PDA

View Full Version : Лоша ситуация



12-15-2010, 17:06
-Значи да не ме мислите за някое бележкарче-просто ме е яд,защото с две фр "закъсняхме"за час два пъти-първия влязохме 1-2 минутки след първия звънец,а втория-2,3!Написа ни в дневника закъснения и на мен ми беше неприятно,че още дори не ни беше свършило междучасието,обаче си казах,че може би е редно и не ми пука!Сега идва интересното-половината клас вече си влизат от 2-до 10 минути след началото на часа и НИЩО-НАЙ-МНОГО ДА ГИ ПИТА КЪДЕ СА БИЛИ!!!И ПЪРВИЯ ПЪТ-една приятелка по-големите я бяха затиснали и ударили и ние казахме на даскалката и тя кажа да спрем с ТИЯ оправдания,че и е писнало,а втория път друга фр плака и затова,а другите дето много закъсняват-казват на даскалката,че са били на лавка и за вода и тя казва,че няма проблем и може да седнат!Та другото нещо значи трета фр я изпитват и тя разказа половината урок,а втората,която беше много трудна тя се запъна и учителката я пита дали може да я разкаже и че ако не може ще я остави да седне и тя фр каза,че не може и учителката казва-бележника за двойка и още няколко знаеха пъти по-малко от нея и говореха простотии и даскалицата-научете го за следващия път!Така трето миналата година дадох на друга фр лист,че нямаше и айде забележка,а тая година даскалката вижда-бележки,смятане с елка,говорене,преписване,п дсказване и нищо!Сигурно съм ви досадила,но ще благодаря,ако драснете коментар!ААА още нещо:ТИЯ забележки+едни на момчетата ще ги чете на родителската среща и ще ни направи за смях!

sm_95
12-15-2010, 17:37
Обесни го това на класната ти, на родителите ти... Ако трябва на директорката... Това не е редно, но понякога живота е такъв. Зависи от учителя... Успех :-)

antoaneta1992
12-18-2010, 16:10
просто има предпочитания към определена група ученици, на другите пък им го връща тъпкано! :-)

chefzz
12-18-2010, 16:41
Разбрах 30% от текста и се радвам, че успях и толкова.

Учителите също са хора и са подвластни на емоции.Представи си ако се е случило нещо лошо, в деня, в който сте закъсняли?И те са хора.
Нещо което съм научил е - никога не спори с учител..винаги става по-зле.

amk933
12-18-2010, 16:57
По начина, по който е написана историята, оправданията намирисват доста. Това с "една приятелка плака, после друга, после трета, пета, десета" звучи като "не ни се влизаше 2 минути, после 5, после 10, 15, 20..."

Много силно се съмнявам учителят да проявява толкова силно личностно отношение. Той е възрастен човек - дори и да има такова няма да го покаже толкова явно, че и вие да разберете.

С две думи - струва ми се, че си окрасяваш историята и я извърташ така че на теб да ти е угодно. :)

BeezyJey
12-18-2010, 17:33
Донякъде съм съгласна със Сашо, ама помисли, че .. пфф, де да знам, нямам ник`ва идея защо се държи така. Пълно с гадни даскали, питай я в някое междучасие защо се държи така или кажи на ваште.

TheRedRose
12-18-2010, 22:10
Разбрах 30% от текста и се радвам, че успях и толкова.

Учителите също са хора и са подвластни на емоции.Представи си ако се е случило нещо лошо, в деня, в който сте закъсняли?И те са хора.
Нещо което съм научил е - никога не спори с учител..винаги става по-зле.
Да,но какво щеше да стане ако на някой неврохирург му се беше случило нещо лошо в деня,я който има мозъчна операция?Прави я.И то без да позволява на емоциите да му попречат.Вярно,че всички сме хора,но когато сме на работа трябва да я вършим.
И на мен ми се е случвало някой учител да постъпи несправедливо.Тая работа с любимците е ужасна.Може да се споделиш с класния ръководител или с директор,но най-много да си навлечеш само още неприятности.Най-добре се научи да не закъсняваш,особено при тази учителка и винаги да си учиш уроците по нейния предмет.

GLaDOS
12-18-2010, 22:18
Стягай се и не давай поводи да се е*ава свас !
Това че е учител не означава нищо . Всеки с характера и предразсъдаците си . :)
Успех !

someonerandom
12-19-2010, 08:55
Това,че учителите нямат предрасъдъци го вярват само хората над 50,дето вече са забравили как изглеждат чиновете в училище,и децата в 1 клас.Може да говорите с класната,ако сте случили на такава,тя ще поговори с въпросната учителка по правилния начин и нещата ще се оправят.Може да пробвате и с нея да говорите,обаче ако изтърсите "Госпожо защо сега на Х не му пишете забележка,а на мен ми писахте?" може да се поскарате с класа,затова внимавайте как ще подходите.

dydinka11
12-19-2010, 09:26
Разбрах 30% от текста и се радвам, че успях и толкова.

Учителите също са хора и са подвластни на емоции.Представи си ако се е случило нещо лошо, в деня, в който сте закъсняли?И те са хора.
Нещо което съм научил е - никога не спори с учител..винаги става по-зле.
Да,но какво щеше да стане ако на някой неврохирург му се беше случило нещо лошо в деня,я който има мозъчна операция?Прави я.И то без да позволява на емоциите да му попречат.Вярно,че всички сме хора,но когато сме на работа трябва да я вършим.
И на мен ми се е случвало някой учител да постъпи несправедливо.Тая работа с любимците е ужасна.Може да се споделиш с класния ръководител или с директор,но най-много да си навлечеш само още неприятности.Най-добре се научи да не закъсняваш,особено при тази учителка и винаги да си учиш уроците по нейния предмет.


+1

ludiqtzubar96
12-19-2010, 09:39
Хммм гадна ситуация.Може би даскалката си няма любимци,а просто вашата групичка я е ядосала с нещо.Ама като знам как даскалите изпадат в настроения и откачат понякога.......Значи първо никога не закъснявай за този час и винаги си учи уроците.Зависи от класната,ама ако е като повечето даскали,не и казвай за тази даскалка,защото може да стане по-зле.Кажи на ваще и те трябват да потърсят инспектората по образование и те ще дойдат да проверят тази даскалка.Поне при мен така стана-една учителка по английски език хипер много се заяждаше(на контролни все 4 ми пишеше,а бяха почти без грешка,обаче един път като не си написах името ми писа 6) и така с наще повикахме инспекторка и тя набързо изхвърча от даскало.

someonerandom
12-19-2010, 11:57
Разбрах 30% от текста и се радвам, че успях и толкова.

Учителите също са хора и са подвластни на емоции.Представи си ако се е случило нещо лошо, в деня, в който сте закъсняли?И те са хора.
Нещо което съм научил е - никога не спори с учител..винаги става по-зле.
Да,но какво щеше да стане ако на някой неврохирург му се беше случило нещо лошо в деня,я който има мозъчна операция?Прави я.И то без да позволява на емоциите да му попречат.Вярно,че всички сме хора,но когато сме на работа трябва да я вършим.
И на мен ми се е случвало някой учител да постъпи несправедливо.Тая работа с любимците е ужасна.Може да се споделиш с класния ръководител или с директор,но най-много да си навлечеш само още неприятности.Най-добре се научи да не закъсняваш,особено при тази учителка и винаги да си учиш уроците по нейния предмет.


+1
Добре де честно ли току-що сравнихте работата на неврохирург с тази на побъркана даскалка?Аз сериозно започвам да се съмнявам в психическото здраве на потребителите тук...