всички момичета,преживели любовна раздяла,тези чиито редовен девиз е "Живота ми няма смисъл" Настанете се удобно защото сега ще ви разкажа една история,предназначена да покаже на всички вас : изстрадали момичета, колко труден е живота.

Когато бях на 3 родителите ми се разделиха.Нямам спомени за причината,но майка ми ми казваше че баща ми е бил алкохолик и редовно и е посягал.Ден, след ден малко по малко тя ме накара да го намразя..10 години не съм знаела как изглежда истинския ми баща.После се омъжи за човек,който я преби още на сватбата им.Оказа се че и той е зависим от алкохола.Същия този човек беше военен и наказанията му бяха жестоки. Когато свършех пакост ме наказваше с глад.Почти през вечер се напиваше и пребиваше майка ми до смърт а аз бях всидетел на всеки удар...Плачех защото гледах как тя се измъчваше но не можех да направя нищо..На 13-тия ми рожден ден едно момче се възползва от мен, с обещанието че никога няма да ме изостави.На същия този ден опитах от всичко.Посегнах към наркотици,алкохол,цигари и каквото се сетите... "Приятелите ми" ме убеждаваха колко е хубаво да се друсаш,как забравяш за проблемите.А на мен само това ми трябваше...Исках поне за секунда да забравя какво всъщност се случва около мен.Не се пристрастих,но испитвах желание да го правя само и единствено за да се пренеса в идеалния свят...Така започнах всеки ден да шмъркам по една линия,с времето тя ставаше все по-голяма..Един прекрасен ден майка ми разбра и ми каза че не иска никога да ме вижда...Изгони ме ... Прекарах вечерта във един вход,измръзнала от студ...Защото всички онези мои "приятели" ми затвориха вратата под носа.Гаджето ми ме заряза още когато преспах с него.Докато стоях в онзи вход се питах дали някога майка ми ще ми каже че ме обича,дали ще ме прегърне силно,така както прегръщаше съпруга си (същия човек,който всеки ден я пребиваше) Трудно ми беше да осмиля факта че тя обичаше повече него...(Поне така си мислех за момента)Тази майчина ласка възпявана в много песни,аз не я познавах...И така оставена на произвола на съдбата трябваше сама да намеря изход от ситуацията,а именно да намеря истинския си баща.Отидох при леля ми и тя ми даде телефона му.Когато му звъннах,му обясних всичко и му казах че умирам от студ и няма каде да отида (Тъй като майка ми беше забранила на леля ми да ме прибере).Тогава той ми отговори : Вмомента съм на работА чак довечера ще мога да се видя с теб.Изчаках вечерта и отидох у тях ... Той ме прие .Тогава започнаха другите ми мъки.Той пиеше повече дори от съпруга на майка ми.Всяка вечер ми звънеше да го прибирам от кръчмите.За 2те години в които живях при него той НИКОГА не ми е давал пари...Но всяка вечер беше по стриптийз барове,кръчми и т.н.Единственото,което ме крепеше беше моята на половина сестра.Баща ми имаше второ дете от друга жена,която ми вчерни живота.Между временно се запознах с едно момче,което даваше (И все още дава всичко за мен)Избягах и отидох да живея при него и родителите му.(Неговите родители до тогава бяха особено добри с мен)Мина се време,допуснах много грешки...Прекъснах училище защото ми се налагаше да работя понеже неговите родители искаха пари за сметки а той не можеше да си намери работа.До скоро работех в едно кафе,където всяка вечер пияници се гавреха с мен.Работех 20 смени в месеца по 12 часа и взимах 300 лева заплата с която 200 лева давах на майка му а останалите 100 купувах цигари.Тук е момента да спомена че майката и бащата на гаджето ми рабтят за 3000 лева общо.С 500 лева плащаха сметките,с още 300 храната ни за месеца и останалите испиваха. Сигурно се питате защо не съм започнала работа другаде...Ами защото съм на 17 и никаде не ме искат .Няма да изпадам в други подробности.Само ще ви кажа 1 : Родителите на гаджето ми са зависими от алкохола ... И ДВАМАТА! Майка му ме мрази и постоянно се опитва да ни раздеели..Тя сама ми каза че от двамата и синове съм избрала нейната слабост а по нейните думи (Той никога няма да се ожени докато тя е жива)
От 1 месец съм уволнена и тя ме залашва че ще ме изгони ...Приятеля ми постоянно се кара с нея но тя му казва че ще изгони и двама ни...Стане ли това ние няма каде да отидем...Единственото което ми остана са мечтите..Знаете ли за какво си мечтая..Мечтая си за един спокоен живот,мечтая си за една скромна работа...Нищо друго не ми трябва...
И сега за финал ще кажа на всички вас,някаде там отчаяни момичета: Ценете това,което имате.Защото аз нямам нищо и можеби никога няма да имам...

SmilezZz
12-15-2010, 18:13
Надявам се темата да е ебавка,тъй като това не е
първата такава история,която след време се оказваше
ебавка..Както и да е..
- Ако наистина е така..Имай силна воля,не се предавай..
Търси си работя някъде другаде..В Макдоналдс мисля,че
вземаха "работници" с навършени 17 години..
- А по разказаното от теб си личи,че приятелят ти наистина
държи на теб,независимо какво му казват родителите му..
- Не знам друго какво да кажа..
Недей да губиш надежда..

futbolita
12-16-2010, 00:57
Едвали бих си направила труда да пиша толкова време ако беше ебавка ! Всичко което разказах е истина...Относно отговора ти,благодаря.Но това ми го повтаря всеки.До преди година не губех надежда че всичко ще се оправи,сега вече не вярвам че нещо ще се промени,просто с последни сили се допитах до вас..А за МакДоналтс ходих но ми искат разрешение от родител а те нежелаят да ме виждат.Радвам се че имам него,имаме си мечти за бъдещето ни.Поне това няма кой да ни вземе. :)

gugenceto2
12-28-2010, 15:16
Насълзиха ми се очите.Направо не мога да си помисля какво изживяваш. :-o :-o :-o :( :( :smt022 :smt022 :smt022

ChildOfBodom
12-28-2010, 15:37
Ужас, потръпнах докато го четях. Това е, това е ... не мога да намеря толкова силна дума.
Явно си силен човек за да изтърпиш всичко това и да не си си резнала вените досега Оо''
И за толкова години майка ти не те ли е потърсила?

djigitoriq
12-29-2010, 09:27
Голяма фантазьорка!
Сигурно ще станеш писателка!

Adynamia
12-29-2010, 09:35
Голяма фантазьорка!
Сигурно ще станеш писателка!

А ти пък с какво основание го казваш ? Нима я познаваш ? Колкото и невероятна да е - историята може да е истина. Не всички имат живот като ТВОЯ..

coldstuff
12-29-2010, 10:06
Дано да не е ебавка! ще ти кажа нещо никога не се предаваи каквото и да става борисе ! димите като надежда не съществуват помогниси сама за да ти помогне друг :) просто не се предаваи биди силна казвамти го от личен опит и моя живот беше подобен но издаржах и навърших 18 и завърших даскало и си намерих добра работа затова стигни до пълнолетие завърши даскало и сичко от самосебеси ще се подреди ....... Пожелавамти оспех :)

djigitoriq
12-29-2010, 10:06
Добре, що е истина според мен ти можеш да се отравиш като бъдеш силна

blaaablaaablaaa
12-29-2010, 13:55
Върни си при майка си! Или поне опитай - нищо не губиш. И... ако, както казваш, гаджето ти е стабилна опора, дръж се за него! Завърши училище на всяка цена, защото иначе си заникъде. Късмет!

radeberger
12-29-2010, 17:04
Момиче, насочи се към писането на романи (драми най-вече). И дано това което го описа никога да не ти се случи. ;)

И всички се оказаха алкохолици, разбираш ли.... :D Я стига бе. А със зависимостта към наркотици кво стана. 8-)

akinom
12-30-2010, 13:06
От сега ти казвам, че съм некомпетентна по този въпрос, така че ти си решавай дали да ме послушаш или не.
Много трогателна и отблъскваща история, но все пак трогателна..
Повечето хора писали тук явно са незапознати със случващото се, СМОТАНЯЦИ!! Серiозно ви го казвам, погледайте малко телевизия, раxодетесе из държавата!
Като за начало това наистина е една проклета държава, от където не можеш да си намериш лесно свяатна работа.. потърси си друг бар, кафе каквото намериш, не спирай да търсиш, не спирай ДА МЕЧТАЕШ! Това е най- прекраснот нещо на този свят заедно със силата, волята и надеждата.. любовта вече се изгубва, но при теб всичко друго е разруха поне любов ти е останала.. Радвай й се! НАмирай всичко хубаво, всичко най- малко на този свят, в твоя живот за ДАР, гледай позитивно и не се отчайвай, само продължавай да търсиш.. : )) ДА, наистина уникална гавра е твоят живот до сега, но ти си издържала, което показва, че си неописуемо силн аи умна! Поне според мен ще се справиш.. успехи, мацка :) !!

SmilezZz
12-30-2010, 13:45
^ Напротив - знаем какво се случва в държавата,но щом й е толкова лошо положението - как така има достъп до интернет..То,че може - може..Но пък с тази тема с какво може да й помогне.. ???
Освен това "Бъди силна" и така нататък.. :?

akinom
12-30-2010, 13:52
Не говоря за тебе, а за онези които се съмняват, че пише истината момичето
И може да има интернет в дома на гаджето, нали там живее? А и в някой интернет клуб..
Ижода и го написах, да ен спира да търси, защото пише, че с последни сили ни споделя и нан нас.. много места може да провери и за да не се отчайва от себе си и казах за дагната държава, то си е така..

futbolita
12-30-2010, 23:44
Ако е от толкова голямо значение интернета го плаща брата на гаджето ми :) За тези които не вярват,искренно ви желая това да ви се случи ;) Щото тая тема съм я писала 2 часа и ако помислите адекватно не бих се занимавала да я пиша толиова време ако е лъжа,ако пък искам да сенправа на писателка ще го пусна в някой сайт за некой вестник ;) Не съм казала че съм мизерница , просто имах в предвид че родителите му си дават повечето от парите за алкохол ,не седиме гладни а просто сме без пари не излизаме никаде и т.н а тя всеки ден натяква че ще ни изгони. И изобщо кои сте вие че да ме съдите ? Самия сайт подсказва "тийн проблем" проблемите на тийновете нали за това е целия сайт за помощ а не критики ако имате такива за кво пишете тука а не в някой форум на критиките...?

vpowerrr
12-31-2010, 09:16
Нямам думи... очите ми се насълзиха докато го четох. Искрено ти желая щастие и спокойния живот, който така искаш. Имай силна воля и не се предавай! Един ден всичко ще се оправи. :S

akinom
12-31-2010, 10:16
Ако е от толкова голямо значение интернета го плаща брата на гаджето ми :) За тези които не вярват,искренно ви желая това да ви се случи ;) Щото тая тема съм я писала 2 часа и ако помислите адекватно не бих се занимавала да я пиша толиова време ако е лъжа,ако пък искам да сенправа на писателка ще го пусна в някой сайт за некой вестник ;) Не съм казала че съм мизерница , просто имах в предвид че родителите му си дават повечето от парите за алкохол ,не седиме гладни а просто сме без пари не излизаме никаде и т.н а тя всеки ден натяква че ще ни изгони. И изобщо кои сте вие че да ме съдите ? Самия сайт подсказва "тийн проблем" проблемите на тийновете нали за това е целия сайт за помощ а не критики ако имате такива за кво пишете тука а не в някой форум на критиките...?

Ей, аз съм с положително мнение за теб.. нищо не казваш xD

radeberger
12-31-2010, 22:49
Ако е от толкова голямо значение интернета го плаща брата на гаджето ми :) За тези които не вярват,искренно ви желая това да ви се случи ;) Щото тая тема съм я писала 2 часа и ако помислите адекватно не бих се занимавала да я пиша толиова време ако е лъжа,ако пък искам да сенправа на писателка ще го пусна в някой сайт за некой вестник ;) Не съм казала че съм мизерница , просто имах в предвид че родителите му си дават повечето от парите за алкохол ,не седиме гладни а просто сме без пари не излизаме никаде и т.н а тя всеки ден натяква че ще ни изгони. И изобщо кои сте вие че да ме съдите ? Самия сайт подсказва "тийн проблем" проблемите на тийновете нали за това е целия сайт за помощ а не критики ако имате такива за кво пишете тука а не в някой форум на критиките...?

Няма как да ти помогнем. Да бъдем реалисти - едното "ще се оправиш", "продължавай да мечтаеш" с нищо не ти помагат. Така че пускането на темата е по скоро да си излееш това което си насъбрала, от колкото да намериш помощ.

sladkatafenka78
01-01-2011, 13:26
;( много тъжна история..приседна ми една буца в гърлото,докато я четях..как успяваш изобщо да издържиш на всичко това? :(

FuckedUp
01-05-2011, 18:56
;( много тъжна история..приседна ми една буца в гърлото,докато я четях..как успяваш изобщо да издържиш на всичко това? :(

Друг избор има ли..

ПТ: Цялата ни държава си е мизерия, както и да го гледате..

jeezloxxy
01-05-2011, 20:42
Ако е от толкова голямо значение интернета го плаща брата на гаджето ми :) За тези които не вярват,искренно ви желая това да ви се случи ;) Щото тая тема съм я писала 2 часа и ако помислите адекватно не бих се занимавала да я пиша толиова време ако е лъжа,ако пък искам да сенправа на писателка ще го пусна в някой сайт за некой вестник ;) Не съм казала че съм мизерница , просто имах в предвид че родителите му си дават повечето от парите за алкохол ,не седиме гладни а просто сме без пари не излизаме никаде и т.н а тя всеки ден натяква че ще ни изгони. И изобщо кои сте вие че да ме съдите ? Самия сайт подсказва "тийн проблем" проблемите на тийновете нали за това е целия сайт за помощ а не критики ако имате такива за кво пишете тука а не в някой форум на критиките...?

Никога,ама никога не желай другиму своята мъка .
Съгласен съм с други преди мен-колкото и да искаме,колкото и да ти съчувстваме,нищо не можем да направим.
Много грешки си направила през живота си,някои не по твоя вина.Историята ти е много тежка,аз никога не бих издържал толкова.Имай вяра,всичко ще се оправи.Просто издържи още малко,за да видиш светлината в края на тунела.

FernandoTorresIkerCasilla
01-27-2011, 17:53
Нямам думи! :shock: Просто .. Това което бих ти казала няма да е от голямо значение но все пак - Ти си боец! Повечето в това положение няма да издържат и 1 година така .. :X Все пак нали знаеш? Когато човек изгуби всякаква вяра, тогава се случва нещо хубаво! :) Толкова от мен, и късмет!

monotonous
01-28-2011, 14:18
Мечтай, бори се, вярвай... <= няма да ти помогнат.

Просто го знай от мен - силна си. Винаги има за какво да продължаваш да търпиш - особено при теб - ти си влюбена. Ако за такова нещо не си заслужава, не знам за какво тогава.
Аз няма да ти кажа да вярваш, защото в днешния свят трябва да сме реалисти. Просто си трай - още малко, и ще бъдеш пълнолетна. Не че пълнолетието е победа над проблемите, но поне е възможност да избягаш от някои от тях - по-лесно ще си намираш работа, и така нататък.
Много важно е, че приятелят ти те подкрепя пред родителите си - това значи, че ако изгонят теб, той ще те последва - така няма да си сама в нещастието си, а двама човека винаги могат да се справят по-добре в трудна ситуация, отколкото един. Стискайте ръцете си в двойна хватка, защото любовта ще победи света!
Дано да имате своето малко възмездие и своя шанс за щастие!

Единствено лошо впечатление ми направи изказването ти:

За тези които не вярват,искренно ви желая това да ви се случи
Това че ти си нещастна, не означава да го пожелаваш на другите. Най-малкото хората, които ти отговаряме тук, сме си направили труда да прочетем дългата ти история и да вземем отношение по въпроса, да обърнем внимание. Независимо, че си получила няколко отрицателни коментара, не ти прави чест да кълнеш и да пожелаваш зло на хората. Още повече ти, която очевидно си преживяла много и знаеш колко е ужасно да нямаш изход. Не вярвам, че таиш такава злоба, че да желаеш на другиго да се случи същото.
Нормално е да има негативни коментари, все пак това е онлайн пространство, в реда на нещата е някой да не повярва на това, което чете.

Acunga3
01-28-2011, 19:55
:) :( :shock: :grin: